10 lutego 2010, 16:00 - Sewilla (Estadio Olímpico de La Cartuja)
Patryk Małecki 14, Arkadiusz Głowacki 33 - Igor Ţîgîrlaş 3, Jewhen Pisoćkyj 85, Serhij Sydorczuk 87

Wisła Kraków: Marcin Juszczyk - Pablo Álvarez Menéndez (75 Konrad Gołoś), Arkadiusz Głowacki (69 Łukasz Burliga), Marcelo, Piotr Brożek (69 Kamil Rado) - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski (46 Cléber), Júnior Enrique Díaz Campbell, Tomáš Jirsák, Andraž Kirm - Rafał Boguski (46 Krzysztof Mączyński).

Metałurh Zaporoże: Maksym Kowal (46 Aleksandrs Koliņko) - Serhij Krywcow, Adolf Tejku Kamgang, Dmytro Newmywaka, Wołodymyr Polowyj - Jewhen Opanasenko (46 Jewhen Pisoćkyj), Jan Tigoriew, Taras Stepanenko, Jevgēņijs Kosmačovs, Wołodymyr Arżanow (46 Artur Kaśkow) - Igor Ţîgîrlaş (71 Serhij Sydorczuk).

żółte kartki: Jan Tigoriew, Taras Stepanenko.
czerwona kartka: Marcelo (84. minuta, Wisła, za uderzenie przeciwnika).

W swoim pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii krakowska Wisła przegrała 2-3 (2-1) z dwunastą drużyną ukraińskiej ekstraklasy - Metałurhem Zaporoże.

Dla drużyny z Zaporoża jest to trzecia kolejna wygrana z polską drużyną w trakcie zimowych przygotowań - wcześniej Metałurh pokonał Legię Warszawa (1-0) i Arkę Gdynia (2-1).

Trenerem Metałurha jest były zawodnik Petrochemii Płock - Roman Hryhorczuk.

źródło: własne / Wisla.Krakow.pl / wislakrakow.com

Dodano: 10 lutego 2010, 17:52:16

biulion - 10 lutego 2010, 17:53:22 - *.tepsalan.pl
Wiselka w 10 dostala 2 brami, ale i tak ja kocham zaraz pode mna ujawia sie napinacze i zazdrosnicy

Olo - 10 lutego 2010, 17:53:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miszcz Polski, szkoda gadac...

Marek. - 10 lutego 2010, 17:54:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po zmianach, po czerwonej kartce, z Juszczykiem w bramce i przypadającym deszczu...

Zix - 10 lutego 2010, 17:55:00 - *.160.167.2
I tak w lidze wszystkich ogrywają rok w rok..rok w rok..

biulion - 10 lutego 2010, 17:55:01 - *.tepsalan.pl
olo: miszcz po jakiemu to ? po pyrowsku?

eh - 10 lutego 2010, 17:55:19 - *.adsl.inetia.pl
Z takim zespołem, mistrz Polski miał obowiązek chociaż zremisować. Tak frajersko dać się ograć potrafią tylko polskie zespoły.

tomekwiśla - 10 lutego 2010, 17:55:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze było.. gra wyglądała dobrze.. no cóż ta czerwona nie potrzebna.... dobrze jest olo w sparingach trzeba patrzeć na grę a nie na wynik.. analfabeto!!

gsdg - 10 lutego 2010, 17:57:50 - *.anoeticconcepts.com
Wisła praktycznie przez cały mecz na połowie rywala, który bronił się poza jednym zawodnikiem wysuniętym poza pole całym zespołem.
Wystarczy nadmienić że Metałuch zagroził bramce Wisły... w 60 minucie.
Pierwszy gol to czysty przypadek po sporym zamieszaniu pod bramką.
Potem kartka dla Marcelo i kontrowersyjny gol dla Ukraińców, po strzale bez gwizdka sędziego, przez co Wisła się nie ustawiła jak trzeba.
3 bramka to kopia 1 , zamieszanie pod pole karnym po przypadkowej wrzutce w pole karne Wisły, gdy piłka się odbiła od.. sędziego.

Marek. - 10 lutego 2010, 17:58:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kazimierz. Oczywiście, masz rację, ale chodziło mi o przypadkowość zagrań... pozdrowienia z B-gów.

biulion - 10 lutego 2010, 17:58:21 - *.tepsalan.pl
standardzik do mistrzostwo dla Wisły co roku

Nafciarz - 10 lutego 2010, 17:58:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ta i kąt wiania wiatru dla Wisły był niesprzyjający i to był dopiero 1 sparing po powrocie z obozu itd. Żałosne te tłumaczenia. PO prostu cała Polska piłka jest żałosna i tyle

kojot - 10 lutego 2010, 17:59:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda tej końcówki, 10 minut 2 bramki szkoda.

rycerz - 10 lutego 2010, 18:08:46 - *.adsl.alicedsl.de
ah te anomalia ..deszcz padal tylko na jednej stronie ;] ..pechowa druga polowa

Golbi - 10 lutego 2010, 18:14:06 - *.czeladz.vectranet.pl
Znowu Małecki - napastnik na skrzydle, a Boguski - pomocnik w ataku

oO - 10 lutego 2010, 18:16:48 - *.147.101.101.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Zaporoże ładny wynik chyba zaden obcokrajowiec u was nie grał a w Wisle byli i sie zbłaznili :D

eh - 10 lutego 2010, 18:25:07 - *.adsl.inetia.pl
oO Zamilcz kłamco.
Igor Tigirlas - Mołdawia
Jevgēņijs Kosmačovs - Łotwa
Yan Tigorev - Kamerun

pajak - 10 lutego 2010, 18:32:10 - *.kielce.vectranet.pl
w sparingu czerwień. To trzeba mieć coś z psychą...

..... - 10 lutego 2010, 18:52:11 - *.gdynia.mm.pl
Arka Lepiej Od Nich Zagrała

castorp - 10 lutego 2010, 19:20:27 - *.adsl.inetia.pl
Napinaczom dziękuję za serdeczne komentarze.Ogólnie Ukraińcy przycisnęli gdy na boisko weszło 3 młodzieżowców i dochodzący do formy Gołoś(pierwsze 15 minut po 1,5 roku).Wyniku szkoda, ale jak zwykle najważniejszą wartością jest występ Głowackiego,Sobolewskiego,Boguskiego i Gołosia(Konrad pozdrowienia).

tp - 10 lutego 2010, 19:30:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Marcelo dostał kartonik i Wisła dostała 2 bramki w trzy minuty. Ławka nie powala ale ja nie pierwszy i nie ostatni który to widzi ale z Juszczykiem to mogą nawet mistrza polski nie zdobyć błędem było wypuszczenie Cebanu solidny bramkarz który nie zawodził.

do eh - 10 lutego 2010, 19:41:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
taa... Yan Tigorev... Kamerun

wlodar - 10 lutego 2010, 20:13:28 - *.centertel.pl
tiaaaa.... najlepiej tak grać bez napastników i wszystko w ryj... brawo Cupiał - oszczędzaj, oszczędzaj siódmy rok :P)

inż.Mamoń - 10 lutego 2010, 20:18:07 - *.cable.quicknet.nl
Jak grał Adolf Tejku Kamgang?

Lenin - 10 lutego 2010, 20:29:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie chcę się napinać ale jakbym był trenerem czy piłkarzem to po takiej porażce z takim klubem nie umiałbym chyba spojrzeć kibicom ani komukolwiek w oczy - nawet sobie
i pomimo faktu że to tylko sparing

eh - 10 lutego 2010, 20:39:16 - *.adsl.inetia.pl
Mój błąd, chodziło mi o Tejku. Yan Tigorev pochodzi z Białorusi.

WZL - 10 lutego 2010, 21:05:40 - *.adsl.inetia.pl
Oooo...Wielka Wisełka ŻAL!

bbb - 10 lutego 2010, 21:12:29 - *.nidzica.vectranet.pl
grając bez żadnego klasycznego napastnika to i tak niezły wynik

racjonalis - 10 lutego 2010, 21:46:35 - *.telpol.net.pl
12 drużyna naszych sąsiadów ogrywa 3 drużyny z naszej " ekstraklasy " i to jest im jak widać obojętne czy to góra czy dół tabeli to pokazuje poziom piłkarek w Polsce.

KKS - 10 lutego 2010, 21:54:06 - *.147.132.25.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Tak, tak Marek i górki były na polu karnym Wisły i wiatr wiał nie w tą stronę. I sędziowie pomagali Ukraińcom i piłka była źle napompowana. I mamy beznadziejnego mistrza Polski itd. itp.

LvkLG - 10 lutego 2010, 21:56:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wyluzujcie, Metałurh już się troszkę ograł, to nie jego pierwszy mecz na zgrupowaniu, w przeciwieństwie do Wisły, niech się chłopaki oswoją z klimatem na boisku... ;)

tomcio z h - 10 lutego 2010, 21:56:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To tylko sparing! Wisła strzela bramki mimo kłopotów z napadziorami! I tak wygrają ligę bo nie ma w niej Hutnika Nowa Huta który mógłby powalczyć ! TYLKO HUTNIK HKS!!!

KamykTSW - 10 lutego 2010, 21:58:22 - *.internetdsl.tpnet.pl
KKS - jak już coś to piłka była za ciężka dla Iwańskiego.

lisuuu - 10 lutego 2010, 22:06:41 - *.olsztyn.mm.pl
ogólnie fajna gra wisełki w ofensywie niestety 2 stracone bramki także popracować nad brakami w defensywie i będzie przyzwoicie naprawde

Zyga - 11 lutego 2010, 0:11:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nawet kazio sidorczuk gola kulnal...no no

Marek. - 11 lutego 2010, 8:23:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@KKS.Nie mam zamiaru ortodoksyjnie Wisły bronić, zwróciłem tylko uwagę, że w chwili gdy stracili bramki to już grali w osłabieniu po czerwonej kartce i z "młodziakami" w składzie... i tyle.
Gdyby mecz może trwał dłużej to może by przegrali i wyżej, kto wie...

eusebio191 - 11 lutego 2010, 8:34:04 - *.internetdsl.tpnet.pl
przegrali!! a wy chwalicie,ze dobra gra,ze czerwona kartka i deszcz przeszkodzily w zwyciestwie.gra sie 90,nawet 95 minut.ale nie w polsce.my gramy 35,40 minut 1polowy,w drugiej do 70 minuty ,potem to juz sil brakuje.nie zaleznie od etapu rozgrywek.zawsze sa wymowki:zmeczeni ciezkim okresem przygotowan,przemeczeni sezonem itp.gratulacje za profesjonalizm dla naszych kopaczy-żenua

Blame - 11 lutego 2010, 11:12:58 - *.adsl.inetia.pl
Pierwsze i druga bramka to wina Juhu. Trzecia bramka to dwumetrowy spalony - w sumie nie wiem jak tego nie mógł zobaczyć ten zawszony sędzia liniowy.
Wisła dominowała, powinna wygrać. Ale jak się nie potrafi grać to ponosi się tego skutki.
Mam nadzieje, że te błazny teraz to czytają. Jak wy możecie sobie teraz spojrzeć w lustro?

hunter76 - 11 lutego 2010, 11:13:51 - *.146.206.237.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Dokładnie z tej trójki tylko Lech nie przyniesie nam wstydu w europie,dodam tylko że nie jestem kibicem zadnej z naszych eksportowych ekip,i nie chodzi nawet o sparing tylko o podejście piłkarskie,polityke transferową...

zede1906 - 11 lutego 2010, 13:18:13 - *.chello.pl
brawo wisla...tak jak przystalo na murowanego kandydata na MP :D

castorp - 11 lutego 2010, 14:27:52 - *.adsl.inetia.pl
Dzieciaki zacznijcie myśleć.OK.,gdyby wygrali byłoby miło,ale nie o wynik chodzi w sparingach!Gdyby tak było niejeden klub byłby mistrzem przed sezonem(ci którzy piszą,że "lepiej by było gdyby Lech-czy jakikolwiek inny klub-został mistrzem" itd. niech się zastanowią nad tym,że Mistrza zdobywa się w rozgrywkach ligowych, a nie przy kompie),a np.Leverkusen czy Bordeaux nie miałoby po co grać(słabe sparingi). P.S:Polonia pokonała silny Zenit, a wysoko przegrała z 12 drużyną ligi norweskiej Stromsgodset. Idąc rozumowaniem niektórych na tym forum znaczyłoby to, że liga norweska jest silniejsza od rosyjskiej.

Serhij Syd - 11 lutego 2010, 15:24:58 - *.90.61.115
Serhij Sydorczuk BRAWO DLACIEBIE

Kuba Radom - 11 lutego 2010, 16:39:34 - *.32.radom.pilicka.pl
Kto sie śmieje z wisełki wielki mistrz polski a dostaje w dupe od handlarzy na targu

i - 11 lutego 2010, 18:13:22 - *.132.162.89.kv.sovam.net.ua
nieźle- Metałurh pogromcą naszych...

jagiellonc - 12 lutego 2010, 11:25:38 - *.160.240.64
po 1 rywal tez grał sparing, po 2 też robił zmiany, po 3 tez nie było wszystkich zawodników i po 4 oni ruszą później z ligą więc są jeszcze na "gorszym" etapie przygotowań. z czym do LM?????? to samo dotyczy innych polskich klubów