11 grudnia 2020, 22:24:53 - dagazka
Piłka szuka Kamila Kruka

W rozegranych w ramach 13. kolejki PKO Ekstraklasy derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin wygrało u siebie 2-1 (0-1) ze Śląskiem Wrocław. W 23. minucie Erik Expósito wyprowadził gości na prowadzenie, w drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Dejan Dražić, a w końcówce zwycięską bramkę dla Zagłębia zdobył Kamil Kruk.

11 grudnia 2020, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-1 Śląsk Wrocław
Dejan Dražić 61 (k), Kamil Kruk 90 - Erik Expósito 23

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki (90, 21. Jakub Bednarczyk), 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 4. Jewgienij Baszkirow (46, 7. Saša Živec), 8. Łukasz Poręba (90, 74. Kamil Kruk), 14. Jakub Żubrowski, 95. Dejan Dražić (89, 16. Adam Ratajczyk) - 11. Samuel Mráz (72, 9. Rok Sirk).

Śląsk: 22. Michał Szromnik - 2. Guillermo Cotugno, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec - 10. Bartłomiej Pawłowski (86, 32. Sebastian Bergier), 28. Waldemar Sobota (70, 31. Maciej Pałaszewski), 29. Krzysztof Mączyński, 8. Mateusz Praszelik (72, 25. Marcel Zylla), 7. Róbert Pich (72, 24. Piotr Samiec-Talar) - 9. Erik Expósito (86, 11. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Bartolewski, Poręba - Tamás, Mączyński, Szromnik.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.

Conquista - 11 grudnia 2020, 22:26:29 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie bardzo nieskuteczne. Najniższy wymiar kary.
Powinno być 5-2 wg 100% okazji.

ewq - 11 grudnia 2020, 22:27:25 - *.internetia.net.pl
Tylko Slask!!!

On - 11 grudnia 2020, 22:27:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mafia sędziowska znów wygrała mecz

ciekawe@wp - 11 grudnia 2020, 22:28:30 - *.static.korbank.pl
w polu karnym Śląska faul ,za takie samo przewinienie na Zylli nie ma faulu. Dziwne

CheGuevara - 11 grudnia 2020, 22:28:38 - *.dynamic.mm.pl
Fajnie się Exposito urwał, ale nie zdało się to na nic. Baszkirow niestety chyba bez formy.

Don - 11 grudnia 2020, 22:28:56 - *.ssp.dialog.net.pl
Kiepskie dziewczynki wdeptane w ziemie w 94 min...

siames Bał - 11 grudnia 2020, 22:29:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Slysze ze to jakies derby..derby to Slask by gral ze Sleza albo z jakims Polarem.W Lodzi jak Widzew albo Lks gra z belchatowem to gazety pisza o derbach.Ludzie jakie derby?sztuczne twory z miasteczek graja derby z klubami z duzych miast,gdzie te kluby nic wspolnego z tymi klubikami wspolnego nie maja.

Klp - 11 grudnia 2020, 22:29:16 - *.dab.02.net (*.69.146.233)
Zawsze Zagłębie bedzie nad wami!! ZAWSZE!!

We ra - 11 grudnia 2020, 22:29:19 - *.18-2.cable.virginm.net
Mraz Wypi....... Z Zaglebia Dziadu

Matys - 11 grudnia 2020, 22:29:20 - *.dynamic.chello.pl
Tylko Śląsk jeździ windą po lesie

zdziwiony - 11 grudnia 2020, 22:30:23 - *.elblag.vectranet.pl
zaraz się zacznie prawdziwe Zagłębie jest w Sosnowcu, Lubin klubik za państwowe pieniądze. Pytanie do Śląska ile wyciągnęliście już kasy z Urzędu miasta przez ostatnie 5 lat ze 120 mln już pękło.

jarock - 11 grudnia 2020, 22:30:38 - *.icpnet.pl
Gratki z Jarocina. Fan Jarota@Lech.

Klima - 11 grudnia 2020, 22:30:57 - *.dynamic.chello.pl
Arkowiec w bramce Ślaska tym razem nie pomógł zapobiec porażce.

Hdjjd - 11 grudnia 2020, 22:31:06 - *.bb.online.no
Matko boska jakim cudem Lavicka jest jeszcze trenerem Śląska? Przecież ta drużyna cofa się w rozwoju! Oni nie potrafią skonstruować żadnej akcji w ofensywie. Za każdym razem jak przyfarca i prowadzą do przerwy to w drugiej połowie Lavicka organizuje obronę Częstochowy. Brać Staszka levego i jedziemy z fioletowa tikitaka

Krystyna - 11 grudnia 2020, 22:32:09 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie jest tylko jedno Sosnowiec w Lubinie KGHM

Kolik - 11 grudnia 2020, 22:32:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dla mnie to sędzia znowu wypaczył mecz! A tak na ocenę to Zagłębie lepsze, ale nie skuteczne.

kjj - 11 grudnia 2020, 22:34:37 - *.dynamic.chello.pl
No hejka śląsk, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie?

Gin - 11 grudnia 2020, 22:37:10 - *.ssp.dialog.net.pl
Krystyna w Sosnowcu jestes ty ...i tobie podobne filcowe damy.To Portal.o ekstraklasie o czymś czego w sosnowej wsi długo nie powąchacie.

sdafgd - 11 grudnia 2020, 22:38:17 - *.internetia.net.pl
cieszcie sie poki mozecie, w tej dekadzie Zaglebie pozegna sie z Kghm.

Wolfik - 11 grudnia 2020, 22:38:46 - *.dynamic.mm.pl
Fajnie się ogląda mecze Zagłębia, bo grają ofensywnie. Sevela dobrą robotę robi w Lubinie.

dżidżi - 11 grudnia 2020, 22:39:06 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Bergier załatwił przegraną Ślaska, najpierw bezmyslnie fauluje przed polem karnym a potem nieporadnie odbija piłkę do Kruka. Tym razem Lavicka nie trafił ze zmianą.

Kuba - 11 grudnia 2020, 22:40:45 - *.13-2.cable.virginm.net
Slask pod wodza Lavicki gra kunktatorsko, nie da sie ogladac, kolejny raz to samo. 2 bledy sedziego ale porazka zasluzona. Faul Bergiera typowy idiotyzm, po co ta zmiana?

siames Bał - 11 grudnia 2020, 22:42:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Haha,przeczytaj We ra definicje derbow. Nigeria senegal derby afryki

Janek - 11 grudnia 2020, 22:42:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I jak tam maliniaki? Po jabłka i weekend

eddy - 11 grudnia 2020, 22:44:41 - *.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl
sosnowiec to klub gierka gdyby nie on nie bylo by tego tworu na mapie pilkarskiej

Tomaszq7 - 11 grudnia 2020, 22:45:11 - *.136.136.10
Jak można przegrać wbostsatanirj akcji. Wprowadzanie młodych niedoświadczonych na koniec meczu to chyba nie tędy droga. Zero gry na utRymanie piłki. Ale nedza jakby wszyscy tak pracowali to by na chleb nie zarobili a oni biorą taka kasę. Niexh teraz pokażą filmik z szatni. A nie po wygranych. Do Wrocławia na nogach poza małymi wyjatkami. I poprzednie dwie wygrane można wsadzić w 4 litery. przegrać można ale.po walce pokazał to raków w zesLym tygodniu jak cisna do ostatniej minuty. Do roboty na etat a nie brać kasę za takie byle co. Jaki człowiek jest głupi że to ogląda lepiej spędzić czas na prawdziwe przyjemności a nie takie g....no

Dls - 11 grudnia 2020, 22:47:29 - *.centertel.pl
Lavicka co wy robicie na treningach, przecież pod względem przygotowania fizycznego jesteście najsłabszym zespołem co dobitnie pokazała dziś druga połowa a gdy wchodzą zmiennicy nie mają sił dograć paru minut meczu,wstyd.

wieśniak - 11 grudnia 2020, 22:47:42 - *.ssp.dialog.net.pl
Po prostu : ZAGŁĘBIE LUBIN i już !!!

We rase - 11 grudnia 2020, 22:48:58 - *.18-2.cable.virginm.net
@Siames Bal Masz przeczytaj derby (czegoś) to mecz lub zawody sportowe z udziałem dwóch drużyn z jednego miasta lub REGION dolnyslask to region

Św.Mikołaj - 11 grudnia 2020, 22:56:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie co wolicie 100 Mrazów czy 1 Świerczoka ?

Zajmon Leg - 11 grudnia 2020, 22:58:00 - *.147.36.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W naszej przeciętnej lidze wystarczy kondycja walka sila i troche szczęścia . Bez Starzynskiego . Gdyby Zaglebie mialo napastnika to taka Pogon, Slask , Lechia czy Cracovia nawet by nie mogla myslec o wygranej.

Krystyna - 11 grudnia 2020, 22:59:36 - *.dynamic.chello.pl
Lubin to klub KGHM gdyby nie to to by nie istnieli

ZL - 11 grudnia 2020, 23:01:32 - *.146.160.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Miałem coś napisać ale Śląsk nie jest wart nawet by go bluzgać. Hehehe

BeeSKa - 11 grudnia 2020, 23:06:48 - *.252.61.185
To jest śmieszne co piszecie w komentarzach. Średnia wieku ~ 15 lat. Oczywiście, że jest to mecz derbowy. Zarówno Wrocław jak i Lubin są położone na Dolnym Śląsku!!! Szkoda tego straconego punktu, ale i tak 5 miejsce w tabeli po 13 kolejkach jest sukcesem.

Xd - 11 grudnia 2020, 23:08:15 - *.opera-mini.net (*.1.206.2)
@siames sam sie tłumoku z gimbazy przeczytaj definicje Derby. A ze ci pinokio zamknal gimbaze i sie nie douczyłes to wal do niego. 500+ i tlumok?

Radek - 11 grudnia 2020, 23:08:29 - *.net.internetunion.pl
Mecz gdyby trwał 2x40 to pewnie Śląsk byłby liderem. Ławkę mamy na poziomie 3 klasy rozgrywkowe poniżej eklapy. Lubin, obiektywnie lepszy. Szkoda strasznie tylko, że to udowodnił w ostatniej sekundzie.

Zuraffff - 11 grudnia 2020, 23:13:34 - *.dynamic.chello.pl
Gdyby nie lubin to by nie było Zagłębia gdyby nie Zagłębie nie było by was proste

Znawca WKS - 11 grudnia 2020, 23:16:33 - *.adsl.inetia.pl
Śląsk spadek, pewnie info.

normi - 11 grudnia 2020, 23:38:23 - *.102.148.68
Mecz tylko pokazał jak słaby jest teraz Raków.
Czyste drewno w napadzie, ręcznik w bramce i wszyscy pomocnicy pod formą (poza Sapałą).
Do tego brak kogoś kto pomoże ze stałych fragmentów (wszystkie wrzutki przegrane od kilku spotkań)... Jutro męczenie buły z jagielonią i pewnie z 0-1, stękanie o sędziach i biadolenie że byli lepsi (z ball possession 40%)...
A stadion buduję się że hoho....

@normi
Spostrzeżenia masz o wiele lepsze niz eksperci z Anal +.

Wolfik - 12 grudnia 2020, 0:01:02 - *.dynamic.mm.pl
@normi: Współczuję. Jakie trzeba mieć smutne życie żeby w poście dotyczącym meczu Zagłębia ze Śląskiem wylewać swoje żale o Rakowie. Kompleksy należy leczyć, polecam wizytę u dobrego specjalisty.

Wolfik - 12 grudnia 2020, 0:03:33 - *.dynamic.mm.pl
@Zajmon Leg: Witam Kolegę. Góra z górą się nie zejdzie... . Pozdrawiam serdecznie!

1910 - 12 grudnia 2020, 0:24:39 - *.dynamic.chello.pl
Suaby ten cały Śląsk.
Zagłębie zdecydowanie zasłużenie dziś wygrało

Bako - 12 grudnia 2020, 1:03:48 - *.hsd1.il.comcast.net
Jak by ktoś nie wiedział to agent Świerczoka rozmawiał z Zagłębiem ale najmądrzejszy prezes Zagłębia stwierdził ze ma za wysokie wymagania finansowe a taki Piast mógł go sprowadzić dziwne 🤔!!!

@Wolfik
A Witam, witam. Widzę Ciebie tu nawet często chociaż nie komentowalem tego co piszesz.

dddd - 12 grudnia 2020, 1:30:50 - *.adsl.inetia.pl
Śląsk słaby ale karny na 1-1 to przekręt jakiego dawno nie było.

Varadi - 12 grudnia 2020, 4:09:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gdyby nie KGHM, to Zagłębia by nie byli niestety 👍😉

ernestMc - 12 grudnia 2020, 5:29:08 - *.146.227.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
dolny sląsk teraz jest zagłebia! wstyd sląsk!M

Artur - 12 grudnia 2020, 5:36:37 - *.204.49.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale ta nasza liga dziadostwo Śląsk wygrywa z Rakowem później przegrywa z Lubinem masakra niech Boniek powiększa jeszcze ligę będzie całkowite zaniżenie poziomu naszej ekstralipy , Dopiero wtedy w pucharach pokażemy klasę

Gin... - 12 grudnia 2020, 6:32:50 - *.ssp.dialog.net.pl
@varadi gdyby nie Zagłębie twoje życie by nie miało sensu...bo o twoim klubiku nawet nie ma sensu wspominać A co dopiero komentować.

Wzl - 12 grudnia 2020, 7:56:58 - *.dynamic.chello.pl
Przecież Sosnowiec to za granicą więc jaki to polski klub ?😂

Keszu - 12 grudnia 2020, 8:55:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie da się nawet zremisować wybijając od 60 min na oślep piłkę... Żadnej składnej akcji.. Strzału.

... - 12 grudnia 2020, 9:38:29 - *.ssp.dialog.net.pl
Kiepskie źycie,kiepskie sprawy...marne mecze i oprawy...ciagle aktualne.Brawo Kiepscy tak trzymać...

Despacito - 12 grudnia 2020, 10:36:47 - *.146.163.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W drugiej połowie Ślask stał na boisku. W meczu ligowym tak grać to wstyd. Pieprzenie o ich zaangażowaniu w meczu derbowym to tylko puste, przedmeczowe słowa. Wkurzyliście kibiców!

KKS - 12 grudnia 2020, 10:36:49 - *.10.208.118
Gratulacje dla Zagłębia !!

fansport - 12 grudnia 2020, 12:03:17 - *.dynamic.chello.pl
brawo zagłębie, tylko szkoda tych straconych 3 punktów z piastem, powinniście mieć 3 punkty więcej.

Socjologia - 12 grudnia 2020, 12:26:40 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk w derbach zawsze baty dostaje.

@normi - 12 grudnia 2020, 13:32:43 - *.play-internet.pl
To o której dzisiaj to męczenie buły Rakowa z Jagiellonia bo nigdzie nie mogę znaleźć? Znasz się tak na piłce jak na terminarzu, ale już cię ktoś podsumował że musisz mieć bardzo smutne życie.

Gin - 12 grudnia 2020, 15:42:31 - *.ssp.dialog.net.pl
Myślisz że w małej Moskwie tak długo nie przeżyli porażki swoich kiepskich kolezanek?

sfinks2 - 12 grudnia 2020, 16:11:47 - *.24.88.28.ipv4.supernova.orange.pl
5 z rzędu wygrana Zagłębia u siebie ze Śląskiem.Brawo Zagłębie.Po odejściu Czerwińskiego,Kopacza,Bohara,Białka i teraz jeszcze przy kontuzjach Simicia,Chodyny i Starzyńskiego Zagłębie robi rewelacyjne wyniki.Brawo Sevela i cały zespół.

Ponton - 12 grudnia 2020, 16:22:24 - *.centertel.pl
ZAGLEBIE Chyba puchary

vega - 12 grudnia 2020, 16:29:39 - *.play-internet.pl
Sevela robi wyniki ponad stan majac takich kopaczy . Jakby był napastnik pokroju Swierczoka to byli by wysoko w tabeli.

Xd - 12 grudnia 2020, 17:01:43 - *.opera-mini.net (*.76.240.23)
@gin lepiej kreciku mala moskwa niz wiocha za lasem. Ile dzisiaj romie sprzedales pod stadionem na gieldzie sprzedales dywanow? Gdyby nie panstwowa spolka to tego tworu za lasem by nie bylo gdyby nie kolesie kaczorka i pinokia.

Gin - 12 grudnia 2020, 17:08:15 - *.centertel.pl
Romsko-radziecka pluskwo...gdyby Nie Zagłębie stracił byś sens życia...dziękuj więc i prasuj dywany na scianie.

Eddi - 13 grudnia 2020, 0:57:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Tomek - 13 grudnia 2020, 10:08:03 - *.222.38.84.otvk.pl