9 sierpnia 2016, 18:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Petteri Forsell 10 (k), 80 - Vojo Ubiparip 4, Kamil Poźniak 46, Bartosz Śpiączka 66

Miedź: 1. Łukasz Sapela - 31. Keon Daniel, 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 14. Jakub Chrzanowski, 8. Adrian Cierpka (75, 7. Łukasz Garguła), 20. Adrian Łuszkiewicz, 10. Petteri Forsell, 27. Rumen Trifonow (63, 18. Michał Bartkowiak) - 29. Paul Batin (80, 11. Óscar Martín).

Górnik: 1. Wojciech Małecki - 6. Paweł Sasin, 17. Radosław Pruchnik (38, 7. Dragomir Vukobratović), 3. Aleksander Komor, 21. Dariusz Jarecki - 18. Bartosz Śpiączka, 5. Łukasz Tymiński, 15. Kamil Poźniak (82, 77. Krzysztof Danielewicz), 11. Slaven Juriša, 8. Grzegorz Piesio - 19. Vojo Ubiparip (89, 45. Przemysław Pitry).

żółte kartki: Gorskie, Łuszkiewicz - Śpiączka.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 1600.

W 24. minucie Dariusz Jarecki (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Sapela obronił).

W 1/8 finału, która odbędzie się 20-22 września, Górnik Łęczna zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy GKS-em 1962 Jastrzębie a Radomiakiem Radom.

osa@wp.pl2 - 9 sierpnia 2016, 19:54:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wielkie brawa dla lubelskiego gornika za profeske w meczu ze slabszym rywalem w weeken pocisniemy polegla wa-wa w lublinie tylko gornik ave

darek - 9 sierpnia 2016, 19:57:07 - *.centertel.pl
A gdzie jest szpak

Zibi - 9 sierpnia 2016, 19:59:20 - *.unknown.vectranet.pl
Ale profesorka i pocisniecie slabszego rywala gornik bronil sie jak male dziecko . Miedz grala na luzie bo liga wazniejsza!!!

piterek - 9 sierpnia 2016, 20:08:49 - *.ssp.dialog.net.pl
Rysiek przekombinował ze składem. Łęczna poza zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi nic specjalnego nie zaprezentowała. Gra w obronie Miedzianki tragiczna. Ostatnie 10 minut Górnik zawdzięcza cudowi, że nic nie wpadło.

40i4 - 9 sierpnia 2016, 20:09:08 - *.play-internet.pl
Hahaha, jaka rozpacz Górnika W zasadzie można było już twierdzić, że mecz się rozstrzygnął po 4-tej niewykorzystanej setce Batina, ale nie... Górnik od 80 minuty głośno błagał o zakończenie meczu, bo murawa przeschła i Miedź zaczęła klepać :D Gol na 2:3, dominacja, piłka w siatce na 3:3, euforia, sędzia jednak gola nie uznaje, nadal 2:3, dalsza rozpaczliwa obrona Górnika, poprzeczka Miedzi...

MECZYCHO!!!

W obu drużynach oczywiście zmiany i nie grały pełne składy.

lol - 9 sierpnia 2016, 20:09:34 - *.web.vodafone.de
Lac Miedz i Sosnowiec za kpienie z przeciwnikow. Gwiazdeczki od siedmiu bolesci

LORENS - 9 sierpnia 2016, 20:12:09 - *.centertel.pl
blablabla idzcie spac tlumacZ sobie cud jak nie cud to sedzia
miedziane nogi macie zreszta po co mieli sie wysilac

@piterek - 9 sierpnia 2016, 20:15:27 - *.play-internet.pl
Dobrze zrobił. Nie ma co się spinać na Puchar. Pewnie i tak wygra Legia, a tu liga ważna.

do zibi - 9 sierpnia 2016, 20:18:22 - *.114.84.1
tak grali na luzie że mogli przegrać wyżej. Bujaj w obłokach.

LU - 9 sierpnia 2016, 20:20:41 - *.free.aero2.net.pl
Brawo Górniczku!
A Szpaka dawać do Motoru!

Maniek - 9 sierpnia 2016, 20:21:31 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda że pierwszoligowy hegemon odpadł, bo mógł naprawdę namieszać w tym całym pucharze.

