[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Mecze :.

Serbia Fudbalski Savez Srbije
Rok założenia:
Barwy:
Adres:
Kraj: Serbia
WWW: http://www.fss.rs (oficj.)
Stadion: pojemność - brak danych / boisko - brak danych
Prezes:
Trener: Mladen Krstajić


Sukcesy

wicemistrzostwo Europy - (2x) - 1960, 1968
1/2 finału Mistrzostw Świata - 1930, IV miejsce Mistrzostw Świata - 1962
starty w Mistrzostwach Świata - (10x) - 1930, 1950, 1954, 1958, 1962, 1974, 1982, 1990, 1998, 2006
Igrzyska Olimpijskie - złoty medal - 1960
Igrzyska Olimpijskie - brązowy medal - (3x) - 1948, 1952, 1956
Igrzyska Olimpijskie - brązowy medal - 1984
 
Kadra


Bramkarze: 1. Vladimir Stojković (28.07.83, FK Partizan), 12. Predrag Rajković (31.10.95, Maccabi Tel Awiw), 23. Marko Dmitrović (24.01.92, SD Eibar).
Obrońcy: 2. Antonio Rukavina (26.01.84, Villarreal CF), 3. Duško Tošić (19.01.85, Beşiktaş JK), 5. Uroš Spajić (13.02.93, RSC Anderlecht), 6. Branislav Ivanović (22.02.84, Zienit Sankt Petersburg), 11. Aleksandar Kolarov (10.11.85, AS Roma), 13. Miloš Veljković (26.09.95, SV Werder Bremen 1899), 14. Milan Rodić (02.04.91, FK Crvena zvezda), 15. Nikola Milenković (12.10.97, ACF Fiorentina).
Pomocnicy: 4. Luka Milivojević (07.04.91, Crystal Palace FC), 7. Andrija Živković (11.07.96, SL e Benfica), 10. Dušan Tadić (20.11.88, Southampton FC), 16. Marko Grujić (13.04.96, Cardiff City FC), 17. Filip Kostić (01.11.92, Hamburger SV), 20. Sergej Milinković-Savić (27.02.95, SS Lazio), 21. Nemanja Matić (01.08.88, Manchester United FC), 22. Adem Ljajić (29.09.91, Torino FC).
Napastnicy: 8. Aleksandar Prijović (21.04.90, PAÓK), 9. Aleksandar Mitrović (16.09.94, Fulham FC), 18. Nemanja Radonjić (15.02.96, FK Crvena zvezda), 19. Luka Jović (23.12.97, Eintracht Frankfurt).
 
Uwagi

• Od 1918 do 1929 część Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców (SHS), od 1929 do 2003 część Jugosławii, od 2003 do czerwca 2006 część Serbii i Czarnogóry.
 
Kluby
   FC Kolubara (Lazarevac) (f)
   FK 14. Oktobar (Kruševac)
   FK 21. Maj (Belgrad)
   FK AIK (Bačka Topola)
   FK Bačka Palanka
   FK Banat (Zrenjanin)
   FK BASK (Belgrad)
   FK Bečej
   FK Beograd
   FK Bežanija (Belgrad)
   FK Big Bull (Bačinci)
   FK Bor
   FK Borac (Čačak)
   FK Borac (Nowy Sad)
   FK BPI Pekar (Belgrad)
   FK Brodarac (Belgrad) (j)
   FK BSK Batajnica (Belgrad)
   FK BSK Borča (Belgrad)
   FK Budućnost (Arilje)
   FK Budućnost (Banatski Dvor)
   FK Budućnost Dobanovci (Belgrad)
   FK Budućnost Krušik 2014 (Valjevo)
   FK Budućnost (Valjevo)
   FK Budućnost (Zvečka)
   FK Cement (Beočin)
   FK Crvena zvezda (Belgrad)
   FK Crvena zvezda (Belgrad) (j)
   FK ČSK-Pivara Čelarevo
   FK Čukarički (Belgrad)
   FK Čukarički (Belgrad) (j)
   FK Đerdap (Kladovo)
   FK Dinamo (Pančevo)
   FK Dinamo (Vranje)
   FK Donji Srem (Pećinci)
   FK Dubočica (Leskovac)
   FK Građanski (Svilajnac)
   FK Grafičar (Belgrad)
   FK Graničar (Đala)
   FK Hajduk (Belgrad)
   FK Hajduk (Čurug)
   FK Hajduk (Kula)
   FK Indeks (Nowy Sad)
   FK Inđija
   FK Jagodina
   FK Javor (Ivanjica)
   FK Jedinstvo (Paraćin)
   FK Jedinstvo Putevi (Užice)
   FK Jedinstvo (Rumenka)
   FK Jedinstvo (Stara Pazova)
   FK Jedinstvo (Ub)
   FK Kabel (Nowy Sad)
   FK Karađorđe (Topola)
   FK Kolubara (Lazarevac)
   FK Komgrap (Belgrad)
   FK Kopaonik (Brus)
   FK Kosanica (Kuršumlija)
   FK Krtinska (Obrenovac)
   FK Krušik (Valjevo)
   FK Loznica
   FK Mačva (Šabac)
   FK Metalac (Gornji Milanovac)
   FK Milicionar (Belgrad)
   FK Mladi radnik (Požarevac)
   FK Mladost (Apatin)
   FK Mladost (Bački Jarak)
   FK Mladost (Lučani)
   FK Mladost (Lukićevo)
   FK Mladost (Omoljica)
   FK Moravac (Mrštane)
   FK Napredak (Kruševac)
   FK Novi Beograd (Belgrad)
   FK Novi Pazar
   FK Obilić (Belgrad)
   FK Palilulac Krnjača (Belgrad)
   FK Partizan (Belgrad)
   FK Polet (Ljubić)
   FK Polimlje (Prijepolje)
   FK Posavac (Boljevci)
   FK Proleter (Nowy Sad)
   FK Proleter (Zrenjanin)
   FK Prvi maj (Ruma)
   FK Rad (Belgrad)
   FK Rad (Belgrad) (j)
   FK Radnički (Belgrad)
   FK Radnički (Klupci)
   FK Radnički (Kragujevac)
   FK Radnički (Nisz)
   FK Radnički (Nova Pazova)
   FK Radnički (Obrenovac)
   FK Radnički (Pirot)
   FK Radnički (Šid)
   FK Radnički (Sombor)
   FK Radnički (Sutjeska)
   FK Radnik (Surdulica)
   FK Sartid (Smederevo)
   FK Semendria 1924 (Smederevo)
   FK Senta
   FK Sevojno
   FK Sinđelić (Belgrad)
   FK Slavija (Nowy Sad)
   FK Sloboda (Užice)
   FK Sloga (Batočina)
   FK Sloga (Kraljevo)
   FK Sloga (Petrovac na Mlavi)
   FK Sloga (Požega)
   FK Sloga (Temerin)
   FK Sloven (Ruma)
   FK Smederevo
   FK Sopot
   FK Spartak (Debeljača)
   FK Spartak (Subotica)
   FK Srem (Belgrad)
   FK Srem (Sremska Mitrovica)
   FK Sremčica
   FK Šumadija 1903 (Kragujevac)
   FK Tabane Trgovački (Jagodina)
   FK Teleoptik (Belgrad)
   FK Temnić 1924 (Varvarin)
   FK Timok (Zaječar)
   FK Topličanin (Prokuplje)
   FK Turbina (Vreoci)
   FK Veternik (Nowy Sad)
   FK Vojvodina (Nowy Sad)
   FK Voždovac (Belgrad)
   FK Vrbas
   FK Vršac
   FK Vučje
   FK Vujić (Valjevo)
   FK Žarkovo (Belgrad)
   FK Železničar (Belgrad)
   FK Železničar (Lajkovac)
   FK Železničar (Nisz)
   FK Železničar (Smederevo)
   FK Železnik
   FK Zemun (Belgrad)
   FK Zlatibor (Čajetina)
   FK Zlatibor Voda (Horgoš)
   FK Zvezdara (Belgrad)
   KMF Ekonomac (Kragujevac) (f)
   KMF Marbo (Belgrad) (f)
   KMF Niš (f)
   OFK (Belgrad)
   OFK Kikinda
   OFK Mladenovac
   OFK Morava (Katrga)
   OFK Odžaci
   OFK Radnički (Kovači)
   RFK Novi Sad
   ŽFK Masinac-Classic Niš (k)
   ŽFK Napredak (Kruševac) (k)
   ŽFK Spartak (Subotica) (k)
 
Dane z sezonu: 2017/18
Zobacz także dane z sezonu: 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   2006/07 - eliminacje do Mistrzostw Europy Austria/Szwajcaria 2008
   2008/09 - eliminacje do Mistrzostw Świata RPA 2010
   2009/10 - Mistrzostwa Świata - Republika Południowej Afryki 2010
   2010/11 - eliminacje do Mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012
   2012/13 - eliminacje do Mistrzostw Świata Brazylia 2014
   2014/15 - eliminacje do Mistrzostw Europy Francja 2016
   2016/17 - eliminacje do Mistrzostw Świata Rosja 2018
   2017/18 - Mistrzostwa Świata - Rosja 2018
   2018/19 - eliminacje do Mistrzostw Europy 2020
   2018/19 - Liga Narodów 2018/2019

 

Napisz do nas