29 kwietnia 2015, 22:26:59 - euzi
Podbeskidzie poza grupą mistrzowską

W decydującym o awansie do grupy mistrzowskiej meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na własnym boisku z Lechem Poznań 0-2 (0-0). Aby liczyć się w walce o grę w najlepszej ósemce, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego musieli przerwać trwającą od 4 kwietnia serię czterech meczów bez zwycięstwa. Nadzieje gospodarzom odebrali jednak Dariusz Formella i Kasper Hämäläinen. Lech decydującą o mistrzostwie fazę rozpocznie ze stratą punktu do prowadzącej Legii - lider wygrał w Warszawie z Pogonią Szczecin 2-1 (0-1).

Rundę zasadniczą na podium z Legią i Lechem zakończyła Jagiellonia Białystok, która wygrała u siebie z Ruchem Chorzów 2-0 (1-0) i po podzieleniu punktów traci do Legii trzy oczka. Od Wisły Kraków odskoczył z kolei Śląsk Wrocław. Obie drużyny miały przed dzisiejszym meczem tyle samo punktów, a w bezpośrednim spotkaniu lepsi okazali się piłkarze Tadeusza Pawłowskiego, wygrywając we Wrocławiu 1-0 (0-0). Czołową ósemkę ostatecznie zamknęła Lechia Gdańsk. Lechiści zdołali co prawda odrobić dwubramkową stratę, ale ostatecznie przegrali 2-3 (2-2). Co ciekawe, do Legii tracą tylko siedem punktów. Dla porównania w zeszłym sezonie, kiedy rundę zasadniczą zakończyli na identycznym miejscu, ich strata wynosiła 12 oczek.

Słabo zaprezentowały się drużyny z dołu tabeli. Oprócz wspomnianego wcześniej Ruchu swoje mecze przegrali GKS Bełchatów i Zawisza Bydgoszcz. Piłkarze Marka Zuba musieli uznać wyższość Cracovii, a bydgoszczanie stracili punkt z Górnikiem Zabrze po golu Róberta Ježa z 84. minuty. Zwycięstwo Piastowi Gliwice dał z kolei Kamil Wilczek. Jego dwa trafienia dały gościom wygraną 2-1 (1-1) z Górnikiem Łęczna, a 27-letni snajper gliwickiego klubu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Cracovia 3-1 GKS Bełchatów
Miroslav Čovilo 58, Deniss Rakels 70, Dariusz Zjawiński 80 - Sebastian Olszar 43

Korona Kielce 3-2 Lechia Gdańsk
Olivier Kapo 7, Luís Carlos 13, Rafael Porcellis 71 - Kevin Friesenbichler 14, Maciej Makuszewski 18

rozbawiony - 29 kwietnia 2015, 22:36:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To chyba normalne, że pokazują mecz o coś, a nie nieistotną kopaninę o 8 miejsce.

ZIENIU - 29 kwietnia 2015, 22:37:32 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Lech mistrz 2015

Buncol80 - 29 kwietnia 2015, 22:38:56 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
@Multilegia pozdrawiasz normlanych kibiców a sam do nich nie należysz. Legię pokazywali częsciej bo Legia miała swoją tranmisję na nc+ a co się z tym wiąże koszty transmisji miały się zwrócić.
Poza tym Lechia dostała baty wiec po co mieli się jeszcze nad nią pastwić?

brawo - 29 kwietnia 2015, 22:45:17 - *.ds16.agh.edu.pl (*.168.222.191)
Brawo Podbeskidzie! Teraz ciężka walka o utrzymanie...

sprinter - 29 kwietnia 2015, 22:47:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestety mój tsp spadek. Miałbym nadzieję gdyby nie szpital.Przykre ale prawdziwe.

ole - 29 kwietnia 2015, 22:53:40 - *.free.aero2.net.pl
oby spadły Bełchatów i Łęczna, bo do Ekstraklasy nie pasują

lukwal1992 - 29 kwietnia 2015, 23:08:14 - *.static.ip.netia.com.pl
Lechia zajmuje ósme miejsce i dostaje najlepszy terminarz wisła, lech i legia u siebie, 2 pkt straty do miejsca dajacego puchary, ten podzial pkt jest rewelacyjny....

SPQR - 29 kwietnia 2015, 23:09:20 - *.dynamic.chello.pl
Cieszy mnie wypad drwali z bielska z 8, cały długi sezon kopali rywali i wymuszali decyzje u sędziego, a o tak nic im to nie dało

^^^ - 29 kwietnia 2015, 23:16:25 - *.bielskobiala.vectranet.pl
nic to ! cóż życie ,teraz będą emocje a to granie w pierwszej ósemce to takie pląsanie o nic ,można przegrać z wszystkimi bez konsekwencji - NAPRZÓD TS ! DUMA TEJ PIEKNEJ OKOLICY !

@^^^ - 29 kwietnia 2015, 23:25:25 - *.200.159.235.internetia.net.pl
Tia... Walka... A kto tam ma niby walczyć? Samą ambicją, na dłuższą metę, meczy wygrywać się nie da... A umiejętności piłkarskie (nie mylić z umiejętnościami aktorskimi)większości piłkarzy PBB, jakie są, każdy widzi... Sokół, "drwal" Konieczny i reszta teamu, myślą, że są jak wino.... To nie tak panowie...

Fan - 29 kwietnia 2015, 23:34:06 - *.torproxy.org
Legia Mistrz !!! I to jest najważniejsze dla polskiej piłki nożnej. Nie będzie mistrzem zespół który jest w pucharach eliminowany przez Islandczyków i Litwinów i kończy swój udział w pucharach na przełomie lipca i sierpnia.

Bronek - 29 kwietnia 2015, 23:57:00 - *.226.232.175
@fan Pewnie jak już to potrzebny jest taki, który nawet nie umie policzyć ile meczów pauzy ma zawodnik.

Darek - 30 kwietnia 2015, 6:47:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Według analizy 90 minut był 1% szans żeby Podbeskidzie skończyło na 11 miejscu a jednak stało się i to jest właśnie piękno statystyki.

taran - 30 kwietnia 2015, 7:36:48 - *.bielskobiala.vectranet.pl
A trzeba było wygrać w gliwicach

Wasteland - 30 kwietnia 2015, 19:06:48 - *.dynamic.chello.pl
Spadek - Bełchatów i Łęczna ewentualnie może Podbeskidzie w zależności jak zareaguje na zmianę trenera

DENIS - 30 kwietnia 2015, 19:40:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech jest faworytem
a Legia będzie miała ciężkie zadanie

bks - 30 kwietnia 2015, 21:50:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A my bekaesioki miszcz legia miszcz

FTP - 1 maja 2015, 16:36:27 - *.248.246.4.skyware.pl
Lech faworytem? no blagam, kim chca ten puchar zdobyc Sadajewem? dobre sobie. no chyba, ze Berg uzna, ze nawet na taki mecz w wyjsciowym skladzie zamiast Sa powinien wychodzic emeryt, co potwierdzi tylko, ze jest on sabotazysta