[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2022/2023 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 

 
   

5 marca 2005, 11:00 - Chorzów (Stadion Śląski - boisko boczne)
GKS Katowice 5-3 Grunwald Ruda Śląska
Dawid Plizga 8, Radosław Chołuj 13 (s), Krzysztof Markowski 20 (k), Mateusz Kapitan 72, Grzegorz Kmiecik 80 - Adam Duda 50 (k), Szymon Łuszczek 65, Jarosław Zajdel 90

GKS Katowice: Sławik (46 Leciejewski) - Mysiak (46 Polczak), Markowski (46 Onyekachi), Bartnik - Andruszczak (46 Sroka), Wijas, Czerwiec, Górski (83 Kasprzak), Mielnik (58 Sala) - Plizga (72 Kapitan), Kmiecik.

Grunwald Ruda Śląska: Podolak (46 Janosz) - Jarczyk (52 Loch), Duda, Chołuj (50 Kegler), Szpoton - Krajanowski, Karcz (63 Zajdel), Altman (46 Sobiech), Łuszczek (70 Tomaszewski) - Jurok (77 D.Starowicz), Kroczek (81 Łuszczek).

W 53. minucie Adam Duda nie wykorzystał rzutu karnego.


Piłkarze GKS-u Katowice pokonali w sobotę czwartoligowy Grunwald Ruda Śląska 5-3. O ile gra pierwszoligowców w pierwszej połowie mogła napawać jeszcze optymizmem, to w drugiej części spotkania było już dużo gorzej. W spotkaniu nie wystąpili Mirosław Widuch, który jest nadal chory, oraz Paweł Pęczak, który leczy kontuzję.

Katowiczanie już po 20 minutach prowadzili 3-0. Najpierw ładną akcję Artura Andruszczaka skutecznie wykończył Dawid Plizga. Chwilę później samobójczego gola strzelił Radosław Chołuj, a potem skutecznie rzut karny wykonał Krzysztof Markowski. - Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i łatwo wygramy - komentował Andruszczak, który wraz z kilkoma innymi piłkarzami opuścił boisko w przerwie sparingu. Niestety, zmiennicy okazali się dużo słabsi i "swoją połowę" nieoczekiwanie przegrali.

Fatalne w skutkach okazało się przede wszystkim ściągnięcie z boiska stopera Markowskiego, którego na tej pozycji zastąpił Ryszard Czerwiec. - Markowski był zmęczony po czwartkowym sparingu na śniegu i dlatego dałem mu odpocząć. Rysiek też miał już trochę dosyć, więc dałem go na stopera. Nie do końca się to jednak sprawdziło - tłumaczył Jan Furtok, szkoleniowiec GKS-u. Czerwiec zupełnie nie dawał sobie rady na tej pozycji i widać było, że jest mocno zagubiony. Rudzianie pierwszą bramkę zdobyli już pięć minut po przerwie. Grzegorz Górski sfaulował Tomasza Szpotona, a Adam Duda pewnie wykorzystał rzut karny. Kilka minut później Duda ponownie stanął przed szansą na zdobycie bramki, po tym jak Czerwiec sfaulował w polu karnym Sebastiana Juroka, ale tym razem strzelił obok celu. W 65. minucie obrona GKS-u ponownie nawaliła i Szymon Łuszczek zdobył kolejnego gola. W końcówce meczu katowiczanie zaatakowali jednak śmielej. Najpierw Mateusz Kapitan strzałem pod poprzeczkę zdobył czwartego gola, a chwilę później Grzegorz Kmiecik zdobył piątą bramkę. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Jarosław Zajdel. - Smutny ten wynik, bo przecież Grunwaldowi blisko jest do piątej ligi. Oj, ciężka chyba czeka nas wiosna - kręcił głową Andruszczak.

Kibice GKS-u organizują we wtorek w katowickim Mega Clubie prezentację swojej drużyny. - Bardzo nas to zaskoczyło, bo coś takiego powinien przecież zorganizować klub. No, ale jeśli skoro tego nie zrobił, to świetnie, że przynajmniej nie zapomnieli o tym kibice. Takich fanów, jak my mamy, to można ze świecą szukać - mówili piłkarze.

źródło: www.grunwald.elsat.net.pl / Gazeta.pl

Dodano: 5 marca 2005, 14:06:56

JajoWasz - 5 marca 2005, 14:12:14 - *.welnowiec.net (*.16.64.56)
Byle tak dalej w lidze ...

epikur - 5 marca 2005, 14:15:58 - *.elektrosat.pl (*.168.23.127)
ale w lidze nie bedzie grunwaldu,panie jajo nasz

lodzio - 5 marca 2005, 14:34:01 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.11.94)
GKS JEST wielki!!!Liczy się wygrana!!!DAJEMY CZADY JAK DZIHADU FANATYCY, NIE ZNAJĄCY GRANICY KATOWICCY MELANŻOWNICY!!!Najważniejsze jest uratowanie klubu a nie liga!!!!!!!

Darek - 5 marca 2005, 14:38:47 - *.crowley.pl
Tak jest ratowanie klubu to priorytet, ale i tak: Nigdy nie spadnie, GKS nigdy nie spadnie!

Wiru - 5 marca 2005, 14:45:45 - *.246.jawnet.pl
3 bramki stracone z 4-ligowcem, przez drużyne któa chce grać w ekstraklasie. Na prawde dobrze życzę GKS-owi ale w takiej formie będzie na prawde ciężko, no ale walczcie, może sie też uda coś kupić, będzie dobrze

ciekawski - 5 marca 2005, 14:51:25 - *.12d.piotrkow.pilicka.pl
Wie ktoś może jak wypadł w dzisiejszym sparingu Rozwój Katowice?!

ZabaGieKSa - 5 marca 2005, 15:18:14 - *.chello.pl
Epikur,straszny pesymista z Ciebie...
Ty nie kibicujesz GieKSie?

epikur - 5 marca 2005, 15:51:23 - *.elektrosat.pl (*.168.23.127)
ja kibicuje wszystkim,gieksie też

Rafi - 5 marca 2005, 18:39:49 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
jak gks nie spadnie to mi chyba kaktus na czole wyrosnie przeciez oni z tym skladem by mieli problemy w drugiej lidze a jak ci wierni fanatycy sa pewni ze ich pozal sie boze klub nie spadnie to niech postawia na to wszystko co maja i wtedy zobaczymy.
Ale ja bym osobiscie odradzal bo jak postawicie wszystko co macie to na mecze drugiej ligi bedziecie na golasa chodzic

Darek - 5 marca 2005, 18:42:51 - *.crowley.pl
Rafi - napisałbym ci coś, ale dostałbym momentalnie bana...

Rafi - 5 marca 2005, 18:47:00 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
wiem ze prawda boli

Darek - 5 marca 2005, 19:10:00 - *.crowley.pl
Najbardziej mnie boli to, że tacy goście jak ty, wypowiadają się na temat piłki nożnej.
Niech zgadnę - jesteś z Chorzowa.

poti - 5 marca 2005, 19:50:52 - *.75.49.146.mielec49.ptc.pl (*.168.0.35)
kto zamieszca taki komentarz w którym nie ma składu 1-ligowego gks-u a jest skąłd 4-ligowca???/

antygks - 5 marca 2005, 23:27:46 - *.tvknet.pl (*.168.4.183)
FANTASTYCZNY WYNIK teraz to juz napewno nie spadną hahahahahahahahaha NO I JAKI FANTASTYCZNY PRZECIWNIK GKS GKS GKS hahahahahaha !!!!!!!!!!

leh - 6 marca 2005, 3:26:58 - *.welnowiec.net (*.16.200.46)
www.ratujmegiekse.pl
podpisz manifest !!

Rafi - 6 marca 2005, 10:30:24 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
nie niejestem z chorzowa jestem z lubina.
w rundzie jesiennej bylem na meczu z gks i juz wtedy to byla zenada uwazam ze w polskiej pilce nie ma miejsca na takie kluby moze jak spadna do II LIGI to w koncu sie cos ruszy w tym klubie i wroci do dawnych lat swietnosci

Gieksiarz - 6 marca 2005, 11:46:14 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.31.147)
Rafi - pewnie chodzi Ci o mecz kiedy Gieksa dostała 7.Piszesz że to była zenada,racja,ale pragne ci tylko przypomniec mecz Twojego Lubina z Wisłą.Jaki padł wtedy wynik???

ZabaGieKSa - 6 marca 2005, 12:02:32 - *.chello.pl
Rafi,a moze awans wywalczyliście na boisku?
Popatrz na swoje podwórko zanim sie wychylisz o innym klubie,i tak jak pisze GieKSiarz,zapomniałes czegos?
Do lat swietnosci,moze i wrócimy tylko bedzie to cięższe bo u nas kopalnie sie zamyka w przeciwieństwie do waszego regionu.

bugała - 6 marca 2005, 12:41:16 - *.it-net.pl
Dlaczego GKS gra tylko z IV ligowymi zespołami????

Goober - 6 marca 2005, 16:09:43 - *.chello.pl
Ciekawski- Rozwoj wygrał 4:2, bramki:Wróbel,M.Bosowski,Bonczek,Kiszel

JajoWasz - 6 marca 2005, 16:10:53 - *.welnowiec.net (*.16.64.56)
epikur
Wiadomo, że grunwaldu nie bedzie ale trzeba jakoś mobilizować jak nie zawodników tak kibiców. Podtrzymywać na duchu, że nie jest źle w sytuacji krytycznej. Należy być optymistą, a nie użalać sie, że GKS spada na dno.
NIGDY NIE SPADNIE !! GieKaeS NIGDY NIE SPADNIE !!

Rafi - 6 marca 2005, 16:57:50 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
no dobra tylko ze my dostalismy z wisla czyli mistrzem kraju i kto byl na meczu to wie ze wynik nie odzwierciedla tego co dzialo sie na boisku bo naszym po prostu w tym meczu celowniki nawalily a wy dostaliscie od zaglebia ktore jest beniaminkiem i podczas meczu oddaliscie dwa strzaly na bramke po marnych kontrach a poza tym my jestesmy na 5 miejscu a wy na ostatnim a awans oczywiscie ze wywalczylismy na boisku jak do tej pory poza pomowieniami nic nie ma nic nam nie udowodniono i uwierzcie mi tak zostanie a to ze na slasku sie kopalnie zamyka to fakt ale niektore miasta na pilarskiej mapie polski nie maja wcale kopalni i jakos zyja wiec nie mowcie ze to wina upadajacego przemyslu weglowego w polsce

Rafi - 6 marca 2005, 17:10:10 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
i prosze nie piszcie ze gke nigdy nie spadnie bo to jest smieszne a zarazem zalosne przeciez optymizm tez ma swoje granice

podły - 6 marca 2005, 17:24:14 - *.elsat.net.pl (*.173.173.84)
GKS Grunwald Ruda Śląska!!!!
My tez lata swietnosci mamy za soba i chwilowo przezywamy kryzys ale juz niebawem ta sytuacja sie zmieni i razem z Górnikiem,GKS,Ruchem b edziemy odgrywali znaczaca rolr w polskiej lidze Sląsk zawsze razem!!!!!!

podły - 6 marca 2005, 17:28:34 - *.elsat.net.pl (*.173.173.84)
Grunwald Ruda Śląska: Podolak (46 Janosz) - Chołuj (49 Kegler), Duda, Jarczyk (52 Loch) - Szpoton - Łuszczek (64 Tomaszewski), Altman (46 Sobiech), Karcz (61 Zajdel), Krajanowski - Jurok (79 D.Starowicz), Kroczek (80 Łuszczek
Zapamiętajcie ten skład juz niebawem sie spotkamy w 3,2 1 lidze

bulus - 6 marca 2005, 20:37:56 - *.telpol.net.pl (*.242.65.229)
rafi byc moze cie to bawi ze jestesmy optymistami ale moze w lubinie niema prawdziwych kibicow takich jak na slasku to ze tacy jak ty są z klubem tylko w dobrych chwilach to nie kibice a po drugie jakbys wiedzial to prawie wszystkie kluby finansuje swoje miasto a gieksa ma stadion w chorzowie i i wlasnie walczymy o to zeby to sie zmienilo ale byc moze ty o tym niewiesz GKS jestesmy z toba nie opuscimy cie nigdy cie nie zdradzimy bo my kochamy cie !!!

Rafi - 6 marca 2005, 22:35:20 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
jak bym nie byl kibicem to bym sie nie wypowiadal na ten temt a jak byscie chcieli wiedziec to u nas miasto pobiera oplaty od klubu za dzierzawe terenow a o prawdziwych kibicach nie swiadczy to ze sie pisze wypowiedzi itp podejrzewam ze polowa z tych ktorzy pisza tu takie bzdury ze gks sie utrzyma nie wie jak wyglada pelny sklad pierwszej druzyny gks-y

Rafi - 6 marca 2005, 22:40:18 - *.tinet.pl (*.168.1.150)
poza tym rozumiem optymizm ktory pokrywa sie z realizmem a w przypadku gks-u nie ma to nic wspolnego i niestety ale za pol roku katowice beda graly z chorzowem w drugiej lidze
Zycze wam jak najlepiej ale z tym skladem bedzie dobze jak utrzymacie sie w drugiej lidze wiec jesli sie nic nie zmieni to bedziecie co najwyzej przodowac za trzy lata w trzeciej lidze

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas