3 października 2012, 21:17:47 - Bedziu
Jagiellonia ostatnim ćwierćfinalistą

Jagiellonia Białystok wygrała w rzutach karnych 5-4 z Lechią Gdańsk (2-2 po dogrywce) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Początek meczu był bardzo monotonny, żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji do zdobycia gola. Dopiero po kwadransie gry odważniej zaczęli atakować gospodarze. Najpierw po wyjścu z bramki Bartosza Kanieckiego w pole karne dośrodkował Tomasz Kupisz, ale nikt nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. W 20. minucie białostoczanom udało się zdobyć pierwszą bramkę. Po dwójkowej akcji z Niką Dzalamidze piłkę w pole karne dośrodkował Alexis Norambuena, a głową do siatki skierował ją znajdujący się na piątym metrze Euzebiusz Smolarek. Parę chwil później Smolarek mógł podwyższyć prowadzenie po podaniu Kupisza, jednak jego strzał z ogromnymi problemami obronił Kaniecki.

W 29. minucie pierwszą groźną akcję stworzyli goście. W dobrej sytuacji po podaniu Abdou Razacka Traoré znalazł się Piotr Wiśniewski, jednak jego płaski strzał obronił Jakub Słowik. Po chwili był już remis. Rzut rożny dla Lechii wykonywał Mateusz Machaj, a Kupisz skierował piłkę głową do własnej siatki. Po dwóch minutach strzelec bramki samobójczej w pełni się zrehabilitował i po dośrodkowaniu Luki Pejovicia z rzutu wolnego głową umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Kanieckiego.

W końcówce pierwszej części gry częściej zaczęli atakować gdańszczanie. Po jednym z kontrataków w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Machaj, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca Jagiellonii. Chwilę później po podaniu Tomasza Bandrowskiego cieplej zrobiło się pod bramką Lechii, jednak Sebastian Madera w ostatniej chwili zatrzymał Smolarka.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry akcję prawym skrzydłem przeprowadził Kupisz. Piłka po jego dośrodkowaniu zmierzała w światło bramki, a bramkarz Lechii z problemami wybił ją przed pole karne. Chwilę później groźnie po rzucie rożnym było pod bramką Jagiellonii. Piłka po strzale Ricardinho przeleciała jednak nad poprzeczką. W 52. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Machaj, jednak jego strzał był minimalnie niecelny.

Trzy minuty później płasko z dystansu uderzał Plizga, lecz Kaniecki bez problemu złapał piłkę. Parę chwil później pod bramką Lechii zrobiło się bardzo gorąco. Po rzucie rożnym w polu karnym doszło do sporego zamieszania, bliski zdobycia gola był Ugochukwu Ukah, jednak bramkarz gości zdołał wybić piłkę ponad bramką. Minutę później gdańszczanie mieli szansę doprowadzić do remisu, jednak strzał Ricardinho świetnie obronił Słowik.

Po słabszym fragmencie gry, kiedy to gra toczyła się na połowie gospodarzy, padł wyrównujący gol. Obrońcy Jagiellonii wybili piłkę przed pole karne, gdzie nadbiegał Rafał Janicki. Obrońca Lechii potężnie uderzył, lecz kierunek piłki delikatnie zmienił jeszcze Traoré czym zaskoczył bezradnego bramkarza. Po tej bramce gdańszczanie odważniej zaatakowali i po chwili w dobrej sytuacji znalazł się strzelec wyrównującego gola. W porę powstrzymał go jednak Michał Pazdan. W 79. minucie znów było ciekawie pod bramką Słowika. Tym razem piłkę z linii bramkowej wybij jednak Ukah. W doliczonym czasie gry goście próbowali jeszcze skontrować białostoczan, jednak obrońcy Jagiellonii w porę powstrzymali biegnącego z piłką Traoré.

