18 marca 2015, 19:37:57 - piter
Lech przełamał obronę Znicza

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał u siebie 1-0 (0-0) z drugoligowym Zniczem Pruszków i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy w 89. minucie Dariusz Formella. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Kolejorza" 5-1. Lech w 1/2 finału zmierzy się z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Pierwszy mecz zagra na wyjeździe.

Pierwsze minuty meczu przebiegły głównie na walce w środku pola. W 17. minucie Dawid Kownacki podał do Dariusza Formelli, który przestrzelił z 20 metrów. Dwanaście minut później bardzo niecelnie z dalszej odległości uderzył Muhamed Keïta. Następnie z rzutu wolnego dośrodkowywał Formella, Oliwer Wienczatek wypuścił futbolówkę z rąk, a z prezentu nie zdołał skorzystać Marcin Kamiński, który z bliska trafił w golkipera Znicza. Po chwili Dávid Holman zagrał do Keïty, ten podał do Kownackiego, który odegrał do Norwega. Skrzydłowy Lecha próbował jeszcze znaleźć w polu karnym napastnika gospodarzy, lecz na posterunku był Wienczatek. Do końca pierwszej odsłony nie zobaczyliśmy żadnej godnej odnotowania akcji i obie drużyny schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej.

W 49. minucie soczysty strzał z dystansu oddał Keïta, futbolówka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Niedługo potem Luis Henríquez dośrodkował w pole karne, a piłkę w ostatniej chwili wybił jeden z defensorów zespołu z Pruszkowa. Następnie po błędzie Jasmina Buricia przed szansą stanął Patryk Kubicki, ale z paru metrów kopnął obok słupka. Po drugiej stronie boiska Keïta zakończył indywidualną akcję minimalnie niecelnym uderzeniem. W 89. minucie Krystian Sanocki zagrał z prawej flanki do Formelli, który pewnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka dał gola swojej drużynie.

18 marca 2015, 17:45 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 1-0 Znicz Pruszków
Dariusz Formella 89

Lech: 1. Jasmin Burić - 21. Kebba Ceesay, 35. Marcin Kamiński (46, 40. Jan Bednarek), 5. Tamás Kádár, 25. Luis Henríquez - 28. Dariusz Formella, 88. Arnaud Sutchuin-Djoum, 22. Jakub Serafin, 20. Dávid Holman (67, 14. Vojo Ubiparip), 77. Muhamed Keïta - 24. Dawid Kownacki (62, 31. Krystian Sanocki).

Znicz: 93. Oliwer Wienczatek - 19. Marcin Rackiewicz, 8. Arkadiusz Jędrych, 14. Piotr Gurzęda, 3. Michał Kucharski - 22. Krzysztof Kopciński, 20. Paweł Tomczyk, 2. Igor Biedrzycki, 18. Adam Dobosz (82, 17. Artur Januszewski), 5. Mateusz Pielak (71, 21. Bartosz Żurek) - 13. Patryk Kubicki (58, 11. Daniel Nawrocki).

Widz - 18 marca 2015, 19:40:00 - *.9.119.113
Lech dzisiaj tak zagrał jak wczoraj Cracovia, ten sam poziom.

Dżony - 18 marca 2015, 19:40:01 - *.toya.net.pl
Zgasili znicz

Baczny obs - 18 marca 2015, 19:40:16 - *.adsl.inetia.pl
No wreszcie mamy drużynę która może nas reprezentować w LM. I to wcale nie jest Lech z taką grą, tylko Znicz.

janek - 18 marca 2015, 19:41:58 - *.opera-mini.net (*.174.212.10)
#zeroKownasia

zj - 18 marca 2015, 19:42:10 - *.120.225.195.static.bait.pl
Znicz mógłby spokojnie pyknąć te pięć brameczek nie tracąc żadnej. Niestety sędzia mocno pilnował, by tak się nie stało. Takiego jawnego drukowania dawno nie widziałem. Wstyd i hańba!

Lesniak - 18 marca 2015, 19:42:27 - *.188.097.pools.vodafone-ip.de
A Kownacki jak tam akcja dycha Kownasia? heeh

Dżony - 18 marca 2015, 19:44:47 - *.toya.net.pl
W LM to mogliby grać Błękitni.

Mądry - 18 marca 2015, 19:45:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda...bo do remisu brakowało nie wiele.
Tu słupek znowu pomógł Lechowi,gdyby w Pruszkowie weszło od słupka na 2:1 ???
No ale można powiedzieć:
Znicz stracił mniej bramek.
Dojście do 1\4 Pucharu Polski i wyeliminowanie PIĘĆ drużyn to duży SUKCES.

matkoo - 18 marca 2015, 19:53:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

pan piłkarz Keita - gra bez sensu, wszystko na pałe, 10000 strat...
pan piłkarz Henriquez - 0 pozytku z niego w ofensywie zadnego wejscia...
pan piłkarz Kownacki - poziom Znicza do 2 ligi by sie nadawał
pan piłkarz Holman - rozumiem ze dochodzi po kontuzji ale nie widac w nim zadnego potencjału
pan piłkarz Cessay - próbował z 15 razy włączyc sie do akcji ofensywnej, zawsze tracił piłke..
jestem kibicem Lecha i obawiam sie ze Legia spokojnie rozjedzie Lecha..

asd - 18 marca 2015, 19:54:58 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Kownacki supersnajper

kalbaro74 - 18 marca 2015, 19:57:38 - *.dynamic.chello.pl
Przyglądałem się nabytkom Lecha i żadnego potencjału w tych piłkarzach nie widzę.

delgado - 18 marca 2015, 19:58:58 - *.10.134.196
masakra.... polska pilka to dno

J.N - 18 marca 2015, 20:10:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Awans był rozstrzygnięty już w pierwszym meczu. Jednak ten mecz wyjaśnił jedną ważną kwestię. Kto będzie Mistrzem Polski? Tego jeszcze nie wiadomo ale jest PEWNE ŻE NIE BĘDZIE TO LECH !!!
Ps. W następnej rundzie PP dostaniecie baty od BŁĘKITNYCH.

Paolo KKS - 18 marca 2015, 20:10:53 - *.centertel.pl
Sparing trzeba było rozegrać i tyle w temacie

Leon - 18 marca 2015, 20:13:08 - *.239.125.190
Brawo! W następnej rundzie zadanie dla zawodników z ławki rezerwowych Lecha- trzeba pokonać Błękitnych.

Stokrotka - 18 marca 2015, 20:17:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Krystian Sanocki pochodzi z Folsztyna Koło Wielenia .Znam chłopaka od dzieciaka ( małe sprostowanie błędów redaktorów ze strony Lecha Poznań ) . Zagrał bardzo dobry mecz ! Do boju KRYSTIAN !!

kpina - 18 marca 2015, 20:18:50 - *.play-internet.pl
Lech oszczednie bo w weekend mecz z Legia

ja p..lę - 18 marca 2015, 20:22:30 - *.siedlce.vectranet.pl
Nie mogę zrozumieć tego co dzisiaj prezentował Lech. O ile mam świadomość, że Lech po pierwszym meczu zapewnił sobie awans to dzisiejsza postawa na boisku powinna być ukarana przez klub porządnymi karami finansowymi. Zero poziomu piłkarskiego,zero ambicji. Wstyd,wstyd,wstyd.

poz16 - 18 marca 2015, 20:29:03 - *.systemia.pl
To sa kpiny, pseudopilkarze zenada jedna bramka z 3 liga dramat

siara - 18 marca 2015, 20:31:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ostatnio tak slabego Lecha widzialem w 1979 r.

jasiu - 18 marca 2015, 20:31:44 - *.systemia.pl
zachecaja kibicow na mecze , formela wypowiada sie ze zrobia widowisko, szkoda chodzic na to wspolczuje tym ludziom szkoda oczow

Kuba - 18 marca 2015, 20:37:14 - *.31.84.249
No to teraz Błękitni vs Niebiescy.
Ale finał i tak będzie Legia-Lech i w końcu narodowy przejdzie test bojowy he he

exp - 18 marca 2015, 20:40:01 - *.dynamic.chello.pl
Dziś byliśmy świadkami ciężkiego i niestrawnego Skorżingu.Od Znicza nie ma co wymagać choć te uporczywe wybijanie piłki na oślep zaczynało już powoli denerwować.Lech zagrał z kolei dno i 2 tony mułu.

fan Chrzan - 18 marca 2015, 20:45:47 - *.centertel.pl
czemu nie grał Chrzanowski w Zniczu?

kibic - 18 marca 2015, 20:46:52 - *.215.54.243
Czego się tak spinacie w niedzielę gramy z Wielką Legią naszą stolicą więc wyszedł drugi skład.

typ - 18 marca 2015, 21:12:39 - *.134.65.198
Lech to już niepolska drużyna, tylko zbierania przypadkowych nieudaczników z zagranicy + 3w porywach 4 młodziaków z Polski. Dzisiaj pokazali klasę ze Zniczem. Gdzie jest piłkarz z Poznania w tej drużynie? Komu wy kibicujecie w Poznaniu?

x - 18 marca 2015, 21:54:38 - *.icpnet.pl
Lech gra taki bezsens od 2011 roku. wcześniej fajnie sie oglądało Leszka bo nawet jak nie mieli dobrego wyniku to potrafili do końca cisnąć rywala i tworzyć widowisko a niestety już tego nie ma.

zico - 18 marca 2015, 22:10:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kotorowski ponownie zawita do Stargardu:-)

des - 18 marca 2015, 22:39:02 - *.internetia.net.pl
Lech: Michał Kokoszanek – Arkadiusz Głowacki, Przemysław Urbaniak, Tomasz Augustyniak – Krzysztof Piskuła, Maciej Scherfchen, Adam Majewski , Robert Wilk, Jarosław Araszkiewicz – Maciej Żurawski, Piotr Reiss.

molo - 18 marca 2015, 22:51:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w poznaniu panuje warta

@des - 18 marca 2015, 23:05:13 - *.dynamic.qsc.de
Dobry skład, pamiętam wyjazdy w tamtym czasie :-)

nyrol - 18 marca 2015, 23:07:41 - *.dynamic.qsc.de
Niestety molo Kolejorz jest najlepszy w polsce. Zrozumiałem to w końcu. Mistrz, Mistrz, Kolejorz!!!

ziutek - 18 marca 2015, 23:17:56 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Ale poziom grał Lech haha
Legia wykona na nich wyrok

ziutek - 18 marca 2015, 23:19:33 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Bardzo trudną ma drabinkę Lech do finału.Najpierw cięzkie boje ze Zniczem,teraz czas na katorgie z Błękitnymi.

przemekka - 18 marca 2015, 23:33:10 - *.47.84.121
W finale wystąpi Podbeskidzie z Blekitnymi

Op - 18 marca 2015, 23:34:16 - *.adsl.inetia.pl
Lech miał już w tej edycji wisle i jagielonie ale tęczowi pewnie myślą ze Lech sam sobie przeciwników wybierania
Dziś z pierwszego składu przez 45 minut grał Kamiński reszta to rezerwowi piłkarze
Znicz postawił autokar w bramce i pewńie nie oddał strzału na bramkę taka nowoczesna taktyka
Cieszy asysta Sanockiego który dopiero dziś trafił do pierwszego zespołu a komentarze polsatowskich komentatorów żałosne ci ludzie nie powinni komentować meczów LZS

przemekka - 18 marca 2015, 23:34:38 - *.47.84.121

MKS - 18 marca 2015, 23:39:15 - *.134.65.181
Nie chce tak sie wywyzszac ale Znicz gral rezerwami wspomnionymi na 3 pozycjach z pierwszej jedensatki. Wiec jak na klub 3 Ligowy skladem rezerwowym. Wynik dobry choc jakby byl remis mozna wrecz mowic o sensacji. Pozdrawiam

Arek - 19 marca 2015, 0:37:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kibic, jeśli o spiny chodzi, to przodujecie w tym i jesteście mistrzem Polski. Wystarczy sobie na tą śmieszną stronkę wejść i zobaczyć. Co do meczu to padlina straszna. Ja nie spodziewałem się fajerwerków, ale myślałem, że ci nowi to coś więcej pokażą niż 2 celne strzały w całym meczu. Nie śledzę jakoś specjalnie meczów Znicza, ale jak zobaczyłem skład z ligi i ten dzisiejszy to oni chyba też rezerwami grali. Zobaczymy jak będzie w niedzielę, oby Legia, ale spodziewam się ciężkiej przeprawy.

edi - 19 marca 2015, 6:08:29 - *.ostroleka.vectranet.pl
Panowie, nie ma co robić zamieszania wszyscy wiemy jaki jest poziom naszej piłki i wiemy co należy robić aby ten poziom był lepszy. Zróbmy boikot i przestańmy przychodzić na mecze, niech grają dla siebie. Mooż to ich czegoś nauczy

Marek - 19 marca 2015, 7:21:28 - *.254.162.21
Z pierwszego składu Lecha to zagrał tylko Kamiński, a i w Zniczu było sporo rezerwowych. Wiedząc, że sprawa awansu jest już rozwiązana jedni i drudzy robili wszystko aby nie odnieść jakiejś przypadkowej kontuzji. Dlatego gra nie mogła wyglądać lepiej

tomcio - 19 marca 2015, 8:02:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co by nie mówić, to i tak nic nie przebije "wyczynu" Cracovii, która u siebie spowodowała niemałą kraksę w grze z II ligowcem! Niech Pan Filipiak dalej płaci tyle kasy takim grajkom, na pewno na tym dobrze nie wyjdzie... :-)

michur - 19 marca 2015, 10:05:14 - *.50.135.170
heh m.skorża to taki własnie trener . Na wyjazdach 5 obroncow ,czasami 1 napastnik, poza tym jesgo transfery to mega lipa, djoum,kadar a w Legii Sulter kto to ich wynajduje a ze skorza ich beirze to chyba po to by inni czuli sie bezpiecznie na swoich pozycjach

doni - 19 marca 2015, 12:09:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do matko .JEstes kibicem Lecha i uważasz ze Lech w niedziele przegra z taka gra ?? A nie zauważyłeś ze wczoraj gralo 9 rezerwowych , po drugie z henriqueza w ofensywie nie musi być pożytku on jest obrońcą ,fakt może się podlanczac ale ważniejszy jest w obronie.

DENIS - 19 marca 2015, 14:38:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl