12 grudnia 2017, 22:23:42 - dyrovski
Górnik strącony ze szczytu

Arka Gdynia wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze 1-0 (0-0) w meczu rozegranym w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Damian Zbozień. Po wcześniejszym zwycięstwie Legii zabrzanie spadli na drugie miejsce, zaś Arka jest piąta.

Pierwszą groźną akcję w 2. minucie spotkania przeprowadzili piłkarze Arki. Grzegorz Piesio dośrodkował z lewej strony, a piłkę z problemami wybił Tomasz Loska. Sześć minut później Luka Zarandia po ładnej akcji indywidualnej oddał mocny strzał, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Piłkarze Górnika pierwszą akcję przeprowadzili dopiero w 12. minucie, kiedy Łukasz Wolsztyński uderzył niecelnie. Kolejną groźną sytuację gospodarze stworzyli sobie w 16. minucie. Po wyrzucie piłki z autu przez Marcina Warcholaka do strzału doszedł Piesio, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Kilka minut później Wolsztyński oddał mocny strzał z bliskiej odległości, lecz Pāvels Šteinbors wyszedł z tego starcia obronną ręką. W 34. minucie niecelnie sprzed "szesnastki" lewą stopą kopnął Zarandia. Po drugiej stronie boiska próbę podjął Szymon Żurkowski. Uderzenie pomocnika gości było jednak słabe i Šteinbors nie miał kłopotu z interwencją. Najbliżej gola w tej części gry byli zabrzanie - w 43. minucie Rafał Kurzawa oddał niezły strzał z rzutu wolnego, a futbolówka odbiła się od słupka.

Druga połowa kompletnie rozczarowała. W 51. minucie Warcholak kopnął z daleka po ziemi, ale Loska pewnie złapał piłkę. Później na boisku długo nic się nie działo. Górnik okazję do zdobycia gola stworzył dopiero w 67. minucie, kiedy Kurzawa precyzyjnie zacentrował z rzutu wolnego, a głową uderzył Mateusz Wieteska. Futbolówka poleciała jednak obok słupka. Na kolejne zagrożenie trzeba było czekać aż do 83. minuty - Damian Kądzior kopnął bardzo mocno z prawej strony pola karnego, lecz Šteinbors zdołał odbić piłkę. W doliczonym czasie zwycięskiego gola udało się zdobyć gospodarzom. Rubén Jurado w trudnej sytuacji chciał pokonać Loskę, a futbolówka po odbiciu się od bramkarza Górnika trafiła do Damiana Zboźnia, który z bliska skierował ją do bramki.

12 grudnia 2017, 20:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-0 Górnik Zabrze
Damian Zbozień 90

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 23. Marcin Warcholak - 7. Luka Zarandia (71, 24. Patryk Kun), 6. Antoni Łukasiewicz, 20. Siergiej Kriwiec (63, 14. Michał Nalepa), 10. Mateusz Szwoch, 13. Grzegorz Piesio - 11. Rafał Siemaszko (84, 9. Rubén Jurado).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 7. Rafał Kurzawa, 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 27. Szymon Żurkowski (79, 11. David Ledecký), 25. Łukasz Wolsztyński (61, 9. Damian Kądzior) - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Marcjanik - Koj, Ledecký, Kądzior.

jacekM - 12 grudnia 2017, 22:26:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Oczywistym było, że Legia bez formy i tak zajmie 1 miejsce na koniec rundy. Bo i tak przerasta tą śmieszną ligę coraz bardziej.

Ff - 12 grudnia 2017, 22:27:18 - *.206.204.21
Brawo . Teraz jeszcze Cracovia musi wygrać.

AG - 12 grudnia 2017, 22:28:50 - *.47.66.66
Jutro Pogoń rozjedzie Betoniarnie i zapowiada się piękny tydzień

olaf - 12 grudnia 2017, 22:28:51 - *.play-internet.pl
i już na ten szczyt nie powróci..

kalbaro74 - 12 grudnia 2017, 22:29:07 - *.dynamic.chello.pl
Jeśli nie możesz wygrać to chociaż zremisuj, oj wychodzi Górnikowi brak doświadczenia, a wiosna będzie o wiele cięższa.

BI - 12 grudnia 2017, 22:29:30 - *.centertel.pl
Jak to taki najdenniejszy mecz dnia może być na niebiesko.

SPQR - 12 grudnia 2017, 22:30:08 - *.dynamic.chello.pl
jadymy durś.. czy jak to szło :P

XD - 12 grudnia 2017, 22:30:11 - *.146.34.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry wynik Górnika. Jadymy Durś haha oby tak dalej. Brawo Arka. Stop komunie.

max - 12 grudnia 2017, 22:30:17 - *.limes.com.pl
brawo Arka, tak się gra z liderem - odważnie, bez szukania winy u sędziego zamiast we własnej nieudolności jak Lechia...

indy64 - 12 grudnia 2017, 22:31:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bród i huk to będzie na wiosnę na Cichej he.

zalosne - 12 grudnia 2017, 22:33:16 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Frustracja gimbazy z chorzowa i gliwic jest powalajaca ,osmieszocie nie yo samych siebie ale wasze zalosne klubiki ktore gdzies sie tam paletaja ale ie wiem nawet tak do konca gdzie

rafi - 12 grudnia 2017, 22:33:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakis protest ze pusty stadion?

ZabRze - 12 grudnia 2017, 22:34:27 - *.play-internet.pl
Bankrut o wartości 120 mln zł posiadający 3/4 stadionu już dostaje ciśnienia I gdzie ten 15 majster? A no tak..... Zagrał jak z zadawnych lat Teraz na wiosne marsz w dół ale do 8mki się załapiecie chociaż
W zabRzu tylko Ruch.
Zero kurnika na zaboRzu i w makoszowach!

Olk - 12 grudnia 2017, 22:34:42 - *.dynamic.chello.pl
I to by było na tyle. Górnik teraz już tylko pikowanie w dół. No i fajnie.

borubar - 12 grudnia 2017, 22:37:23 - *.play-internet.pl
pszykro mi chyba j a ze smiechu

stanczyk - 12 grudnia 2017, 22:38:09 - *.dynamic.chello.pl
Zbozień przed laty w Legii nie potrafił trafić do bramki, to teraz się przysłużył dawnym kolegom Na wiosnę nie będzie już fartu beniaminka.

ZabRze - 12 grudnia 2017, 22:39:05 - *.play-internet.pl
Torcipsko tylko silne ze sprzętem z rówami rybnickimi i bezflagowcami z bukowej
Sami bez nich jesteście gorsi niż Piast bez obrazy dla nich Angulo odejdzie i same baty.Na Placu Teatralnym wy im powinniście pomnik postawić bo gdyby nie on od razu po powrocie byście byli na spadkowym miejscu.Ale raz taki się na milion lat zdarza

PYX - 12 grudnia 2017, 22:39:31 - *.dynamic-zab-07.vectranet.pl
Liczyłem się z porażką. Szkoda, że w doliczonym czasie. Trudno, gramy dalej i JADYMY DURŚ

or - 12 grudnia 2017, 22:41:35 - *.dynamic.chello.pl
Górnikowi nosem wychodzi graniem tymi samymi kopaczami choć rezerwy mają ale są na niskim poziomie haratania w gałę.To samo jest z Koroną..

XD - 12 grudnia 2017, 22:42:26 - *.146.34.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie trawę Górnika ale ZabRze nie przesadzaj że w Zabrzu tylko Ruch. Ja Legii zawsze kibicuję w dwóch przypadkach jak Legia gra z Górnikiem i jak Legią walczy z nimi o tytuł wtedy jestem za Legią w każdym wypadku. Jak by Legią walczyła z kim kółek innym wtedy nie kibicuję Legii.

XD - 12 grudnia 2017, 22:47:37 - *.146.34.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
PYX obyście tak dalej jechali Durś tego wam życzę z całego serca. Stop postów. Stop postkomunistycznemu tworowi. Ileż można przechodzić tą historię.

MUDEL - 12 grudnia 2017, 22:53:31 - *.direct-adsl.nl
JacekM Legia w tej śmiesznej lidze przegrała już meczów. Kto tu jest śmieszny? Szemrańcy z Warszawy.Z takim zapleczem finansowo-organizacyjnym Legia powinna by polskim PSG i wygrywać wszystko co popadnie - czyli sięgać po podwójną koronę bez jakichś zbędnych wtrętów jak ten twój.

Oks Odra - 12 grudnia 2017, 22:53:51 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Przecież wiadomo że Górnik nawet nie ma najmniejszych szans nawet być w pierwszej trójce.Co roku jakis zespol ma dobrą rundę i tyle.Odejdzie Angulo,jeszcze ktoś i będzie walka o utrzymanie.

RemasPB - 12 grudnia 2017, 22:56:06 - *.19-2.cable.virginm.net
Angulo na wiosne do PB przyda sie w awansie :P:P:P

wujek samo - 12 grudnia 2017, 22:59:08 - *.212.44.228-internet.zabrze.debacom.pl
Mecz na remis, kopanina. Doping Arki żenuła.

kibic. - 12 grudnia 2017, 23:00:37 - *.play-internet.pl
jadymy durs ale na dol ha haha

Champion@G - 12 grudnia 2017, 23:06:05 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiedziałem , że aż tyle radości frustratom z Chorzowa i Gliwic może spełnić taki dzień😂😂
PS. Jakie są wasze miejsca e tabelach ??Och sorry, zapomniałem , że Piasta może być jutro jeszcze gorsze !😂😂😂

kibic. - 12 grudnia 2017, 23:08:15 - *.play-internet.pl
spuchli spuchli spuchli na koniec rundy zawsze puchna i uciekaja

Champion@G - 12 grudnia 2017, 23:08:36 - *.dynamic.chello.pl
@RemasPB! ... Nie ma czegoś takiego jak Polonia Bytom !😂😂

Dejv - 12 grudnia 2017, 23:14:24 - *.adsl.inetia.pl
jestem kibicem Ruchu ale zycze Gornikowi jak najlepiej wkoncu druzyna z Gornego Slaska sa miedzy nami wasnie i spory no coz takie zycie, za te runde Gornikom trzeba postawic duzego plusa, ale moim zdaniem ta zwyzka formy nie potrwa dlugo ilez mozna grac 13 zawodnikami caly sezon bez wzmocnien nie ma szans na majstra ciezko bedziecie miec nawet o puchary chociaz zycze wam jak najlepiej ale 15 gwiazdki nie bedzie pozdro z Wesolej

KubaKSG - 12 grudnia 2017, 23:14:54 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Idą święta ale żeby tak dzielić prętami.Loska z Lechią Suarez z Arką.Mimo wszystko głowa do góry, w końcu mamy najmłodszy zespół w lidze.Jadynu durś

@Przymorze zwycięstwo Arki jedną bramką po indywidualnym błędzie obrońcy w końcówce meczu, tyle zagrała dziś Arka. Gdyby Steinbors nie wyciągnął strzałów Wolsztyńskiego, Kurzawy, czy Kądziora, różnie mogłoby być.

gj62 - 12 grudnia 2017, 23:24:51 - *.opera-mini.net (*.13.106.205)
Bankruci z dlugiem 120 mln spuchli jak za dawnych lat.

Przymorze - 12 grudnia 2017, 23:25:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@wujek..... ale powiedz jaki był wynik meczu??? Żyj sobie swoim najlepszym dopingiem, a Areczka ma kolejne 3 punkty, brawo

Przymorze - 12 grudnia 2017, 23:27:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@wujek....Gdybyś trafił w totolotka byłbyś milionerem, gdybaj, gdybaj....Arka była lepsza w 1 -szej połowie, górnik w 2-giej. Ale pamietasz jaki wynik...... boli co??? Ma boleć

Tb - 12 grudnia 2017, 23:33:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Co?

@Przymorze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy jak? Napisałem przecież "zwycięstwo Arki jedną bramką...", czego nie rozumiesz? Nie boli, bo: Czy wygrywasz, czy nie ...

Jan - 12 grudnia 2017, 23:40:35 - *.146.192.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Przepiękne zwieńczenie sezonu w Gdyni. Wyczerpane liderowi Ekstraklasy zwycięstwo podsumowuje wspaniały rok Gdyńskiej Arki !
Puchar Polski, Superpuchar Polski, piękne zwycięstwo w pucharach europejskich, wysokie miejsce w tabeli Ekstraklasy !
To był wspaniały rok Arki !
Teraz jeszcze dobry wynik w ostatnim meczu i będzie super.

Przymorze - 12 grudnia 2017, 23:41:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie pisałem nic o braku zrozumienia. Wręcz przeciwnie, zrozumiałem wszystko....gdybaj sobie dalej. 1-o i wszystko w temacie.

@Przymorze żyj tą chwilą

lolo - 12 grudnia 2017, 23:44:33 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
To było pewne, ze Legia wygra z Piastem, i Gornik przegra z Arka. Zaczyna się forowanie Legii. Ironia jest, ze bramke przeciwko Gornikowi strzelil były zawodnik Piasta.

jla - 12 grudnia 2017, 23:46:39 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
jedna porazka i dzieciaki mają uzywanie ;) ruch? wreszcie mocie radocha bo w tym roku wiela jej niy było buahahahahahaahaha

Ruch - 12 grudnia 2017, 23:57:57 - *.dynamic.chello.pl
Arko Gdynia, Ruch dziękuje!

Marynarz - 13 grudnia 2017, 0:03:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Publika dobra prawie 7 tyś Areczko moja kochana słabo kibicowsko było dzis na Jagiellonia-Korona 4 tyś tylko

stazysta12 - 13 grudnia 2017, 1:13:00 - *.215.47.1
brawo L.Ojrzynski i P.Kniat Arka po raz kolejny pokazuje charakter.pozdrowienia

Zajmon Leg - 13 grudnia 2017, 1:34:48 - *.146.225.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Legia dziękuje Śledzikom. Spoko juz tak macie. Powodzenia

BonieQ - 13 grudnia 2017, 2:14:42 - *.197.121.105.threembb.co.uk
\G/ pewne miejsce pucharowe ... jak na beniaminka to dobry wynik.

Nudle - 13 grudnia 2017, 4:22:41 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Dobry wynik dla Legii.
NAparstek

Royberpaka - 13 grudnia 2017, 5:21:46 - *.215.192.230-internet.zabrze.debacom.pl
Jadymy durś!!!
Jeszcze wszystko odszczekocie... A Ty barubar pSZykro Ci bydzie w czerwcu jak Ruch sleci do oberligi.
"Po burzy słonko wychodzi zza chmur..."

kibic - 13 grudnia 2017, 6:17:37 - *.28.176.30
Gra się do końca Panowie z Górnika. Uczcie sie tego od Niemców,Anglików.

Ja - 13 grudnia 2017, 6:32:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
4 wczorajsze mecze Polskiej ex obejrzalo 19 tys ludzi.w styczniu tez powinni grac widac ze ex to dobry produkt i jest duze zainteresowanie

yrel - 13 grudnia 2017, 7:07:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nawet jeśli Górnik nie zdobędzie mistrza, to już pokazał tej lidze, jaka ona jest marna, bo przez całą rundę wiosenną ogrywali wszystkich jak chcieli. Poza tym to jeszcze nie koniec, a liga to nie hiszpańska, gdzie jeden mecz może decydować o wszystkim, tym bardziej że bezpośrednim konkurentem Górnika jest Legia, wystarczy, że w jakimś meczu sędziowie nie pomogą(co może być bardzo trudne) i Legia znów dostanie baty.
Legii, pomagają jej wszyscy, od chłopców do podawania piłek po PZPN, a i tak są na poziomie drużyny 4 ligi hiszpańskiej.
Liga mistrzów znów wszystko zweryfikuje, jak dostaną baty od mistrza Mołdawii ;)

chopZkato - 13 grudnia 2017, 7:46:55 - *.skybroadband.com
Puchary w Zabrzu beda w niesmak wielu chocby Gliwicom ale maja za dobrą pakę aby spasc ponizej 3miejsca.

parada78 - 13 grudnia 2017, 8:24:39 - *.dynamic.chello.pl
Arka lepsza ,Górnik już nie zdobędzie punktów w tej rundzie

zzz - 13 grudnia 2017, 8:48:50 - *.136.139.15
Porażka i owszem ale Legia też ma mecz w Gdyni i szansa na stratę punktów identyczna,Arka złapała wiatr w żagle i każdemu jest w stanie włoić ;] Górnik jeszcze wróci na pozycję lidera

luc - 13 grudnia 2017, 8:49:03 - *.fortum-zabrze.static.3s.pl
Brawo Damian Zbozień! Gliwice pamiętają.

do ZABrZE - 13 grudnia 2017, 9:19:46 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
Synku załatwiłech ci wizyta u dobrgo psychiatry 13.01 2018 PZP Rybnik

url - 13 grudnia 2017, 9:38:08 - *.centertel.pl
Widząc w składzie sędziowskim tego łysego na boku - byłem pewny ze nie warto tego meczu oglądać. Nie dość, ze sędzia skory do zakładów to jeszcze ślepy. No i miałem racje - arka to wielkie smierdzace łajno - szkoda mi tylko ojrzynskiego, bo zawsze pozoistanie z łatką człowieka, który jak spada to leci na kolnkach po kolegach z prośbą - ale stokowca już nie ma wiec ojrzynski łazi z różańcem. Marny trener, byle jaki człowiek.

Kramer - 13 grudnia 2017, 9:38:13 - *.179.192.10.static.3s.pl
Jedna porażka i od razu woda na młyn wszystkim wróżbitom, którzy od pierwszej rundy marudzą że Górnik już od jutra zjazd w dół

Jaś Niepan - 13 grudnia 2017, 9:55:06 - *.dynamic.chello.pl
Ważne: Korona i Górnik -padną.Pisałem o tym już wcześniej.Ostatnie dwa mecze-Górnik 1:1 0:1 Korona 0:3 1:5.Legia 3:0 1:0.Legia będzie mistrzem

ziom - 13 grudnia 2017, 10:00:13 - *.static.ip.netia.com.pl
Górnik może jedynie pomarzyć o takiej walce z Legią jaką toczył Piast, mimo iż liga w tym sezonie jest najsłabsza od wielu lat

rek - 13 grudnia 2017, 10:05:50 - *.adsl.inetia.pl
Przykra wypowiedź pana Ojrzyńskiego w Canal Plus. Brak klasy wyszedł po raz kolejny. Tym bardziej,że Trenerowi Broszowi pan Ojrzyński może ewentualnie buty wyczyścić. Szkoda

j noge - 13 grudnia 2017, 10:47:38 - *.play-internet.pl
gornicy bedzicie miec puchary ale lodowe

Psychiatra - 13 grudnia 2017, 11:32:24 - *.centertel.pl
@yrel zapraszam na wizyty pomożemy wyleczyć kompleksy. 12 zawodnikami ligi nie zwojują padną Korona też.

jacekM - 13 grudnia 2017, 11:54:14 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
MUDEL,
Nie załapałeś metafory.
Legia zwłaszcza na początku sezonu grała beznadziejnie, środek rundy był niezły/przeciętny, mecz z Piastem fatalny, a i tak jest na 1 miejscu. O czym to świadczy ?
Że przerasta tą ligę, bo grając zdecydowanie poniżej swoich możliwości zbiera punkty.
Na wiosnę zobaczysz jak przerasta Legia ekstraklasę, już z wymienioną piątą kolumną i nowymi graczami tudzież przygotowaniem do rundy przez fachowy sztab. Nie wiem na ile fachowy jest Jozak jako trener (bo jako skaut czy dyr. sportowy jest top na świecie), ale reszta sztabu to ekipa znająca się na robocie.

do jacekM - 13 grudnia 2017, 12:22:34 - *.7bulls.com
Nie zgadza się że przerasta, trochę punktów zbiera z pomyłek sędziowski i to robi różnice. emu było m.in. MP w 2017 roku. U nas każdy może wygrać z każdym. Co do zimy to powiem tak, Legia traci 2 najlepszych grajków. Jak uda się im ściągnąć 2 wartościowych zawodników to max. Wtedy potencjał będzie podobny. Lech latem ściągnął 8 czy 9 grajków i żaden nie robi różnicy. Przy budżetach naszych klubów to normalka bo jak nie stać nas na wydanie 2 mil euro na zawodnika to czeka nas totolotek. Uważam, że takie kluby jak Jagiellonia czy Zagłębie Lubin które mają stabilną sytuację kadrową mogą zaskoczyć i zdystansować Legię czy Lecha. Zobacz sobie w poprzednim sezonie co się działo w os kolejce. Wystarczyło że sędzia odgwizdałby ewidentego karnego dla Jagi i MP zostałoby w Białymstoku a o Legii pisano by jako o wielkim przegranym. Wynik i przypadek zaczami decyduje o tym jak ocenia się dane zespoły.

Flip - 13 grudnia 2017, 12:48:47 - *.play-internet.pl
Legia grając taki piach jest liderem. To pokazuje jaka nasza liga ma poziom i jak jest słaba

mkimda - 13 grudnia 2017, 13:19:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oglądanie Górnika na wyjazdach to są jakieś tortury. Nie ogarniam skąd taka różnica w sposobie gry w meczach u siebie, a w meczach wyjazdowych. Nie chodzi o wyniki tylko o styl.

abc - 13 grudnia 2017, 13:22:12 - *.static.ip.netia.com.pl
Legia ma Pazdana który gra w parze z jednym z trójki drewniaków. Takiego gościa na zastępstwo nie znajdą. Legia w takim razie potrzebuje 2 solidnych stoperów np takich jak ma Jagiellonia. Do tego ze dwóch grajków do przodu żeby robić różnicę. Myślicie że Legia jest w stanie w jednej rundzie ściągnąć 4 wartościowych grajków ??? Nie sądzę, raczej musi bazować na słabości rywali, temu oferty dla Cernycha i Żurkowskiego.

Kamilos - 13 grudnia 2017, 14:29:51 - *.proxnet.pl
Górnik będzie toczył bój z Legią do samego końca, do gry włączy się jeszcze pewnie Lech i Jagiellonia. Korona raczej już pokazała, że nie ma szans na to

Kibic - 13 grudnia 2017, 17:52:17 - *.146.195.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kamilos niestety ale Górnik będzie leciał w dół zobaczysz. Teraz grał jako beniaminek czyli nikt nie brał ich poważnie a teraz zobaczysz że będzie inaczej. Arka też tak fajnie grała jako beniaminek a później było coraz gorzej.
Drużynę mają ok ale jednak nie na 1 piątkę.

gnat - 13 grudnia 2017, 19:19:55 - *.adsl.inetia.pl