5 czerwca 2009, 20:05:32 - elenril
Szwecja U-23 2-1 Polska U-21

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 1-2 (1-1) w rozegranym w Malmö towarzyskim meczu z reprezentacją Szwecji do lat 23.

Pierwszego gola strzelił w 5. minucie Patryk Małecki z podania Macieja Korzyma. 20 minut później do wyrównania doprowadził Ola Toivonen, a zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił w samej końcówce Labinot Harbuzi.

5 maja 2009, 18:15 - Malmö (Swedbank Stadion)
Ola Toivonen 25, Labinot Harbuzi 89 - Patryk Małecki 5

Szwecja U-23: 1. Johan Dahlin - 2. Mikael Lustig, 3. Nils Erik Mattias Bjärsmyr (46, 6. Per Karlsson), 4. Rasmus Bengtsson, 5. Emil Johansson - 14. Guillermo Federico Molins Palmeiro (70, 20. Emir Bajrami), 8. Andreas Landgren (79, 15. Labinot Harbuzi), 19. Pontus Anders Mikael Wernbloom (69, 13. Gustav Svensson), 11. Robin Söder - 7. Ola Toivonen, 10. Denni Robin Avdić.

Polska U-21: 1. Michał Gliwa (46, 12. Wojciech Szczęsny) - 2. Mariusz Gancarczyk, 3. Grzegorz Krychowiak (88, 15. Tadeusz Socha), 4. Mateusz Pielach, 5. Adrian Basta - 6. Kamil Grosicki (72, 16. Piotr Grzelczak), 8. Kamil Wilczek (46, 13. Kamil Biliński), 7. Mateusz Cetnarski, 9. Maciej Rybus (46, 14. Ariel Borysiuk) - 10. Patryk Małecki, 11. Maciej Korzym (46, 17. Marcin Wodecki).

żółte kartki: Wernbloom - Małecki, Wilczek, Wodecki.

sędziował: Hannes Kaasik (Estonia).
widzów: 2540.

źródło: własne / svenskfotboll.se

bg - 5 czerwca 2009, 20:10:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdzie jest janota gdzie on jest???????????

g - 5 czerwca 2009, 20:12:35 - *.hsd1.in.comcast.net
Co to jest, powinien grac Socha, Glik i ktos za Korzyma on jest do dupy. Dziwne ze Krychowiak gra na stoperze. bardziej by sie nadawal w pomocy.

maxwil - 5 czerwca 2009, 20:17:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ahhh... Dobrze że to mecz towarzyski

jojo - 5 czerwca 2009, 20:18:46 - *.ostnet.pl
nie wiem czemu szczęsny nie grał od początku... przecież jest lepszy od tego gliwy!!!!!!!!!!!!

del25 - 5 czerwca 2009, 20:48:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wie ktoś może czemu nie grał Kamil Glik czyżby trener po ciężkim sezonie dał odpoczać Kamilowi by na wtorek i eliminacje był w pełni sił czy jakaś drobna kontuzja?

ot-byt - 5 czerwca 2009, 20:49:41 - *.aster.pl
Szwecja (1986 rocznik), Polska (1988).
Najlepszy na placu Małecki. Benhałer pewnie go weźmie...
Pierwsza połowa to przewaga Szwecji, druga należała do nas.
Dobre spotkanie zagrał ten gostek z Avii Swidnik.
Ogólnie dobry mecz!

lopez - 5 czerwca 2009, 20:59:42 - *.3s.pl
jak zagrał Basta?

shz - 5 czerwca 2009, 21:06:06 - *.chello.pl
Mateusz Pielach- student prawa UMCS, piłkarz III-ligowej Avii Świdnik, reprezentant Polski U-21 - Naprawdę robi wrażenie, wzbudza Podziw i Szacunek Pozdrawiam!

jojo - 5 czerwca 2009, 21:08:50 - *.ostnet.pl
a najlepiej powinien bronic Białkowski to polska by wygrała!!!!!!!

znachor - 5 czerwca 2009, 21:16:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak patrzę na tą kadre i nie wiem czy nie jest silniejsza niz ta w RPA

jojo - 5 czerwca 2009, 21:19:10 - *.ostnet.pl
Małecki jednym słowem był najlepszy...Beenhakker musi go wziąśc do reprezentacji przynajmniej na jakiś sparing!!!!!

kola - 5 czerwca 2009, 21:24:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bardzo podoba mi sie ta kadra(wiadomo sa male mankamenty wedlug nie ktorych ale nie jest sie wstanie zadowlic wszystkich) w kazdym razie duzo zawodnikow gra wmiare regularnie w ekstraklasie pare chloppakow z zagranicy i nawet ciekawy sklad sie robi z tego(pare lat temu jak patrzylo sie na u-21 to malo kto gral regularnie w ekstraklasie)

ha - 5 czerwca 2009, 21:30:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gikiewicz powinien stac na bramce !

CRISTIANO - 5 czerwca 2009, 21:45:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bravo Bila come onnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

adam81w - 5 czerwca 2009, 21:50:49 - *.skynet.net.pl
Kurde czas na jakiś tytuł wreszcie w młodzieżowcach, ile my lat już czekamy? 10?

rbl - 5 czerwca 2009, 22:55:30 - *.153.237.54
połowa tych szwedów są z rocznika "86" a z Polaków najstarsi są z "88" więc nie ma się co martwić z Liechtensteinem sobie poradzimy

mistrzu - 5 czerwca 2009, 23:32:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wescie sie zastanowcie co wy piszecie ze kogos nie ma czy kto jest ... trener lepiej wie kto cos potrafi a kto nie wiec sie nie poidniecajta ze kogos nie ma a powinien byc
\

avioholik - 5 czerwca 2009, 23:33:15 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Ciesze sie ze dostrzegliscie Macka Pielacha.Zasluzyl na Pochwaly i pewnie miejsca w Avii nie zagrzeje a szkoda bo w przyszlym sezonie szykuje sie awans :-)

Rafał7 fcb - 5 czerwca 2009, 23:44:33 - *.info-net.org.pl (*.168.3.97)
Moim zdaniem powinien bronić Bartosz Białkowski !!!

GB - 6 czerwca 2009, 0:07:04 - *.tktelekom.pl
dzieci,które uważają ze powinni bronic Szczęsne i Białkowskie niech sie połozą już spać ;)
Michał Gliwa Brawo !
gratulacje z Rzeszowa.

aaa - 6 czerwca 2009, 1:43:09 - *.as.kn.pl
jak mogą być z rocznika 86 i grać under 21????

g - 6 czerwca 2009, 5:46:04 - *.hsd1.in.comcast.net
"g: Korzym zaliczył w tym meczu asystę przy jedynej bramce Polaków więc taki zły to on chyba nie jest. "
Lolz, pilka sie od niego odbila, akurat przepchnal obronice i spadla pod nogi Maleckiego. Jest sredniakem w ODRZE, LOLOLOL. Jest slaby. Strzelil 3 bramki w tym sezonie. Lolz. Juz wole Smektale za niego.

Piotrek - 6 czerwca 2009, 7:55:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Mateusz Pielach Ty w 3 lidze a juz reprezenatacja i caly meczyk Sparta zawsze z Toba...

KOLEJARZ S - 6 czerwca 2009, 9:32:31 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bravo Adrian Basta jestes tam najlepszy !! pozdr

rcx - 6 czerwca 2009, 10:10:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pisałem to 4lata temu,że Pielach to przyszłość reprezentacji

gojas - 6 czerwca 2009, 10:14:19 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.0.1.190)
brawo Małecki szkoda porazki

MartinMix - 6 czerwca 2009, 10:22:56 - *.net.zeork.com.pl
żeby się tak każdemu polskiemu zawodnikowi odbijała piłka to może w końcu byśmy coś osiągnęli.

Malecki je - 6 czerwca 2009, 12:28:14 - *.98.102.8.ip.airbites.pl (*.96.2.179)
ziomeq po pierwsze małecki gra w wisie po 2 strzelil 6 goli wiec jak na pilce sie nie znasz to nie ogladaj

puchaty_tu - 6 czerwca 2009, 17:12:01 - *.96.227.90 (*.97.74.135)
Ola walnela nam gola

krystek - 7 czerwca 2009, 10:59:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ktoś wie po ile bilety na mecz z Lichesztajnem w Pruszkowie?

and1 - 7 czerwca 2009, 11:53:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
na stronie PZPN-u było bodajże napisane że po 10 pln

Wigry - 7 czerwca 2009, 14:38:28 - *.98.102.10.ip.airbites.pl
Brawo Patryk. Pozdro z Suwałk

g - 8 czerwca 2009, 6:44:00 - *.hsd1.in.comcast.net
"A ty gościu pamiętaj o tym że w Odrze raczej nie miał z kim pograć a jeśli już wyliczasz ile to on zdobył bramek w Odrze to spójrz na jakich pozycjach grał!!na lewej pomocy i jako ofensywny pomocnik!No ale jak się jest niedoinformowanym to się takie głupoty jak twoje wypisuje."
Korzym jest slaby. Kropka. Od trzech sezonow prezentoje ten sam poziom. jest kilku leprzych od niego zawodnikow w tym wieku np: Bilinski, nie wspominajac o Janczyku czy Lewandowskim. I fakt ze pilka sie od niego odbila, Malecki przeja i strzelil.
Co do bramkarzy akurat Gliwa i Szczesny bronili bardzo dobrze.

jaselko - 8 czerwca 2009, 8:26:14 - *.177.199.10