10 czerwca 2017, 23:07:20 - dyrovski
Wypowiedzi po meczu Polska - Rumunia

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): - Jest entuzjazm, ale bez euforii. Oddychamy pełną piersią, natomiast są przed nami jeszcze cztery mecze i one zadecydują, kto pojedzie do Rosji. Wierzymy, że będziemy kontynuować serię zwycięstw. Chcemy spokojnie pracować i nie używać wielkich słów. Myślę, że ten mecz mógł zadowolić. W końcówce spotkania było widać, że wymuszone zmiany tak wpłynęły na drużynę, że pokazały, iż nie możemy tak grać. Piotrek ma fantastyczne możliwości - to wiedzieliśmy od dawna. Bardzo liczyliśmy na tego zawodnika i czekaliśmy na eksplozję jego talentu. Mam nadzieję, że jesteśmy jeszcze na etapie jego rozwoju i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Już jest to piłkarz bardzo dużego formatu, który potrafi grać na pozycji nr 10 i nr 8, także trzeba się cieszyć z tego. Karol jest również w bardzo dobrej dyspozycji, cały czas robi postępy w grze, bardzo liczę na niego w przyszłości. Trzymamy kciuki za młodzieżową reprezentację i oby wszyscy zawodnicy dobrze się spisali, z chęcią obejrzę te mistrzostwa. Dzisiejszy mecz pokazał, że poziom jest bardzo wysoki, zwłaszcza pierwsza połowa i fragmenty drugiej, z której można być zadowolonym. Założenia były takie, aby jak najszybciej odebrać piłkę i grać wysokim pressingiem, zarówno w defensywie oraz w środkowej strefie boiska. Graliśmy cierpliwie, bo jest to warunek konieczny do stwarzania sobie sytuacji. Musimy też pamiętać o końcówce meczu i nie można dopuszczać do takich sytuacji, aby tracić bramkę, aby przeciwnik na chwilę przejął kontrolę. Jeżeli gramy w niskim pressingu, to musi być to nasz pomysł na grę, a w tym przypadku widać było, że gra w środkowej strefie nie była taka, jak byśmy sobie życzyli.

Robert Lewandowski: - Pierwszą połowę graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje. W drugiej połowie udało nam się dobić rywala, ale po 3-0 graliśmy bardzo słabo. Biegaliśmy za piłką, a ja bardzo tego nie lubię. Wiadomo - końcówka sezonu, mogło braknąć sił i to też mogło mieć na to wpływ. W pierwszej połowie jednak Rumuni nie mogli nic zdziałać. Przy pierwszym golu był klarowny faul, ale też fajna sytuacja, bo było nas minimum dwóch w szesnastce, a to bardzo ważne. Druga bramka też fajna, ćwiczyliśmy stałe fragmenty i w końcu się udało. Jesteśmy różnorodni, jeżeli chodzi o gole. Cała drużyna zapracowała na to zwycięstwo i chwała im za to, szczególnie Piotrek (Zieliński - przyp. red.) czuje grę, widać, że wie co i gdzie chce grać. Próbuję cały czas zachować motywację i koncentrację na najwyższym poziomie, chwała chłopakom za podejście do tego meczu. Mimo słabszych ostatnich minut, brawa dla chłopaków.

Jakub Błaszczykowski: - To jest sport kontaktowy. Normalne, że jesteśmy narażeni na jakieś ostrzejsze starcia. Najważniejsze, że wygraliśmy. Myślę, że z przebiegu meczu rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, poza paroma momentami, kiedy oddaliśmy inicjatywę Rumunom. Wykonaliśmy plan, zdobyliśmy trzy punkty, teraz możemy udać się na urlopy i przygotować do następnego sezonu. Rozegraliśmy już kilka spotkań, gdzie trzeba było mieć cierpliwość, trzeba grać w piłkę. Mało tego - mamy zawodników, którzy potrafią to robić. Teraz większość drużyn będzie z nami tak grać, bo wiedzą, że iść na wymianę będzie ciężko. Lepiej się gra, kiedy się posiada piłkę, niż kiedy musi za nią biegać. Wtedy inaczej odczuwa się zmęczenie. Na razie odpoczywam, w moim przypadku przed mistrzostwami Europy nie grałem, więc nie jest powiedziane, że nie można wtedy dobrze się przygotować. W życiu piłkarza najważniejsza jest cierpliwość, ona zawsze zostanie wynagrodzona. Mam dwa lata kontraktu (z Wolfsburgiem - przyp. red.) i nic się nie zmienia.

Łukasz Piszczek: - Było widać, że Rumuni dobrze odrobili zadanie z pierwszego meczu i zagęścili strefę przed swoją bramką. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja, w drugiej połowie dwa gole. Szkoda, że ostatnie dwadzieścia minut było słabsze, ale zwycięzców się nie sądzi.

Wojciech Szczęsny: - Super się gra z chłopakami, robota bramkarza staje się dużo łatwiejsza. Na dużo stać tą drużynę. Myślę, że przyzwyczajamy kibiców do zwycięstw. Nikt z Warszawy nie wyjeżdża z punktami i jest to fajny nawyk, bez względu na to z kim będziemy grać. Przy straconej bramce było ciężko, ale dobrze, że straciliśmy ją już przy stanie 3-0.

Kamil Grosicki: - Najważniejsze w dzisiejszym meczu było zwycięstwo - o to nam chodziło. Był to ciężki mecz, ale cieszymy się z trzech punktów. Wydaje mi się, że przy sytuacjach, które miałem, nie było zamknięcia z drugiej strony. Fajny mecz, najważniejsze zwycięstwo. Cieszę się, że moja rodzina zobaczyła taki mecz, mój 50. występ w reprezentacji.

Arkadiusz Milik: - Chciałem się pokazać z dobrej strony, wejść i na koniec sezonu zostawić po sobie dobre wrażenie. Cieszę się, że drużyna wygrała i jesteśmy na pierwszym miejscu. Jesteśmy na dobrej drodze do mistrzostw świata. Jesteśmy już blisko, ale też jeszcze daleko - wszystko zależy od nas. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będę grał od początku. Na razie potrzebuję minut w klubie. Grałem dzisiaj z konieczności niżej niż pozycja nr 10, bo Piotrka (Zielińskiego - przyp. red.) łapały już skurcze.

Michał Pazdan: - Szkoda straconej bramki, bo od tego momentu przestaliśmy grać i Rumunia przez 15 minut przeważała, bo wcześniej my mieliśmy kontrolę. Chwała drużynie, bo było już zmęczenie, ale trzy bramki "Lewego", wygrana - sama przyjemność. Rumuni się cofnęli, grali piątką z tyłu, ale byliśmy na to przygotowani, bo trener w tygodniu już mówił nam, że Rumuni zmienili styl grania. Po rzucie karnym było łatwiej, bo zawodnicy z Rumunii dobrze się bronili, ale chwała nam za to, że się nie podpaliliśmy. Było mi łatwiej niż reszcie chłopaków, bo jestem jeszcze "w sezonie". Czekamy na kolejny mecz, atmosfera w drużynie dalej jest dobra, co widać. Wspieramy się na boisku i z niecierpliwością czekamy na kolejne zgrupowanie.

źródło: własne / Polsat Sport

ron - 10 czerwca 2017, 23:27:49 - *.centertel.pl
Mam nadzieję, że Mąka szybko dojdzie do siebie. Do momentu zmiany jeden z najlepszych na boisku.

SBL - 10 czerwca 2017, 23:32:12 - *.207.111.142
Krzysiu Mączyński...trzymaj się Chłopie i wracaj szybko na boisko. Dzisiaj super mecz...DZIEKUJE!

olo - 10 czerwca 2017, 23:52:36 - *.home1.cgocable.net
troszke martwi to ze przy stracie 2,3 zadodnikow tracimy kontrole nad gra, to trzeba poprawic jak chce sie liczyc w czolowce bo gre opieramy na kilku zawodnikach i w pszypadku ich braku mozemy miec problemy.

Mistrzek - 11 czerwca 2017, 1:01:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie przesadzajcei z tym super Mączyńskim. Gral niezle jak na niego, mial ze 2 dobre zagrania do przodu, ale mial dzis glownie zageszczac srodek pola i tego nie robil, dalej nic nie daje w defensywie. To byl jego pierwszy (max 2) znosny mecz w reprezentacji

mmax - 11 czerwca 2017, 1:08:54 - *.dynamic.chello.pl
nikt nawet nie mówi o braku Glika, brawo dla Pazdana i Cionka dali radę

Fago - 11 czerwca 2017, 1:15:57 - *.centertel.pl
Koles zolc cię zaleje. Tych zagran bylo duzo wiecej. Przez swoj brak obiektywizmu jestes zupelnie niewiarygodny. Do momentu zejscia Maczynski gral świetnie . Bardzo dobrze się ustawiał, 2 genialne pilki, jedna super, brak strat. Bardzo dobra regulacja gry. Dla takich jak ty to przeciez i tak za mało.

zes - 11 czerwca 2017, 3:43:12 - *.hsd1.il.comcast.net
Najlepszy zawodnik to Krycha.....brawo tak trzynaj

Elana Toru - 11 czerwca 2017, 6:27:19 - *.dynamic.mm.pl
Tak jak Robert Lewandowski jest wartością dodaną dla reprezentacji Polski , tak Tomek Hajto jest mega wartością dodaną dla Mateusza Borka :D PS: Kamerun pamiętamy!!!

Miko - 11 czerwca 2017, 7:25:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mąka najlepszy

Ja - 11 czerwca 2017, 7:48:24 - *.play-internet.pl
Szkoda Mączyńskiego, gdyż jak to napisaliście dziś trochę odstawał w defensywie to w ofensywie widać było, że chce się pokazać.
Chłopak ma 30 lat i mógłby jeszcze iść do jakiejś lepszej polskiej drużyny np Legia czy Lech i coś tam jeszcze w europie pokazać no i zarobić jeszcze jakieś dobre pieniądze.
A teraz pewnie przez tą konfuzje nikt nie będzie go chciał kupić a niestety ma jeszcze rok ważny kontrakt i będzie musiał grać z drużyną o utrzymanie i nie wiadomo jak to wpłynie na jego formę na mistrzostwa w przyszłym roku.
Hajto z Borkiem wyraźnie byli po jakiś "zagranicznych papierosach" przywiezionych przez Hajte

Bolo - 11 czerwca 2017, 8:04:07 - *.play-internet.pl
Ja przepraszam, ale Mączyński grał źle defensywie? Przypomni mi ktoś sytuację z I połowy, kiedy Rumuni przeszli środkiem linię połowy???

ikol - 11 czerwca 2017, 8:28:08 - *.235.206.43 (*.146.134.206)
Panu Błaszczykowskiemu dziękujemy.

monster - 11 czerwca 2017, 9:59:05 - *.telekomunikacjawschod.pl
Grosik miał ewidentnie żal do Lewego, że nie dał mu strzelać drugiego karnego. Oby ta sytuacja nie zepsuła atmosfery. Obejrzyjcie sobie wywiad po meczu. Zwycięstwo w meczu, patera z okazji 50 meczu w rękach a Grosik strasznie wkurzony przed kamerą, a w wypowiedzi można usłyszeć ,że bardzo chciał strzelić ale to był wieczór jednego aktora.

wax - 11 czerwca 2017, 10:03:08 - *.play-internet.pl
Polsat nie wie kogo zatrudnia? Przecież poziom komentarzy nie pasuje to wyników reprezentacji,ta żenada komentatorów odbiera przyjemność oglądania!

joaozinho - 11 czerwca 2017, 10:17:48 - *.google.com (*.248.153.228)
Dobry Mączyński. Zdrowiej. Mioduski szykuj ofertę. Zawodnik uniesie poziom fazy grupowej LM.

rrrrrrrrrr - 11 czerwca 2017, 11:23:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powiem tak super sie kadre oglada druzyna swietnie ulozona taktycznie oby sie ktos pokazywal z mlodych zawodnikow.Nawalka powinien podziekowac Peszce

absolwent - 11 czerwca 2017, 11:39:02 - *.dynamic.chello.pl
Lewandowski to najsłabszy zawodnik meczu.
Ale ślepi wazeliniarze nie są w stanie tego zobaczyć.

Bolo - 11 czerwca 2017, 11:53:34 - *.play-internet.pl
Może nie najsłabszy, bo swoje zrobił (strzelił 3 gole), ale gra w piłkę wyraźnie mu wczoraj nie wychodziła.

chelsea - 11 czerwca 2017, 12:11:42 - *.dynamic.chello.pl
Słaby mecz polaków po strzeleniu 3 gola, przestali grać,Błaszczykowski w 2 połowie do zmiany,powinien wejść Rybus,Krychowiak w tej chwili nie nadaje sie na kadrę,lepiej by było gdyby Nawałka dał szanse piłkarzowi perspektywicznemu z ekstraklasy.Lewandowski słabo,bronią go tylko gole,Najlepszy Mączyński(szkoda że kontuzja) i Zieliński.Szcześny nie miał nic do roboty,nie pomógł drużynie przy stracie gola.

bleh - 11 czerwca 2017, 12:27:34 - *.156.204.24.kormoran-net.pl
@absolwent
Słaby troll jest słaby.

Jaro - 11 czerwca 2017, 13:55:26 - *.dynamic.mm.pl
Lewandowski nieprawidłowo karne strzela

ICEK - 11 czerwca 2017, 15:10:15 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nie bardzo rozumiem te zachwyty nad nr 19 owszem jedna asysta , wywalczony karny , ale moim zdaniem to juz wyzej bata nie podskoczy , w przyszlym sezonie ławka w Napoli .......

Bolo - 11 czerwca 2017, 16:54:52 - *.play-internet.pl
Było tak jak napisał "chelsea". Dokładnie w 100% się z nim zgadzam!

Zajmon - 11 czerwca 2017, 17:06:05 - *.146.144.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zieliński bardzo dobrze gral przez 70 min.zrobil karnego asysta przy drugim golu. Moim zdaniem to jego najlepszy mecz w kadrze jak do tej pory. Lewandowski strzelil to co mial i nawet sie nie zmeczyl.To nie byl mecz miły dla oka. Obrona na duży plus.

xy - 11 czerwca 2017, 18:19:06 - *.centertel.pl
Te dziwne zmiany i ustawienie w zasadzie bez środka wyglądało jakby Nawałka chciał dać pograć tym, którzy już grali i może będą się jeszcze liczyć (Krychowiak, Milik, Teo). Wyglądało słabo, ale z długiej strony wynik był pewny to i eksperymentował.

LEON - 11 czerwca 2017, 21:26:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam nadzieje że Krzyśkowi nic poważnego się nie stało co do meczu fakt nie potrzebnie daliśmy sobie strzelić tego gola ale nie ma tego złego