20 września 2011, 17:19:26 - MichalMKS
W Głogowie bez niespodzianki

Lech Poznań wygrał 3-0 (1-0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Chrobrym Głogów i awansował do kolejnej rundy. Bramki dla podopiecznych José Maríi Bakero zdobyli Vojo Ubiparip, Semir Štilić z rzutu karnego oraz Artjoms Rudņevs.

Już w pierwszej minucie gry Chrobry miał okazję do strzelenia gola, jednak Michał Bukraba w idealnej sytuacji uderzył bardzo niecelnie. W 22. minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Krzysztof Ziemniak, przejął ją Vojo Ubiparip, wbiegł w pole karne i strzałem w dalszy róg bramki pokonał Łukasza Zarembę. Osiem minut później zza pola karnego tuż nad bramką uderzył Jakub Wilk. W 36. minucie Siergiej Kriwiec idealnie dograł futbolówkę do niepilnowanego w polu karnym Ubiparipa, ale serbski napastnik w dobrej sytuacji strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi dwie minuty później Jasmin Burić dobrze obronił uderzenie Przemysława Stasiaka. Tuż przed końcem pierwszej części gry Stasiak dograł na piąty metr do Zbigniewa Grzybowskiego, jednak napastnik głogowian fatalnie spudłował.

W drugiej połowie na boisku do 72. minuty nie działo się kompletnie nic. Wtedy to Michał Michalec sfaulował w polu karnym wprowadzonego chwilę wcześniej Artjomsa Rudņevsa, a sędzią podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Semir Štilić. W 83. minucie bardzo niecelnie zza pola karnego strzelał Rudņevs. Sześć minut później Štilić zagrał na wolne pole do łotewskiego napastnika "Kolejorza", ale ten strzelił tuż obok bramki. Chwilę później Rudņevs już się nie pomylił i zdobył trzeciego gola dla Lecha. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Kriwiec uderzył jeszcze w poprzeczkę.

20 września 2011, 15:30 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 0-3 Lech Poznań
Vojo Ubiparip 22, Semir Štilić 73 (k), Artjoms Rudņevs 90

Chrobry: 1. Łukasz Zaremba - 21. Krzysztof Ziemniak, 3. Michał Michalec, 2. Kamil Sylwestrzak, 22. Adam Samiec - 4. Konrad Kaczmarek (46, 9. Grzegorz Wan), 7. Mateusz Hałambiec, 13. Mateusz Niedźwiedź (73, 5. Adam Filbier), 24. Przemysław Stasiak, 6. Michał Bukraba (62, 23. Bartosz Machaj) - 11. Zbigniew Grzybowski.

Lech: 30. Jasmin Burić - 2. Marciano Bruma (46, 20. Hubert Wołąkiewicz), 22. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 7. Jakub Wilk, 15. Kamil Drygas, 10. Siergiej Kriwiec, 32. Mateusz Możdżeń, 18. Bartosz Ślusarski (58, 14. Semir Štilić) - 28. Vojo Ubiparip (71, 16. Artjoms Rudņevs).

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 2.900.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 18-20 października.

HawkY - 20 września 2011, 17:21:40 - *.dynamic.chello.pl
Może się mylę ale czy przypadkiem nie zapowiadali transmisji w tv?

mnns - 20 września 2011, 17:23:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A więc jeden Machaj już dzisiaj odpadł z PP a za 30 minut odpadnie jego brat w Limanowej :D

d - 20 września 2011, 17:23:31 - *.ust.tke.pl
Rudnevs najlepszy na świecie Młodziutki napastnik szybki

HawkY - 20 września 2011, 17:25:39 - *.dynamic.chello.pl
Kurde, a ja tylko na sportowych szukałem...

