[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


25 czerwca 2020, 20:52:33 - maciejko
Europejskie puchary 2020/2021 - symulacja

Wzorem regularnych analiz potencjalnych rywali i rozstawień polskich drużyn w Lidze Mistrzów i Lidze Europy na naszych łamach w poprzednich sezonach pucharowych, przygotowaliśmy dla naszych czytelników symulację rozstawień w poszczególnych rundach eliminacyjnych w sezonie 2020/21. Symulacja opiera się o bieżącą sytuację w rozgrywkach europejskich i będzie regularnie aktualizowana.

I. Rozgrywki krajowe

Federacje mają czas zgłaszać drużyny do europejskich pucharów w UEFA do 3 sierpnia.

- trwające - Albania, Andora, Anglia, Armenia, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Grecja, Hiszpania, Izrael, Kosowo, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Włochy
- zakończone normalnie - Białoruś, Estonia, Finlandia, Gruzja, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Serbia, Węgry, Wyspy Owcze
- zakończone przedwcześnie - Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czarnogóra, Gibraltar, Holandia, Liechtenstein, Luksemburg, Macedonia Północna, Malta, San Marino, Szkocja, Walia

- Belgia - liga przedwcześnie zakończona, zostanie rozegrany finał Pucharu Belgii (1 sierpnia)
- Francja - liga przedwcześnie zakończona, zostaną rozegrane finały Pucharu Francji (24 lipca) i Pucharu Ligi (31 lipca)
- Irlandia Północna - liga przedwcześnie zakończona, zostanie dokończony puchar krajowy (27 i 31 lipca, przerwany w 1/2 finału)

W Hiszpanii finał pucharu krajowego zostanie rozegrany po terminie zgłoszeń, więc jego zdobywca nie będzie brany pod uwagę przy podziale miejsc pucharowych.

W Szwajcarii puchar krajowy (przerwany w 1/4 finału) będzie dokończony dopiero po 5 sierpnia, więc zdobywca Pucharu Szwajcarii nie będzie brany pod uwagę przy podziale miejsc pucharowych.

W Szkocji liga została przedwcześnie zakończona, Puchar Szkocji (przerwany w 1/2 finału) zostanie dokończony w przyszłym sezonie, już po terminie zgłoszeń - zdobywca nie będzie więc brany pod uwagę przy podziale miejsc pucharowych.

W związku z tym, że UEFA planuje losowanie rundy wstępnej eliminacji Ligi Mistrzów przed ostatecznym terminem zgłoszeń, prawdopodobnie w tym jednym losowaniu drużyny zostaną rozstawione wg współczynnika krajowego (Irlandia Północna i Kosowo rozstawione, Andora i San Marino nierozstawione).

II. Polskie kluby

Współczynniki: Legia Warszawa 17,000, Lech Poznań 7,000, pozostałe kluby 3,325.

W przyszłym sezonie pucharowym zagrają tradycyjnie cztery polskie kluby. Wszystkie zaczną zmagania od I rundy eliminacyjnej - mistrz Polski 18-19 sierpnia, a zdobywca Pucharu Polski, wicemistrz Polski i trzecia drużyna Ekstraklasy 27 sierpnia.

Z powodu napiętego kalendarza rozgrywek UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach - zostaną rozegrane tylko pojedyncze mecze, których gospodarzy wyłoni losowanie. Wyjątkiem jest IV runda eliminacyjna Ligi Mistrzów, w której zostaną rozegrane mecze i rewanże. W związku ze zmianami w eliminacjach LM i LE, które obowiązują od sezonu 2018/19, mistrz Polski na pewno rozegra co najmniej dwa mecze eliminacyjne.

Legia, jeśli zostanie mistrzem Polski, będzie rozstawiona w I i II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów, w III rundzie eliminacyjnej na początku rozgrywek już niestety nie. Aby uzyskać rozstawienie w III rundzie eLM, Legia musi liczyć, że w I i II rundzie eliminacyjnej odpadną co najmniej trzy z sześciu wyżej rozstawionych drużyn - Celtic FC, GNK Dinamo (Zagrzeb), FK Astana, Łudogorec Razgrad, FK Crvena zvezda i Qarabağ Ağdam, a Legię mogą wyprzedzić jeszcze FC København (jeśli zostanie mistrzem Danii), mistrz Szwajcarii (jeśli będzie nim BSC Young Boys Berno lub FC Basel 1893) oraz FCSB Bukareszt (jeśli zostanie mistrzem Rumunii).

Lech Poznań będzie rozstawiony tylko w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, każda inna polska drużyna w żadnej.

Jeżeli Legia nie będzie mistrzem Polski, wówczas na pewno będzie rozstawiona w I, II i III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy oraz ma małe szanse na rozstawienie w IV rundzie (jeśli odpowiednia liczba drużyn z wyższym współczynnikiem odpadnie w I i II rundzie).

W I i II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy rozstawiony będzie Lech Poznań, wszystkie pozostałe polskie drużyny nie będą raczej rozstawione nawet w I rundzie eliminacyjnej.

Aktualny ranking klubowy

III. Losowania

Zmianie uległy terminy losowań poszczególnych rund. I i II runda eliminacyjna LM będą losowane w jednym terminie, podobnie jak runda wstępna i I runda eliminacyjna Ligi Europy.

Losowanie IV rundy eliminacyjnej LM odbędzie się przed meczami III rundy (razem z losowaniem III rundy), a losowanie III rundy eliminacyjnej LE przed meczami II rundy (razem z losowaniem II rundy). Losowanie IV rundy eliminacyjnej LE odbędzie się przed rozegraniem III rundy.

W poprzednim sezonie eliminacji wszystkie losowania od I rundy odbywały się przed rozegraniem poprzedniej rundy, w sezonie 2020/21 losowanie III rundy eliminacyjnej LM i II rundy eliminacyjnej LE odbędą się po rozegraniu poprzedniej rundy, co zmniejszy szansę na rozstawienie "słabszych" drużyn w parze poprzedniej rundy dzięki współczynnikowi rywala.

IV. Przesunięcia

W związku z tym, że Liga Mistrzów i Liga Europy 2019/20 zakończą się (21 i 23 sierpnia) już po rozpoczęciu eliminacji europejskich pucharów 2020/21 (po losowaniu II rundy eLM i I rundy eLE, 9-10 sierpnia), nie będzie znany obrońca tytułu przed początkiem nowego sezonu. UEFA nie może więc dokonać tradycyjnych przesunięć w związku z tym, że LM i LE wygrają drużyny, które zapewniły sobie awans do fazy grupowej LM z rozgrywek ligowych.

UEFA zasugerowała, że będzie mogła uwzględnić przesunięcia przed pierwszym losowaniem tylko wówczas, jeśli przed 1/4 finału 2019/20 będzie pewne, że miejsce dla obrońcy trofeum zostanie zwolnione.

W przeciwnym przypadku odpowiednie przesunięcia (zapewne wolne losy) zostaną dokonane później - układ losowań wskazuje, że UEFA planuje to zrobić przed losowaniami III rundy eliminacyjnej LM i II rundy eliminacyjnej LE (31 sierpnia).

Polska zajmuje 25. miejsce w rankingu krajowym 2014/15-18/19, który decyduje o przydziale miejsc w europejskich pucharach 2020/21 - w normalnej sytuacji zdobywca Pucharu Polski mógł liczyć na przesunięcie z I do II rundy eliminacyjnej (w sezonie 2019/20 analogicznie przesunięty został reprezentant Serbii). W obecnej sytuacji jest to bardzo mało prawdopodobne.

V. Terminarz

lipiec - losowanie rundy wstępnej eLM
5-6 sierpnia - 1/8 finału LE 2019/20
7-8 sierpnia - 1/8 finału LM 2019/20
8 sierpnia - turniej rundy wstępnej eLM (w Nyonie) - półfinały
9 sierpnia - losowanie I rundy eLM i rundy wstępnej eLE
10 sierpnia - losowanie II rundy eLM i I rundy eLE
10-11 sierpnia - 1/4 finału LE 2019/20
11 sierpnia - turniej rundy wstępnej eLM (w Nyonie) - finał
12-15 sierpnia - 1/4 finału LM 2019/20
16-17 sierpnia - 1/2 finału LE 2019/20
18-19 sierpnia - 1/2 finału LM 2019/20
18-19 sierpnia - I runda eLM (pojedyncze mecze)
20 sierpnia - runda wstępna eLE (pojedyncze mecze)
21 sierpnia - Finał LE 2019/20
23 sierpnia - Finał LM 2019/20
25-26 sierpnia - II runda eLM (pojedyncze mecze)
27 sierpnia - I runda eLE (pojedyncze mecze)
31 sierpnia - losowanie III rundy eLM i II rundy eLE
1 września - losowanie IV rundy eLM i III rundy eLE
15-16 września - III runda eLM (pojedyncze mecze)
17 września - II runda eLE (pojedyncze mecze)
18 września - losowanie IV rundy eLE
22-23 września - IV runda eLM (pierwsze mecze)
24 września - III runda eLE (pojedyncze mecze)
29-30 września - IV runda eLM (rewanże)
1 października - IV runda eLE (pojedyncze mecze)

1 października - losowanie LM (Ateny)
2 października - losowanie LE (Ateny)
Faza grupowa LM - 20-21 października, 27-28 października, 3-4 listopada, 24-25 listopada, 1-2 grudnia, 8-9 grudnia
Faza grupowa LE - 22 października, 29 października, 5 listopada, 26 listopada, 3 grudnia, 10 grudnia

VI. Symulacja - założenia i uwagi

- symulacja opiera się na aktualnych tabelach ligowych
- w przypadku krajowych rozgrywek pucharowych przyjęto, że puchar wygra drużyna z najwyższego miejsca w lidze spośród zespołów, które pozostały w grze
- przyjęto założenie, że do następnej rundy w LM i LE awansują drużyny rozstawione
- w przypadku takiego samego współczynnika, wyżej klasyfikowana jest drużyna z wyższym współczynnikiem z ostatniego sezonu (przy dalszej równości - z jeszcze poprzedniego)
- finaliści krajowych pucharów nie otrzymują już prawa gry w europejskich pucharach
- w związku z tym, że LM i LE 2019/20 zakończą się dopiero 21 i 23 sierpnia, nie uwzględniono żadnych przesunięć jeśli chodzi o obrońców trofeów

Drużyny bez licencji/wykluczone z europejskich pucharów - Manchester City FC (Anglia, możliwe odwołanie), Trabzonspor Kulübü (Turcja), Panathinaïkós AÓ (Grecja), FK Vardar (Macedonia Północna), Skënderbeu Korçë (Albania)

W rozstawieniu drużyn w ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Europy nie są brane pod uwagę współczynniki. Rozstawione będą drużyny, które odpadły w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:
- II runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w I rundzie eliminacji LM
- III runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w II rundzie eliminacji LM
- IV runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w III rundzie eliminacji LM

Przed każdym losowaniem UEFA podzieli jeszcze z przyczyn logistycznych drużyny na mniejsze grupy. W każdej z grup znajdzie się taka sama liczba zespołów rozstawionych i nierozstawionych. Drużyny z tej samej federacji nie mogą trafić na siebie w losowaniu.

VII. Symulacja

* - obrońca trofeum
czarne - drużyny, które nie zapewniły sobie jeszcze gry w danych rozgrywkach
pomarańczowe - drużyny, które zapewniły sobie grę w danych rozgrywkach (LM lub LE), ale nie wiadomo od której rundy
zielone - drużyny, które zapewniły sobie grę w danej rundzie

Liga Mistrzów (runda wstepna - mistrzowska) - 8 i 11 sierpnia (turniej w Nyonie)
(Losowanie - lipiec)


Liga Mistrzów (I runda eliminacyjna - mistrzowska) - 18-19 sierpnia (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 9 sierpnia)


Liga Mistrzów (II runda eliminacyjna - mistrzowska) - 25-26 sierpnia (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 10 sierpnia)


Liga Mistrzów (II runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 25-26 sierpnia (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 10 sierpnia)


Liga Mistrzów (III runda eliminacyjna - mistrzowska) - 15-16 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 31 sierpnia)


Liga Mistrzów (III runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 15-16 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 31 sierpnia)


Liga Mistrzów (IV runda eliminacyjna - mistrzowska) - 22-23 i 29-30 września (dwumecze)
(Losowanie - 1 września)


Liga Mistrzów (IV runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 22-23 i 29-30 września (dwumecze)
(Losowanie - 1 września)


Liga Mistrzów (faza grupowa)
(Losowanie - 1 października - Ateny)
Liga Europy (runda wstepna - niemistrzowska) - 20 sierpnia (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 9 sierpnia)


Liga Europy (I runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 27 sierpnia (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 10 sierpnia)


Liga Europy (II runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 17 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 31 sierpnia)


Liga Europy (II runda eliminacyjna - mistrzowska) - 17 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 31 sierpnia)


Liga Europy (III runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 24 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 1 września)


Liga Europy (III runda eliminacyjna - mistrzowska) - 24 września (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 1 września)


Liga Europy (IV runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 1 października (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 18 września)


Liga Europy (IV runda eliminacyjna - mistrzowska) - 1 października (pojedyncze mecze)
(Losowanie - 18 września)


Liga Europy (faza grupowa)
(Losowanie - 2 października - Ateny)
LEGENDA: W poszczególnych kolumnach znajdują się kolejno: drużyna, federacja, współczynnik klubowy oraz runda, od której drużyna zaczyna grę.
Rozwinięcie skrótów: LM - Liga Mistrzów, LE - Liga Europy, PRE - runda wstępna, Q1 - I runda eliminacyjna, Q2 - II runda eliminacyjna, Q3 - III runda eliminacyjna, Q4 - IV runda eliminacyjna, G - faza grupowa.
Kody krajów: ALB - Albania, AND - Andora, ARM - Armenia, AUT - Austria, AZE - Azerbejdżan, BEL - Belgia, BIH - Bośnia i Hercegowina, BLR - Białoruś, BUL - Bułgaria, CRO - Chorwacja, CYP - Cypr, CZE - Czechy, DEN - Dania, ENG - Anglia, ESP - Hiszpania, EST - Estonia, FIN - Finlandia, FRA - Francja, FRO - Wyspy Owcze, GEO - Gruzja, GER - Niemcy, GIB - Gibraltar, GRE - Grecja, HUN - Węgry, IRL - Irlandia, ISL - Islandia, ISR - Izrael, ITA - Włochy, KAZ - Kazachstan, KVX - Kosowo, LIE - Liechtenstein, LTU - Litwa, LUX - Luksemburg, LVA - Łotwa, MDA - Mołdawia, MKD - Macedonia Północna, MLT - Malta, MNE - Czarnogóra, NED - Holandia, NIR - Irlandia Północna, NOR - Norwegia, POL - Polska, POR - Portugalia, ROU - Rumunia, RUS - Rosja, SCO - Szkocja, SMR - San Marino, SRB - Serbia, SUI - Szwajcaria, SVK - Słowacja, SVN - Słowenia, SWE - Szwecja, TUR - Turcja, UKR - Ukraina, WAL - Walia.

Question - 25 czerwca 2020, 20:58:30 - *.dynamic.chello.pl
ciekawe kogo zgłosi Polska Federacja

ttt - 25 czerwca 2020, 21:01:25 - *.adsl.inetia.pl
Miejmy honor i wycofajmy się!Anglicy parę sezonów nie grali i dobrze na tym wyszli.

BI - 25 czerwca 2020, 21:04:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do fazy grupowej (32 zespoły) wchodzi tylko 4 mistrzów z kwalifikacji. To dopiero granda!

mr - 25 czerwca 2020, 21:05:14 - *.telpol.net.pl
Czyli już 2/3 runda eliminacji może być pozamiatane jak nie będzie łatwych losowań.

Murphy - 25 czerwca 2020, 21:08:43 - *.dynamic.chello.pl
Wiadomym stało się to co było od dawna wiadome i tak. Legia fatalnie spartoliła swój współczynnik. I w zasadzie o LM to będzie mogła pomarzyć. Bo tu już nawet nie ma co liczyć na szczęśliwe losowanie.
Bo nie pomoże.
Lech o ile cud się nie stanie poleci w III rundzie, pozostałe dwa kluby pierwsza druga.

kris - 25 czerwca 2020, 21:13:17 - *.56.136.195.intelly.pl
W Serbii zakończono ligę po fazie zasadniczej i zrezygnowano z podziału na grupy więc powiedziałbym, że nie zakończono normalnie rozgrywek

kaszub1991 - 25 czerwca 2020, 21:32:51 - *.dynamic.mm.pl
Dlaczego Menchester City jest wykluczone nieprawomocnie z Pucharów Europejskich. Dlaczego tyle klubów z Turcji i Grecji . Powini też wykluczyć PSG za brak finansowego fair-play. Czyli jak jak Lech Poznań wylosuje drużyne rozstawioną to mecz będzie na terenie drużyny z federacji niżej rozstawionej. Jeżeli Legia zdobędzie Dublet to vice mistrz będzie grał rundę wyżej

!!! - 25 czerwca 2020, 21:35:53 - *.play-internet.pl
No, może to być przełomowy sezon dla naszych: pierwszy raz od wielu lat będziemy grać w pucharach jeszcze we wrześniu... Buhahahaha... ;-p

kaszub1991 - 25 czerwca 2020, 21:39:32 - *.dynamic.mm.pl
Przecież Polska Liga będzie na 32 miejscu ligowym rankingu UEFA a nie na 25 . To będzie ostatni sezon kiedy Legi będzie się liczyły punkty z sezonu kiedy grali w Lidze Mistrzów. Czy dalej będą obowiązywały te obostrzenia że Ukraińcy nie będą mogli grać z klubami z Rosji. Czy od tego sezonu 20/21 będzie ten Puchar Intertoto czyli
Liga Europy2

macwes - 25 czerwca 2020, 21:47:25 - *.dynamic.chello.pl
Ekstra na to czekaliśmy i znowu trzeba wierzyć w naszych, jeden mecz wszystko się może zdarzyć życzę nam wszystkim niezapomnianych emocji i co najmniej 2 drużyn w fazie grupowej - ale się rozmarzyłem :}

kaszub1991 - 25 czerwca 2020, 21:47:46 - *.dynamic.mm.pl
Czy od tego sezonu 2020/2021 Liga Europy będzie miała 32 zespoły czy dalej 48 ? Przynajmniej nie odpadną w sierpniu jak w poprzednim sezonie 16 sierpień i żadnego klubu w Europejskich Pucharach.
Jeżeli piłkarz zmieni klub po 30 czerwca to nie będzie mógł grać w nowym klubie aż do zakończenia rozgrywek ligowych i europejskich sezon 19/20 .Chodzi mi o kluby z top 5 Lig

kaszub1991 - 25 czerwca 2020, 21:59:37 - *.dynamic.mm.pl
Jutro powinien być pierwszy mecz 1/8 Mistrzostw Europy a my tu się zastanawiamy kto zagra w której rundzie europejskich pucharach i czy dokończona będzie ta edycja LM i LE sezon 19/20 . Dla mnie to trochę taki odgrzewany kotlet,kaszanka taki Puchar Lata jak mawiał trener Michał Probierz.LM Zawsze wygrywa drużyna z top 5 a LE wygrywa drużyna której bardziej zależy na trofeum w tym sezonie wygra MU Lige Europy a PSG albo Bayern LM bo są bardziej głodni sukcesu niż kluby z Hiszpani i Angli . PSG będzie grało na świeżości chociaż rozgrywki będą miały format mini turnieju wszystko może być możliwe.

ziomo19 - 25 czerwca 2020, 22:03:57 - *.109.33.208
Najpóźniej rozpoczęta symulacja, wiadomo z jakiego powodu, namieszał nam trochę ten wirus.

Do redakcj - 25 czerwca 2020, 22:19:38 - *.dynamic.chello.pl
Aby Legia była rozstawiona w III rundzie muszą odpaść 3 z 8 które są przed Naszymi A nie 3 z 6.

Mike - 25 czerwca 2020, 22:20:32 - *.centertel.pl
No ciekawe. Założono, że wszystkie granice w Europie będą otwarte. A teraz nawet w UE nie wszystko jest pootwierane.

Witkowski - 25 czerwca 2020, 22:22:17 - *.dynamic.chello.pl
@ttt
Chyba nie pamiętasz lub nie wiesz, dlaczego Anglicy przez parę lat nie grali. A już zupełnie nie wiem, jak na tym dobrze wyszli.

maciejko - 25 czerwca 2020, 22:25:26 - REDAKCJA
@Do redakcj - 3 z 6, Olympiakos i Slavia zaczynają od III rundy, więc nie mogą odpaść w I lub II.

Witkowski - 25 czerwca 2020, 22:29:38 - *.dynamic.chello.pl
@Do redakcj
Dobrze napisali. Muszą odpaść przynajmniej trzy z sześciu wyżej rozstawionych, a nie z ośmiu. Dwie wyżej rozstawione w tej symulacji z tych ośmiu (Olympiakos i Slavia) nie mogą wcześniej odpaść, bo... dopiero od III rundy zaczynają grę.

Do redakcj - 25 czerwca 2020, 22:41:51 - *.centertel.pl
Dlaczego w drugiej rudzie el. LE w ścieżce mistrzowskiej jest podział drużyn 1-17 i 18-20, a nie po równo? Tak samo w czwartej rundzie tej ścieżki.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Drex - 25 czerwca 2020, 22:47:11 - *.147.138.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I co Z tego po co te symulacje jak i tak mistrz Polski kto kolwiek by to niebyl odpadnie w pierwszej rundzie

Witkowski - 25 czerwca 2020, 23:03:09 - *.dynamic.chello.pl
@Do redakcj
W ścieżce mistrzowskiej eliminacji LE zawsze są rozstawione drużyny, które odpadły wcześniej z eliminacji LM. Gdy wszystkim nierozstawionym dolosowano już rywala, wtedy pozostałe rozstawione grają między sobą.

MM. - 25 czerwca 2020, 23:07:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moje typy co roku sie sprawdzaja od 4 lat juz i o to moje typy na przyszly sezon polskich druzyn koncza sie wakacje, koncza sie puchary i pewnie tak bedzie ponownie! Jak w pucharach ma zagrac Legia ktora odpada z amatorami z luksemburga!!! To koniec wakacji, koniec pucharow!!!

Antos - 25 czerwca 2020, 23:13:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@do redakcji cos w tym roku sie obijaliscie sie z ta symulacja. Co roku bylo w kwietniu a teraz w czerwcu

Witkowski - 25 czerwca 2020, 23:16:01 - *.dynamic.chello.pl
@Antos
Nie wiadomo było, kiedy i czy w ogóle dokończą ten sezon pucharów, kiedy i w jaki sposób rozpoczną kolejny, część lig nadal nie wie, co dalej, a redakcja miała robić symulację? ;)

Juzek - 26 czerwca 2020, 0:40:19 - *.tvkstella.pl
Mega robota. Pełen szacun za taką analizę. Szkoda tylko że nasze kluby odpadają tak szybko z europejskich pucharów. Fajnie by było żeby chociaż jeden zespół grał w Lidze Europy w grupie to na jesień było by co oglądać tak jaki kiedyś Legia. Lech czy Wisła.
Może w następnym roku kiedy zadebiutuje nowy puchar to będziemy mieć grupę w europejskich pucharach.
Chociaż żadnym z klubów nie sympatyzuje z ekstraklasy to trzymam kciuki za to aby jak najdalej doszły.

Bako - 26 czerwca 2020, 0:59:31 - *.hsd1.il.comcast.net
I po co te symulacje jak Legia i inne towarzystwo z ekstraklapy i tak zakończą przygodę z pucharami na pierwszej rundzie !!!!

Anton - 26 czerwca 2020, 1:00:23 - *.dynamic.chello.pl
I runda kwalifikacyjna i patałachy z naszej ligi nierozstawieni. Czekam kiedy nasze zespoły zaczną grę w rundzie wstepnej

Max - 26 czerwca 2020, 1:25:24 - *.nat.dynamic.telkab.pl
Czy dobrze rozumiem, że w razie dotarcia Legii do 3 rundy el. LM jest niewielka, ale jednak szansa na wolny los? To już by dawało minimum grupę LE.
"W przeciwnym przypadku odpowiednie przesunięcia (zapewne wolne losy) zostaną dokonane później - układ losowań wskazuje, że UEFA planuje to zrobić przed losowaniami III rundy eliminacyjnej LM i II rundy eliminacyjnej LE (31 sierpnia)."

Mariusz - 26 czerwca 2020, 6:28:56 - *.strzyzowski.net
Może jest szansa, że polski klub będzie grał w pucharach jeszcze we wrześniu, co przez ostatnie lata się nie zdarzało.

BastiFanta - 26 czerwca 2020, 7:51:26 - *.adsl.inetia.pl
Nie sądziłem, że dożyję czasów gdy B36 Torshavn, Santa Coloma czy Lincoln Red Imps będą mieli wyższy współczynnik niż Piast, Śląsk, Jaga, Cracovia itp. To jest plucie kibicom w twarz. A tak jeśli miałbym szukać jakiegokolwiek pozytywu to przy wylosowaniu meczu u siebie, mimo wszystko można wyeliminować teoretycznie lepszą ekipę.

xxx - 26 czerwca 2020, 9:11:30 - *.static.sitel.net.pl
Zrozumcie że na jesień będzie druga fala epidemii i nie będzie żadnych meczów ani pucharów....

lph - 26 czerwca 2020, 9:13:41 - *.206.38.66.clouddc.eu
I takim oto sposobem jest tragicznie. Lech po współczynniku sprzed 10 lat już nie ma śladu. I teraz przejscie III rundy eLE to mozna przejsc tylko jak sie bedzie mialo mega farta w losowaniu. A przeciez pozniej jeszcze trzeba przejsc IV runde. No, albo zdobyc mistrza wtedy bylaby wieksza szansa, ale z takim skladem to sie nie zanosi. Legii taki fuks w losowaniu jak na stulecie nie przytrafi sie juz nigdy, a wspolczynnik bedzie nieublaganie spadal. O reszcie druzyn nawet nie ma co wspominac, bo nawet jak na krajowym podworku cos tam graja to jak wychodza w pucharach to nawet przeciwko polawiaczom perel maja powiazane jaja.

Animus - 26 czerwca 2020, 10:12:58 - *.luteklan.pl
Legia w 4 koszyku LE, co za czasy, szkoda współczynnika. O Lechu i reszcie druzyn co im krajowy nie da rozstawienia to juz w ogóle :p
Dawać tę LE2 zobaczymy co ugramy, jeśli..

ZalawaWola - 26 czerwca 2020, 10:14:07 - *.play-internet.pl
Symulacja komedii europejskiej w wykonaniu polskich ekstraklapowiczów czas start

BI - 26 czerwca 2020, 10:43:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@BastiFanta: Bo B36 Torshavn, Santa Coloma czy Lincoln Red Imps występują co roku w pucharach (kij z tym że odpadają w max 2 rundzie) i jadą na swoim INDYWIDUALNYM współczynniku. Piast, Śląsk i Jaga jadą na 1/5 naszego żenującego KRAJOWEGO, który jest wypadkową występów wszystkich naszych pucharowiczów z ostatnich 5 sezonów. Krajowe współczynniki Wysp Owczych, Andory i Gibraltaru są dużo niższe od polskiego.

jAA - 26 czerwca 2020, 11:02:22 - *.as13285.net
Mam pytanie do redakcji: czy w razie remisu w eliminacjach obowiązuję zasada bramki na wyjeździe czy normlanie będzie dogrywka i ewentualne rzuty karne? W końcu ma być tylko 1 spotkanie bez rewanżów. Zresztąjest to szansa dla naszych szmacianych grajków, wystarczy że postawią autobus i doprowadzą do karnych i takim fuksem awansują wszystkie do grup LE

Ted - 26 czerwca 2020, 11:14:41 - *.play-internet.pl
Trzeba zdobywać punkty rankingowe w LE. Wszystkie drużyny muszą gryźć trawę albo się wycofajmy z tego cyrku.

