30 października 2014, 20:19:45 - Monki
Zabójcze ciosy Lecha

W pierwszym dzisiejszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał po dogrywce 4-2 (2-2, 2-2, 2-2) na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. "Kolejorz" prowadzenie objął w ósmej sekundzie po golu Zaura Sadajewa, drugą bramkę dołożył Karol Linetty. Goście zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą po bramce Macieja Gajosa oraz samobójczym trafieniu Paulusa Arajuuriego. W dogrywce najpierw z rzutu wolnego trafił Barry Douglas, a następnie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Linetty.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Lecha. Piłkę po pierwszym gwizdku arbitra otrzymał Szymon Pawłowski, który podał prostopadle do Zaura Sadajewa. Napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi, uzyskując prowadzenie już w ósmej sekundzie spotkania. Chwilę później po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Kaspera Hämäläinena, który dośrodkował ją w pole karne, w którym strzał z woleja w poprzeczkę oddał Paulus Arajuuri. W 7. minucie poznański klub zadał drugi cios. Na indywidualną akcję zdecydował się Muhamed Keïta i podał do Sadajewa, który oddał mu piłkę. Następnie Norweg zagrał do niepilnowanego w polu bramkowym Karola Linettego, któremu pozostało wyłącznie dołożyć nogę.

Dziewięć minut później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Barry Douglas, który podał ją wprost pod nogi Macieja Gajosa. Pomocnik Jagiellonii ograł w środku pola Huberta Wołąkiewicza i oddał precyzyjny strzał z dwudziestu metrów tuż przy słupku, zmniejszając straty swojego zespołu. W 26. minucie znakomitą akcją na lewym skrzydle popisał się Patryk Tuszyński i dograł płasko w pole karne, w którym piłkę tak niefortunnie wybił Douglas, że odbiła się ona od Arajuuriego i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza. Minutę przed końcem pierwszej odsłony meczu w pole karne wpadł Gergő Lovrencsics i zagrał mocno wzdłuż pola bramkowego, w którym piłka odbiła się od Michała Pazdana, lecz nie dał się zaskoczyć Bartłomiej Drągowski. Chwilę później bramkarz gości pewnie obronił mocny strzał z pierwszej piłki Szymona Pawłowskiego.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania mocny strzał zza pola karnego oddał Lovrencsics, po którym futbolówkę z największym trudem na rzut rożny odbił Drągowski. Przez następne kilkanaście minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 70. minucie groźniej zaatakowali Lechici. Trzykrotnie na bramkę uderzał Sadajew, najpierw jego strzał zablokował Gajos, następnie dwukrotnie jego uderzenia zdołał obronić bramkarz. Trzy minuty później Szymon Pawłowski ściął z prawego skrzydła do środka boiska i zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak jego uderzenie było zbyt lekkie by zaskoczyć Drągowskiego. W odpowiedzi Tuszyński znakomicie ograł na lewej stronie boiska Wołąkiewicza i wbiegł z piłką pole karne, po czym oddał mocne uderzenie z ostrego kąta, które nad poprzeczkę zdołał odbić Maciej Gostomski. Bramkarz Lecha wykazał się także chwilę później, kiedy obronił futbolówkę zmierzającą wprost w okienko po precyzyjnym strzale Gajosa. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Pawłowski zagrał mocno w pole karne, w którym piłka odbiła się od Sebastiana Madery i nieznacznie minęła bramkę.

W 96. minucie z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Rafał Grzyb, w nim strzał z pierwszej piłki oddał Gajos, który ofiarnie zdołał zablokować Wołąkiewicz. Siedem minut później po dośrodkowaniu Gergő Lovrencsicsa z rzutu wolnego głową na bramkę uderzał Jan Bednarek, lecz piłkę pewnie złapał bramkarz. W 112. minucie, po faulu Jasińskiego na Szymonie Pawłowskim, kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Douglas. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Drągowskiego. Cztery minuty później Darko Jevtić w znakomitej sytuacji uderzył zaledwie w interweniującego Maderę. Chwilę później Linetty, po zespołowej akcji, uderzył z ostrego kąta minimalnie obok bramki. W ostatniej minucie gry Linetty zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, wykorzystując doskonałe podanie Szymona Pawłowskiego.

30 października 2014, 17:45 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 4-2 pd. Jagiellonia Białystok
Zaur Sadajew 1, Karol Linetty 7, 120, Barry Douglas 112 - Maciej Gajos 16, Paulus Arajuuri 26 (s)

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora (46, 40. Jan Bednarek), 23. Paulus Arajuuri, 20. Hubert Wołąkiewicz, 3. Barry Douglas - 8. Szymon Pawłowski, 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 19. Kasper Hämäläinen (84, 16. Darko Jevtić), 77. Muhamed Keïta (21, 11. Gergő Lovrencsics) - 95. Zaur Sadajew.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan (94, 17. Radosław Jasiński), 14. Marek Wasiluk - 21. Przemysław Frankowski (71, 9. Jan Pawłowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (114, 11. Damian Kądzior), 20. Maciej Gajos, 8. Patryk Tuszyński - 27. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Wołąkiewicz - Piątkowski, J.Pawłowski, Jasiński.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 10 237.

W 1/4 finału, która zostanie rozegrana 4 i 18 marca, Lech zagra ze Zniczem Pruszków.

Puchar Polski 2014/2015

alex - 30 października 2014, 20:20:43 - *.dynamic.vectranet.pl
Leszek kiepściutko, na szczęście Jaga jeszcze słabsza

oll - 30 października 2014, 20:21:01 - *.162.252.79
przedwczesny finał pucharu polski...

Adi - 30 października 2014, 20:21:19 - *.giment.net
Słaby mecz Lecha, ale Jagiellonia naprawdę dużo szczęścia. Ale szacunek dla Jagi za odrobienia strat, bo Lech przy 2-0 zlekceważył rywala.

gibon - 30 października 2014, 20:21:55 - *.tktelekom.pl
Borski za to odwalił powinien pauzować 1 rundę !

12 - 30 października 2014, 20:24:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
borski nie dał rady wydrukowac moze gra nie wygladała pieknie ze strony lecha ale 4 bramki strzelone 2 zagrania ręka przez jage a jaga co? jedna bramka z dystansu a druga swojak i 2 strzały posiadanie pilki tez marne

kaman - 30 października 2014, 20:26:21 - *.cable.net-inotel.pl
borski bardzo starał się przekręcić Lecha...

borski - 30 października 2014, 20:27:43 - *.teleinfo.grajewo.net
zeby sedzia w tamtym sezonie podyktowal w Bydgoszczy dwa karne dla Jagi w polfinale za zagrania reką w polu karnym to pewnie Jagiellonia bylaby zdobywca Pucharu Polski 2013 wiec moze dla Lecha za rok tez sie upiecze ale darujcie sobie te karne bo i tak fuksem Lech wygral. Decydujaca bramka w dogrywce po rzucie wolnym.

Prześmiewc - 30 października 2014, 20:28:35 - *.adsl.inetia.pl
Czy to prawda że pan Borski w młodości sędziował piłkę ręczną?

adek26 - 30 października 2014, 20:28:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
(2-2, 2-2, 2-2) czyli 4-4:D

KowalskyJB - 30 października 2014, 20:32:19 - *.231.24.12.koba.pl
Jako kibic Jagi:
2 karne dla Lecha, 1 karny dla Jagi... Pilka zostala wybita Piątkowskiemu przez jego nogi. Ciekawa kopanina. Az dziw bierze ze chociaz ten mecz sedziowanie "pomagalo " nam, w lidze tego nie widac.
szkoda tylko Pazdana, bo Jasiński cienki jak siki węża. Podobać się mogło w obu zespołach zaangażowanie i wola walki.
acha rok temu połfinał w bydgoszczy perfidnie nam wydrukowali.
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!...

nikt - 30 października 2014, 20:32:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech wygrał mecz o FINAŁ bo potem Znicz i Kraksa to spacerki. Był trochę lepszy .

r6 - 30 października 2014, 20:39:31 - *.internetia.net.pl
Jeżeli ktoś nie pamięta lub nie chce pamiętać, to niech przypomni sobie jak nas przekręcono ostatnio w półfinale w Bydgoszczy. Albo niech spojrzy na "niewydrukowaną tabelę" na innym serwisie (domyślam się, że nie wolno linkować). Przez cały sezon sędziowie Jagę kręcą aż miło. Dziś Lech lepszy, gratulacje.

Bartek - 30 października 2014, 20:40:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to Znicz ma pewny mecz z Błękitnymi.

eqtrw - 30 października 2014, 20:40:45 - *.adsl.inetia.pl
tylko Borskiego szkoda tak się starał żeby pyry do warszawy nie przyjechały a tam szkoda gadać

A.Pavlić - 30 października 2014, 20:41:56 - *.8.135.82
Niech wszystkie transmisje czegokolwiek co istnieje dadzą canal plusowi i tvp(żeby każdy obywatel mógł mieć dostęp do tego co mu się należy za darmo z tytuły płacenia podatków, np.polskiej ligi piłki kopanej), ponieważ wszystkie inne stacje oprócz canal plusu produkują transmisje niewiele lepsze od azerbejdżanu, armeni czy gruzji,odstawiają taką fuszerkę i amatorkę że aż zęby od tego bolą, i nie wiem jak wy ale jak dalej pójdzie to przejdę się na stream z neta, bo ja za amatorke płacić nie zamierzam

ro - 30 października 2014, 20:48:22 - *.icpnet.pl
4-2 (2-2, 2-2, 2-2)?! Kto to wymyślił taki zapis?

Neutral60 - 30 października 2014, 20:56:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A jednak cenzura istnieje !!!

;leon - 30 października 2014, 20:59:55 - *.217-171-60.tkchopin.pl
Też mi coś nie grało z tym wynikiem.
Ale może tak 90 minut chce "skusić" do przeczytania relacji z tego arcy ciekawego spotkania. ;)

kibic - 30 października 2014, 21:00:44 - *.euro-net.pl
wchodzą Pawłowski,Jasiński i nic nie dają zespołowi daleka droga do pierwszego zespołu

ui - 30 października 2014, 21:08:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygral zdecydowany bardzo faworyt tego meczu wedlug bukmacherow, bardzo zdecydowany,ale nie przyszlo mu tak latwo ,bo kurs na zwyciestwo ponad 6 byl chyba mocno przesadzony.

ui - 30 października 2014, 21:10:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla jagi ponad 6?

panczo - 30 października 2014, 21:13:29 - *.45.200.77.rev.sfr.net
Komentarze bezcenne.Jaga to,tamto,reka,slaba itp.Czeski komentujace niech porownuja ceny graczy na poszczegolnych pozycjach.Lech z taka gra daleko nie zajedzie,bo kilku graczy juz sie wypalilo.Szukanie gry na afere-reka,karny,pandolino itp. w Lidze Europejskiej nie przechodzi.
Na dzien dzisiejszy Legia jest najlepiej zorganizowana.Te wpadki w lidze sa zwiazane LE,a w EX z Radoviciem beda nad wszystkimi.
Leszek na farcie dzisiaj lepszy.

rafi - 30 października 2014, 21:36:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A.Pavlić-jak ty trzymasz CP to grtuluje

@ro - 30 października 2014, 21:38:32 - *.play-internet.pl
Czego nie rozumiesz? 4-2 po dogrywce, 2-2 do przerwy, 2-2 po 90 min, 2-2 po pierwszej polowie dogrywki. Jak ci mieli zapisac zebys nie udawal tumana?

szymik - 30 października 2014, 22:01:01 - *.ssp.dialog.net.pl
Gajos !! Pamiętam jak za łebka grałem z tobą na piaskowym boisku szkolnym!! Powodzenia i do reprezy bo w gazie jesteś !!:D

ki - 30 października 2014, 23:12:57 - *.icpnet.pl
to 2-2,2-2,2-2 znaczy że po pierwszej połowie było 2-2 koniec meczu 2-2 i koniec pierwszej połowy dogrywki 2-2 . druga połowa dogrywki lech strzela 2 bamki i jest 4-2 . Czy to takie trudne barany?

Fakt - 30 października 2014, 23:38:39 - *.centertel.pl
Rumak to dyletant i amator przy Macieju Skorzy.

BadBoy - 31 października 2014, 0:50:06 - *.nap.wideopenwest.com
Szkoda droga do finalu jest prosta jak nigdy.

kopuy - 31 października 2014, 5:45:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Linnety szacun mam nadzieje ze bedzie wzmocnieniem kadry Nawałki

edi - 31 października 2014, 7:25:08 - *.ostroleka.vectranet.pl
Dziękuje, mam nadzieje że forma w Lechu będzie rosła cały czas aż do mistrza.

WPR - 31 października 2014, 8:02:44 - *.dynamic.chello.pl
czekamy w pruszkowie .Pruszków 100% LEGIA

rzezio - 31 października 2014, 8:24:59 - *.134.65.244
Stadion Znicza może przyjąć stu kibiców Lecha,reszta na ławki do parku.

Piciu - 31 października 2014, 8:58:10 - *.icpnet.pl
pzpn niech wyciągnie konsekwencję odnośnie pseudo sędziego borskiego

ADA - 31 października 2014, 9:26:06 - *.bialystok.vectranet.pl
Lech grał u siebie i stąd wygrana. Ciekawe co by pokazał, gdyby to Jadze było dane być gospodarzem.
Jasiński-słaba zmiana, kiepski wrzut z autu, później gonitwa za kontrą Lecha i ostatecznie faul i strata budy.

MNK - 31 października 2014, 9:53:01 - *.dynamic.chello.pl
Haha, Lech zamiast rozegrać początek zgodnie z polską myślą szkoleniową (laga do przodu i strata) zrobił trzy celne podania, więc nic dziwnego, że Jaga się pogubiła, bo każdy by się pogubił :P

majki - 31 października 2014, 10:02:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jaga przegrała przez słabą ławkę. Jeśli tego nie poprawią, to nie utrzymają się w czubie tabeli.

robi - 31 października 2014, 12:08:12 - *.160.125.44
lech powinien strzelić trzecią i bylo by po wszystkim a tak powtórka z łazienkowskiej

koliber72 - 31 października 2014, 12:26:52 - *.173.10.176.tesatnet.pl
Ile to już było takich papierowych tygrysów jak Jaga , które na jesień osiągały dobre wyniki , a wiosna weryfikowała wszystko???Nie podniecajcie się Jagą , bo na koniec sezonu i tak będzie miejsce w środku tabeli , a ósemka to będzie duży sukces...

panczo - 31 października 2014, 19:32:21 - *.45.200.77.rev.sfr.net
@kisiu-zobaczymy na koniec sezonu.W Lechu jak narazie nie zawodza tylko kibice.Bez wzmocnien pudla nie bedzie.

nyrol - 1 listopada 2014, 0:01:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Poznań PIS Tadek Dziuba Raper Tadek Pozdro OI SKINS Prawica!!!! Nadchodzimy PIS Naród Warta 1912 Rodowici!!!

TXT - 1 listopada 2014, 22:00:13 - *.icpnet.pl
Borski ty łysy rudzielcu, do końca sezonu zakaz sędziowania. Kto to widział, żeby sędzia z Warszawy sędziował mecz z Poznaniakami. Powinien dostać skierowanie do okulisty, dwa razy była ręka a ten snop udawał że nie widział.

kowal - 1 listopada 2014, 22:05:28 - *.icpnet.pl
Znicz to możecie sobie zapalić na grobie, dostaniecie łomot od Lecha!!!