23 września 2009, 20:15 - Kielce
Korona Kielce 3-1 GKS Bełchatów
Édson 16, Jacek Kiełb 32, Ernest Konon 81 - Mariusz Ujek 53

Korona: 33. Zbigniew Małkowski - 6. Paulius Paknys, 20. Łukasz Nawotczyński, 4. Hernâni, 9. Paweł Kal - 27. Jacek Kiełb, 5. Aleksandar Vuković, 10. Mariusz Zganiacz, 37. Édson (77, 29. Paweł Sobolewski) - 17. Krzysztof Gajtkowski (60, 28. Cezary Wilk), 19. Paweł Buśkiewicz (71, 30. Ernest Konon).

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 22. Grzegorz Fonfara, 15. Dariusz Pietrasiak, 33. Paweł Magdoń, 14. Mate Lacić - 21. Krzysztof Janus (69, 8. Maciej Małkowski), 20. Patryk Rachwał, 5. Janusz Gol (46, 10. Mateusz Cetnarski), 7. Karol Gregorek (46, 18. Maciej Korzym), 13. Carlos Yaír Costly Molina - 25. Mariusz Ujek.

żółte kartki: Vuković - Cetnarski.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 5136.

Mecze 1/8 finału odbędą się 27 i 28 października.

Puchar Polski 2009/2010

Marcin84 - 23 września 2009, 22:11:48 - *.8.140.79
Panie Ulatowski chyba najwyzszy czas już odejśc.

maciek - 23 września 2009, 22:12:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Korona! Chłopaki na fali ;) oby więcej takich meczy i coraz więcej zwycięstw

Bielak - 23 września 2009, 22:13:50 - *.146.246.94.artcom.pl
Ile ludzi na meczu?

wara - 23 września 2009, 22:17:08 - *.cdma.centertel.pl
ponad 5000

siwko - 23 września 2009, 22:18:44 - *.belchatow.msk.pl
Gieksa grać ..... mać,wiem,wiem Gieksa jest tylko jedna...bełchatowska!!!!koniec z taktyką Benhauera panie Ulatowski.Zła passa trwa,no to puchary z głowyoby w Wodzisławiu było lepiej.pozdrop dla normalnych.Jest nas niewielu,większość nienawidzi....

kwasu - 23 września 2009, 22:22:49 - *.33.167.73
ładny wynik tym bardziej, że to rezerwy

GhostRider - 23 września 2009, 22:24:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Świetny meczyk, byłem. Pogratulować chłopakom pięknej i taktycznej gry. Powodzenia w sobotę z Piastem. Wszyscy na stadion w sobotę !!!

Pawelek - 23 września 2009, 22:27:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To teraz będzie losowanie, czy już wiadomo z kim zagramy?

ajk - 23 września 2009, 22:29:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pięknie Korona!!! Tak się gra w Ekstraklasie

GieKSiarz - 23 września 2009, 22:32:12 - *.chello.pl
GieKSa jest TYLKO jedna ta z Katowice.
Gratulacje za wygrana .

fanatyk - 23 września 2009, 22:43:01 - *.chello.pl
Super Korona Powtórzyć ten wynik za tydzień w Bełchatowie :D Wszyscy na Bełchatów !!! MKS AŻ PO ŻYCIA KRES

Żal - 23 września 2009, 22:43:33 - *.gdynia.mm.pl
Ujek powinien siedzieć a nie grać w piłkę i dostawać kasę z podatków bo Bełchatów ma sponsora skarbu państwa!!!!

coroner.CK - 23 września 2009, 22:48:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Swiezo po meczu i na goraco:
Chyba najlepszy mecz Korony w tym roku, ambicja, walka, pelna asekuracja i finezja, naprawde nie bylo sie do czego doczepic, zwlaszcza ze Belchatow naprawde nie gral zle. Mecz szybki i cios za cios mogl sie podobac. Piekna interwencja Malkowskiego chyba w 5 minucie. Pozniej juz koncert Korony. Cieszy fakt ze mozna grac na takim poziomie zmiennikami. Widzow ok 6000, Torfiorzy okolo 60 osob, bez flag, kilka razy rykneli, ale chyba wynik i obraz gry ich kopaczy odebral im wiecej checi. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, chociazby samego Kielba, ktory mogl ukloc chyba ze cztery razy, trzeba poperawic cos w napadzie, bo Buskiewicz i Gajtek za malo egoistycznie i za malo pewnosci siebie. Jesli druzyna utrzyma taki poziom to jestesmy spokojni o dalsze punkty.
Ave Korona!

pawciu - 23 września 2009, 22:58:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratuluje wygranej widać, że powoli Korona budzi sie i jest nadzieja że w lidze będzie coraz lepiej i mam nadzieje, ze coraz wyżej w lidze troche mi szkoda, że nie strzelili więcej bramek bo można było wygrac wyżej, ale super że wygrali i awansowali oby tak dalej pozdro

Olek - 23 września 2009, 23:05:21 - *.kielce.vectranet.pl
Meczyk to fakt niezły ale ligowy ze Śląskiem jak dla mnie był o wiele lepszy. Nie przesadzaj że było tak idealnie w naszej obronie, bo sam Ujek powinien nam strzelic jeszcze jedną brameczkę i kto wie jak by się to zakończyło. Korona gdy prowadzi to przestaje grac, panie Motyka czas coś z tym zrobic bo jak przyjedzie ktoś z lepszymi napadziorami będzie wynik jak z Lechem. Kolejny plus tego spotkania to gra KALA, pomino młodego wieku zagrał bardzo dobre spotkanie zaliczając asystę przy bramce Ryby.

ManiekCK - 23 września 2009, 23:10:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzowie 5200 SZACUN !!! Wynik 3:1 SZACUN !!! Oby tak dalej !!! Napastnicy PRACOWAC nad skutecznoscia !!!

yogi_x - 23 września 2009, 23:19:02 - *.insat.net.pl
Gratki Koroniarze z Nowego Sącza ;)
Bierzcie ten puchar i powalczcie coś w Europie w przyszłym sezonie!

ksm - 23 września 2009, 23:23:46 - *.manc.cable.ntl.com
zawsze i wszędzie KORONA najlepsza bedzie!!!

konmar6 - 23 września 2009, 23:29:57 - *.chello.pl
Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Korony udokumentowana bramkami, chociaż nie uniknęliśmy kilku błędów w defensywie.
Bardzo ładna bramka Edsona z wolnego.
Drugą połowę zaczęliśmy bardo ospale i w konsekwencji straciliśmy bramkę po błędach obrony... Wejście Konona bardzo ożywiło Nasze poczynania w ofensywie - bramka jak najbardziej mu się należała. Szkoda trochę niewykorzystanych okazji z końcówki meczu. Obiektywnie mogliśmy strzelić spokojnie 5 bramek w tym "Ryba" ze 3.
Według mnie wyróżnili się na plus Kal i Zganiacz. Za to Gajtkowski (oprócz asysty) najgorzej z zespołu...
Ogólnie mamy dobry 2-gi skład a brakuje nam tylko rasowych napastników :/

anb - 23 września 2009, 23:48:17 - *.toya.net.pl
brawo Korona! wreszcie coś wygraliście na boisku

MKS - 24 września 2009, 0:05:20 - *.netcity.pl
pierwsze 10minut drugiej połowy granie na stojąco i strata bramki , GKS troszkę przycisnął, fart, że bramka nie wpadła na remis, bo mogłoby być nieciekawie, dobrze, że Korona strzeliła 3 bramkę i dobiła rywala. A mogło być 5:1 szkoda niewykorzystanych sytuacji Kiełba i Wilka

elks - 24 września 2009, 1:48:15 - *.mynet.com.pl
Paweł Kal (Koronka Kielce) super występ! Bardzo dobra lewa noga. Dziwię się Motyce że wcześniej na tego chłopaka nie stawiał.

omc - 24 września 2009, 9:04:11 - *.susi.pl
Bardzo dobry mecz Kala i Wilka! Jak zwykle ostatnio zawodziła skuteczność ale mecz i tak dobry.

LukaGKS - 24 września 2009, 9:30:31 - *.aster.pl
Co prezes Zalejski i trener Ulatowski zrobili z GKS Bełchatów? Od kilku sezonów GKS był drużyną ścisłej czołówki, a oni zrobili z niej spadkowicza. MASAKRA! Oby jak najmniej takich ludzi w polskim futbolu! Wszystko zepsują!

ja - 24 września 2009, 12:33:59 - *.adsl.inetia.pl
brawa dla GKSu za przyłączenie się do "dopingu dla Grzegorza L."

ja - 24 września 2009, 12:42:15 - *.adsl.inetia.pl
Cierzniak (Małkowski)
Paknys(Kuzera); Hernani; Markiewicz(Nawotczyński); Mijailović(Kal)
Kiełb(Łatka); Zganiacz (Wilk); Vukovic; Sobolewski (Edson)
Edi(Cichos); Konon (Gawęcki)
Prawie na każdą pozycję Korona na 2 dobrych zawodników

ehehehe - 24 września 2009, 12:54:48 - *.netcity.pl
pozdro dla GKS-u za wspólne pozdrowienia dla spoconego Grzesia

l - 24 września 2009, 13:15:09 - *.chello.pl
ujek? ten co kupował mecze on gra?? cos niesamowitego,Bełchatów powinien go wywalic na zbity pysk!!!!

LukaGKS - 24 września 2009, 13:53:06 - *.aster.pl
A Grzyb z Poloni Bytom Wam nie przeszkadza? Przecież on też ma zarzuty. Mało tego, że gra z zarzutami, to jeszcze jest kapitanem drużyny. A Woś z Odry Wodzisław? Mam wyliczać dalej?

RedUltras - 24 września 2009, 14:41:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co to jest na tych zielonych koszulkach,które kibice Gksu mieli na meczu z Ruchem i na wyjezdzie z Lubinem? wydaje mi się ze to burak

ck - 24 września 2009, 16:24:56 - *.internetdsl.tpnet.pl
Tylko jeszcze pozbyć sie dwóch drewnianych ludzi z Koronki tj Nawotczyńskiego i Gajtkowskiego i bedzie ok

kielczanin - 24 września 2009, 16:27:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w przyszłym sezonie celujemy w pierwszą piątkę

wara - 24 września 2009, 17:04:50 - *.cdma.centertel.pl
kiedy losowanie przeciwnika i czy w kolejnej rundzie jest dwumecz ?

Tomek - 24 września 2009, 21:42:46 - *.adsl.inetia.pl
Fajny mecz. Bardzo mi sie podobal Zganiacz, Kal i Paknys. Niezly byl Kielb choc troche nieskuteczny. Malkowski niestety bardzo niepewny, a Buskiewicz i inni napastnicy niestety nadaja sie moze ale na I lige, a nie extraklase. Pozdrowienia z Krakowa i do zobaczenia w sobote na meczu z Piastem. Mam nadzieje, ze 3 punkty beda nasze.

Koronka4 - 26 września 2009, 13:17:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak nic 6-1 tylko trochę skuteczność zawodziła ale końcówka była lepsza

yellow_red - 26 września 2009, 14:46:54 - *.adsl.inetia.pl