24 października 2017, 22:23:42 - koofel
Górnik zrobił swoje

Górnik Zabrze wygrał 3-1 (2-0) z Chojniczanką Chojnice w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski. Dwie bramki dla śląskiego zespołu strzelił Igor Angulo, a jedną Damian Kądzior. Dla gospodarzy trafił Piotr Kieruzel.

Autorem pierwszego strzału w tym spotkaniu był Damian Kądzior, który w 15. minucie chciał zaskoczyć Radosława Janukiewicza. Piłka poleciała jednak obok słupka. Dwie minuty później z rzutu wolnego równie niecelnie kopnął Rafał Kurzawa. Po drugiej stronie boiska Rafał Grzelak z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne. Piłka leciała jednak za wysoko i Piotr Kieruzel nie zdołał oddać strzału głową. W odpowiedzi rozpędzony Kądzior wbiegł w "szesnastkę", minął Huberta Wołąkiewicza i uderzył obok bramki. W 24. minucie niecelnie z daleka kopnął Tomasz Mikołajczak. Po chwili prowadzenie objęli goście. Wojciech Lisowski sfaulował Kurzawę i sędzia odgwizdał rzut karny, z którego Janukiewiczowi szans nie dał Igor Angulo. W 30. minucie bramkarz Chojniczanki popisał się ładną interwencją po niezłym strzale głową Angulo. Dwie minuty później górą był jednak hiszpański napastnik - Michał Koj precyzyjnie zacentrował z lewej strony pola karnego, a Angulo głową pewnie podwyższył prowadzenie zabrzan. Tuż przed przerwą zupełnie nieudaną próbę z dalszej odległości podjął Oskar Paprzycki.

Niedługo po zmianie stron Lisowski kopnął z dystansu nad poprzeczką. Nad bramką uderzył również Jakub Bąk, który znajdował się w o wiele lepszej pozycji od swojego partnera. Po drugiej stronie boiska Łukasz Wolsztyński trafił do siatki po podaniu od Kurzawy, ale był na spalonym. W 57. minucie po dośrodkowaniu Bąka Mikołajczak uderzył głową, a Tomasz Loska ofiarnie interweniował. Chwilę później Kądzior otrzymał prostopadłe podanie w polu karnym i pewnym strzałem tuż przy słupku pokonał Janukiewicza. Precyzji zabrakło za to Kurzawie, który w 67. minucie zmarnował rzut karny, kopiąc obok słupka. Zemściło się to już w kolejnej akcji gospodarzy. Kieruzel bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów i trafił w samo okienko bramki. W odpowiedzi Angulo strzelił bez przyjęcia nad poprzeczką. Tuż przed końcem meczu Jakub Biskup dośrodkował do Krzysztofa Drzazgi, którego strzał świetnie obronił Loska.

24 października 2017, 20:30 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice 1-3 Górnik Zabrze
Piotr Kieruzel 72 - Igor Angulo 26 (k), 32, Damian Kądzior 63

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 4. Piotr Kieruzel, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski (75, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 7. Rafał Grzelak, 8. Jakub Bąk (81, 9. Jakub Biskup) - 17. Tomasz Mikołajczak, 21. Emil Drozdowicz (68, 13. Krzysztof Drzazga).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (86, 6. Bartłomiej Olszewski), 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński (73, 11. David Ledecký), 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Wołąkiewicz, Mikołajczak, Drzazga - Kądzior, Wolsztyński.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 2183.

W 67. minucie Rafał Kurzawa (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Mecze rewanżowe 1/4 finału zaplanowano na 29 listopada.

Puchar Polski 2017/2018

Kame - 24 października 2017, 22:25:56 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Górnicy, bo mogło być różnie, a nie awnasuje w tym sezonie. Szykuje sie powtórka jak w poprzednim.

zzz - 24 października 2017, 22:26:26 - *.wad.pl
Różnica klas i pomyślec że rok wcześniej grali ze sobą hahaha ;D Nokaut ;) Brawo Górnik!

zz - 24 października 2017, 22:26:26 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
No to chłopaki, ciężko będzie nie awansować do tego półfinału. Nie schrzanić tego!
Szkoda mi tego Kurzawy, niech chłop w końcu coś strzeli.

Kame - 24 października 2017, 22:27:13 - *.dynamic.chello.pl
Miało być tam Chojniczanka nie awansuje

gorol - 24 października 2017, 22:29:48 - *.135.163.136.static.kolnet.eu
brawo Gornicy

aaa - 24 października 2017, 22:30:39 - *.petrus.pl
Obiektywnie patrząc Chojniczanka wpadła w dołek formy. Od kilku spotkań nie wygląda to tak jak powinno. Dziś było chyba apogeum złej gry i pech chciał, że trafiło akurat na Górnika, który potrafi grać niezłą piłkę.
Zobaczymy, to tylko piłka nożna, w rewanżu mogą się dziać różne rzeczy. Mam nadzieję, że przez ten miesiąc wyjdziemy z dołka formy i wrócimy do naszej normalnej, dobrej gry.

Red - 24 października 2017, 22:31:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proszę niech pan Iwan nie komentuje już więcej.. Uszy bolą.. :/
Brawo Górnicy !!

jedrzej201 - 24 października 2017, 22:35:35 - *.adsl.inetia.pl
Angulo nie ma sobie równych.

BigBoy - 24 października 2017, 22:36:31 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl
@aaa: to samo z Chrobrym. Jutro walka o jak najnizszy wymiar kary patrząc obiektywnie.

axel - 24 października 2017, 22:37:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Red
Ciesz się, że nie dali do komentowania Iwan - Terlecki Dobry mecz Górnika.

Jaro_KSG - 24 października 2017, 22:37:32 - *.range86-177.btcentralplus.com
Bez problemu.Brawo Górnicy!

Red - 24 października 2017, 22:43:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@axel
Wtedy byłbym zmuszony oglądać mecz bez dźwięku :D

Kofallus - 24 października 2017, 22:47:31 - *.petrus.pl
Lisowski dziś wyglądał dramatycznie.Zamieszany we wszystkie gole, a pierwsza bramka, to kpina. Środek pola, pod nieobecność Zawiasa nie istnieje. Paprzycki zawalił 3 gola, a przy okazji cała masa strat. Grzelak ani jednego dobrego podania do piłkarza z Chojnic. Drozdowicz nie gra na swojej nominalnej pozycji. Bąk szarpie, kiwnie, wyprzedzi zawodnika, a gdy jest pod bramką, to podejmuje złe decyzje. Wołąkiewicz w najbliższym czasie nie wygryzie żadnego z trzech stoperów. Poza tym nie mamy napastnika, ale z takim problemem mierzy się 3/4 ligi. Jedyny pozytywny gracz tego meczu, to Pietruszka. W tym sezonie poza dwoma spotkaniami u siebie w żadnym nie wyglądaliśmy dobrze, więc nie uważam abyśmy wpadli w jakiś wielki dołek. Rywalizacja się zakończyła już po pierwszej połowie tego spotkania, a jak ktoś myśli inaczej niech się dalej łudzi. A i jeszcze jedno. Feddek był chyba najsłabszy aktorem. To nie komentator, tylko gościu od wywiadów. No i spokój Marciniaka. Do żadnej decyzji nie można się przyczepić.

KSG - 24 października 2017, 22:54:43 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Puchar dla Zabrza.

do Kofallu - 24 października 2017, 23:04:23 - *.petrus.pl
Wyglądaliśmy nieźle w większości spotkań u siebie. Problem zaczął się w meczu z Olimpią kiedy to zaczęła się klepanka i wtedy wpadliśmy w dołek.

Kofallus - 24 października 2017, 23:10:46 - *.petrus.pl
Dobrze z drużynami, które nie przyjechały się tylko bronić ,czyli Tychy i Podbeskidzie, które grało godzinę w 10. Stomil na wyjazdach nie jest drużyną. W zeszłym roku graliśmy lepiej.

Only KSG - 24 października 2017, 23:20:29 - *.xenosite.net
Ok pisać kogo chcecie na półfinał...
Ja chyba Arkę...fajny mecz będzie...

do Kofallu - 24 października 2017, 23:23:16 - *.petrus.pl
W zeszłym roku to my wcale lepiej nie graliśmy. Trochę sobie zmitologizowaliśmy sobie czasy Bartoszka ;)
W tym roku gramy bardzo podobnie, w wielu przypadkach nawet lepiej niż rok temu. Co nei zmienia faktu, że z niektórymi drużynami nie wygramy 5-0, bo zwyczajnie się nie da ;p
Wyjdziemy z dołka i będzie lepiej ;)

borubar - 25 października 2017, 0:25:56 - *.play-internet.pl
kurde a juz myslalemze spuchli

Kibic - 25 października 2017, 0:40:10 - *.dab.02.net (*.71.2.37)
Arka w półfinale tylko z Gornikiem ma szanse.Niestety w dwumeczu ewentualnym z Legią czy Zagłebiem marne szanse. Gornik to tak naprawde młody beniaminek który prędzej czy pozniej spuchnie. Arka już grała w Zabrzu i było 1:1.

Yeti - 25 października 2017, 0:50:20 - *.petrus.pl
Sędzia Marciniak nie musiał tych karnych dyktować! ! Panie sedzio "gwiazdo" takich karnych w Anglii się nie gwiżdże. .A Pan jak nowicjusz zagwizdał..Słusznie z trybun Pana wyzywali od kaloszy ..

Mineciarz - 25 października 2017, 4:45:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja tesz myśloł że spuchli a tu praszajet jak pikno zaskoczyli, no no czyżby finał na narodowym?

Scyzoryk - 25 października 2017, 7:03:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fajna gra Ģórnika ale Kądzior z Cieszyna a w stylu Ronaldo to lekka przesada

Kramer - 25 października 2017, 8:18:03 - *.179.192.10.static.3s.pl
Cieszę się ze zwycięstwa, ale z drugiej strony z niepokojem patrzę jak nawet tak słabo grający przeciwnik z łatwością obnaża wszystkie bolączki Górnika.

Dawid - 25 października 2017, 8:18:25 - *.play-internet.pl
Nikt nie wspomina nawet pięknej bramki Kieruzela i dwóch bardzo dobrych sytuacji Chojniczanki, fakt Górnik był lepszy szczególnie w 1 polowie. Ale ja na miejscu dzialaczy Chojniczanki zarządzał bym przeprosin od Polsatu za obrażanie klubu i stronniczość komentarz do bramki Chojniczanki pięknej zaznaczę : etam to nie była bramka z akcji

leiz - 25 października 2017, 8:19:52 - *.centertel.pl
Górnik Zabrze założyciel klubu towarzysz Stalin w 1948r.Dlaczego nie jest patronem tego stadionu ?

Cesio - 25 października 2017, 8:21:07 - *.centertel.pl
Ja nie widziałem aby przy rzucie karnym Kurzawa używał szpadla. A pan redaktor twierdzi,że "w 67 minucie Kurzawa kopiąc obok słupka"Pytam a po co miał kopać obok słupka!!??

Cesio - 25 października 2017, 8:25:38 - *.centertel.pl
Do @ leiz
Dlatego,że patronem stadionu w Zabrzu był inny znany sympatyk piłki Adllolf Hitler

mikuś - 25 października 2017, 8:27:00 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
MKS głowy do góry i walczymy dalej o punkty!!!!

Dawid - 25 października 2017, 8:41:47 - *.play-internet.pl
Itaka zaboli niedługo komornik pogryzie

@Dawid - 25 października 2017, 8:42:08 - *.89.217.232 (*.254.161.83)
Górnik był lepszy Chojnicznka słabo grała ale faktem jest że komentatorzy najsłabsi

masakra - 25 października 2017, 8:59:41 - *.static.ip.netia.com.pl
2 tys hahahahahahahaha lider I ligi hahahahahahahaha

fansport - 25 października 2017, 9:18:32 - *.dynamic.chello.pl
górnik zrobił swoje i sędzia też.

Tom - 25 października 2017, 9:47:34 - *.89.217.232 (*.254.161.83)
I co z tego ze 2 tys ? Miasto 40 tys mieszkańców , mecz w tv. Ile miało niby być kibiców ? 10000 ? Ależ niektórzy tu są mało inteligentni delikatnie mówiąc

fansport - 25 października 2017, 11:20:13 - *.dynamic.chello.pl
to tak jak francuskie lens, a tam i miejscowość 40 tys i stadion na który przychodzi 40 tys, a w bytowie 2 tys na 40 tys mieszkańców.

markus - 25 października 2017, 12:18:00 - *.play-internet.pl
Niech piją dalej... grała drużyna młodych chłopaków z dyscypliną i aspiracjami kontra tatuski na finiszu...

Brede i zm - 25 października 2017, 14:10:28 - *.146.42.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jedynym zagrożeniem ofensywnym w Chojniczance był Pietruszka. Wolakiewicz obrażał kibiców swoją gra. Faktycznie tragicznie słabo grał tez Lisowski. Górnik fbył lepszy no i ma napastnika ...dla mnie najlepszy jest Kedziora. Ma wszystko, warunki, technikę i fantazje. Tylko gdyby Mu sie chciało do końca....

JohnyKSG - 25 października 2017, 14:47:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Puchar Polski powinno TVP Sport pokazywać,a nie Polsat,kodowanie,utrudnianie ogladania,jaja.
Brawo GÓRNIK! Półfinał jest NASZ!Biletyn na rewanz za..5 zł! OBY!

fef - 25 października 2017, 15:49:51 - *.215.200.19-internet.zabrze.debacom.pl
JohnyKSG coś ty tak wyskoczył z tym pięciokiem ,chłopcy dobrze grają to trzeba dać za bilet normalną kasę ,jak cie nie stać na dwie dychy to siedż w domu

ramses - 25 października 2017, 15:59:46 - *.play-internet.pl
cymbaly te półfinały wynikają z rozpiski
Górnik jak awansuje będzie grał z Legia
zachcianki nic tu n ie dadzą

babu - 25 października 2017, 16:59:00 - *.petrus.pl
Co tu duzo pisac,słaba ta Chojnicznka i tyle w temacie.

ksg - 25 października 2017, 18:57:52 - *.dynamic.chello.pl
puchar dla górnika mistrz dla gornika i spadek dla górnika niech juz sie w koncu rozlecą

LEON - 25 października 2017, 20:16:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl