11 listopada 2016, 23:03:16 - dyrovski
Wypowiedzi po meczu Rumunia - Polska

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): - Dobre wejście Łukasza, natomiast brawa należą się całej drużynie od samego początku. To było najważniejsze - jak zareaguje zespół po ostatnich wydarzeniach. Widać, że wszyscy zawodnicy byli świadomi tego, co się wydarzyło i tego, że musimy wrócić na właściwe tory. Apeluję jednak o spokój. My wiemy, że takie mecze nie zdarzają nam się często. Od razu chcę zaznaczyć - Rumuni byli bardzo dobrym zespołem, mieli swój pomysł na grę, byli dobrze ułożeni. Przy naszym prowadzeniu 1-0 próbowali nas zaskoczyć. Brawa należą się wszystkim zawodnikom, również tym, którzy nie weszli dziś do gry, bo oni też mieli wpływ na to, że morale dzisiaj było bardzo zdrowe. Mobilność jest jednym z podstawowych elementów i takiej mobilności oczekuję od zawodników. Będziemy starali się kontynuować tę drogę, którą wcześniej obraliśmy. Myślę, że nasze liderowanie jest zasłużone. Zapracowaliśmy na nie ciężką pracą na boisku i myślę, że to co robimy jest słuszne, a także godne szacunku.

Robert Lewandowski: - Na pewno cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa, ale też z gry. W pierwszej połowie Rumuni nie mieli okazji, a my strzeliliśmy bramkę. Na początku drugiej połowy Rumuni zaczęli grać pressingiem i nie wiedzieliśmy co zrobić, ale po krótkiej przerwie wyszliśmy z tego. Rozmawialiśmy przed meczem, że Rumuni będą się starali wyprowadzić nas z równowagi. Mecz z Kazachstanem nauczył nas tego, że musimy zachowywać spokój. Spotkanie z Czarnogórą będzie podobne - tam jest zawsze "młyn". Cieszę się, że udaje mi się zdobywać kolejne bramki, kolejne zwycięstwa. Wygrane są jednak ważniejsze od moich goli. Teraz cieszymy się ze zwycięstwa, a za pół roku mamy kolejne spotkanie. Musimy być przygotowani, bo w Czarnogórze jest specyficzny stadion. W piłce nożnej powtarzalność jest ważna. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w meczu marcowym będziemy lepszą drużyną, ale musimy też być przygotowani, że każda drużyna będzie chciała z nami wygrać. Nie wiedziałem, że to petarda, myślałem, że to była raca. Teraz jest już wszystko okej. Wydźwięk petardy był na tyle mocny, że na początku mnie zagłuszyło, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Sędzia mówił, że mam tyle czasu, ile potrzebuję i mam się nie spieszyć. Nie wiem co w takiej sytuacji, gdybym nie mógł dalej grać.

Łukasz Piszczek: - Cieszę się przede wszystkim, że zagraliśmy dziś bardzo dojrzale. W drugiej połowie był ciężki moment, ale potrafiliśmy go wytrzymać. Byliśmy od samego początku skoncentrowani. Fajnie wychodziła nam gra pressingiem. W ciężkim momencie potrafiliśmy wyprowadzić kontrę i strzelić drugiego gola. W marcu gramy kolejny ciężki mecz i na to teraz patrzymy.

Kamil Grosicki: - Dużo zawdzięczam trenerowi Nawałce i dedykuję bramkę jemu oraz rodzinie. W przerwie meczu powtarzaliśmy sobie, że nie możemy popełnić błędów z poprzednich spotkań, gdzie te drugie połowy były gorsze. Też muszę wracać do obrony i w drugiej połowie dużo pomagałem Arturowi. Przed nami jeszcze mecz towarzyski. To był dobry rok w naszym wykonaniu. Najważniejszy jest awans do mistrzostw świata i zrobiliśmy kolejny krok. Pierwszy mecz nowego roku w Czarnogórze, a wiemy jak tam jest ciężko. Dzisiaj wygraliśmy i dzięki temu jest dobra atmosfera.

Grzegorz Krychowiak: - Uważam, że cały zespół zagrał dobre spotkanie. Ważne było to, że graliśmy dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Strzeliliśmy trzy bramki, nie straciliśmy żadnej i to było ważne. W poniedziałek będziemy chcieli wygrać. Kończymy rok na pierwszym miejscu i to jest fajne. Uważam, że w tym meczu pokazaliśmy bardzo dojrzały zespół i zasłużenie wygraliśmy. Nie ukrywam, że jest to teraz okres dużo lepszy - wrócił głód piłki i to jest najważniejsze po poprzednim sezonie. Wracam do Paryża i będę walczył o miejsce w pierwszym składzie.

Karol Linetty: - Wiem, że trochę nerwowości było i stąd te głupie straty. Najważniejsze jest to, że z trudnego terenu wywozimy trzy punkty. Zostawiliśmy z tyłu kłopoty i skupiliśmy się tylko na Rumunii. Na pewno panuje wśród nas radość, bo zrobiliśmy swoje i wskoczyliśmy na pierwsze miejsce. Teraz trzeba to utrzymać.

Michał Pazdan: - Dzisiaj przyjemnie było być na boisku. Cała drużyna grała bardzo dobrze. Od samego początku trzeba było być skoncentrowanym, bo na boisku było ślisko. Graliśmy dziś jak klasowy zespół i to było widać od samego początku. W drugiej połowie Rumuni lekko nas zepchnęli, ale daliśmy radę. Dzisiaj każdy każdemu pomagał i fajnie było być na boisku. Wydaje mi się, że nikt nie ma w głowie myślenia, co było kiedyś. Jesteśmy inną drużyną, jesteśmy mocni i jesteśmy sobą. Pokazaliśmy to na EURO i dzisiaj był chyba pierwszy mecz po EURO, kiedy pokazaliśmy się z dobrej strony. W przekroju takiego spotkania zawsze są fazy, że to przeciwnik może dominować. Byliśmy pewni siebie i to było głównym powodem, dzięki któremu wygraliśmy zasłużenie.

źródło: własne / Polsat Sport

TunnaFish - 11 listopada 2016, 23:08:32 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Łukasz! Wielkie dzięki. Byłeś w tym meczu profesorem. Rewelacja. Pozdrawiam!

luzak - 11 listopada 2016, 23:18:52 - *.dynamic.chello.pl
Nawałka jest skromny ale chyba nie wie co mówi. Rumunia dobrą drużyną? Przez cały mecz nic konkretnego nie pokazała ich trener wręcz ułatwił zadanie wprowadzając obrońce który owszem gra ale w przedostatniej drużynie ligi Katarskiej! Zresztą głównie dzięki niemu Polska strzeliła trzy bramki

artuur,,, - 11 listopada 2016, 23:22:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@luzak A tobie to nic nie pasuje! Super Polacy nie wazne jak i do przodu!

fago - 11 listopada 2016, 23:30:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ty luzak oświeć nas kiedy to ostatnio Rumuni dostali u siebie w eliminacjach 0:3, że niby tacy słabi ?

luzak - 11 listopada 2016, 23:38:42 - *.dynamic.chello.pl
fago oświecam Ciebie. Kazachstan zremisował u siebie z Polską zaś Rumunia przegrała 0:3. Rumunia odniosła jak na razie tylko jedno zwycięstwo w eliminacjach zaś na ostatnich ME przegrała nawet z Albanią. Jeszcze jedno - nie chodzi mi o to że coś mi nie pasuje. Super że Polska wygrywa ale trzeba obiektywnie stwierdzić że Rumunia jest po prostu słabsza co pokazuje chociażby obecny ranking

ja - 11 listopada 2016, 23:41:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
luzak: Pewnie że masz racje Rumunia jest obecnie bardzo słaba ale do tych tumanów nic nie dotrze.

erni - 12 listopada 2016, 0:01:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tuman to raczej ty, jakby Rumuni strzelili tą setke z wrzutki w 1p, to by było ciepło, wypunktowaliśmy ich, super smecz brawo nasi, dzisiaj w piłce niema słabiaków zapamiętaj to raz na zawsze dziecko.

Mr Stolec - 12 listopada 2016, 0:02:06 - *.voxility.net
Dzieci rumuńskie grały piach i padakę.

fago - 12 listopada 2016, 0:04:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z kim Rumunia przegrała 0:3 , bo nie rozumiem co piszesz ..

Grzyw - 12 listopada 2016, 1:04:14 - *.dynamic.chello.pl
Na szczęście kolejny mecz za 4 miesiące, a nie pół roku, jak powiedział Lewy - nie wytrzymałbym bez nich tyle czasu! :D

slayer - 12 listopada 2016, 1:06:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co mnie to obchodzi czy są słabi czy nie? Puknęliśmy na wyjeździe 3-0 kolesi którzy kopali nas po nogach, nie daliśmy im za wiele pograć a tym k... źle.Mamy pierwszy plac w grupie? Mamy. To co byście chcieli, żeby wam jeszcze d... miodem posmarować? I tak by było marudzenie.

Sernik - 12 listopada 2016, 1:37:15 - *.224.47.22
@luzak
Co do rankingu to przypominam Ci, że wedle niego Rumunia była losowana z pierwszego koszyka w Europie.
Mała uwaga: to że jakością zawodników, kulturą gry oraz jej organizacją wyprzedzamy Rumunię o przynajmniej długość stadionu piłkarskiego, nie oznacza, że Rumunia jest słaba - trzeba znać swoją wartość.

JBSZ - 12 listopada 2016, 1:46:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Lewy dziś zmiażdżył system. Rumuni go w pewnym momencie potrajali bo dwóch sobie nie radziło. Moje noty (1-10):

pacz57 - 12 listopada 2016, 7:10:12 - *.146.85.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawa dla drużyny, trenera i sztabu trenerskiego. Pokazali na boisku kawał dobrej piłki. Serce się cieszyło z takiego prezentu w dniu święta Niepodległości.
Jeszcze w poniedziałek mecz ze Słowenią i czas na ligową piłkę i Ligę Mistrzów.

qlty - 12 listopada 2016, 7:36:36 - *.opera-mini.net (*.134.147.35)
Dziadek z Przemkiem siedzą w bukaresztanskim areszcie

Mosze - 12 listopada 2016, 8:27:11 - *.centertel.pl
Wspaniały mecz. Nigdy go nie zapomnę. Gratulacje.

oczko - 12 listopada 2016, 8:47:37 - *.dynamic.chello.pl
ktoś kto porównuje ze sobą dwa różne mecze z kompletnie różnego terminu jest fachowcem za 5 ...

Bolo - 12 listopada 2016, 9:30:51 - *.play-internet.pl
Czytam komentarze tutaj i pod relacją z meczu i jedna rzecz mnie zastanawia: skoro Krychowiak "za wolny", Linetty "same straty", Zieliński "słaby", to w jaki sposób my zdominowaliśmy Rumunów, że zwłaszcza w I połowie, nie byli w stanie przekroczyć linii środkowej boiska???

Bolo - 12 listopada 2016, 9:42:34 - *.play-internet.pl
Wypowiedź Dauma - trenera Rumunii: "- My dzisiaj przegrywaliśmy wszystkie pojedynki, szczególnie w środku pola. Nie spodziewaliśmy się takiej porażki - przyznał Niemiec." No chyba, że to on się nie zna, a zna się JBSZ, maro czy miro i inni komentujący.

artuur,,, - 12 listopada 2016, 9:54:31 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
do@ja,, bez epitetow gosciu( tumanow)

Wapno - 12 listopada 2016, 10:03:24 - *.kal.pl
A co na to Petru i komu On kibicował

kibic - 12 listopada 2016, 10:40:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teodorczyk zrobił przez 10 minut dwa razy tyle co Lewandowski przez cały mecz!!

JAN - 12 listopada 2016, 11:19:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wszystko ładnie,fajnie ale powiedzmy sobie szczerze-RUMUNI z mojego bazaru grają lepiej niż ta ich cała reprezentacja

kris - 12 listopada 2016, 11:32:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rumunia to nie jest mocna, ale też i nie tak słaba reprezentacja jak tutaj niektórzy "znaffcy" piszą. Polacy oprócz Krychowiaka zagrali po prostu dobry mecz. Niektórzy świetny: Piszczek, Lewandowski, Teodorczyk (krótka, ale bardzo dobra zmiana), Grosicki, bardzo dobry (Jędrzejczyk, Zieliński, Pazdan, Glik, Fabiański), niezły (Linetty,Błaszczykowski). To był najlepszy (oby nie ostatni tak dobry ;))mecz w tych eliminacjach i za to trzeba podziękować piłkarzom i trenerowi Nawałce.

Jaro_KSG - 12 listopada 2016, 12:03:45 - *.205.194.164
Kiedy w koncu dotrze do niektorych pustych lbow ze Nasza Repra jest po prostu za dobra i nieosiagalna dla niektorych zespolow w tym rumunow.

Andy - 12 listopada 2016, 12:52:34 - *.dynamic.chello.pl
Bramka "Grosika" to stadiony świata. Ale bohaterem meczu był "Lewy". Robert - jesteś świetnym piłkarzem i mądrym człowiekiem!!! Masz charakter wielkiego sportowca.

Robert - 12 listopada 2016, 14:23:03 - *.olsztyn.vectranet.pl
Brawo Polacy!

xyz - 12 listopada 2016, 15:06:12 - *.dynamic.mm.pl
Rumunia jest dobrą drużyną, ale zagrała słaby mecz. Polska jest bardzo dobrą drużyną i zagrała bardzo dobry mecz. Dlatego Rumuni sobie nie pograli.

LEO - 12 listopada 2016, 18:52:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będziemy mieli spokojna zime

blackmagic - 13 listopada 2016, 6:01:40 - *.176-19-135.mc.videotron.ca
do wygrania grupy 3eba miec 25, ew. 24 pt, ale moze sie tak zdarzyc , ze i 23 wystarczy. nie ma co byc minimalista i liczyc na pomoc "z gory" tylko liczyc na siebie i wygac 5 spotkan a jeden mecz mozna przegrac. nie ma tutaj wielkiej matematyki tylko potrzeba dobrej taktyki i koniecznego rozsadku naszych pilkarzy (w wiekszosci drobnych pijaczkow). poza granicami polandu od zachodniej strony nigdzie nie widac i nie slychac pijakow !! no a jak juz sie gdzies przytrafi to ..... musi to byc emigrant polak z polski rodem !!!