FZG - 20 września 2011, 17:25:41 - *.static.oc3.zagan.visnet.pl
Co wy chcecie Chrobry jak na takiego rywala dobrze grał można powiedzieć że mają pakę na pierwszą ligę pozdrawiam TYLKO CZARNI&CHROBRY!

pablo mks - 20 września 2011, 17:25:55 - *.legnica.vectranet.pl
strasznie nudny mecz według mnie puchar polski powinien być od 1 ligi,lech sie bawił a chrobry tylko biegał i to niedokońca momenty na stojącowydaje mi sie że w takim meczu trzeba walczyć i sie pokazać przed trenerem bakero a tak szkoda gadać

rysio94 - 20 września 2011, 17:26:41 - *.ssp.dialog.net.pl
A w Żaganiu (fc Chrobrego) jakie uczucia po odpadnięciu Chrobrego?

chg - 20 września 2011, 17:27:37 - *.adsl.inetia.pl
dawac napinka z ZAGLOMBIA!!! CZEKAMY

e - 20 września 2011, 17:28:11 - *.114.100.87.rev.sfr.net
W Ogole chrobry powinien oddac walkoewera;] nie wiem na co oni liczyli,ale to bedzie mecz z przeciwnikiem ktorego raz maja na 30 lat;] wiec w 2061 znowu np zagraja z lechem lub legia hehe;] w pp

marsi - 20 września 2011, 17:30:32 - *.160.182.160
Jakiej treści transparent wisiał na początku drugiej połowy i dlaczego tak szybko został zdjęty ?

MieleJoSeM - 20 września 2011, 17:30:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla chętnych oglądania PP jutro o 18.30 transmisja meczu ŁKS Łódź-Ruch Chorzów w TVP Sport, a pojutrze mecz Flota Świnoujście-Wisła Kraków o godzinie 15.30 na TVN Turbo

Patriota - 20 września 2011, 17:32:18 - *.intersat.net.pl
Stilić słaby mecz

buckteria - 20 września 2011, 17:32:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz bez precedensu. Lech pojechał, zrobił swoje i w drogę powrotną. Trzeba było zaliczyć, najlepiej jak najmniejszym nakładem sił. Stilić na ławce, Rudnevs na ławce, a jak już weszli to... Rudnevs był zaledwie 2 minuty na boisku gdy go sfaulowano w polu karnym, karnego wykorzystał Stilić. I na 3:0 podwyższył wspomniany Stilić. Łatwo, lekko i przyjemnie.

nieciecza - 20 września 2011, 17:33:20 - *.dynamic.chello.pl
słaby mecz Lecha, Chrobrego tragiczny. Na plus kibice Chrobrego.

krzych - 20 września 2011, 17:34:45 - *.lubin.vectranet.pl
chg co ty chłopcze nie na meczu? normalka teraz powyzywaj Zagłębie na miedziowe pl.

GórnikZ - 20 września 2011, 17:38:31 - *.adsl.inetia.pl
Aha . Dzięki ;DD

KTOŚ - 20 września 2011, 17:39:31 - *.1.246.182
A turbo bez turbo sprawozdawcy ale przynajmniej nikt nie przeszkadzał

Kręcina - 20 września 2011, 17:39:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wojtkowiak, Ślusarski i "krzyżak" Wilk udowodnili, że poziomem pasują do Chrobrego Głogów. Ślusarski być może miałby nawet kłopoty z wywalczeniem podstawowej 11. Słaby mecz Lecha, niby dużo podań i przewaga w posiadaniu, ale to wszystko było do tyłu, bezsensowne kulanie piłki przez Wojtkowiaka i będac pod polem karnym rywala wycofywanie do Buricia. Dobry mecz Drygasa, troche niestety zachowawczo, bo rzadko podawal do przodu ale ogólnie bardzo dobry mecz w odbiorze. Kamiński słabo, Możdżeń też bez rewelacji. To na tyle jesli chodzi o Polaków, bo dalej to już sami obcokrajowcy.. Ubiparip, Stilic po karnym na Rudnevie, Rudnev. Żal

as - 20 września 2011, 17:40:15 - *.cable.net-inotel.pl
To w końcu Rudnev czy Rudnevs?

Damian - 20 września 2011, 17:40:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
u mnie nqa N, w tvn turbo byl komentarz Zabijaka i Terleckiego, ale chyba na cyfrze nie bylo

Mądry - 20 września 2011, 17:50:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rudnev,Rudnevs czy Rudniew pajacuje z nazwiskiem i palcem do buzi....
Niech idzie na zachód i tam strzela...i pajacuje.

z Lubina - 20 września 2011, 17:53:51 - *.dynamic.chello.pl
Obiektywnie muszę przyznać, że kibicowsko wypadacie dużo lepiej niż Górnik Polkowice

pablo mks - 20 września 2011, 17:54:48 - *.legnica.vectranet.pl
i mamy niespodziankelimanovia wygrała z lechią 1:0 polska liga jest mocna hehe

martin - 20 września 2011, 18:05:49 - *.dynamic.chello.pl
znowu to samo czytelna gra lecha, bardzo dużo błędów ze strony lecha

Kosimazaki - 20 września 2011, 18:08:10 - *.xdsl.centertel.pl
Lech zrobił swoje; pewny awans z niżej notowanym zespołem/nieznam trochę dolnośląskich realiów, ale jak na drugoligowca to atmosfera na meczu extra ze strony kibiców Chrobrego. A czemu na TVN Turbo puścili ten mecz bez komentarza, wie ktoś??
kibic z Małopolski

frezer - 20 września 2011, 18:14:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kalisz i tak za Widzewem!!!!!!!!!!!!

Leon - 20 września 2011, 18:21:11 - *.rapidspeeds.com
Najkrótsza droga do fazy grupowej Ligi Europy w przyszłym sezonie- to zdobycie Pucharu Polski. To powinno być nadrzędnym celem naszego Lecha w tym tym sezonie. Mając puchar zaczynamy od 3 rundy Ligi Europy (tak jak w tym roku Legia) - a z naszym współczynnikiem mamy pewne rozstawienie włącznie z 4 rundą kwalifikacji. Zatem Puchar Polski przede wszystkim.

ytrs - 20 września 2011, 18:27:47 - *.114.100.87.rev.sfr.net
DLA lecha to byl sparnig;] w glogowie sensacja , ktorej nie bylo 30 lat i nastepne 50 nie bedzie;]

vinnie - 20 września 2011, 18:28:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na TVN Turbo ( cyfra+) był komentarz, trzeba go było tylko włączyć z pilota, nie wiem co odwaliło tym z TVNu żeby się w coś takiego bawić.

fanka - 20 września 2011, 18:33:12 - *.ssp.dialog.net.pl
Moim zdaniem nie ma co porównywać obu drużyn, bo różnią ich dwie klasy piłkarskie. Jednakże niekiedy Chrobry pokazał, że nie boi się przeciwnika. Nie można nazywać meczu klęską Chrobrego czy patologią Lecha... Chrobremu należy się szacunek za chęć walki. Warto zauważyć, że potrafił zawalczyć a nie tak jak niektórzy sądzili, zaraz po rozlosowaniu par 1/16 PP, zostaną rozgromieni na własnym boisku.

zenek - 20 września 2011, 19:00:09 - *.ssp.dialog.net.pl
Szacunek dla Chrobrego za walkę, trzeba zaznaczyć, że ten klub nigdy nie dostał nic od KGHM-u. Kibice fajnie się zaprezentowali. Co do napinaczy z Zagłębia gdyby nie KGHM sądzę, że czyścilibyście buty Chrobremu. Bo na swoje mecze musicie ściągać wszystkie okoliczne wioski, a nawet widziałem, że próbujecie ściągnąć do siebie kibiców z Głogowa. Z kibicowski pozdrowieniem, hej Śląsk!:D

zenek - 20 września 2011, 19:22:00 - *.ssp.dialog.net.pl
chrobry głogow lech poznan 0-3

krzych - 20 września 2011, 19:35:49 - *.lubin.vectranet.pl
zenek popatrz ilu do was przyjeżdża z okolicznych wiosek.

