26 czerwca 2018, 11:00 - Karwina (stadion Kovony)
MFK Karviná 3-1 Górnik Zabrze
Jan Kalabiška 6, Adriel Ba Loua 27, Eric Ramírez 64 - Szymon Matuszek 19

MFK Karviná: (I połowa) 12. Martin Berkovec - 2. Benjamin Čolić, 5. Pavel Dreksa, 66. Marek Janečka, 20. Luboš Tusjak - 4. Adriel Ba Loua, 6. Jan Šisler, 27. Filip Panák, 25. Jan Suchan, 9. Jan Kalabiška - 15. Tomáš Wágner. (II połowa) 18. Martin Pastornický - 14. Jan Moravec, 22. Jiří Piroch, 29. Jozef Menich, 26. Bojan Letić - 11. Peter Štepanovský, 7. Daniel Mareček, 23. Lukáš Budínský, 10. Ondřej Lingr, 4. Adriel Ba Loua (70, 19. Petr Galuška) - 24. Eric Ramírez.

Górnik Zabrze: (I połowa) 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 2. Przemysław Wiśniewski, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz - 11. Daniel Liszka, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 97. Daniel Smuga - 17. Igor Angulo, 21. Jesús Jiménez. (II połowa) 93. Wojciech Pawłowski - 25. Kacper Michalski, 5. Armin Pjetrović, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 31. Bartosz Bartczuk, 8. Krzysztof Kubica, 28. Maciej Ambrosiewicz, 19. Adam Ryczkowski - 23. Rafał Wolsztyński, 20. Marcin Urynowicz.

sędziował: Jakub Vojkovský.

Górnik Zabrze przegrał 1-3 (1-2) w meczu sparingowym z MFK Karviná - 14. drużyną czeskiej ekstraklasy.

źródło: własne / Górnik Zabrze / MFK Karviná

Dodano: 26 czerwca 2018, 12:45:26

fmelgies@g - 26 czerwca 2018, 12:48:59 - *.centertel.pl
No to mamy te wymażone europejskie puchary.górnik po tej rozbiórce nie gdzie nie zajdzie

kiboll - 26 czerwca 2018, 12:52:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Hahaha, jak co przerwę zaczyna się czesko-słowacki agrowpieldol naszych ekip.

Jaro_KSG - 26 czerwca 2018, 12:53:24 - *.171.68.91.rev.sfr.net
fmelgies o Górnika to sie nie martw,to tylko sparing.Torcida on Tour!!!

rr - 26 czerwca 2018, 12:55:38 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia ich 4-2 zlała

Tabaluga - 26 czerwca 2018, 12:56:42 - *.17-2.cable.virginm.net
Cracovia pobawila sie z Karwina nastukala im kilka goli ot taki mecz na rozgrzewke przed zgrupowaniem a tu rewelacja ligi dostaje taki wpie....
Lubie Gornika i zycze im jak najlepiej ale ten sezon bedzie bardzo ciezki walka o utrzymanie i nic wiecej.

Łysy84 - 26 czerwca 2018, 13:10:19 - *.centertel.pl
O Górnika się nie boję to tylko przymiarki do nowego sezonu Brosz swoje zrobi..... Wspomnicie moje słowa

Golbi - 26 czerwca 2018, 13:19:51 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Typowy klubik Ekstraklasy z pomocą sędziów a właściwie jednego wepchany do LE. Następny sezon spadek to już będzie po wyborach samorządowych. Miejskie Klubiki won z Ekstraklasy. Dotacje miasta a co z mniejszymi klubami w Zabrzu co zespołami koszykarskimi?

syska - 26 czerwca 2018, 13:23:33 - *.centertel.pl
Czemu kuchte chca sprzedac do lubina a nie chca go zostawic w zabrzu

Łysy. - 26 czerwca 2018, 13:27:08 - *.centertel.pl
Skoro wasze klubiki takie dobre to czemu nie graja w LE lub LM ??

mr - 26 czerwca 2018, 13:27:50 - *.telpol.net.pl
Patrząc na ich dyspozycję w pierwszych dwóch sparingach, nawet biorąc pod uwagę rotowanie składem i sprawdzanie to słabo to wygląda. Skład po wyciągnięciu kilku ogniw, które dawały jakość może się nie dobudzić na 1 rundę eliminacji i będzie lipa straszna.

Kamilos - 26 czerwca 2018, 13:32:36 - *.proxnet.pl
Przegrana ze słabą Karviną trochę dziwi ale to mało ważne, a ważne jest to aby ograli Zarię w eliminacjach LE choćby minimalnie.

Górnik 1-3 MFK Karwina (9:8)
Bilans: 2-2-2 (9:8) (śr bramek: 2.83 na mecz)

fansport - 26 czerwca 2018, 13:56:18 - *.dynamic.chello.pl
jest postęp, strzelili gol, brawo, brawo, mają szanse dobrze się przygotować do eliminacji ligi europa, gdzie będą grali z równie mocnym rywalem.

dominho - 26 czerwca 2018, 14:13:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po co ono się pchali do tych pucharów, a może inaczej, po co wepchał ich do nich drukarz Lasyk? W tym roku walka o utrzymanie.

kghm - 26 czerwca 2018, 14:20:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
górnik grał na wyjeździe

abc - 26 czerwca 2018, 14:28:50 - *.unknown.vectranet.pl
UUuuu no to baty w 1 rundzie LE !!! bedzie wstyd

tees - 26 czerwca 2018, 14:43:37 - *.dynamic.chello.pl
Dojechałem na 2 połowę, w której grał mocno eksperymentalny skład i...wyglądało to tragiczniej. Karwina non stop atakowała, może nie mieli jakiś super sytuacji, ale przewaga była ogromna. Górnik może ze 2 razy pod bramką rywala, totalnie bez pomysłu na jakąkolwiek składną akcję. Dużo akcji Karwiny szło prawą stroną, na której w obronie był Koj. Albo go przechodzili, albo faulował. W ataku R.Wolsztyński i Urynowicz nie mieli nawet z czego co zrobić. Coś tam 2 razy kiwnął Ryczkowski. Na plus wydawał się Suarez w obronie i...to tyle.
Powtórzę, że to obraz tylko z drugiej połowy, ale jak tam wygląda gra Górnika, to utrzymanie będzie sukcesem. Niestety kręgosłup Górnika (Kurzawa, Wieteska i Kądzior) odeszli i nikt ich nie zastąpi.

rene - 26 czerwca 2018, 15:08:38 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brosz niestety po odejściu kilku kluczowych graczy musi eksperymentować ze składem i nowymi zawodnikami, a na to potrzebne są takie własnie sparingi. Czas ucieka i musi znaleźć optymalny skład

Jondek - 26 czerwca 2018, 16:04:28 - *.centertel.pl
Czyli na puchary nima co liczyć!

mądry face - 26 czerwca 2018, 17:14:26 - *.centertel.pl
z Zabrza to wyszedł ten cały Nawałka..co nam wstydu tyle teraz robi....Zabrze nigdy nic dobrego nie dało w całej historii swojej,,tylko z kopalń czepali garściami kase za komuny..teraz biedne miasto z kasy doją

gosc - 26 czerwca 2018, 17:33:36 - *.49.236.199.ipv4.supernova.orange.pl
historia pokazuje, że drugi sezon po awansie,gdy minie entuzjazm, a najlepszych rozkupią - jest najtrudniejszy. I przeważnie kończy się degradacją.
inne wnioski z historii: gdy kiepski klub wepcha się na siłę do pucharów - to, jeśli uratuje się przed spadkiem w sezonie pucharowym (choćby ze względu na krotka ławkę) - to tylko cudem
w typ przypadku obie te historie się nakładają

Zorro - 26 czerwca 2018, 17:52:30 - *.as43234.net
Fachowcy komentatorzy

. - 26 czerwca 2018, 18:45:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A czego oczekiwaliście? Wiecie, gdzie jest w rankingu UEFA liga czeska, a gdzie nasza? Zresztą wyciąganie wniosków po sparingach to komentatorzy na tym portalu opanowali do perfekcji.
@mądry face: A o finale PZP zapomniałeś?

wniosek - 26 czerwca 2018, 19:19:45 - *.ghettocolo.org
oczywistym jest, gornik nie ma szans w pucharach, jak przejdzie jakims cudem pierwszego rywala, to z drugim przegra.

olo - 26 czerwca 2018, 19:51:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brocha, pakuję się z Zabrza bo Cię wywalą i cała Twoja ciężka praca pójdzie na marne. Tak jak było w Gliwicach, puchary zrobione z niczego, a potem tułaczka, a Ty masz potencjał na Legię czy Lecha.

AMKL - 26 czerwca 2018, 20:11:07 - *.ennet.pl
Spokojnie to tylko sparing.

Eses - 26 czerwca 2018, 22:14:17 - *.static.ip.netia.com.pl
Hehe hej znawcy Górnik zlikwiduja a na stadionie raz w tygodniu bedzie targ a teraz zmienic frajerzy podpaski i wpadnijcie w piatek wieczorejm jak rozjada Hajduka w Splicie.

Perejro - 27 czerwca 2018, 7:33:06 - *.mmj.pl
Gornik spadek-pewne info

snoop - 27 czerwca 2018, 9:09:24 - *.class144.petrotel.pl
Co, Lasyk nie pomógł i w plecy?

Łysy84 - 27 czerwca 2018, 10:35:23 - *.centertel.pl
Golbi a Ty pewnie z Chorzowa co naplecie?

torcida - 28 czerwca 2018, 11:51:58 - *.83.30.185 (*.112.46.164)
uff dobry wynik, taki pod puchary, gol strzelony na wyjeździe może zdecydować o awansie.