11 maja 2009, 21:02:13 - prof
Belgia U-19 1-1 Polska U-18

W spotkaniu towarzyskim drużyn młodzieżowych reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała na wyjeździe 1-1 (1-0) z reprezentacją Belgii do lat 19.

11 maja 2009, 19:00 - Tongeren
Belgia 1-1 Polska
Bruno Gianni 90 (k) - Paweł Oleksy 38

Belgia Anthony Moris - Dimitri Daeseleire (55 Maxim Geurden), Dedryck Boyata, Sam Vanaken (46 Jeroen Appeltans), Dimitri Parker (76 Carlo Evertz), Fazli Kocabas, Guillaume Francois, Sebastien Phiri, Nill De Pauw, Kevin De Bruyne (55 Bruno Gianni), Yassine El Ghanassy (55 Kevin Kis).

Polska Filip Kurto - Mateusz Podstolak, Mateusz Bartków, Kamil Wenger, Paweł Oleksy - Michał Kucharczyk (88 Krzysztof Kasak), Bartosz Salamon, Tomasz Hołota, Rafał Figiel (57 Tomasz Pożoga) - Mateusz Szczepaniak (75 Mikołaj Zwoliński), Michał Fidziukiewicz (87 Patryk Kamiński).

żółte kartki: Figiel, Kurto.

źródło: własne / sport.be

piastol - 11 maja 2009, 21:06:13 - *.internetdsl.tpnet.pl
Oni musieli gola stracić w 90 min bo jak widziałem jeszcze na livemecz.pl to w 90 min było 1:0 dla Naszych

gol - 11 maja 2009, 21:06:47 - *.malbork.mm.pl
a gdzie Zeyn Alabidyn S-Latef?

maly - 11 maja 2009, 21:08:12 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.0.25)
o widze że szczepaniak zrezygnowal z żużla, a w obronie gra syn managera Arsene Wengera :]

gol - 11 maja 2009, 21:09:37 - *.malbork.mm.pl
Salamon zagrał gwiazda europejskiej piłki

do_gol - 11 maja 2009, 21:13:09 - *.chelm.mm.pl
Też mi gwiazda ławka albo trybuny w cienkiej Bresci

mzn - 11 maja 2009, 21:24:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w sumie to tylko gratulowac. patrzac na wycene pilkarzy na transfermarkt.de etc. to zadnych szans z nimi nie mieli. ale akurat co do mlodziezowych wycen i samych pilkarzy to mozna by duzo dopoiwadac na tej niemieckiej stronce ale wynik i tak swietny.http://www.transfermarkt.de/de/nationalman
nschaft/6/europa/jugend/kontinentj.html dla porownania najdrozszy pilkarz z belgii kosztuje 500 tys euro do lat 19 a polski o euro

j-23 - 11 maja 2009, 22:23:26 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
Byłem,widziałem Nasi byli zdecydowanie lepsi sędzia ich skręcił w 92 min gwizdnął karnego z powietrza a wczeSniejn też próbował.Nie gwizdal fauli na bramkarzu a jeszcze dał mu kartkę

popolskiem - 11 maja 2009, 22:27:22 - *.tor.primus.ca
do mzn, najdrozszy Belg to tylko 500 tys euro? Salamon to latwo przebije bo Brescia juz odbila oferte 1.5 mil. z West Ham, a w ostatnim miesiacu wloskie media mowili ze Napoli oferuje 4 mil.
do do_gol, prawda ze Salamon nie gra regularnie ale ile 17-sto latkow w czolowych klubach Serie B juz zagral tyle co on? Dlatego wlosi (jako piersi) zaczneli mowic ze ten pilkarz moze zostac gwiazda.
P.S. Nie czepiajcie sie mojego polskiego bo rzadko gadam po polsku w Kanadzie.

Karny - 11 maja 2009, 22:56:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ej wiecie jak padła bramka dla Belgów,ewidentny i głupi karny po faulu bramkarza.
Bramkarze do zmiany !!

j-23 - 11 maja 2009, 23:07:39 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
do Karny:chłopie co ty za bzdury wypisujeszjak już pisałem byłem na meczu i widziałem.Kurto był 10 metrów od zdarzenia.Belg rzucił się na leżącego Wengera,a sędzia ku zdziwieniu nawet Belgów pokazał jedenastkę.Coś mi się zdaje że ty KArny jesteś jakimś zakompleksionym bramkarzykiem.

ciekawy - 11 maja 2009, 23:13:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny!! oglądałeś mecz na Eurosporcie? przeczytaj co napisał j-23 ( był na meczu ) i karny był z powietrza sędzia pewnie Belg skręcił wynik.... chyba że jesteś młodym bramkarzem aspirującym do kadry tylko coś ci zabrakło ...... ok! to wszystko rozumiem. Nabierz dużo powietrza i Wyluzuj! Wszystko jeszcze jest w twoich rękach.

Engel - 11 maja 2009, 23:21:58 - *.nrth.cable.ntl.com
A Smolarek??Dziwne...

lolo - 11 maja 2009, 23:23:31 - *.range86-143.btcentralplus.com
j-23 kto się wyróżniał? szczególnie chodzi mi o to, jak się zaprezentowali Kucharczyk, Wenger i Figiel...
z góry dzięki

jodła 86 - 12 maja 2009, 1:03:53 - *.icpnet.pl
Któryś z Naszych zawodników co był aspirowany do gry w pierwszej "Jedenastce" ma kontuzje i na stronie Federacji Belgii jest nazwisko Wolkiewicz, ktoś może potwierdzić te info? Pozdro

maciej.cho - 12 maja 2009, 2:30:21 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
Dwie niespodzianki czekały w Belgii na podopiecznych Michała Globisza. Pierwsza mało zabawna, to fakt, że rywale wystawili przeciwko polskiej U-18 starszy rocznik. Na dodatek byli to piłkarze, którzy dwa lata temu zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy. Winą za ten stan rzeczy należy obarczyć gospodarzy, którzy bez konsultacji ze stroną Polską zmienili ustalenia. Gdzie jak gdzie, ale właśnie w piłce młodzieżowej jeden rok różnicy to czasami bardzo wiele. Drugą niespodziankę Polska ekipa ujrzała na stadionie w Tongeren, gdzie radośnie powiewała Polska flaga zawieszona…odwrotnie. Organizatorzy szybko poprawili swój błąd.

maciej.cho - 12 maja 2009, 2:31:33 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
Polacy zaczęli z jednym napastnikiem. Fidziukiewicza wspierał grający tuż za nim Szczepaniak. Z prawej strony szalał ofensywnie usposobiony Kucharczyk. W środku pola prym wiedli niemal bezbłędni Salomon i Hołota. Ten pierwszy po meczu odleciał do Brescii, która walczy o awans do Serie A i nie zagra w meczu rewanżowym.
Różnica wieku w ogóle nie rzucała się w oczy. Polacy zagrali ofensywnie i z polotem. Od początku ostrzeliwali bramkę Belgów Kucharczyk, Hołota, Figiel i Oleksy. Niestety brakowało precyzji. W 13. minucie Figiel z rzutu wolnego trafił wreszcie w bramkę, ale na posterunku był bramkarz Standardu Liege Morris. Kilka minut później niemal sam na sam znalazł się Kucharczyk. Obrońcy w ostatniej chwili wybili mu piłkę. Pierwszą groźną sytuacje gospodarze stworzyli niemal po półgodzinie.

maciej.cho - 12 maja 2009, 2:33:03 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
El Ghanassy’emu brakło jednak dokładności. W 38 minucie dwa metry od narożnika pola karnego faulowany był Kucharczyk. Rzut wolny w stylu Cristino Ronaldo wykonał Oleksy i piłka wylądowała tuż pod spojeniem. Bramka z kategorii „stadiony świata”. Tuz przed przerwą blisko podwyższenia był Szczepaniak, ale jego strzał złapał z trudem golkiper. Gdy Polacy byli już myślami w szatni w 100% sytuacji znalazł się El Ghanassy. Kurto fantastycznie sparował strzał Belga nogą. Po przerwie obraz gry zmienił się dopiero, gdy Belgowie wprowadzili pięciu nowych graczy. Jeden z nich Kis, w pełnym biegu mając tylko przed sobą Kurto strzelił obok bramki. To jednak piłkarze Globisza kontrolowali wydarzenia na boisku. Mogło być „po meczu” kiedy Szczepaniak zamiast podawać na czystą pozycję koledze, strzelił. Mocno i ponad bramką. Czym bliżej końca tym …belgijski sędzia spotkania Deckers coraz wyraźniej faworyzował gospodarzy. Zaczęło się od podyktowania rzutu wolnego pośredniego dla rywali z …

maciej - 12 maja 2009, 2:35:05 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
11 metrów, kiedy to Belg nakładką zaatakował naszego bramkarza. Protestujący Kurto dostał żółtą kartkę. To go tak pobudziło, że fantastycznym wybiegiem obronił ten groźny stały fragment gry. W 87 minucie idealnej sytuacji do podwyższenia nie wykorzystał bezwzględnie najlepszy na boisku Hołota. W doliczonym czasie gry sędzia dał pokaz stronniczości. Odgwizdał wydumany faul Wengera i podarował swoim rodakom rzut karny. Decyzja ta wywołała śmiech na trybunach, a grupa ponad 30 trenerów belgijskich, dla których to spotkanie było elementem egzaminu na licencję trenerską przyjęła tę decyzję buczeniem. Karnego pewnie wykorzystał gracz Lille Bruno. W 94 minucie ułańską szarżę na bramkę rywali przeprowadził Zwoliński, ale będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem za daleko sobie ją wypuścił.

maciej.cho - 12 maja 2009, 2:36:28 - *.6-242-81.adsl-static.isp.belgacom.be
Będący na meczu Włodzimierz Lubański nie ukrywał, że Polacy zostali w ordynarny sposób odarci z zasłużonego zwycięstwa i pocieszał podłamanych piłkarzy. Nasi piłkarze pokazali dojrzałość taktyczną, jaką trudno znaleźć w wielu dorosłych drużynach, i w meczu rewanżowym coś rywalom będą chcieli udowodnić. Szkoda, ze bez Salomona i Hołoty, który musi wypoczywać przed meczami GKS Katowice.

m@ss - 12 maja 2009, 10:37:27 - *.244.73.182
Ktoś wie, czy środowe spotkanie rewanżowe można obejrzeć w telewizji? Jeśli tak, to na jakim kanale?
Pozdro,
m@ss

234 - 12 maja 2009, 12:16:12 - *.pz3-nat.espol.com.pl
m@ss, nie chcę Ci odbierać złudzeń, ale nie licz na to

m@ss - 12 maja 2009, 12:48:02 - *.244.73.182
Ktoś pisał o eurosporcie... czyli może jakieś skróty były? :-)
Pozdro

thebill - 12 maja 2009, 14:00:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na Eurosporcie tez nie liczcie, ze cos pokaza, bo obecnie pokazuja ME U-17,a na mecze towarzyskie druzyn juniorskich poprostu nie ma sensu pokazywac

bonner - 12 maja 2009, 16:17:43 - *.gov.uk
szkoda ze chlopakow przerobili ale z drugiej strony to jest pilka i tego niestety tez musza sie nauczyc. A ze sedzie z Belgii to jakis zart jest
Maciej.cho - wielkie dzieki za obszerna relacje!