hoover-dam - 20 września 2011, 19:52:43 - *.poleczki.dialup.inetia.pl
@buckteria: polecam sprawdzić w słowniku znaczenie słowa precedens. Co do meczu: Lech wygrał na stojąco i wrócił. Trochę dziwne, że żaden z zawodników "walczących" o pierwszy skład, nawet się nie starał pokazać. Wilk i Kriwiec wyjątkowo słabo.

Maksiula - 20 września 2011, 20:04:26 - *.cdma.centertel.pl
Ogólnie rzecz biorąc to Chrobry ma bardzo fajny,nowy i kameralny stadion.Jak oglądałem dzisiejszą transmisję z meczu w tv,to zauważyłem,że największym minusem tego obiektu jest to,że spełnia on też funkcję stadionu lekkoatletycznego,bo jest tam tartanowa bieżnia.Co do meczu to moim zdaniem Lech wygrał z Chrobrym możliwie jak najmniejszym kosztem sił.

Oqt - 20 września 2011, 20:15:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ hoover-dam: precedens to wyjątek. Ten mecz nie był wyjątkowy, był więc bez precedensu.

needle - 20 września 2011, 20:24:41 - *.adsl.inetia.pl
@Leon
Ja liczyłem, że na mistrza polujecie...
Nie stać Was..???
A Puchar to nie takie proste jak piszesz bo trzeba wygrywac a jedna wpadka i może się skończyc ta przygoda

stiopsky - 20 września 2011, 20:38:48 - *.master.pl
A ja wam powiem jedno.
Chrobry to swietna druzyna, która kisiła się cały czas w 3 lidze nie z swojej głównie winy. U nas radocha że mamy wkońcu 2 ligę a tu jeszcze Lech w PP (pełen szacun dla Poznania), wiec zrozumcie ze w tym roku jestesmy w głębokiej wodzie. Za rok pokazemy na co nas stać, bo poza ekstraklasą to wszyscy są do ogrania. Ukłon Głogowskim kibicom.

diaqlo - 20 września 2011, 20:41:37 - *.tel.tkb.net.pl
TVN TURBO - mistrzostwo świata
w 80 minucie komentator się zorientował ze w bramce stoi Zaremba a nie Augustyn HAHAHAHA
Nie mieli tłumacza to wywiad z II trenerem Lecha HAHAHA
Całe szczęście że ta śmieszna telewizja ma tylko puchar polski bo do c+ spoooro im brakuje :D

max - 20 września 2011, 20:44:24 - *.ssp.dialog.net.pl
Księstwo Żagańskie dominuje. W końcu Głogów i Żagań zapoczątkowały wspólną Europę.

KSF - 20 września 2011, 20:45:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zaprezentował się Hałambiec?

teo - 20 września 2011, 21:04:37 - *.master.pl
Hałambiec moim zdaniem swietne zawody , czuje ze gosciu p osezonie poleci do 1 ligi a moze i do ekstraklasy ...

- 20 września 2011, 21:09:29 - *.ekspres.net.pl
chrobry z głogowa to całej dupy połowa !!!!!!!

matias - 20 września 2011, 21:19:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co by nie mówić, to obiektywnie doping Chrobrego lepszy niż na Zagłębiu Lubin

Maxi - 20 września 2011, 21:20:20 - *.xdsl.centertel.pl
No i Chrobry wrócił na ziemie :D Pozdrowienia dla zwycięsców - z Wałbrzycha ;)

Linek - 20 września 2011, 21:21:43 - *.adsl.inetia.pl
A ja Chrobremu zazdroszczę, że mógł przeżyć taki mecz. Dla nas maluczkich (na razie!!!) to jednak święto. MKS Miedź!

Powiem tak:
Chrobry to dobry zespół. Zagrał dobry mecz. Nie byłem rano pewien zwycięstwa, a na pewno nie 3:0.
Mecz był ciekawy i głogowianie zasłużyli na gola. Lech gra o 2 klasy wyżej, ale nie zlekceważył rywala. Grano fair-play. Taki mecz to dobra szkoła dla drużyn z e-klasy. W piłkę tak naprawdę może wygrać każdy z niemal każdym. Pokazała to Limanovia.
Chrobremu życzę w imieniu swoim i kibiców Lecha wielu sukcesów i awansu do I ligi. Należy się Wam, chłopaki! Dobrze gracie. Głowa do góry.
Pozdrowienia z Poznania.

simon - 20 września 2011, 23:00:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zawsze miałem sentyment do drużyn z byłego woj. legnickiego (Zagłębie, Miedź, Chrobry, Górnik). Tam się gra dobrą piłkę bez względu na klasę rozgrywek. Pozdrowienia z Poznania

maxell - 20 września 2011, 23:29:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda, że Chrobry już nie ma zgody z Widzewem.

Janoosikow - 21 września 2011, 6:28:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szacunek dla drużyny i kibiców Chrobrego. Macie u siebie wszystko czego potrzeba. Piękny stadion, oddanych kibiców, świetną drużynę. Pozazdrościć. Dziękujemy za pomoc przy wejściu na mecz. Pełen szacun. A porażką się nie przejmujcie. Odpadliście po walce i z honorem. Kto wie jak mecz by się skończył gdybyście w 1 minucie wykorzystali sytuację a w 22 Wasz obrońca się nie zaplątał we własne nogi. Do tego zagraliście bez fauli, a mogliście skopa nam nogi jak to się zdarza w e-klasie. Pozdro z Poznania.

antychg - 21 września 2011, 7:10:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hihi chrobrik glogowka w ciry dostal hihi wrescie sprowadzony na ziemie :-) pozdrawiam bozkowo

robertwr7@ - 21 września 2011, 7:14:36 - *.play-internet.pl
Byłem na meczu i obiektywnie patrząc: Lech sie nie wysilił. Wygrał jak najmniejszym nakładem sił. Chrobry próbował, miał nawet okazję na samym początku. Kto wie, może mecz byłby ciekawszy gdyby Lech musiał odrabiać straty? Kibice Chrobrego - rewelacja!! Fajny klimat, stosunkowo mało wulgaryzmów Napis wywieszony w trakcie meczu oczywiście w niewybredny sposób krytykował rząd (PO....ny) Co do Rudniewa - wszyscy oczekiwali jego wejścia - gdy parę razy Łotysz nie popisał się - były przeraźliwe gwizdy... A i tak swoje zrobił i bramkę strzeliłDla Głogowa było to święto - szkoda, że kibiców Lecha było malutko, ale wiadomo - zakaz. Podsumowując - Lech zasłużył na zwycięstwo, a Chrobry zasłużył na takiego przeciwnika. Pozdrawiam

Okropny - 21 września 2011, 7:42:25 - *.lubin.dialog.net.pl (*.219.8.205)
Sama słodycz z komentarzy... pocałunki na koniec były?

kibic_ChG - 21 września 2011, 8:29:10 - *.master.pl
ojj ale was lubinki boli oj, boli boli, boli że Lech was olał i wybrał ŁKS!
Widocznie poznał się na was że nadajecie się do tarcia chrzanu, naszą-klasę i fejsbuka!
Co do meczu Chrobry miał dwie sytuacji i dwa razy sam na sam z bramkarzem Lecha i zawodnicy się spalili i tego nie wykorzystali.
Powodzenia dla Lecha w następnej rundzie!