[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


6 czerwca 2012, 9:48:14 - koofel
Ranking FIFA: Polska na 62. miejscu

Reprezentacja Polski zajmuje 62. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy awansowali o trzy lokaty. Prowadzi Hiszpania przed Urugwajem i Niemcami. Kolejny ranking zostanie opublikowany 4 lipca.


Ranking FIFA z 6 czerwca:

1.  Hiszpania          1456     0      14
2.  Urugwaj            1292     1    - 17
3.  Niemcy             1288    -1    - 57
4.  Holandia           1234     0      27
5.  Brazylia           1155     1    - 10
6.  Anglia             1145     1      13
7.  Argentyna          1137     2      61
8.  Chorwacja          1053     0    - 61
9.  Dania              1019     1    - 50
10. Portugalia          996    -5    -194
(...)
13. Rosja               975    -2    - 74*
(...)
15. Grecja              953    -1    -  8*
(...)
27. Czechy              771    -1    - 27*
(...)
62. Polska              518     3       4


Kolejno: pozycja, reprezentacja, liczba punktów rankingowych, różnica miejsc i punktów w porównaniu z poprzednim notowaniem

* - rywal Polski na EURO 2012

REKLAMA

MartinMix - 6 czerwca 2012, 9:53:01 - ksm.net.pl
Po Euro miejmy nadzieję że będziemy dużo wyżej

Prosty - 6 czerwca 2012, 9:55:52 - host-91-215-229-76.welnowiec.pl
po euro na 26 miejscu będziemy.

Pauleta - 6 czerwca 2012, 9:59:22 - router.pogodnanet.pl
Co prawda duzy wplyw na to ma nie granie eliminacji ale miejsce to jakas porazka:/ a po euro wcale duzo lepiej nie bedzie...
Ktora jest Ukraina???

Szewczenko - 6 czerwca 2012, 10:01:51 - 89-74-48-195.dynamic.chello.pl
Ukrania 52.

REKLAMA

do Pauleta - 6 czerwca 2012, 10:02:42 - aakm103.neoplus.adsl.tpnet.pl
ziom spokojnie, nawet Niemcy przed MŚ 2006 spadli na 30 miejsce w rankingu, Ukraina jest 52

dex - 6 czerwca 2012, 10:05:25 - hhz148.internetdsl.tpnet.pl
Po Euro będzie 82 miejsce.

lorą blą - 6 czerwca 2012, 10:12:07 - 87-204-122-2.ip.netia.com.pl
Po ME bedzie pierwsza "30". Zaloze sie z kazdym.

- 6 czerwca 2012, 10:14:23 - acci50.neoplus.adsl.tpnet.pl
3 wygrane mecze na EURO = 23 miejsce

ahmed - 6 czerwca 2012, 10:21:22 - z50-14.opera-mini.net (94.231.8.189)
skoro Grecja, z ktora wygramy jest tak wysoko, czechy, ktorych rozniesiemy sa wysoko i Rosja z ktora zremisujemy jest na 13tej poozycji, to my po ME bedziemy kolo 20.

budrys - 6 czerwca 2012, 10:29:53 - acnw165.neoplus.adsl.tpnet.pl
nigdy nie przejmowałbym się specjalnie jakimś tam rankingiem,ale nadchodzi czas,w którym może mieć on niebagatelne znaczenie.Wyobraźmy sobie,że wszystkie mecze w naszej grupie kończą się wynikami 1:1.Wychodzą do 1/4 Rosja i Grecja i wtedy ranking boli...

fff - 6 czerwca 2012, 10:36:41 - apn-77-115-184-136.dynamic.gprs.plus.pl
1. Rosja 10-3 9pkt
2. Gresja 8-4 6pkt
3. Czechy 3-6 3pkt
4. Polska 0-11 0pkt
SIEG HEIL !

do fff - 6 czerwca 2012, 10:44:19 - 85-222-4-61.home.aster.pl
tak, tak policz sobie że obliczyłeś 21 goli strzelonych w grupie i 24 stracone.

ale numer - 6 czerwca 2012, 11:04:57 - host892521444.sgt.3s.pl
Coca-Cola Men's World Ranking FIFA
bojkot kokakoli! ;)

slayer - 6 czerwca 2012, 11:06:27 - client-86-25-239-251.mcr-bng-012.adsl.virginmedia.net
Budrys, a od kiedy ranking FIFA ma wpływ na miejsca w tabeli w jakichkolwiek mistrzostwach?

REKLAMA

czlowiek - 6 czerwca 2012, 11:07:38 - adqg23.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polska z grupy nie wyjdzie to jak wy to 20 miejsce liczycie? :D

Machenry - 6 czerwca 2012, 11:30:14 - 94-40-46-179.tktelekom.pl
Za wygraną ze Słowacją dostaliśmy 498 pkt. Dla porównania za wygraną z Grecją na ME dostaniemy 1665 pkt. Nawet gdybyśmy zremisowali wszystkie mecze i tak awansujemy. Dla przykładu za remis z Rosją dostalibyśmy 561 pkt

Faul - 6 czerwca 2012, 12:30:14 - z22-13.opera-mini.net (46.76.35.217)
Juz widze to wyjscie z grupy

Faul - 6 czerwca 2012, 12:32:31 - z22-13.opera-mini.net (46.76.35.217)
Juz widze to wyjscie z grupy,nie ma sie co podniecac wyjdza najlepsi a Polska moze uciula jakie punkty na tyle by nie wyjsc

jakli - 6 czerwca 2012, 12:34:11 - public23442.xdsl.centertel.pl
@fff-mózg to Twój wróg.

zed - 6 czerwca 2012, 12:44:38 - dwn114.internetdsl.tpnet.pl
Symulacja na stronie FIFA.com. Jeżeli Polacy wygrają trzy mecze grupowe to będą mieli tyle punktów, ile mają drużyny w okolicach miejsc 23 - 24.
Śmieszny ten ranking, bo Szkoci którzy wtopili 1-5 z USA awansowali o 7 pozycji, a Turcy po wygranej z POR i UKR stoją w miejscu.

do zed - 6 czerwca 2012, 13:18:11 - host-86-111-108-102.tvk.torun.pl
Śmieszny ranking? to, że większość z Was go nie rozumie, nie oznacza jego słabości. Jedne punkty odpadają, a na ich miejsce wchodzą nowe (ranking dynamiczny). Poza tym nie jest on aktualizowany po każdym meczu danego kraju. Zawsze można wyciągnąć takie przykłady jak podałeś...

fujarka - 6 czerwca 2012, 13:35:12 - z28-15.opera-mini.net (37.225.62.46)
fujarka

11 znakow - 6 czerwca 2012, 13:47:17 - eax82.internetdsl.tpnet.pl
Symulacja na stronie FIFA nie uwzględnia meczów po wyjściu z grupy. Gdyby Polska wygrała 3 mecze grupowe, to musi rozegrać ćwierćfinał i w przypadku porażki ten mecz obniży ranking lipcowy z 831 do 791 pkt.
Maksimum do uzyskania przy wygranych wszystkich meczach grupowych, ćwierćfinale Holandia/Niemcy, półfinale Hiszpania, finale Holandia/Niemcy daje 1039 pkt.

budrys - 6 czerwca 2012, 14:15:43 - acnw165.neoplus.adsl.tpnet.pl
Slayer,jeśli po rozegraniu wszystkich meczów w grupie wszystkie drużyny będą miały identyczny bilans punktowo-bramkowy to nie robi się rzutu monetą jak kiedyś,tylko decyduje ranking...jestem tego pewien...

zed do "do - 6 czerwca 2012, 14:32:38 - qq194.internetdsl.tpnet.pl
Słabość rankingu polega na tym, że gospodarze turniejów nie mają szans punktować w eliminacjach. Wg FIFA Szkotom wypadł mecz z Czechami 1-3 a wpadł z USA 1-5. Rozumiem zawiłości rankingu kolego i matematyka mnie nie boli, jednak dziwaczne jest gdy dzieje się tak, jak w przykłądzie powyżej. Ponadto Urugwaj ma mniej punktów niż miesiąc temu a jednak awansował na 2. lokatę. Wiem wiem, Niemcy stracili jeszcze więcej punktów...

Przemek - 6 czerwca 2012, 14:42:48 - 88-199-91-3.tktelekom.pl
A kto mi wytłumaczy dlaczego w bodajże ostatnim czy przedostatnim notowaniu awansowaliśmy z siedemdziesiątego któregoś na 65. miejsce, mimo że zremisowaliśmy tylko z Portugalią 0:0.

gch - 6 czerwca 2012, 14:51:12 - 77-253-24-164.adsl.inetia.pl
Po Euro Awasujemy bardzo wysoko.
Polska-Grecja 6:0
Polska-Rosja 3:0
Polska-Czechy 4:0
Polska-Niemcy 2:0
Polska-Hiszpania 1:0
Polska-Holandia 3:0
Zapamiętajcie te wyniki

11 znakow - 6 czerwca 2012, 15:01:51 - eax82.internetdsl.tpnet.pl
@budrys: W ME nie decyduje ranking FIFA, ale ranking UEFA dla reprezentacji. (Ten sam co decydował o rozstawieniu przy losowaniu mistrzostw.) Poza tym zawsze może się zdarzyć, że dwie drużyny mają identyczną ilość punktów w rankingu, dlatego losowanie jest ostatecznością ale dopuszczalną przez regulamin.

11 znaków - 6 czerwca 2012, 15:18:44 - eax82.internetdsl.tpnet.pl
@Przemek - Akurat po lutowym meczu z Portugalią spadliśmy w marcu na 75 miejsce. Awans w kwietniowym rankingu zawdzięczamy właściwie tylko temu, że ubiegłoroczne mecze z Litwą (porażka) i Grecją (remis) straciły wtedy na znaczeniu, jako rozegrane przeszło rok temu. W rankingu najważniejsze są mecze rozegrane w ostatnich 12 miesiącach.

REKLAMA

czeniek - 6 czerwca 2012, 15:53:05 - mail.sa-vi.org.uk
@11znaków -- Jak to rozumiec? Piszesz 'najwazniejsze' jest ostatnie 12 miesiecy, ale czy mam racje, ze do rankingu liczy sie 5 ostatnich lat?
A co do Twojego wczesniejszego wpisu: czy ma znaczenie, z KIM gramy na danym etapie imprezy mistrzowskiej? Np. czy wygrana z Holandia jest warta wiecej niz wygrana z Dania?

11 znakow - 6 czerwca 2012, 16:14:48 - eax82.internetdsl.tpnet.pl
@czeniek - Liczą się ostatnie 4 lata (dzielą się na 4 roczne okresy). Ranking to: 50% ze średniej z ostatniego roku, 25% ze średniej z okresu 1-2 lata temu, 15% 2-3 lata, 10% 3-4 lata.
Pozycja w rankingu przeciwnika ma wpływ na punkty do rankingu, pod warunkiem, że mecz nie zakończy się porażką.

do fff - 6 czerwca 2012, 16:31:03 - user-164-127-221-96.play-internet.pl
Ty fff jak moze pasc w jednej grupie 21 goli strzelonych i 24 stracone co. tabletki wez

budrys - 6 czerwca 2012, 16:33:37 - acnw165.neoplus.adsl.tpnet.pl
11 znaków: masz rację;tok naszego rozumowania jest taki sam; ja po prostu wyraziłem się niezbyt precyzyjnie.PZDR.

marco - 6 czerwca 2012, 16:39:42 - abmr51.neoplus.adsl.tpnet.pl
ktoś się orientuje może, o ile pozycji możemy awansować, wygrywając 3 mecze grupowe? jest to na pewno realne!

king - 6 czerwca 2012, 16:45:25 - cpc2-derb14-2-0-cust738.8-3.cable.virginmedia.com
@11 znakow - czy aby sie nie pomyliles z procentami. Nie jest 100% za ostatni rok, 50% za okres 1-2 lata temu, 30% za okres 2-3 lata temu, 20% za okres 3-4 lata temu

czeniek - 6 czerwca 2012, 16:47:20 - mail.sa-vi.org.uk
@11znakow -- dzieki wielkie.

apache - 6 czerwca 2012, 16:48:21 - host-192-162-95-132.derkomnet.pl
Polska-Grecja 0;1
Polska-Rosja 1;2
Polska-Czechy 2;2

saasas - 6 czerwca 2012, 17:05:08 - 77-255-51-65.adsl.inetia.pl
co robi urugwaj na 2 miejscu? ....

czeniek - 6 czerwca 2012, 17:46:40 - mail.sa-vi.org.uk
@saasas -- Jak nie wiesz, to co Ty robisz tutaj?...

pílkář - 6 czerwca 2012, 18:57:48 - acci50.neoplus.adsl.tpnet.pl
saasas - Przecież po meczu Urugwaj - Wenezuela (kwalifikacje do FIFA World Cup 2014) wiadomo było, że Urugwaj przeskoczy Niemców, którzy przegrali ze Szwajcarią 3-5 (1-2)
11 znakow - Jest 100%-50%-30%-20%

pílkář - 6 czerwca 2012, 18:59:35 - acci50.neoplus.adsl.tpnet.pl
"do 11 znakow" - zajrzyj: fifa.com/worldranking/rankingtable/index.html

11 znakow - 6 czerwca 2012, 19:35:23 - eax82.internetdsl.tpnet.pl
W sumie racja. Powinienem precyzyjniej to ująć - 50% z podwojonej średniej z ostatniego roku itd. Właściwie żadna różnica czy pomnożymy przez 2 wcześniej czy później. Najważniejsze są proporcje wag między okresami.

adamiakowa - 6 czerwca 2012, 21:24:05 - apn-77-114-43-101.dynamic.gprs.plus.pl
Już za 4 lata,już za 4 lata Polska będzie mistrzem świata...w sr@niu na odległość

DENIS - 6 czerwca 2012, 21:32:44 - abg67.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zapamiętajmy ten ranking Po Euro miejmy nadzieje że nasza pozycja będzie dużo lepsza

Slasher - 6 czerwca 2012, 21:39:06 - 89-73-91-149.dynamic.chello.pl
Polska jest już mistrzem świata. W narzekaniu

FAK-OJRO20 - 7 czerwca 2012, 4:10:52 - host31-53-198-104.range31-53.btcentralplus.com
nad nami takie potęgi jak El Salvador, Armenia czy Sierra Leone

muminek - 7 czerwca 2012, 13:50:53 - host112154.metrored.net.mx
Patrząc tylko na kraje europejskie to w top 16 jest 14 ekip z euro Tylko Pol i Ukr są poza no ale to wiadomo. Wg rankingu za nas powinni być Szwajcaria i Norwegia

Romuald - 8 czerwca 2012, 1:43:52 - 109.197.40.62
a Czechy to co wyjatek? patrz lepiej na ranking a pózniej wypowiadaj sie! pozdro Polska - Grecja 1:0!!

pílkář - 8 czerwca 2012, 11:18:10 - accj68.neoplus.adsl.tpnet.pl
marco - Jeśli wygramy wszystkie mecze grupowe na ME 2012, będziemy mieli ranking 831 (okolice 23. miejsca), ale należy wziąć pod uwagę, że jeśli wygramy wszystkie mecze w grupie, to potem awansujemy do ćwierćfinału, który też będzie punktowany (tak samo jak ewentualny półfinał i finał), zatem będzie wtedy nieco inny ranking.

pílkář - 8 czerwca 2012, 11:20:17 - accj68.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zasady rankingowe obowiązujące w czasie ME 2012 w pigułce:
– za mecz z Hiszpanią – 200 punktów;
– za mecz z inną drużyną – 200 punktów pomniejszone o lokatę, jaką kraj zajmuje;
– za każdy mecz przegrany – 0 punktów;
– za remis punkty mnożone przez 3;
– za wygraną punkty mnożone przez 9.

pílkář - 8 czerwca 2012, 11:23:38 - accj68.neoplus.adsl.tpnet.pl
koofel - może byście zamieścili na 90minut.pl ranking reprezentacyjny UEFA?
Oblicza go się następująco:
za każdy rozegrany mecz przyznaje się 10000 punktów;
ponadto za zwycięstwo przyznaje się 30000 punktów, za zwycięstwo po rzutach karnych – 20000 punktów, za remis lub porażkę po rzutach karnych – 10000 punktów;
za zdobytą bramkę przyznaje się 501 punktów, za straconą – 500 punktów (nie są wliczane bramki zdobyte w serii rzutów karnych);
przyznaje się punkty bonusowe:
w Mistrzostwach Europy: za udział w barażach kwalifikacyjnych – 6000 punktów, fazie grupowej – 9000 punktów, ćwierćfinale – 18000 punktów, półfinale – 28000 punktów, finale – 38000 punktów,
w Mistrzostwach Świata: za udział w barażach kwalifikacyjnych oraz fazie grupowej – 6000 punktów, 1/8 finału – 9,000 punktów, ćwierćfinale oraz meczu o 3. miejsce – 18000 punktów, półfinale – 28000 punktów, finale – 38000 punktów.
Sumę punktów uzyskanych w danym cyklu dzieli się przez liczbę rozegranych w nim meczów, uzyskując współczynnik danego cyklu. Współczynniki dwóch ostatnich cyklów są mnożone razy 2, wobec czego proporcje współczynników poszczególnych cyklów wynoszą 1:2:2 (20%:40%:40%). Tak uzyskaną liczbę punktów dzieli się przez 5, uzyskując ostateczny współczynnik reprezentacji, zaokrąglany w górę do liczb całkowitych.

asNercmbfd - 27 października 2016, 16:07:53 - 46.161.9.24
http://buycolchicine.men/ - buy colchicine http://genericlexapro.us/ - generic lexapro http://metformin-hcl.science/ - metformin

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: