[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Mecze :.

Rosja Rossijskij futbolnyj sojuz
Data założenia: 19 stycznia 1912
Barwy:
Adres:
Kraj: Rosja
WWW: http://www.rfs.ru (oficj.)
Stadion: pojemność - brak danych / boisko - brak danych
Prezes:
Trener: Stanisław Czerczesow


Sukcesy

4. miejsce mistrzostw świata - 1966
starty w mistrzostwach świata - (10x) - 1958, 1962, 1966, 1970, 1982, 1986, 1990, 1994, 2002, 2014
mistrzostwo Europy - 1960
wicemistrzostwo Europy - (3x) - 1964, 1972, 1988
Igrzyska Olimpijskie - złoty medal - (2x) - 1956, 1988
Igrzyska Olimpijskie - brązowy medal - (3x) - 1972, 1976, 1980
 
Kadra


Bramkarze: 1. Igor Akinfiejew (08.04.86, CSKA Moskwa), 12. Andriej Łuniow (13.11.91, Zienit Sankt Petersburg), 20. Władimir Gabułow (19.10.83, Club Brugge KV).
Obrońcy: 2. Mário Fernandes (19.09.90, CSKA Moskwa), 3. Ilja Kutiepow (29.07.93, Spartak Moskwa), 4. Siergiej Ignaszewicz (14.07.79, CSKA Moskwa), 5. Andriej Siemionow (24.03.89, Achmat Grozny), 13. Fiodor Kudriaszow (05.04.87, Rubin Kazań), 14. Władimir Granat (22.05.87, Rubin Kazań), 23. Igor Smolnikow (08.08.88, Zienit Sankt Petersburg).
Pomocnicy: 6. Dienis Czeryszew (26.12.90, Villarreal CF), 7. Daler Kuziajew (15.01.93, Zienit Sankt Petersburg), 8. Jurij Gazinskij (20.07.89, FK Krasnodar), 9. Ałan Dzagojew (17.06.90, CSKA Moskwa), 11. Roman Zobnin (11.02.94, Spartak Moskwa), 15. Aleksiej Miranczuk (17.10.95, Łokomotiw Moskwa), 16. Anton Miranczuk (17.10.95, Łokomotiw Moskwa), 17. Aleksandr Gołowin (30.05.96, CSKA Moskwa), 18. Jurij Żyrkow (20.08.83, Zienit Sankt Petersburg), 19. Aleksandr Samiedow (19.07.84, Spartak Moskwa), 21. Aleksandr Jerochin (13.10.89, Zienit Sankt Petersburg).
Napastnicy: 10. Fiodor Smołow (09.02.90, FK Krasnodar), 22. Artiom Dziuba (22.08.88, Arsienał Tuła).
 
Uwagi

• Od 1922 do 1991 część Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
 
Kluby
   Achmat Grozny
   Ałanija Władykaukaz
   Amkar Perm
   Anży Machaczkała
   Anży Machaczkała (j)
   APK Azow
   Arsienał Tuła
   Asmarał Moskwa
   Atom Nowoworoneż
   Awangard Kursk
   Bałtika Kaliningrad
   Cement Noworosyjsk
   Chimik Siemiłuki
   CSK WWS Samara (k)
   CSKA Moskwa
   CSKA Moskwa (j)
   CSKA-2 Moskwa
   CSKA-d Moskwa
   Czernomoriec Noworosyjsk
   Czernomoriec-2 Noworosyjsk
   Czernomoriec-d Noworosyjsk
   Dina Moskwa (f)
   Dinamo Barnauł
   Dinamo Briańsk
   Dinamo Leningrad
   Dinamo Machaczkała
   Dinamo Moskwa
   Dinamo Moskwa (f)
   Dinamo Moskwa (j)
   Dinamo Sankt Petersburg
   Dinamo Stawropol
   Dinamo Wołogda
   Dinamo-2 Moskwa
   Dinamo-d Moskwa
   DJuSSz-80/Junost 2002 Moskwa
   Dniepr Smoleńsk
   Eniergija Woroneż (k)
   Fabus Bronnicy
   Fakieł Woroneż
   FK Barnauł
   FK Chimki
   FK Czyta
   FK Domodiedowo
   FK Gusiew
   FK Gusiew-2
   FK Krasnodar
   FK Krasnodar (j)
   FK Moskwa
   FK Niżni Nowogród
   FK Orenburg
   FK Orioł
   FK Rostow
   FK Rostow (j)
   FK Tambow
   FK Tiumień
   FK Tosno
   FK Ufa
   FK Widnoje
   FSK Dołgoprudnyj
   FSz Bałtika Kaliningrad
   Gastello Ufa
   Gazowik Iżewsk
   Gazowik Orenburg
   Gazprom-Jugra Jugorsk (f)
   Gekris Noworosyjsk
   Intier-Alfa Moskwa
   Iskra Smoleńsk
   Iskra-d Smoleńsk
   Jenisiej Krasnojarsk
   Junost Władykaukaz
   KamAZ Nabierieżne Czełny
   Kawkaztransgaz-2005 Ryzdwianyj
   Kristałł Smoleńsk
   Krylja Sowietow Kujbyszew
   Krylja Sowietow Samara
   Krylja Sowietow-2 Samara
   Kubań Krasnodar
   Kuzbass-Dinamo Kemerowo
   Łada Togliatti
   Łada Togliatti (k)
   Łokomotiw Czyta
   Łokomotiw Liski
   Łokomotiw Moskwa
   Łokomotiw Moskwa (j)
   Łokomotiw Niżni Nowogród
   Łokomotiw-d Moskwa
   Łucz-Eniergija Władywostok
   Łucz-Eniergija-d Władywostok
   Łuki-Eniergija Wielkie Łuki
   Maszuk-KMW Piatigorsk
   Mietałłurg Czeriepowiec
   Mietałłurg Lipieck
   Mietałłurg-Kuzbass Nowokuźnieck
   MIFI Moskwa
   Mordowija Sarańsk
   MWD Rossii Moskwa
   Nieftiechimik Niżniekamsk
   Norilski Nikiel Moskwa (f)
   NoSta Nowotroick
   Olimpija Gwardiejsk
   Olimpija Wołgograd
   Pietierburg Sankt Petersburg
   Pietrotriest Sankt Petersburg
   Pionier Kaliningrad
   Progriess Czerniachowsk
   Riazań TNK (k)
   Rossijanka Krasnoarmiejsk (k)
   Rostsielmasz Rostów nad Donem
   Rostsielmasz-2 Rostów nad Donem
   Rotor Wołgograd
   Rotor-d Wołgograd
   RSDJuSzOR-2 Machaczkała
   Rubin Kazań
   Rubin-2 Kazań
   Rubin-d Kazań
   Salut Saratow
   Salut-Eniergija Biełgorod
   Saturn Moskowskaja obłast
   Saturn Ramienskoje
   Saturn-d Moskowskaja obłast
   Sibir Nowosybirsk
   Sibiriak Nowosybirsk (f)
   Sierp i Mołot Moskwa
   Siewierstal Czeriepowiec
   SKA Chabarowsk
   SKA Rostów nad Donem
   SKA-Eniergija Chabarowsk
   Smiena Leningrad
   Smiena Sankt Petersburg
   Sodowik Sterlitamak
   Sokoł Saratow
   Solaris Moskwa
   Spartak Anapa
   Spartak Kostroma
   Spartak Moskwa
   Spartak Moskwa (f)
   Spartak Moskwa (j)
   Spartak Nalczyk
   Spartak Władykaukaz
   Spartak-2 Moskwa
   Spartak-Ałanija Władykaukaz
   Spartak-MŻK Riazań
   Sportakadiemkłub Moskwa
   Szachtior Prokopjewsk
   Szynnik Jarosław
   Teks Iwantiejewka
   Tiekstilszczik Kamyszyn
   Tieriek Grozny
   Tieriek-2 Grozny
   Tieriek-d Grozny
   Tom Tomsk
   Torpiedo Moskwa
   Torpiedo Pawłowo
   Torpiedo Władimir
   Torpiedo Wołżskij
   Torpiedo-Łużniki Moskwa
   Torpiedo-Mietałłurg Moskwa
   Torpiedo-ZIŁ Moskwa
   Trasko Moskwa
   Urał Swierdłowskaja obłast
   Urałan Elista
   Urałmasz Jekaterynburg
   Witiaź Podolsk
   WIZ-Sinara Jekaterynburg (f)
   Wołga Niżni Nowogród
   Wołga Uljanowsk
   Wołgar Astrachań
   Wołna Kaliningrad
   Zaria Leninsk-Kuznieckij
   Zienit Iżewsk
   Zienit Leningrad
   Zienit Penza
   Zienit Sankt Petersburg
   Zienit Sankt Petersburg (j)
   Zienit-2 Sankt Petersburg
   Zienit-d Sankt Petersburg
   Znamia Truda Oriechowo-Zujewo
   Zorkij Krasnogorsk (k)
   Zwiezda-2005 Perm (k)
   Żemczużyna Soczi
 
Dane z sezonu: 2017/18
Zobacz także dane z sezonu: 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   2002/03 - eliminacje do Mistrzostw Europy Portugalia 2004
   2003/04 - Mistrzostwa Europy - Portugalia 2004
   2004/05 - eliminacje do Mistrzostw Świata Niemcy 2006
   2006/07 - eliminacje do Mistrzostw Europy Austria/Szwajcaria 2008
   2007/08 - Mistrzostwa Europy - Austria/Szwajcaria 2008
   2008/09 - eliminacje do Mistrzostw Świata RPA 2010
   2010/11 - eliminacje do Mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012
   2011/12 - Mistrzostwa Europy - Polska/Ukraina 2012
   2012/13 - eliminacje do Mistrzostw Świata Brazylia 2014
   2013/14 - Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014
   2014/15 - eliminacje do Mistrzostw Europy Francja 2016
   2015/16 - Mistrzostwa Europy - Francja 2016
   2017/18 - Mistrzostwa Świata - Rosja 2018
   2018/19 - eliminacje do Mistrzostw Europy 2020
   2018/19 - Liga Narodów 2018/2019

 

Napisz do nas