13 października 2013, 15:30 - Kraków (Stadion Miejski)

Wisła Kraków: 1. Michał Miśkiewicz - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki (90, 35. Kamil Kuczak), 13. Marko Jovanović (46, 27. Michał Nalepa), 3. Gordan Bunoza - 15. Emmanuel Sarki (90, 31. Dominik Kościelniak), 9. Rafał Boguski (77, 34. Alan Uryga), 10. Łukasz Garguła, 19. Patryk Małecki, 77. Wilde-Donald Guerrier - 54. Dawid Kamiński (46, 14. Patryk Fryc).

VfL Wolfsburg: 20. Max Grün - 15. Christian Träsch (64, 24. Kevin Scheidhauer), 25. Naldo (46, 26. Felipe Lopes), 5. Timm Klose (87, 39. Moritz Sprenger), 4. Marcel Schäfer - 2. Patrick Ochs, 29. Jan Polák, 6. Slobodan Medojević, 10. Diego (46, 37. Federico Palacios), 7. Daniel Caligiuri - 30. Stefan Kutschke.

żółte kartki: Medojević, Scheidhauer.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 5398.

W meczu towarzyskim Wisła Kraków wygrała z 14. drużyną niemieckiej Bundesligi - VfL Wolfsburg 2-1 (0-0).

źródło: własne

Dodano: 13 października 2013, 17:23:50

NiteQ - 13 października 2013, 17:24:12 - *.satfilm.net.pl
Super Wisełka!!!

gssg - 13 października 2013, 17:25:00 - *.50.54.34
KONIECZNIE obejrzyjcie bramke Sarkiego na 2-1 !!! takiej bramki w wykonaniu Wislaka nie widzialem od ... 6 lat? stadiony swiata to za male slowo! A co do meczu brawo Wisla! I to grajac bez Brozka. Donald i Sarki miazdzyli.. gracze meczu. Donald pare akcji niczym Zidane. PS: Glowacki, przepraszam.. profesor Glowacki jakas kontuzja w koncowce.. nie wygladalo to dobrze.

krk - 13 października 2013, 17:28:21 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsza połowa słaba , ale druga już gra o wiele lepiej wyglądała

Kiem - 13 października 2013, 17:28:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gssg@ widze ze jestes podniecony Wisła zagrała fajny meczyk. Ambitna postawa Sarkiego i Guerierra, chcieli się pokazać.

kam - 13 października 2013, 17:30:49 - *.emouse.pl
Gdzie był Luiz Gustavo? Tak każdy jarał się że zagra...

Paprykarz - 13 października 2013, 17:33:38 - *.29.165.144.threembb.co.uk
Sedzia: Tomasz Musial z Krakowa. Wszystko jasne

Ark - 13 października 2013, 17:35:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kan kto się niby jarał? Przecież wiadomo było, że będzie na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii. Poza tym jarać to się można Messim.

ss - 13 października 2013, 17:39:59 - *.150.66.174
@Paprykarz .. Sędzia z Krakowa i wszystko jasne ? No przepraszam cię bardzo ale Musiał to nie to samo co Borski np. który sędziuje pod Legie .Pan Musiał sędziował bardzo dobrze dla obu stron sprawiedliwie i jakbyś oglądnął mecz a nie oceniał pochopnie wiedzial byś o tym Pozdroo ..

jasti - 13 października 2013, 17:40:42 - *.dynamic.chello.pl
Sarki gorąca głowa napala się jak szczerbaty na suchary ,gdyby zachował zimna krew ze trzy by strzelił,co nie umniejsza jego pięknej bramce.

janusz - 13 października 2013, 17:56:04 - *.dynamic.mm.pl
W 1 polowie Wisla 1 strzal oddala w 45 minucie. Nie potrafili wyjsc z polowy. Druga polowa wyrownana, choc sedzia gwizdal pod Wisle.

Rafał - 13 października 2013, 17:57:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale sie podniecacie rezerwami wolsburga. Gdyby ten mecz miał jakiekolwiek znaczenie przejechali by sie po wisle 5:0.

Robert66 - 13 października 2013, 18:00:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wyszła sabaka z Musiała. I po Ci to było "sędzio"?

slksf - 13 października 2013, 18:08:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powiem tak.. Co najmniej w jednej sytuacji podyktowałbym osobiście karnego. Moim zdaniem Musiał troszeczkę stronniczo sędziował, choć przy kontrze Wisły przerwanej od tyłu przez gracza Wolfsburga osobiście dałbym czerwoną.
Pierwsza połowa w wykonaniu ofensywy Wisły fatalna, druga co najmniej dobra. Osobno piszę o obronie - Głowacki kolejny świetny mecz, ale już Burlidze czy Bunozie zdarzało się pogubić na skrzydle. No i Miśkiewicz... W tym meczu było widać jego główną wadę, czyli wykopy. No i tętno skoczyło na sam koniec meczu, gdy prawie pod nogami wpadł mu strzał gracza VfL - gdyby stał bliżej bramki, siatka murowana.. Poza tym całkiem dobry mecz w jego wykonaniu.
Ogólnie mecz oceniam na remisowy, może z niewielkim wskazaniem na VfL.
Pozdro z Krakowa ;)

Mati - 13 października 2013, 18:13:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła Kraków 2-1 VfL Wolfsburg II

JohnyKSG - 13 października 2013, 18:32:06 - *.zabrze.vectranet.pl
Brawo i dziękujemy za wygraną z Legią! dzieki temu jesteśmy blisko lidera..Teraz liczymy na...Piasta i wygraną ze Śląskiem!

olo - 13 października 2013, 18:40:31 - *.adsl.inetia.pl
JohnyKSG, piast chyba sam na siebie nie liczy w tym meczu : 4-1

^^^ - 13 października 2013, 18:46:54 - *.bielskobiala.vectranet.pl
i tylu ma Wisła kibiców którzy by przyszli na każdy mecz ? w dodatku rozdawane po kraju darmowe bilety np. w każdym serwisie VW dostałem też i z wielkim "szacunkiem" złożyłem do kosza ... fabryce VW również , niestety fabryka w Poznaniu ... hahahahaha

Marek. - 13 października 2013, 18:58:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@^^^. Ma tylu ilu było na meczu z Legią. Chyba, że przyjechali kibice Legi z Zabrza, Białegostoku, Szczecina, Poznania, Łodzi, Zielonej Góry itd.

merc - 13 października 2013, 19:09:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

- Musiał!
- Co?
- Chał chał! auuuuuuuuu, auuuuuuuuuu
Cała Polska widziała twoje sukinsyństwo!

AS - 13 października 2013, 19:16:08 - *.232.140.131.rudna-net.pl
Widzę sami znaFcy się tutaj wypowiadają twierdząc, że Wisła wygrała 2:1 z rezerwami Wolfsburga. A więc pytanie do znaFców czy serio uważacie skład z pięcioma zawodnikami podstawowej jedenastki Wolfsburga + reszta zawodników, którzy zazwyczaj są w kadrze meczowej pierwszej drużyny Wilków za Wolfsburg II ? No bez jaj!

do kam - 13 października 2013, 19:16:44 - *.as13285.net
Do kam: baranie sprawdz najpierw info a nie kozaczysz tutaj. LUIS Gustavo gral w nocy w reprezentacji Brazylii.

lg - 13 października 2013, 19:30:39 - *.zbuk.net
zyla-sie-z-bundesliga-i-dala-rade-3427.html

GL - 13 października 2013, 19:31:19 - *.net.brewet.pl
Pierwsza połowa tragiczna, wiślacy nie wychodzili po za 30 metrów, bez składu i ładu, dopiero po zejściu w przerwie Diego i innych odważnie ruszyli, ale wynik poszedł w świat.

obiektyw - 13 października 2013, 19:33:47 - *.centertel.pl
Frekwencja wróciła do normy

wislakkk - 13 października 2013, 19:35:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niektorzy co pisza komentarze naprawde chyba meczu nie ogladali.w wolfsburgu gralo siedmiu podstawowych graczy chociaz w wisle tez nie bylo wszystkich zawodnikow m.in stjepanovic,chrapek.mimo ze w drugie polowie zszedl diego to od druzyny z bundesligi wymaga sie wiecej od klubu z polski.wisla zagrala slabo w pierwszej jednak druga dobra.na plus napewno dobra gra sarkiego i guerriera.dobrze gral takze jovanovic choc po kontuzji.na minus to kontuzja profesora glowackiego

obiektyw - 13 października 2013, 19:43:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sedzie z krakowa i 4 sklad niemcow grubo. ale niech sie podniecaja he he

Marek. - 13 października 2013, 19:53:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@obiektyw.Chłopie, naucz się pisać chyba, że piana z Twojego pyska przesłania Ci klawiaturę

Jurek - 13 października 2013, 20:06:48 - *.152.145.85
Wisla Krakow ma zamiar zima sie wzmocnic, bedzie chciala sciagnac 3-4 zawodnikow. Znam nazwiska niektorych kandydatow a jest ich ponoc 10. Te, ktore znam to: Starzynski z Ruchu, Mak z Belchatowa ( napastnik ), brazylijski obronca Paulo Andre Cren z Corinthians, kolejny obronca Celta Vigo, norweg Vadim Demidov,pomocnik Vitoria Setúbal portugalczyk Paulo Daniel Tavares, kolejny portugalczyk Sergio Samuel Semedo z Maritimo i napastnicy: portuglaczyk Yazalde Gomez grajacy na wypozyczeniu w rumunskim Astra Giurgiu i Gilles Sunu z francuskiego Lorient ! mowi sie jeszcze o jakims czechu i niemcu z Bundesligi ! Nazwisk ani pozycji jednak nie znam...

Takaprawda - 13 października 2013, 20:13:23 - *.centertel.pl
Wisła jest bankrutem. A pozyskać może tylko odpady z kartą na ręku. Smuda jedzie na farcie, bo liga jest slaba. Ale na mistrza prowizorka nie wystarczy. Cupiał ma od kilku lat problemy finansowe. To upudrowany nieboszczyk.

Castorp - 13 października 2013, 20:21:17 - *.play-internet.pl
Na mecz wybrałem się z przyjemnością,wynikiem się nie podniecam(choć bramka Sarkiego wyjątkowa). Diego z pierwszej połowie pokazał dlaczego Volfsburg zapłacił za niego 15 mln.euro(a Juwentus Bremeńczykom 24 miliony)- ciężko było wyjść naszym z własnej połowy. W drugiej rajd Guerriera ustawił mecz,grano bardziej otwartą piłkę. Co do "rezerw" Vfl to tylko bramkarz,Scheidhauer,Klose,Spenger i Kutschke nie grali jeszcze w tym sezonie w pierwszej drużynie. W Wiśle zabrakło Brożka, Chaveza,Stolarskiego i Stjepanovica. P.S: dzieci na trybunach zawstydziły kiboli. Ci znowu protestowali bo jakiś ichni "ambasador","patriota" dostał zakaz stadionowy(czy coś w tym rodzaju). Cóż lepiej klepać się po łysej głowie niż dopingować swoich.

Koni - 13 października 2013, 20:25:49 - *.231.10.105.koba.pl
Każdy to powie ze Jaga rządzi w Krakowie

Jurek - 13 października 2013, 20:28:29 - *.152.145.85
@Takaprawda, nie masz pojecia o czym piszesz Cupial wzmocni druzyne i beda to realne wzmocnienia. Juz w grudniu sponsorem strategicznym Wisly bedzie...sponsor Wolfsburga, koncern Volkswagen. To nie wymysl. Niedlugo prasa dowie sie o tym. Rocznie maja przeznaczac 12 mln zlotych. Jezeli Wisla zajmie miejsce w pierszej trojce, 16 mln, w przypadku zdobycia mistrzostwa, bedzie jeszcze wieksza suma. kontrakt ma zostac podpisany na 5 lat z mozliwoscia przedluzenia go o kolejne 5 ! Juz niebawem krakowska druzyna znowu bedzie walczyla o najwyzsze cele. To jest prawda

Marek. - 13 października 2013, 20:33:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Takaprawda.Od kilku lat problemy tzn. od ilu? Bo 4 lata temu kasę dla Maskanta wyłożył to może i teraz wyłoży. Zresztą jaka kasa, ile trzeba wyłożyć- 500 tyś., więcej? Na Głowackiego, Chrapka czy Brożka ile dał? Na polską ligę i miejsce "pucharowe" wystarczy.

Niki - 13 października 2013, 21:00:19 - *.customers.d1-online.com (*.204.1.51)
O vw w Wiśle już tez słyszałem, a to z racji tego ze Cupiał żeni im kable. Od zimy maja wejść teraz to już potwierdzone. Stad tez maja być niezłe wzmocnienia w zimie.

TakaPrawda - 13 października 2013, 23:20:56 - *.centertel.pl
Zobaczycie VW w Wiśle jak kiedyś Patrika kluiverta To ze ktoś wykupi dwa bilbordy nie znaczy, że bedzie strategicznym sponsorem hehe no ale w Wiśle taka bieda, ze nawet na sprzataczkach oszczędzają, to jakiś ochłap od wujka z Reichu wezmą z pocalowaniem łapy

obiektywny - 14 października 2013, 2:10:16 - *.dynamic.chello.pl
TakaPrawda, ale Cię zazdrość zżera. Twoja prawda to tylko kompleksy wobec Wisły Kraków ;). Finanse zaś Wisły to możliwości właściciela, a ten ma je na tyle duże, że bez większego wysiłku może wciągnąć ligę nosem, co nie raz udowodnił. Na teraz Wisła na wstecznym biegu, jest w stanie być 3 w lidze i bez problemu ogrywa u siebie lidera, a po okienku transferowym w zimie, ponownie pokaże innym plecy. Hmm, swoją drogą, że też się jeszcze nie przyzwyczaiłeś do kolejnych zwycięstw Wisły Kraków ;)

puzon - 14 października 2013, 9:41:48 - *.pools.arcor-ip.net
To byl Wolfsburg II. Z piewszej nie grali: Benaglio, Knoche, Rodriguez, Koo, Luiz Gustavo, Perisic, Olic, Bas Dost. Po zmianach Naldo, Diego i Träscha w przerwie, z wyjsciowego skladu BL na boisku byl tylko Schäfer, no i powiedzmy Polak! Jeszcze jakies pytania? Nie ma sie wiec co podniecac wynikiem!

Stinger - 14 października 2013, 10:05:31 - *.opera-mini.net (*.215.25.49)
Ale widzę jak niektórych zżera zazdrość że Wisła wychodzi z dołu i pokonują zespół Bundesligi. Może i Wolfsburg nie grał najlepszym składem ale Wisła też nie ... Ok fakt w Wiśle mniej bo tylko Brożek, Chrapek, Stjepanowić i Chavez ale za to chyba najlepsi nie licząc Głowackiego i Garguły. Zresztą mówcie co chcecie ja wiem że Wisła wraca na tron w tym sezonie.

Jzw - 14 października 2013, 14:57:37 - *.free.aero2.net.pl
gratuluje psim wygranej przy pomocy psia z wilkami

@puzon - 14 października 2013, 15:33:22 - *.232.140.131.rudna-net.pl
Człowieku poza Kevinem Scheidhauerem, Federico Palaciosem i Moritzem Sprengerem reszta zawodników Wolfsburga to zawodnicy którzy zazwyczaj są w kadrze meczowej więc powiedz mi jak możesz mówić w takim przypadku o Wolfsburgu II? Wolfsburg II byłby powiedzmy w momencie kiedy na boisku pojawiło się nie wiem z góra pięciu zawodników pierwszego zespołu, a w meczu z Wisłą grało 12 takich zawodników! Więc proszę cię o jakich rezerwach ty mówisz!

SHAWN_KEMP - 14 października 2013, 17:00:39 - *.toya.net.pl
do gss ... widziałem bramkę Sarkiego, to fakt ładna, ale bez przesady, Boruca z treningu Polski ładniejsza dzięki.

nie - 14 października 2013, 21:28:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To byl wolfsburg 1,55 ani 1,ani 2 okey?czyli taki co gra obojetnie.Bo mu za to nie placa.

Amiral - 15 października 2013, 11:44:54 - *.ipsat.francetelecom.net
W Wisle zabraklo: Brozka, Stjepanocia, Chavez, Chrapka i napastnika.Bez tych zawodnikow jak Wisla gra w lidze, wiadomo. Wiec owszem Wolfsburg zagralo z pokrojonym skladem, ale i ich rezerwy powinny zjechac taka Wisle.