K - 26 czerwca 2020, 11:15:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia może coś pogra, chociaż z obecnym składem i trenerem (Vuković jest chwalony za wyniki w lidze, ale akurat przy tym potencjale to obowiązkiem Legii w takiej lidze jest wygrywanie praktycznie wszystkiego), to nawet grupa LE to mogą być za wysokie progi. Po prostu pewnego poziomu nie przeskoczą.
Lech - koncertowo spartolił dobry współczynnik jeszcze z czasów jak grał w grupie LE (15/16), a paradoksem jest to, że obecnie dysponuje ciekawym młodym składem, który mógłby się pokazać.
O pozostałych szkoda pisać. Po poprzednim sezonie ligowym myślałem że Piast coś pogra i się nie zbłaźni, ale pokazał że niczym nie różni się od pozostałych przypadkowych naszych pucharowiczów których co roku mamy rotację.
Symptomatyczne jest też np. to że jeszcze nie tak dawno murowanymi kandydatami do pucharów były Cracovia czy Pogoń. Wyobrażacie sobie ich mecze w pucharach z tą dyspozycją którą pokazują obecnie w lidze?
*
A ogólnie dobra robota. Fajnie że wobec tego całego bajzlu, który jest od dobrych paru miesięcy, to udało się to wszystko usystematyzować by człowiek miał jakiś ogólny zarys jak będzie wg planu wyglądał początek przyszłego sezonu pucharowego.

MartinMix - 26 czerwca 2020, 11:23:41 - *.51.63.110
jAA: Twoje pytanie z cyklu tych głupich i oczywistych. Jak jest jeden mecz to jasne jest że będzie rozstrzygnięcie poprzez dogrywkę i karne.

MartinMix - 26 czerwca 2020, 11:29:51 - *.51.63.110
Z polskich drużyn to aktualnie tylko Legia ma szansę coś osiągnąć - 2 rozstawienia w LM oraz w razie niepowodzenia jeszcze możliwość gry w LE zwiększa ich szansę.
Poza tym mają dużo większe możliwości finansowe do wzmocnienia lub utrzymania składu niż pozostałe kluby z Polski.
Z pozostałych drużyn Lech też coś może zdziałać bo rozstawienia w 2 pierwszych rundach napewno się przyda. No i Lech też ma całkiem spory budżet.

MartinMix - 26 czerwca 2020, 11:34:09 - *.51.63.110
Co do pozostałych drużyn to sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie. Piast, Śląsk, Lechia czy Jagiellonia - bo myślę że wśród tych drużyn będą pozostali pucharowicze to praktycznie można liczyć już tylko na fart w losowaniach i meczach. Te kluby ani rozstawień ani budżetów - a i składy mogą mieć w następnym sezonie dużo słabsze.
Ale tak czy inaczej myślę że w tym roku w pucharach wypadniemy lepiej niż zwykle.

Paolo KKS - 26 czerwca 2020, 12:25:52 - *.centertel.pl
Co roku to samo. W sierpniu będziemy wyleczeni z pucharów.

Witkowski - 26 czerwca 2020, 12:59:47 - *.centertel.pl
@Paolo KKS
Nie no, w sierpniu to jeszcze nie, bo przynajmniej jedna drużyna ma gwarancję gry do 17 września. ;)

Witkowski - 26 czerwca 2020, 13:05:03 - *.centertel.pl
@Mariusz
To jest według tego terminarza pewne. Nawet gdyby wszystkie nasze drużyny przegrały w I rundzie, to nadal mistrz Polski przechodzi do II rundy eliminacji LE we wrześniu.

Murphy - 26 czerwca 2020, 15:51:18 - *.dynamic.chello.pl
@Anton
O tym kto kiedy zaczyna eliminacje decyduje ranking/współczynnik klubowy krajowy. O rozstawieniu decyduje ranking/współczynnik krajowy. Mylą Ci się dwie sprawy
@Max
Cuda się skończyły jak wylosowali Dundalk w ostatniej fazie el do LM
@BI
Po prostu u nas jest za duża rotacja w czołówce.
Nawet taki Lech Poznań w pucharach na 5 lat. Był tylko trzy raz, a powinien był 5 raz, obojętnie czy jaki mistrz czy z miejsca pucharowego czy przez PP.
Krótko mówiąc nawet nasza druga drużyna nie jest w stanie być w lidze, i PP w tak stabilnej formie, żeby zapewniać sobie starty w eliminacjach, więc o czym mowa.
@Animus. Akurat Legia, jest tutaj mocno na granicy. Wystarczy że pośliźnie się jeden z klubów z trzeciego koszyka, czy nawet drugiego koszyka, i Legia się ewentualnie przesunie.
Ewentualnie, bo trzeba po prostu na pewno będzie wygrać dwa mecze w dwóch pierwszych rundach, a później jeszcze choć korzystnie zremisować dwumecz w ostatniej rundzie el LE ścieżki mistrzowskiej.

MartinMix - 26 czerwca 2020, 16:51:36 - *.51.63.110
Murphy:
Trochę namieszałeś - o liczbie miejsc w pucharach decyduje ranking krajowy a o rozstawieniach poszczególnych klubów - ranking klubowy.
Poza tym jeszcze jedna poprawka - w 4 rundzie el. LE ma być rozegrany jeden mecz. To w 4 rundzie el.LM ma być dwumecz.

MartinMix - 26 czerwca 2020, 17:00:37 - *.51.63.110
Legia do osiągnięcia fazy grupowej LE będzie musiała wyeliminować trzech rywali albo robiąc to w eliminacjach LM (dochodząc do 4 rundy), albo poprzez ścieżkę mistrzowską LE.
Myślę że Legia załapie się do grupy LE - ma dobry skład i droga poprzez eliminacje LM oraz ścieżki mistrzowskiej LE jest prostsza niż ta niemistrzowska.
Poza tym chyba tylko w Polsce awans do grupy LE uznaje się za mega sukces na miarę zdobycia Kilimandżaro.

14! - 26 czerwca 2020, 17:46:19 - *.play-internet.pl
Ludzie czego wy wymaganie od 32 ligi w Europie?  Legiunia Max 3 runda, Lech 2 runda reszta obojętnie kto lotki po 1 rundzie i dalej klepiemy W naszej Beznadziejnej Ekstraslabejklasie. 

solsar - 26 czerwca 2020, 18:56:41 - *.play-internet.pl
To jest najlepszy sposób nauki geografii od 12 roku życia wiem gdzie dane miasto leży i jakie są stolice.

Darek - 26 czerwca 2020, 21:35:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do redakcji: Czy jest planowane wzorem poprzednich lat umieszczenie w prawej górnej części strony linku do w miarę na bieżąco aktualizowanej symulacji?

Murphy - 27 czerwca 2020, 9:59:23 - *.dynamic.chello.pl
@Darek
Już zamieścili
@MartinMix
Tak zamieniło mi się. Nie wiem dlaczego. Liczba miejsc i kiedy kto zaczyna grać, to współczynnik krajowy, a rozstawienie klubowy.
O masz. Zapamiętałem że w ostatnich rundach eliminacyjnych LM i LE będą dwumecze. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

kibic34 - 27 czerwca 2020, 15:31:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy w tym sezonie nie ma wystartować ,, Liga Konfederacji Europy "? To dlaczego nie mam jej uwzględnione !!

Edward - 27 czerwca 2020, 18:15:30 - *.centertel.pl
Do@ Redakcji: czy zasady naliczania punktów do Rankingu Krajowego UEFA ulegną zmianie? Zmniejszeniu o 50% ulegnie liczba meczów w eliminacjach zatem będzie o polowe mniej punktów do zdobycia.

Murphy - 27 czerwca 2020, 20:14:53 - *.dynamic.chello.pl
@Edward
UEFA nic na ten temat nie wspominała. Możliwe więc że zostają takie same.

Edward - 28 czerwca 2020, 7:01:15 - *.centertel.pl
Skoro UEFA nie pomyślała o zmianach naliczania punktów do Rankingu Krajowego to oznacza ze drużyny grające w Eliminacjach LM i LE statystycznie zdobędą około 50% punktów mniej do Rankingu Krajowego niż zazwyczaj to bywało w innych latach. Oznacza to - ze zwiększy się jeszcze bardziej i tak ogromny dystans w Rankingu Krajowym między Krajami gdzie zaczyna się od eliminacji a Krajami gdzie zaczyna się od faz grupowych. Czyli między biednymi a bogatymi.

Edward - 28 czerwca 2020, 7:06:48 - *.centertel.pl
Jedno mnie cieszy. Skoro będzie jeden mecz to nie będzie bezczelnego odpuszczania meczów przez nasze drużyny . Np. gdy dobry był wynik pierwszego meczu - nasi olewali rewanż , albo pierwszy mecz na wyjeździe olewali z mega ogórkiem zakładając ze zmiażdżą go w rewanżu . Zwalali na zmęczenie murawę i tym podobne bzdury

14! - 28 czerwca 2020, 15:16:45 - *.play-internet.pl
Do Edward - Teraz to nasze kluby są traktowane jako Ogórki 

Murphy - 28 czerwca 2020, 15:45:06 - *.dynamic.chello.pl
@Edward, i tak i nie. W końcu punkty te punkty nalicza się nie za awanse, tylko zwycięstwa.
Także trudno oczekiwać, że UEFA zmieni system i da dwa punkty za jeden wygrany mecz, czy punkt za zremisowany.
O zwiększeniu dystansu tutaj to mowy nie ma. W końcu drużyny zaczynające od fazy grupowej, zaczynają z dorobkiem zerowym w tym zakresie. Mniej w tym roku odrobią i tyle. To prawda.

Bolesław - 28 czerwca 2020, 16:43:35 - *.centertel.pl
do@Murphy - drużyny zaczynające od fazy grupowej LE zaczynaja od 0 punktów, od fazy grupowej LM mają już 5 punktów za awans do LM.
Trudno. Za nami w rankingu Litwa, Lichtenstein i Luksemburg. One nam zagrażają. też będą mieli trudniej nas wyprzedzić.

G - 28 czerwca 2020, 18:52:39 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Pytanie co zrobi UEFA, jeśli na przykład w Rosji będzie dalej szaleć epidemia i tamtejsze zespoły będą miały kadry na kwarantannie. Od razu walkowery, czy grają juniorami?
Oczywiście nawrót epidemii jesienią i zimą jest również możliwy, ale rządy prędzej poświęcą tych staruszków niż znowu zrobią lockdown na 3 miesiące (w tym piłki).

Leo - 28 czerwca 2020, 21:58:26 - *.centertel.pl
Do@G - myślę, że nie ma powrotu do ponownego zawieszenia rozgrywek piłkarskich. Mogą być mecze bez publiczności, może być mniej rund, ale gra będzie się toczyć- bo ludzie się zdenerwują w Europie. Odebrać im wszystkie rozrywki? To zły pomysł.
Jeśli chodzi o kadry na kwarantannie- to są 2 wyjścia:
1. Gra tymi niezarażonymi uzupełnieniem juniorami.
2. Walkower.
Nie będzie przekładania i litości.

Murphy - 29 czerwca 2020, 0:45:40 - *.dynamic.chello.pl
@Bolesław
Nie pięć tylko cztery. Drużyny grające w LE, mają trzy punkty minimum, różnica taka że nie liczą się one do rankingu krajowego.
Ja pisałem o punktach za zwycięstwa w meczach, nie bonusy.
Nie ma co się na rzeczywistość obrażać.
Trzeba było awanse łapać, jak Platini zrobił reformę.I była na to wielokrotnie okazja.

marek - 30 czerwca 2020, 0:36:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
skoro będą tylko jedne mecze bez rewanzu to w sytuacji remisu np 1:1 będzie dogrywka czy bramka na wyjezdzie decyduje?

Dołson - 30 czerwca 2020, 2:33:51 - *.dynamic.chello.pl
@marek dogrywka i potem ewentualnie karne

mundi - 30 czerwca 2020, 19:20:58 - *.225.208.181 (*.208.69.215)
myślę , że jakby nasze drużyny się wycofały to mało kto by się kapnął...tacy jesteśmy ważni i rozpoznawalni w tych pucharach.

Leo - 30 czerwca 2020, 22:21:54 - *.centertel.pl
Pamiętam jak przez kilka sezonów nie grali Anglicy - wykluczeni za Heysel.
Nawet było lepiej. Naszym drużyno lepiej się grało- bo odpadli konkurenci.
Gdyby nasi się wycofali- to Litwa, Luksemburg i Lichtenstein nas wyprzedzą.

Arcan - 1 lipca 2020, 20:55:54 - *.adsl.inetia.pl
Jesłi grany będzie 1 mecz tylko to czy przy remisie 1-1 awansuje druzyna przyjezdna czy bedzie dogrywka ?

Leo - 1 lipca 2020, 22:21:43 - *.centertel.pl
do@Arcan - nawet jakby był remis 3-3 to będzie dogrywka. Przy jednym meczu bramki strzelone na wyjeździe są bez znaczenia. Wiele zależeć będzie od szczęścia. Jeśli się poszczęści- to wszystkie nasze 4 drużyny pierwszy mecz rozegrają u siebie.

grzesiek90 - 2 lipca 2020, 12:58:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do redakcji. dlaczego chorwacja ma 2 przedstawicieli w kwal.ligi mistrzów? przeciez oni do 15 miejsca tez mieli strate

asd - 2 lipca 2020, 13:03:10 - *.centertel.pl
Mają 15 miejsce w rankingu, który jest brany pod uwagę przy ustalaniu miejsc na ten sezon.

kacprowy - 2 lipca 2020, 19:00:31 - *.184.149.159.ipv4.supernova.orange.pl
tutaj ciekawe spostrzeżenia przy jednym spotkaniu wiele sie może zdarzyc nie chodzi tu tylko o polskie kluby będzie wiele niespodzianek podczas jednej rywalizacji może kilka dobrych marek nie wytrzymac presji

Murphy - 2 lipca 2020, 19:52:00 - *.dynamic.chello.pl
@grzesiek90
Do ustalenia ile drużyn w jakich pucharach startuje, i od której rundy zaczynają grę bierze się pod uwagę ranking krajowy z sezonu poprzedzającego sezon który jest obecnie rozgrywany, albo dwa sezony wstecz, w stosunku do tego który ma być grany.
Czyli żeby "rozstawić" sezon 20/21 bierzesz pod uwagę sezon pucharowy 18/19.
Tam Chorwacja jest 15 i ma dwa miejsca.
Robi się to też tak dlatego, żeby już przed sezonem drużyny z konkretnych lig wiedziały o ile miejsc pucharowych walczą w swojej lidze.

kaka - 3 lipca 2020, 10:52:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Za rok prawdziwe granie Conference Liga :D

tors - 3 lipca 2020, 14:23:41 - *.centertel.pl
Pean na cześć Termalici:
Więcej dobrych zagranicznych zawodników i Polaków o dobrej renomie. W końcu stać na to Bruk-Bet. Ma pieniądze. Liczę, że stanie się polskim Szachtarem Donieck.
W FM-ie 15 moja Termalica jest silna.
Skład: Kleemann - Nhamoinesu, Chygrynskyi, Politevich, Florentin Pogba - Enzo Kalinski, Borysiuk, Ledesma - Wolski, Huszti - Jonathas
Kleemann talent na poziomie dzisiejszego Majeckiego. W odwodzie m.in. Obraniak oraz juniorzy z całego świata łącząc w sobie zarówno myśl Szachtara jak i Salzburga.
Liczę, że za x lat Termalica wraz z Legią będzie nadawać rytmu zarówno w polskiej lidze dzieląc pomiędzy sobą wszystkie trofea jak i sukcesy w pucharach. Czyli regularna gra w wiosennych play-off LE i grupie LM atakując co najmniej 3. miejsce, aby uzyskać prolongatę pucharową na wiosenne play-off LE właśnie.

MM. - 3 lipca 2020, 14:38:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Arcan: Jezeli bedzie jeden mecz to bedzie dogrywka i ew.karne. Tak jak masz w fazach puchatowych woelkich imprezach jest remis w regularminowym czasie jest dogrywka ew.karne. Mecze beda rozgrywane na neutralnym stadionie gdy

G - 3 lipca 2020, 19:43:38 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
@Leo
Drużyny angielskie nie grały w pucharach od sezonu 1985/86 do 1989/90. W tym okresie polskim zespołom tylko raz udało się przejść więcej niż jednego rywala (Legia w EC3 85/86). Owszem, mieliśmy pecha w losowaniach: Real, Juventus, Rangers, dwukrotnie Barcelona. Ale odpadaliśmy też z ekipami z Rumunii, Bułgarii czy Finlandii. Twoja teoria jest więc mocno naciągana.

Leo - 5 lipca 2020, 14:59:32 - *.centertel.pl
do@G - ale zawsze było trochę lżej- bez tych Anglików.
Niestety- w tych latach polska piłka klubowa była już bardzo słaba.

Leo - 5 lipca 2020, 15:03:29 - *.centertel.pl
Anglicy wrócili do pucharów w sezonie 1990/1991. Przez brak punktowania w ostatnich 5 sezonach mieli 0 punktów w Rankingu Krajowym UEFA i zajmowali ostatnie miejsce - za San Marino.
I pokazali Europie - jak się walczy o punkty do Rankingu Krajowego i jak się awansuje w tymże rankingu mimo braku rozstawień.
Polska winna brać z Anglii przykład.

Kong - 5 lipca 2020, 16:41:46 - *.play-internet.pl
Legia przy pechowym losowaniu leci już w 1 rundzie. Mistrz Szwecji jak i Brześć to będzie 50/50 no i jest jeszcze mądrze prowadzona i mocniejsza niż rok temu Riga Fc. Fajnie, że emocje wrócą ale optymistą nie da sie być.

Leo - 5 lipca 2020, 22:31:41 - *.centertel.pl
do@Kong - w I rundzie LM Legia obojętnie kogo wylosuje- grając wyjazd miażdży rywala.

Batr - 6 lipca 2020, 0:47:07 - *.centertel.pl
Kto będzie gospodarzem meczu? Drużyna niżej rozstawiona czy losowanie?

Leo - 6 lipca 2020, 7:36:56 - *.centertel.pl
Gospodarzem będzie drużyna która wylosuje rolę gospodarza. Czyli paradoks- niżej rozstawiony zespół może zawsze losować bycie gościem.

Murphy - 6 lipca 2020, 8:24:07 - *.dynamic.chello.pl
To że Anglików Anglicy potracili wszystkie punkty w rankingu, nie oznacza że nagle przestali umieć grać w piłkę. Tym bardziej że grali przecież u siebie w lidze i pucharach.
Czy mieli trudniej trochę? Na początku.
Owszem.
Nasze zespoły zaś mogłyby być pewnie losowane z rozstawieniem przez 4 rundy, i na końcu okazywałoby się że przegrywamy.
Bo polski futbol ciągnie w dół a nie w górę. Co w rankingu widać.
Mamy w pucharach poza Legią przypadkowe drużyny zazwyczaj, tak że żadna z nich nie jest w stanie nabudować sobie choćby średnio przyzwoitego rankingu, żeby być rozstawiona w dwóch pierwszych rundach.
A nawet jak któraś jest, to jest blamaż. Dodatkowo Lech od sezonu 11/12 postanowić roztrwonić to co miał. A Legia robi to od sezonu 15/16, z wyjątkiem gdzie cudem dostała się do LM, i psim swędem spadła z trzeciego miejsca grupy LM, do LE.
Jeśli zaliczy blamaż w tym sezonie, to w następnym łatwiej już nie będzie, bo droga do LM to już będzie prawdziwy koszmar, do LE będzie będzie bardzo trudno, a do LE2 trudno.
Sny o miażdżeniu rywala w pierwszej rundzie, sobie daruj. I przypomnij poprzedni sezon, i to jak Legia kogoś tam "zmiażdżyła"

Kong - 6 lipca 2020, 12:54:18 - *.play-internet.pl
Leo - Mam nadzieje, że sobie żarty robisz bo nie wierze aby można było być tak ślepym.

Arthur - 6 lipca 2020, 13:41:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co bedzie jak LM wygra Bayern a bayern jest 4 napisany w 1 koszyku a na 1 miejscu jest zwyciezca LM

Arthur - 6 lipca 2020, 14:03:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zwyciezca LM bedzie Bayern to do pierwszego koszyka musi trafic najlepsza druzyna z drugiego koszyka to Atletico Madryt, a do drugiego koszyka trafi wtedy Benfica z trzeciego, a do trzeciego koszyka trafi Lokomotiw z czwartego, a do 4 koszyka wtefy kto trafi?

Murphy - 6 lipca 2020, 16:30:21 - *.dynamic.chello.pl
@Arthur
Jeśli zwycięzca LM zakwalifikuje się jednocześnie do LM przez zajęcie odpowiedniego miejsca w lidze, w chwili obecnej wygląda to tak.
Mistrz z federacji zajmującej 11 miejsce w rankingu czyli z Holandii, trafia od razu do fazy grupowej, i jest rozstawiany zgodnie z rankingiem. Czyli Ajax wypchnie pewnie Zenit St Petersburg.
Podobnie będzie się miała sprawa ze zdobywcą pucharu LE, jeśli jednocześnie zakwalifikuje się przez ligę, to trzecia drużyna z federacji która jest 5 w rankingu, czyli z Francji automatycznie dostaje miejsce w fazie grupowej

Murphy - 6 lipca 2020, 16:35:31 - *.dynamic.chello.pl
Mała poprawka Ajax oczywiście nie wypchnie nikogo z pierwszego koszyka. Tylko będzie w trzecim, zamieniłem współczynnik i z 69 zrobiłem 96 ;)
A co do drużyny francuskiej, to byłoby to Stadt Rennais i byłoby w czwartym koszyku fazy grupowej LM

observer - 7 lipca 2020, 1:02:57 - *.centertel.pl
Nowy sezon mamy zacząć 22.08. Czyli po miesiącu. Czyli znowu zrobić trzeba będzie okres przygotowawczy i przez 6 tygodni nogi będą ciężkie i po pucharach z ogórkami...
A można by było wykorzystać szansę i grać z marszu sezon od 1 sierpnia. Piłkarze byliby już ograni i w dobrej formie na puchary, ale departament rozgrywek zrobi wszystko by polska piłka nie podskoczyła wyżej "wała"... Bo przecież o to chodzi by się nie udało...

K - 7 lipca 2020, 8:07:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To akurat nie nowość, że związek kładzie lagę na pucharowe eliminacje bo ważniejsza jest dla nich liga. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłby start ligi nawet w połowie września (większość zachodnich tak wystartuje) i rozegranie 30 kolejek.
A tak to będzie jak co roku czyli już na początku sezonu wymieszana liga a pucharami w tygodniu i obawiam się że nasze czołowe kluby nawet z bardzo przeciętnymi rywalami będą oddychać w tych pierwszych meczach rękawami.

@Leo - 7 lipca 2020, 16:28:54 - *.dynamic.chello.pl
Leo, mała prośba, nie pompuj kolejny rok z rzędu balonika pod nazwą "potężna Legia w LM" bo patrząc na takie nierozstawione zespoły w pierwszej rundzie eliminacji jak np. Djurgardens, Brześć czy nawet ormiański Ararat-Armenia to nie zdziwi mnie odpadnięcie Legii już na tym etapie.

@@Leo - 7 lipca 2020, 21:20:39 - *.centertel.pl
Wystarczy, że Legia losuje grę na wyjeździe i śmiem twierdzić, że mogą mieć kłopoty z nawet z połową nierozstawionych drużyn w pierwszej rundzie. Poza Djurgardens, Rygą czy Dinamem Brześć można dodać choćby Dinamo Tbilisi (rok temu wyeleminowali w LE odpadli dopiero z Feyenoordem, z którym zremisowali u siebie), Linfield (rok temu pokonali u siebie pogromcę polskich drużyn Karabach), Ararat-Armenię Erewań (rok temu otarli się o fazę grupową LE, odpadli po karnych) czy starych znajomych Legii Europa FC.

@@Leo - 7 lipca 2020, 21:21:49 - *.centertel.pl
Wyżej miało być: rok temu wyeleminowali w LE Gabalę i odpadli dopiero z Feyenoordem

Mes02 - 7 lipca 2020, 21:23:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Czarnogórze zakończono sezon w Lidze Europy zagrają Sutjeska (I runda kwalifikacyjna) a FK Iskra i FK Zeta (runda wstępna).

@@Leo - 7 lipca 2020, 21:34:55 - *.centertel.pl
Co nie znaczy, że życzę im źle lub nie wierzę w nich kompletnie, ale po wynikach z ostatnich lat polskich drużyn widać, że jesteśmy na poziomie Luksemburga, Armenii czy Gruzji, bo Słowacja, Kazachstan czy Białoruś nam odjechały.
I nie mówię tylo o Legii, ale o wszystkich potencjalnych pucharowiczach.
I to się nie zmieni, póki kibice wciąż będą płacić za oglądanie anoninowych przeciętniaków z Bałkanów czy Słowacji.
PS. Legia pokazuje własnie swoją siłę w PP z Cracovią.

Leo - 7 lipca 2020, 22:40:45 - *.centertel.pl
Sprawa odpadnięcia z Cracovią jest łatwa do rozszyfrowania. Legia skupiła się na Mistrzostwie Polski- i nie chciała bić się na 2 frontach - tym bardziej że zdobycie podwójnej korony w Polsce nic nie daje, bo i tak musieliby walczyć o Superpuchar który powinien być przyznany zdobywcy Podwójnej Korony bez gry. Zobaczycie- że w lidze Legia nie przegra z Cracovią i zostanie Mistrzem.
A sprawa podejścia do pucharów naszych drużyn jest dla mnie oczywista: drużynyn nie chcą się rozpraszać i wolą skupiać się na lidze. Dlaczego?
Bo chcą w następnym sezonie załapać się do pucharów. Dlaczego? Bo są wynagradzani z puli przeznaczonej dla pucharowiczów z transmisji ekstraklasy wg klucza: Mistrz- 40%, 2 miejsce- 30%, 3 miejsce- 20%, 4 miejsce- 10%. Gdyby płacono nie za miesca, tylko wprost proporcjonalnie do punktów zdobytych w Rankingu Krajowym to podejście do pucharów byłoby inne. A tak winny jest system...

MM - 8 lipca 2020, 13:54:47 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nie wiem czy będą rozbijały federacji po poziomu futbolu w krajach, I kraje najbardziej rozwinięty,
II kraje rozwinięty, III. kraje trzeciej kategorii . Polska jest kraj trzeciej nie nierozwiniętym futbolem. miejsce 35-45 w Rankingu.

Przemek - 8 lipca 2020, 14:28:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto mi powie dlaczego jest w symulacji napisany Slask Wroclaw? Czwarty zespol wgl nie gra w pucharach tylko zdobywca krajowego pucharu! Dla redakcji przypominam ze w pucharach gra mistrz, wicemistrz, trzecia druzyna sezonu oraz zdobywca krajowego pucharu

Pl - 8 lipca 2020, 14:54:25 - *.158.135.92
Przemek
Zwróć uwagę na punkt: "w przypadku krajowych rozgrywek pucharowych przyjęto, że puchar wygra drużyna z najwyższego miejsca w lidze spośród zespołów, które pozostały w grze". Czyli do dnia wczorajszego Legia będąc najwyżej w tabeli z drużyn grających, została uznana automatycznie za zwycięzcę Pucharu. To oznacza, że zwolniło się jedno miejsce i przyznane zostało ono drużynie z 4 miejsca czyli Śląskowi.

Witkowski - 8 lipca 2020, 20:15:21 - *.dynamic.chello.pl
Tak po prawdzie to, czy będzie tam wpisany Śląsk, Cracovia czy Lechia, pod względem rozstawień i współczynników nic nie zmienia. Kogoś trzeba było tam założyć.

Przemek - 8 lipca 2020, 23:03:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia odpadla! Lech odpadl! W pucharze polski zostaly tylko Cracovia i Lechia oni zajmuja odpowiednio 5 i 6 miejsce w lidze ale nadal w symulacji wodnieje Slask! Juz wiadomo ze w pucharach nie zagra 4 druzyna a nadal widnieje slask. Dlaczego?

stefan - 8 lipca 2020, 23:51:13 - *.dynamic.chello.pl
Przemek - weź się opanuj, masz przecież datę aktualizacji przy każdej tabelce. Miotasz się kwadrans po meczu, że nie zaktualizowano całej kobyły pucharowej. Ręce opadają.

Przemek - 9 lipca 2020, 0:25:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jest juz poprawione jest Cracovia w symulacji ale dlaczego gra w 1 a nie w 2 rundzie? Zdobywca pucharu polaki gra od 2 rundy

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas