23 marca 2016, 22:53:52 - dyrovski
Wypowiedzi po meczu Polska - Serbia

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): - Najbardziej cieszy to, że mieliśmy okazję zmierzyć się z bardzo wartościowym przeciwnikiem. Rywal zmusił nas do dużego wysiłku. Po czteromiesięcznej przerwie widzieliśmy się pierwszy raz, więc oprócz dobrych fragmentów było też kilka gorszych faz. Na pewno bardzo dobrze byłoby, gdyby klasowy piłkarz co tydzień grał i byłoby to optymalne. Jakub Błaszczykowski wykorzystał szansę, którą miał. Jest doświadczony, stąd powołanie dla niego. Indywidualnie musimy podchodzić do powołań, do tego jak zawodnicy grają w swoich klubach. Staramy się z każdego wyciągnąć jak najwięcej. Jest za wcześnie by mówić na temat dokładnej analizy gry Bartosza Salamona. Myślę, że miał dobre fragmenty. Zero z tyłu też jest bardzo istotne, natomiast jutro będziemy bogatsi już o analizę wideo. Na gorąco nie chcę oceniać jego meczu, ale spisał się dobrze. Mamy czterech świetnych bramkarzy, dzisiaj swój kunszt zaprezentowali Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Zero z tyłu świadczy o ich wartości oraz o grze defensywnej. Przeciwnik stworzył sobie kilka sytuacji, ale bramkarze nas uratowali.

Robert Lewandowski: - Przy takich warunkach nie spodziewaliśmy się fajerwerków. Konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan. Takich akcji powinniśmy częściej próbować, z jednej na drugą stronę, wrzutka. Gdybyśmy bardziej chcieli strzelić bramkę, to była też okazja, żeby oddać strzał. Niezależnie, czy to mecz towarzyski, czy nie, my musimy grać swoje. Zmiana była ustalona z trenerem reprezentacji. Wiadomo, że warunki są ciężkie, a meczów jest dużo.

Łukasz Fabiański: - Ja akurat w pierwszej połowie poza paroma wykopami piłki i dwoma interwencjami nie miałem wiele roboty. Cieszę się, że zachowaliśmy czyste konto i wygraliśmy. Myślę, że Bartosz Salamon pokazał się z dobrej strony i to cieszy. Murawa nie była na najwyższym poziomie, ale była taka dla obu drużyn. Cieszę się, że odnieśliśmy zwycięstwo. Stanęliśmy na wysokości zadania. Myślę, że fajnie jest dobrze przygotowywać się do Euro, na pewno są mankamenty, nad którymi trzeba pracować. Zwycięstwa dodają pewności siebie i pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Wojciech Szczęsny: - Fajnie, że mogłem coś pobronić, ale zimno i tak było. Myślę, że Serbia to świetny zespół, który ma dobrych zawodników. W drugiej połowie nas przycisnął, ale nie daliśmy się. Daliśmy się zepchnąć, ale liczy się tylko to, że utrzymaliśmy wynik. Ja jestem zadowolony, bo wygraliśmy 1-0.

Bartosz Salamon: - Tak, popełniłem faul, którego mogłem uniknąć. Cieszę się, że nie padła z tego bramka i że zagraliśmy na zero z tyłu. Po powrocie do kadry jestem zadowolony. Lepiej piłką jest grać krótko, bo to przynosiło efekty. Z każdą minutą ta gra lepiej wyglądała. Byłem tylko po jednym treningu z drużyną i jeszcze nie znałem schematów, ale później było lepiej. Sztab jest świetnie zorganizowany. Sobotni rywal jest innej klasy, dlatego do meczu trzeba podejść jeszcze bardziej skoncentrowanym.

Upton - 23 marca 2016, 23:05:06 - *.eaw.com.pl
Najwięcej mocy i chęci miał niewiele grający w lidze włoskiej Kuba B. Szacoonek

jonek - 23 marca 2016, 23:19:54 - *.135.163.136.static.kolnet.eu
Blaszczu i SZczesny najlepsi

V - 23 marca 2016, 23:34:22 - *.free.aero2.net.pl
Dobrze, że Szczęsny wszedł w II połowie, bo Fabiański nie wybroniłby tych strzałów. Fabiański to przeciętny bramkarz, a Szczęsny to światowa czołówka.

Bromcik - 23 marca 2016, 23:37:34 - *.243.192.98
Błaszczu ,mimo,że nie gra w Violi widac, że chciało mu się grać. Szczęsny nas uratował w kilku sytuacjach. Pozytywny mecz Rybusa, Glika. Lewemu i Milikowi nie chciało się grać.

hary - 23 marca 2016, 23:39:11 - *.icpnet.pl
Dobrze że nie poszedłem na ten mecz 4km od stadionu .Panu Nawałce chodziło o wynik a nie o wypróbowanie zawodników jechał jednym składem przez 70 ,80 minut te 10 minut to zawodnik jeszcze się nie rozgrzeje dobrze na boisku?

lol - 23 marca 2016, 23:45:36 - *.croy.cable.virginm.net
@hary - moze dlatego ze Euro juz za 2 miesiace i ostatnie 2 spraingi sa o to zeby juz wlasnie zgrywala sie ze soba podstawowa 11 plus - 3 rezerwowych i nie jest juz czas na sprawdzanie wszystkich ogórków?

Kris - 23 marca 2016, 23:57:35 - *.146.67.254.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Moim zdaniem Nawałka jest do dupy ma farta ze ma dobrych grajków . Jeśli chodzi o komentatorów np. Żewłakow tragedia ile on klas skończył?

MaPet - 24 marca 2016, 0:05:52 - *.adsl.inetia.pl
@Kris Szkoda, że takiego samego farta nie miał ani Smuda, ani Fornalik ;)

Sobol - 24 marca 2016, 1:04:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mamy fajną kadrę i zobaczymy jak będzie, marzę o awansie do półfinału i... zobaczymy

or - 24 marca 2016, 6:14:53 - *.rev.pro-internet.pl
Niezła gra.Najslabszy na boisku Grosicki !!.

kris - 24 marca 2016, 7:58:52 - *.dynamic.chello.pl
Gra w Pyrlandii na takim kartoflisku to jakiś dramat.Czy w Polsce nie ma lepszej murawy, o sorry jest w Niecieczy.Uczcie sie Pyry jak przygotować murawe .Nie dla takich boisk na mecze reprezentacji bo to wstyd.

zagrobelny - 24 marca 2016, 9:06:07 - *.137.1.213
skoro najlepszy na boisku Kuba B. nie grajacy w swoim zespole ale za to przejawiający największą ochote do gry to selekcjoner powinien powolywac tylko rezerwowych w swoich klubach, bo wowczas chociaz w reprezentacji sobie chlopaki pobiegaja.

iker - 24 marca 2016, 9:10:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Do kris...co Ty gadasz...jak nawalka do dupy...jaki fart...a co fornalik mial innych zawodnikow...sam sobie dobieral...a grali takim a nie innym skladem bo euro tuz tuz. A tak wogole to trener ma swoja koncepcje na mistrzostwa ktorej sie trzyma ale oczywiscie wiekszosc polskich fachowcow pilkarskich juz marudzi...a jak dobrze kojaze to od xxx lat nic nieugralismy na duzych imprezach...wiec geby na klodke i marudzic po euro bedziecie

Anka - 24 marca 2016, 9:14:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zawsze się zastanawiałam czemu wypowiedzi z obozu przeciwników bywają tylko w wyborczej. Od mniej więcej pół roku wiem.

sum66 - 24 marca 2016, 10:20:21 - *.tel.tkb.net.pl
gra na takiej murawie to jest wstyd,tyle ladnych stadionow jest z dobra plyta,ale po co nie ma lotniska i placz bo ze 2godz trzeba autokarem jechac,gwiazda za daleko przeciesz a czym oni poruszaja w miejscach zamieszkania chyba autami no ale autokar i juz nie luksus,cale szczescie ze obylo sie bez kontuzji bo wtedy byl by lament.

Matt - 24 marca 2016, 11:57:01 - *.b-ras2.cld.dublin.eircom.net
Blaszczu zdecydowanie graczem meczu, na ogromny plus tez Szczesny. Wiem ze Pazdan gral tylko kilka minut ale bardzo nie podobalo mi sie to co robil na boisku.

Na Wałka - 24 marca 2016, 12:07:07 - *.120.80.215
Z taką grą na Euro nie wyjdą z grupy. Nie ma klasowych zawodników na rozegraniu, bocznych pomocników i obrońców. Żeby Lewandowski strzelał trzeba wypracowywać sytuacje. Pazdan i Borysiuk to jakieś nieporozumienie. Dlaczego Nawałka upiera się na Fabiańskiego ? Nie wiele brakowało, a swoją beznadziejną interwencją zawaliłby kolejną bramkę.

kumaty - 24 marca 2016, 12:30:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
bramkarze : Fabiański, Szczęsny tutaj nr 1 jak dla mnie Fabiański doświadczony, Szczęsny dobrze udało mu się wybronić ale raczej nie jestem do niego przekonany.Zobaczymy w sobotę jak zagrają i do końca sezonu w klubach. Obrona tutaj Piszczek, Glik,ok Rybus ambicja go ratuje. Pazdan za słaby na euro.Niestety liga polska to nie jest liga aby reprezentować Polskę na dużej imprezie tutaj się wyróżnia ale jest za słaby.

kumaty - 24 marca 2016, 12:35:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Salomon za słaby na dużą imprezę. Błaszczykowski obecnie jest słaby na euro, ale ma przebłyski dobrego piłkarza.Jest jakby w innym świecie jak na niego patrzę nie wiem czy problemy osobiste czy brak akceptacji że stracił opaskę kapitańską.Praca i jeszcze raz praca. Zieliński słaby na obecną chwilę na euro, dużo pracy a może zostać dobrym zmiennikiem na imprezie.

kumaty - 24 marca 2016, 12:39:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Borysiuk za słaby na dużą imprezę. Krychowiak dobry forma nadejdzie i chęci też. Jodłowiec dobry na ostatnie 15 minut jako zmiennik. Milik dobry. Grosicki przereklamowany za słaby na dużą imprezę, jako zmiennik ok. Kapustka za słaby na cały mecz jako zmiennik na 30 minut tak na dużą imprezę. Lewandowski klasa światowa. Teodorczyk za słaby.

kumaty - 24 marca 2016, 12:42:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mamy trenera który przede wszystkim ma styl i wygląda że jak idzie podać rękę przeciwnikowi to chociaż nie mamy czego się wstydzić, umie się wysłowić i ma poukładane. Tego brakowało od wielu lat a przykład idzie z góry.

kumaty - 24 marca 2016, 12:48:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
drużyna : mamy drużynę na którą można w obecnej postawie powiedzieć że wyjdzie z grupy ale co dalej nie wiem. Trzonem tej drużyny jest bramkarz Fabiański/Szczęsny - Piszczek - Glik - Krychowiak - Milik - Lewandowski. Czyli 6 piłkarzy którzy pociągną tą drużynę w grupie i awansują po ciężkich meczach. Ale co dalej? Jeżeli chcemy grać dalej a nie licząc na farta. Reszta musi się zabrać ostro do pracy aby byli równymi partnerami dla tej 6-stki a nie tłem.

czesiek - 24 marca 2016, 12:56:26 - *.128.77.86.rev.sfr.net
Szpakowi ze wzg. na lata mozna wybaczyc,lecz co pitoli Zewlak to ......Godnie go zastapi i nawet przebije.

kumaty - 24 marca 2016, 13:01:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do czesiek : ja to wyciszam głos i sam oglądam i analizuje. Chyba że wódeczkę sączę z kumplami to wtedy lecą w tle. Jedyny komentator który ma pojęcie i się przykłada do roboty to jest Mateusz Borek.

kkk - 24 marca 2016, 17:15:08 - *.dynamic.chello.pl
Krychowiak i Lewandowski najsłabsi na boisku.
Pajac Lewandowski kładł się przy każdym kontakcie. Pierwszy raz widziałem żeby zawodnik zrobił skok tygrysi przez skrzynię - bez kontaktu. Szanuję Lewandowskiego za osiagnięcia ale to jest to co wymusza to jest pajacowanie i tyle w temacie.

Radomiak - 24 marca 2016, 18:44:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piszecie że niektórym zawodnikom się nie chciało grać a wam na takim kartoflisku by się chciało . Mam nadzieje ze to ostatni mecz reprezentacji w Poznaniu ci ludzie nawet nie potrafią ogarnac stadionu jak nalezy .

LEO - 24 marca 2016, 19:29:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak na pierwszy mecz w roku było dobrze

derock - 25 marca 2016, 1:11:09 - *.2-1.cable.virginm.net
Tak, najslabsza na boisku była murawa. W takim miejscu jak Poznań przygotować takie coś zielone, fatalny wstyd! Na Rakowie pisza, że stary stadion, ale murawy to pół Polski mogłoby uczyć się przygotowania od Częstochowy. Wracając do meczu, mamy niezłą drużynę, ale to już jest od paru ładnych lat. Z takimi graczami my przynajmniej od kilkullat powinniśmy być czołówką europejską. We Francji powinni Ci piłkarze dać nam wreszcie pięć wzorów emocji.

derock - 25 marca 2016, 1:12:42 - *.2-1.cable.virginm.net
Pięć Worów emocji !

alojzy - 25 marca 2016, 9:13:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gdyby nie bramkarze to byśmy nie wygrali ale Ukraina też wczoraj na farcie z Cyprem wygrała 1-0...