. - 9 sierpnia 2016, 20:29:07 - *.101.vegawlan.pl
Ten Forsell z Miedzi to jest kozak

jarecki - 9 sierpnia 2016, 20:29:49 - *.ennet.pl
To nie Górnik, to Spółka Akcyjna. Górnik gra jutro w Łęcznej ...

Miedziak - 9 sierpnia 2016, 20:30:37 - *.ssp.dialog.net.pl
3 bramka dla Górnika ze spalonego ... nie uznana bramka dla Miedzi i poprzeczka w ostatnich minutach. Ale trzeba przyznać Miedź przez 80 min. nic nie grała 2 niewykorzystane sytuacje sam na sam świadczą o jakości napastników ! Teraz została liga i na niej należy się skupić !

fago - 9 sierpnia 2016, 20:51:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Arena Lublin wygrywa!

Radzio - 9 sierpnia 2016, 21:02:33 - *.centertel.pl
@Miedziak Ja uważam, że Batin pokazał dzisiaj, że jest super napastnikiem. Do pierwszej sytuacji doszedł mijając dwóch środkowych obrońców, których ośmieszył. Żaden napastnik nie będzie Ci strzelał w każdym meczu bramki.
@lol Nie wiem gdzie ty widzisz szyderstwa kibiców Miedzi bo ja czytam ciągle szyderstwa, ale w drugą stronę. Helmut za mało czasu daje wolnego podczas szorowania podłóg i niemieckich kibli? Czy może już oduczyłeś się polskiego?

Z1 - 9 sierpnia 2016, 21:04:03 - *.144.31.84
Batin jak będzie takie piłki w lidze marnował, a z tych czterech okazji, dwie miał naprawdę bardzo dobre idąc sam na sam, to będzie źle.
Miedź w zasadzie mocno wymieszana i doswiadczeni gracze Łęcznej, głównie z przodu, zrobili różnice. Grali groźną kontrą i mieli wysoką skuteczność kończenia akcji. Co innego Miedź. Dwie bramki minimum powinien ustrzelić Batin

Radzio - 9 sierpnia 2016, 21:16:41 - *.centertel.pl
Przecież Ci strzelił gola w sobotę. Z niczego. A z 3 sytuacji dzisiaj dwie sobie sam stworzył. Zobacz po ilu meczach w Miedzi pierwszego gola strzelił Forsell.

aspius - 9 sierpnia 2016, 21:58:08 - *.dynamic.mm.pl
Ilosc widzów w Legnicy powala na kolana.

Radzio - 9 sierpnia 2016, 22:35:38 - *.centertel.pl
Jak wychodziłem z domu i zobaczyłem jaka pogoda, byłem przekonany, że w dzisiejsze popołudnie przyjdzie garstka kibiców. Tymczasem w deszczu niemal 2000 dopingujących fanów. Brawo!
Zresztą w Głogowie byłby to rekord frekwencji w sobotnie, słoneczne popołudnie.

Gruost - 9 sierpnia 2016, 23:13:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miedziowi w Piątek tą porażkę sobie odbiją na Olimpii w meczu ligowym

dzięcioł - 10 sierpnia 2016, 0:22:14 - *.ennet.pl
Arena jest pechowa!

dzięcioł - 10 sierpnia 2016, 1:56:07 - *.ennet.pl

Prezes - 10 sierpnia 2016, 7:47:59 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bardzo dobre widowisko. Miedź świetna, Górnik też bardzo fajnie ustawiony ofensywnie.

Julani - 10 sierpnia 2016, 13:22:34 - *.146.143.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czemu te debile z Łęcznej nie wezną 3 świetnych zawodników który grają w drugiej drużynie ?
Są to Poźniak,Buzała,Kozacuks nic dziwnego że w tym roku spadną

Julani - 10 sierpnia 2016, 13:38:38 - *.146.143.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czemu te debile z Łęcznej nie wezmą do 1 składu Buzały,Kozacuksa i Poźniaka przecież oni są nieźli a grają w 2 drużynie. Nic dziwnego że Łęczna spadnie

wojtasek - 10 sierpnia 2016, 17:57:34 - *.dynamic.mm.pl
Czy ktoś może napisać, co się takiego stało, że gol Bartczak nie został uznany, bo w tej relacji nie za bardzo widać?

dzięcioł - 10 sierpnia 2016, 19:42:12 - *.ennet.pl

LEO - 10 sierpnia 2016, 19:44:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl