10 kwietnia 2013, 20:19:47 - MichalMKS
Cenny gol Małeckiego

Śląsk Wrocław wygrał na własnym boisku w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski z Wisłą Kraków 2-1 (2-0). W pierwszej połowie dominował Śląsk i za sprawą bramek Waldemara Soboty i Sebastiana Mili wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie lepiej prezentowała się Wisła, czego efektem był gol Patryka Małeckiego dający "Białej Gwieździe" przed rewanżem realne nadzieje na awans.

W 8. minucie Sergei Pareiko wybił piłkę na rzut rożny po strzale zza pola karnego Sebastiana Mili. Dwie minuty później Śląsk zdobył bramkę. Waldemar Sobota minął Cezarego Wilka i uderzeniem zza "szesnastki" umieścił piłkę w bramce. W 13. minucie Mila zdobył drugiego gola dla wrocławian pięknym strzałem z rzutu wolnego. Sześć minut później Sobota wpadł w pole karne, zwodem ograł Osmana Cháveza, jednak jego uderzenie na rzut rożny wybił Pareiko. Śląsk zmarnował dobrą okazję do podwyższenia wyniku w 33. minucie. Tadeusz Socha podał futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne do niepilnowanego Piotra Ćwielonga, ten trafił jednak w słupek.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła strzeliła gola. Błąd popełnił Marcin Kowalczyk, piłkę przejął Patryk Małecki, wbiegł w pole karne i strzałem podcinką umieścił futbolówkę w siatce. Kolejna dobra sytuacja miała miejsce dopiero w 69. minucie, kiedy to minimalnie obok słupka zza pola karnego strzelał Mila. W odpowiedzi cztery minuty później na bramkę Rafała Gikiewicza uderzał Ivica Iliev, ale golkiper gospodarzy nie dał się pokonać. W 82. minucie Emmanuel Sarki zagrał do Cezarego Wilka, który strzelił tuż obok bramki. W odpowiedzi chwilę później Sobota dograł do Łukasza Gikiewicza, ten jednak fatalnie skiksował.

10 kwietnia 2013, 18:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 2-1 Wisła Kraków
Waldemar Sobota 10, Sebastian Mila 13 - Patryk Małecki 50

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha, 14. Marcin Kowalczyk, 3. Adam Kokoszka, 17. Mariusz Pawelec (84, 2. Krzysztof Ostrowski) - 5. Waldemar Sobota, 26. Przemysław Kaźmierczak, 10. Mateusz Cetnarski (89, 29. Rok Elsner), 11. Sebastian Mila, 20. Piotr Ćwielong - 8. Éric Mouloungui (53, 27. Łukasz Gikiewicz).

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 6. Arkadiusz Głowacki, 4. Osman Chávez, 3. Gordan Bunoza - 19. Patryk Małecki, 7. Radosław Sobolewski, 28. Cezary Wilk, 77. Ivica Iliev (80, 23. Daniel Sikorski), 5. Kamil Kosowski (70, 15. Emmanuel Sarki) - 8. Cwetan Genkow (46, 9. Rafał Boguski).

żółte kartki: Socha - Bunoza.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 20 981.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:30 w Krakowie.

Sevallopol - 10 kwietnia 2013, 20:24:41 - *.centertel.pl
Witam , czy orientuje się ktoś kiedy symulacja europejskich pucharów na sezon 2013/2014

aaa - 10 kwietnia 2013, 20:26:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pierwsza połowa dla ŚLĄSKA 2 dla WISŁY
dobry mecz
:}

nikły - 10 kwietnia 2013, 20:28:02 - *.153.220.6
Pierwsza połowa bardzo ciekawa, druga już mniej. Finał jest kwestią otwartą i na pewno w Krakowie nie zabraknie emocji.

Sopot - 10 kwietnia 2013, 20:28:28 - *.customers.d1-online.com (*.103.205.226)
Czekamy na "smiechy" odnośnie frekwencji .

6 - 10 kwietnia 2013, 20:28:36 - *.dynamic.chello.pl
skoro po stadionie niosly sie spiewy przedszkolakow to zapewne 5 tysiecy dzieci wpuszczono za darmo, zeby te wyniki frekwencji nie wygladaly blado. sam mecz byl slaby, ale to wystarczylo slaskowi,zeby wygrac. panowie wislacy sie zdrzemneli na piec minut i bylo po meczu. nie chce najezdzac na poziom polskiej pilki, bo robia to juz chyba wszycy, ale bez wzmocnien kadrowych to zadna z tych druzyn nie prztrwa do sierpia w europejskich pucharach.

ja - 10 kwietnia 2013, 20:28:55 - *.dynamic.chello.pl
no to za tydzień 1:0 i gramy w Lidze Europa jupii

kkkk - 10 kwietnia 2013, 20:30:05 - *.inet.rev.km-net.pl
najwyższa pora żeby Śląsk oddał to co dostał w maju ubiegłego roku

P1920B - 10 kwietnia 2013, 20:30:49 - *.galileusz.pl
Co ja widzę,czyżby chopoki z Wrocka zapomnieli że są coś winni wiślakom?Czy też za tydzień na Reymonta będzie 2:0,i git?Długi trza spłacać.

Narayan - 10 kwietnia 2013, 20:33:43 - *.212.38.84.otvk.pl
dług spłacony w meczu Wisła - Sląsk 1-0 w rundzie wiosennej.

Narayan - 10 kwietnia 2013, 20:37:27 - *.212.38.84.otvk.pl
sprostowanie "w rundzie jesiennej"

mlody - 10 kwietnia 2013, 20:39:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
awans Wisly , mozna w ciemno obstawiac cale swoje oszczednosci

Wiślak - 10 kwietnia 2013, 20:39:56 - *.dynamic.chello.pl
Jestem załamany postawą mojej Wisełki. Bez walki nie da się ograć nawet amatorów. Niestety tak grają nasze gwiazdki i jeden po drugim machają rękami. Szkoda słów. Nawet nie chcę byśmy wygrali w domu, bo nam te puchary na prawdę nie są potrzebne. Tam serio nie ma kto grać. Jest za dużo kopaczy i ludzi grających bez pomysłu. Na nas wystarczy wysoki, ba nawet średni pressing i nas nie ma! Bez nazwisk, ale chłopaki nie wymienią z pierwszej piłki trzech podań. Tylko Iliev dużo potrafi. Sorki, ale taka prawda i nie wypisywać głupot, że walczymy o puchary. bo szkoda zdrowia. Odmłodzić kapelę i walka w nowym sezonie o sprecyzowanie celów. Ave Wisła!!!

PrzecinAK - 10 kwietnia 2013, 20:43:45 - *.opera-mini.net (*.114.127.92)
Kilka tysięcy dzieci wpuszczono za darmo, więc frekwencja niby "przyzwoita"

zbynio - 10 kwietnia 2013, 20:48:18 - *.gl.digi.pl
Śląsk prawie jak Piast, prawie - bo grał u siebie !

lechita - 10 kwietnia 2013, 21:01:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rozdawali bilety czy w koncu po swietnym meczu w sobote wiara ruszyla tylki na stadion? i pytam bez napinki bo szacun za frekwencje

sony - 10 kwietnia 2013, 21:14:35 - *.net011-g1.isko.net.pl
wisła jeden zero wygra i finał z porażką ma zapewniony w lidze ślaskowi odrobi

ADAM - 10 kwietnia 2013, 21:28:40 - *.ip.netia.com.pl
tez podzielam zdania, że u siebie Wisla wygra i awansuje do finału PP i co za tym idzie do el. LE. Tutaj nieco info, bo może niektórzy nie są dobrze poinformowani: Wisła ma współczynnik uefa w okolicach 15 pkt(dla przykładu Legia- 13,6, Lech 23,5) co praktycznie gwarantuje rozstawienie we wszystkich czterech rundach eliminacji. Także przy zmianach na stanowisku szkoleniowym(oby Nawałka) oraz wymianie piłkarzy a także szczęściu w losowaniach 3 i 4 rundy eliminacji(w obecnej edycji w 4 rundzie zdarzały się takie asy jak Dila Gori(0:13 w dwumeczu z PSV) jest szansa na fazę grupową

koliber72 - 10 kwietnia 2013, 21:29:31 - *.173.10.255.tesatnet.pl
Bilety to chyba za darmo rozdawali,skoro tylu kibiców we Wrocławiu przyszło na stadion.

bu - 10 kwietnia 2013, 21:40:10 - *.pool.mediaWays.net
chyba czas żeby się Śląsk zrehabilitował za sprzedany mecz o Mistrza Polski..

Jvver - 10 kwietnia 2013, 21:44:16 - *.ssp.dialog.net.pl
Myślę, że około 4-5 tys. biletów było rozdanych dal uczniów. Niemniej jednak młyn dość solidnie wypełniony. Doping w I połowie bardzo dobry, w drugiej nieco siadł, tak jak gra Śląska. Wisła w drugiej połowie za to robiła trochę wiatru, ale ogólnie to jest cienka jak barszcz. Gol z niczego... A Śląsk dał ciała, bo w I połowie mógł jeszcze wsadzić przynajmniej jednego gola. Zawiodłem się na Mouloungim. Nieproduktywny, nieaktywny, słaby fizycznie. Ale mam nadzieję, że jeszcze będzie coś grał. Obrona niepewna. Dobrze Waldek Sobota.

a4 - 10 kwietnia 2013, 22:10:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła i Śląsk!

xew - 10 kwietnia 2013, 22:31:59 - *.lubin.vectranet.pl
patologia z oporowskiej na farcie..żenuła....

Nyrol - 10 kwietnia 2013, 22:50:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Frekwencja Poraża Super Kibice!!!! Jak Lechia krzykneła w piątek na Lechu Tanczyć Lalki Tanczyć do lecha to aż ciary szły po plechach!!!Pozdro Stam i Legendy Lechii ŚP Duffo i Wolf !!!A o O rodzinie Duffków to powinni film zrobić!!!Old Lechia-Wisła-Śląsk Szacun z Rodowitego Poznania Od Wilda Warta Skins Old Pener Style!!!!!!!!!!!!!!!

ocb - 10 kwietnia 2013, 22:51:18 - *.218.151.191.static.telsat.wroc.pl
A u malinowych znowu frekwencja żenująca. Gdyby nie 20 tys dzieciaków to byłyby pustki. I niech się nie tłumaczą, że byli w pracy w środę (ta wymówka jest już zajęta)

Ogier - 10 kwietnia 2013, 22:52:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła Lechia!!! bez wisły!!!

anty kiler - 10 kwietnia 2013, 22:55:02 - *.adsl.inetia.pl
miniusiu! tak, grały dwa wielkie kluby i twoja żenada nic tu nie pomoże :D

Diox - 10 kwietnia 2013, 23:02:45 - *.wroclaw.vectranet.pl
ocb w środę w betonowej wiosce było by was może 300.

Nyrol - 10 kwietnia 2013, 23:09:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wilda Pozdro SKINS Motor THE GITS Perła BOIS!!!Węgry Nadchodzą!!!!!

MARIO - 10 kwietnia 2013, 23:14:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mecz jaki byl to byl,stadion niczego sobie ale pytam sie w jakim celu sa powieszone dwa telebimy ,do 85 minuty pokazywane byly tylko reklamy ,wydaje mi sie ze caly mecz powinien byc pokazywany na telebimach lacznie z powtorkami bramek strzelonych to pomaga w ogladaniu meczu

Nyrol - 10 kwietnia 2013, 23:16:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Środa i taka Frekwencja to jest Pierwsze Miejsce w To My Kibice Frekwencja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nyrol - 10 kwietnia 2013, 23:38:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A Pamietacie Olimpia-Lechia w 1984 w Poznaniu i Lechii 8000-10000 i Wolf i ŚP Duffo Tak Pisze sie Legende Lechii !!Rodowita Warta Była Warta Wilda Skins Zielona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wisła i Śl - 10 kwietnia 2013, 23:50:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Komentarz kibica Wisły w przerwie meczu "Śląsk ma nalepszy młyn w Polsce i do tego jaki ścisk na trybunie" BEZCENNE!

Canal+ - 11 kwietnia 2013, 0:04:38 - *.ssp.dialog.net.pl
Jakby nie było stadion zapełniony w tylko połowie
-Mistrz Polski
-Mecz przyjaźni
-Miasto 600 tysięczne

Wisła i Śl - 11 kwietnia 2013, 0:20:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Canal+ jakby nie było to jest tylko nasza piłka kopana... liczą się fanatycy a nie pikniki a Śląsk to Polska czołówka pod tym względem młyn spisuje się na każdym meczu i to się liczy.

dno idioto - 11 kwietnia 2013, 8:39:32 - *.play-internet.pl
Mimo ,ze nie palam jakakolwiek sympatia do Slaska to widze,ze zal du*e nie jednemu sciska od frekwencji . Nawet jesli wpuscili dzieci to co? Czy na innych obiektach ktos komus zabrania too robic? Nie,a mimo to frekwencja kuleje. Puknijcie sie w te puste lby przed kazdym komentarzem ,bo zzal patrzec zazdrosniaczki

do Przeci - 11 kwietnia 2013, 10:08:35 - *.internetdsl.tpnet.pl
Przypomnij sobie kolego ile kibiców wpuściła Amica na mecz z Bełchatowem. Dla przypomnienia połowę stadionu

wyborca - 11 kwietnia 2013, 10:36:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
nie wiem co w tym złego że wpuszczono dzieci na mecz ? lepiej bandytów wpuścic z kastetami, gazem , toporami itp. ?

luka-kot - 11 kwietnia 2013, 11:28:52 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ten co prowadził doping w tym meczu to tak morde dar przez mikrofon jak koty w marcu.Pewnie w idolu kiedyś brał udział.Pięć minut piania tego kretyna i przełączyłem na inny kanał.Kibicowsko Śląsk to porażka.

slawekov - 11 kwietnia 2013, 12:04:50 - *.terminus.pl
dy_jeszcze_przed_nami,281 w ogóle nie było widać zaangażowania ze strony Wiślaków, tak jakby przyjechali sobie na sparing, a nie poważny mecz o dużą stawkę. Jak dalej będą tak grać to nie tylko PP nie zdobędą ale i końcówka tabeli zaświeci im czerwienią po oczach.

leon - 11 kwietnia 2013, 12:40:16 - *.231.22.216.koba.pl
I po co to? Mistrz i zdobywca pucharu to Legia, chociaż jej nie lubie. Pożniej minister Muszka -Wydmuszka wylosuje Legie do Superpucharu. Sędzia da 2 czerwone, 3 karne i Superpuchar dla Legii. Takie mecze to jak sparing.

leiter84 - 11 kwietnia 2013, 13:13:52 - *.srv.volvo.com
Liczę na finał Śląsk-Legia, oby takie ogórki jak Ruch czy Wisła nie dostały się psim swędem do europejskich rozgrywek.

jakli - 11 kwietnia 2013, 13:54:19 - *.xdsl.centertel.pl
@leon-skontaktuj sie z lekarzem psychiatrą bo masz obsesje.

TylkoŚląsk - 11 kwietnia 2013, 14:39:18 - *.wroclaw.vectranet.pl
@luka-kot
Co Ty człowieku wiesz o dopingu? Jak przeszkadza ci on w oglądaniu meczu to rzeczywiście dobrze zrobiłeś wybierając serial albo mam talent

fazzy - 11 kwietnia 2013, 16:13:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
taki doping jak ma wisła isląsk to na wały wiślane na wianki

samoobrona - 11 kwietnia 2013, 17:45:07 - *.dynamic.chello.pl
Przegrali bo nie są przygotowani. Muszą iść na Samoobrone dla kobiet w Sosnowcu gdzie zajęcia odbywają się na ul. 1 maja 23 w soboty o godzinie 18.

Tylko wisł - 12 kwietnia 2013, 8:24:44 - *.ssp.dialog.net.pl
w ogóle jeśli chodzi o doping dla przyjaciół śląsk potraktował wisłe po królewsku z dopingiem i w ogóle
nie to co lechia pokazała jaj śląsk przyjechał dwa pozdrowienia na cały mecz to są przyjaciele juz lepiej bylo z wisłą ale i tak żenada lechii
przypomnijcie sobie jak śląsk przywiatał lechie u siebie i wisełke

ads@o2.pl - 12 kwietnia 2013, 12:21:39 - *.ds.pk.edu.pl
bez różnicy kto wygra tą rywalizacje, bo ani śląsk ani wisła nie zajdą za daleko w euro pucharach..

miro - 12 kwietnia 2013, 14:16:18 - *.23.103.25
Sobota do kadry

Bociek - 12 kwietnia 2013, 22:03:41 - *.154.144.79
@samoobrona Jeden z najsprytniejszych spamów, jaki widziałem w całym życiu. Gdyby nie to, że nienawidzę spamu, napisałbym, że masz u mnie mistrza.

Śląsk_1977 - 12 kwietnia 2013, 22:08:16 - *.dynamic.chello.pl
Do redakcji: To jest news? "cenny gol Małeckiego" (tego co się żegna (kretyn) przy każdej okazji przy herbie Śląska??? - dobrze się czujecie?

oz - 16 kwietnia 2013, 10:04:54 - *.220.17.142