Dogrywka rozpoczęła się od nieprzyjemnego dla bramkarza dośrodkowania Janickiego, po którym gdańszczanie mieli rzut rożny. Na kolejną godną uwagi akcję trzeba było czekać do 102. minuty kiedy bardzo niecelnie uderzył Machaj. Chwilę później po podaniu Traoré uderzał Łukasz Kacprzycki, jednak bramkarz gospodarzy bez mniejszych problemów złapał piłkę. W drugiej części dogrywki strzału z dystansu próbował Kupisz, jednak z fatalnym skutkiem. Chwilę później lewą nogą zza pola karnego uderzał Norambuena, jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć Kanieckiego. Bramkarz Lechii obronił także strzał Kądziora.

3 października 2012, 18:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-2 pd. k. 5-4 Lechia Gdańsk
Euzebiusz Smolarek 20, Tomasz Kupisz 32 - Tomasz Kupisz 30 (s), Abdou Razack Traoré 75

karne: 0-1 Andreu, 1-1 Tomasz Kupisz, 1-2 Deleu, 2-2 Rafał Grzyb, 2-3 Mateusz Machaj, (2-3 Nika Dzalamidze - obroniony), 2-4 Grzegorz Rasiak, 3-4 Alexis Norambuena, (3-4 Abdou Razack Traoré - obroniony), 4-4 Luka Pejović, (4-4 Łukasz Surma - obroniony), 5-4 Łukasz Tymiński.

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 4. Michał Pazdan, 19. Ugochukwu Ukah, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 5. Tomasz Bandrowski (54, 18. Łukasz Tymiński), 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (72, 23. Damian Kądzior), 10. Nika Dzalamidze - 7. Euzebiusz Smolarek (99, 28. Paweł Tarnowski).

Lechia: 12. Bartosz Kaniecki - 2. Rafał Janicki, 13. Sebastian Madera, 6. Jarosław Bieniuk, 26. Deleu - 19. Ricardinho (70, 11. Grzegorz Rasiak), 8. Łukasz Surma, 17. Marcin Pietrowski (61, 16. Andreu), 21. Mateusz Machaj, 14. Piotr Wiśniewski (46, 29. Łukasz Kacprzycki) - 7. Abdou Razack Traoré.

żółte kartki: Tymiński, Pazdan, Norambuena - Surma, Janicki, Bieniuk.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 2437.

Pierwsze mecze 1/4 finału odbędą się 26-28 lutego, a rewanże 26-28 marca.

as - 3 października 2012, 21:21:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia i tak bramki z tyłka ... samobój, rykoszety jakieś dziwne ...

arkowiec - 3 października 2012, 21:21:47 - *.dip0.t-ipconnect.de
A co to jest Lechia

max - 3 października 2012, 21:21:58 - *.sa-east-1.compute.amazonaws.com
no i po co wam stadion jak nawet nie umiecie awansować do pucharów a powiedzmy sobie szczerze najłatwiej jest je zdobyć przez PP hehe baj baj

dikon - 3 października 2012, 21:22:08 - *.net.azartsat.pl

tonow - 3 października 2012, 21:23:22 - *.196.152.2
W&R lalalalallalalala

kkkkkk - 3 października 2012, 21:23:47 - *.client.duna.pl
słuszna uwaga as wszystkie bramki i tak dziwne samobój rykoszet zasłużony awans JAGI

5 - 3 października 2012, 21:23:47 - *.aster.pl
odezwal sie kibic zespolu, ktory awansowal tylko dzieki szczesliwemu losowaniu i temu, ze gral u siebie, bo przez ostatnich piec sezonow w ekstraklasie wygral 7 meczow na wyjezdzie.

@5 - 3 października 2012, 21:28:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ty się lepiej módl,żeby Donek nie stracił stołka,bo będziesz tylko na koncerty chadzał na ten PGEArena

Do arkowie - 3 października 2012, 21:28:45 - *.dynamic.chello.pl
To klub który gra w ekstraklasie , kiedy grają z śmieć-arką to zawsze wygrywają kibice tej druzyny potrafia pojechać do gdyni w pare tysiaca ludzii i zdobyc sektor gorka

Thor - 3 października 2012, 21:30:55 - *.opera-mini.net (*.40.232.160)
Skąd strony internetowe biorą liczby kibiców na trybunach? Wczoraj na Zagłębiu było gdzieś pisało ok. 4 tys. I to by się zgadzało, a gdzie indziej ze 7000. To jakiś śmiech.

moryc - 3 października 2012, 21:31:12 - *.dynamic.chello.pl
Ale ci koledzy tuska, którzy przyjechali dziś kibicować lechii z gdańska są denni. Doping w postaci lechia szajs ! (czy jakoś tak - niezrozumiale to brzmiało) co 15 minut. Żenua. A Jagiellonia Białystok dumnie się rozkręca i zdobędzie pucharek oraz mistrzostwo kraju.

Olo - 3 października 2012, 21:32:51 - *.dynamic.mm.pl
Górka to była na Ejsmonda - widać jak lechiści kłamią. Brawo Jagiellonia!

dascxad - 3 października 2012, 21:34:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie wiecie kiedy jest losowanie kolejnej rundy i gdzie???

kibic - 3 października 2012, 21:35:07 - *.adsl.inetia.pl
przybysz szparka to twoja mam i gra w cwierćfinale z banda 30 chlopów w twojej sypialni

Thor - 3 października 2012, 21:35:19 - *.opera-mini.net (*.40.232.160)
Trochę cię poniosło z ta jaga(babajagą) do trzech razy sztuka. Kto zdobędzie puchar? Kto grał kilka lat temu 2 razy z rzędu w finale?

Thor - 3 października 2012, 21:36:48 - *.opera-mini.net (*.40.232.160)

futbolista - 3 października 2012, 21:36:53 - *.bois.qwest.net
No to zostajemy w miescie na ligowy mecz.a jedzenie
w restauracjach i w hotelu wysmienite,co goi
dusze po wyeliminowaniu[kolejne przez Jagiellonie].
a i mieszkancy sa fajni w tym miescie,co tylko
dodaje animuszu,by sie z tym miastem w tej przerwie
po miedzy meczami,zapoznac i pozwiedzac,zarazem
nabyc fajnych przyjaciol,ktorych potem mozna zaprosic do pieknego grodu jakim jest GDANSK,by
zrewanzowac sie za ich bialostocka goscinnosc.a
przegrany mecz? to tylko zabawa,nic nie majaca
wspolnego z rzeczywistym,codziennym zyciem i tego
zycia problemami.sport to tylko zabawa i zawsze w
nim wygra ten,ktoremu to wyjdzie i sie uda.
gratulujemy wiec Jagielonni dalszych milych chwil
w PP.a Lechii,za probe przejscia.wiec do,meczu.

5 - 3 października 2012, 21:38:40 - *.aster.pl
persolnalne ataki na mnie nie dzialaja, tym bardziej, ze nie jestem kibicem lechii, ani nie mieszkam w trojmiescie, tegi omnibusie.

Olson - 3 października 2012, 21:52:07 - *.olsztyn.vectranet.pl
dzieciaki z gdyni leczą kompleksy....szkoda słów.

Domel - 3 października 2012, 22:03:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Łukasz! Wytrzymałeś presję! Pozdo z Żywca!

ebi - 3 października 2012, 22:09:57 - *.dynamic.chello.pl
o sile Jagi stanowi Smolarek

Dark - 3 października 2012, 22:50:46 - *.dynamic.chello.pl
Thor - Wiesz, jak jest podawana frekwencja co do jednej osoby jak np. 2437 czy 3852 to wiemy, że jest to wiarygodna frekwencja i się z tym nie można kłócić. Coraz więcej klubów Ekstraklasy podaje bardzo konkretną frekwencję co jest dobrym rozwiązaniem, bo mniej dyskusji ("było 6000, a nie 4000 jak podaje redakcja").

Szymon - 3 października 2012, 22:51:16 - *.play-internet.pl
5: ciekawostką jest to,że z tych 7 wyjazdow Jaga wygrala 2 razy w Gdańsku w lidze i 2 razy w PP w Gdańsku na Traugutta 27.poza tym 2 lata temu w 1/8 Jaga grala w Kielcach, 3 lata temu w Gdyni, 4 lata temu w Warszawie.wiec moze czas w koncu na mecz u siebie?poza tym w Kielcach bylo 1-0 dla Jagi, w Gdyni po dogrywce 2-0 dla Jagi, w Warszawie Legia wygrała po karnych.czy pan 5 cos jeszcze chcial powiedziec?

Polak - 3 października 2012, 22:59:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulucje
SiarkaJaga ole ;)

GDYNIA - 3 października 2012, 23:13:14 - *.bb.online.no
a my swoje !!!
Lechia Gdansk !!!

D. TUSK - 3 października 2012, 23:20:03 - *.204.112.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czemu moja kochana drużyna nie wygrała?? A mogłem im załatwić wygraną jak w meczu z Lechem,tylko że czasu nie miałem :-(

tyryryry - 3 października 2012, 23:45:55 - *.bialystok.vectranet.pl
@Dark tutaj jest podana liczba sprzedanych biletów i karnetów (a nie faktyczna ilość osób na meczu). Wielu karnetowców nie było na meczu z powodu protestu, ale zarząd udając ze nic się nie dzieje podaje zawyżone liczby.

bstok - 4 października 2012, 9:24:19 - *.192.15.77
Atmosfera na trybunach nie różniła się niczym od poprzednich spotkań w tym sezonie. Podczas karnych była nawet lepsza. Nie ma więc żadnej straty z powodu braku neofaszystów na stadionie.

adamz - 4 października 2012, 10:55:47 - *.acn.waw.pl
brawo Jaga, dobrze grała i zasłużenie wygrała, ci co bojkotują, to nie są już żadni kibice, tylko tchó..rz..e, które boją się łysy..ch, tak, są pieskami kilu łysy..ch de.bili, po prostu konfiden..ci, doping był super, dla mnie najlepszy od roku,

p - 4 października 2012, 12:18:31 - *.xdsl.centertel.pl
widzów na meczu nie więcej jak tysiąc łącznie z robotnikami z budowy stadionu

Bstok - 4 października 2012, 14:23:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze. Czekamy na 17 października i dobre losowanie

santa66 - 4 października 2012, 14:24:18 - *.dynamic.chello.pl
@naymar, skoro jesteś taki internetowy kozak, to pochwal się komu ty kibicujesz?

DENIS - 4 października 2012, 17:39:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Premiera i Prokuratora nie było to nie dali rady;)

HH - 4 października 2012, 18:28:02 - *.17-4.cable.virginmedia.com
do @adamz najlepszy doping/!?ha dobry jestes smieszny taki

santa66 - 4 października 2012, 18:34:12 - *.dynamic.chello.pl
@DENIS, jak na ciebie, to bardzo błyskotliwa wypowiedź. Nie spodziewałem się, że potrafisz napisać więcej niż dwa słowa w jednym poście

andrzej - 4 października 2012, 21:13:32 - *.net011-g1.isko.net.pl
brawa dla jadziuni z bialegostoku lechia nie dla was puchar

maniano - 5 października 2012, 13:49:14 - *.adsl.alicedsl.de
ok. lechia przegrala. odpadla.
ale czemu kibice z dolnych lig sie tym tak podniecaja?? kto wygral ostatnie derby? no i przedostatnie? no i to przedprzedostatnie?? KTO? nie wy sledzie, muahahahaha

lotto - 5 października 2012, 14:07:25 - *.internetdsl.tpnet.pl