26 stycznia 2019, 11:30 - Częstochowa (boczne boisko Rakowa)
Raków Częstochowa 5-3 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Franciszek Wróblewski 18, Miłosz Szczepański 22, Mateusz Zachara 43, Sebastian Musiolik 73, 90 - Bartosz Jaroszek 40, Kacper Kawula 71, Dominik Szczęch 88

Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski - Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Patryk Kun, Igor Sapała, Karol Mondek, Maciej Domański, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara. (II połowa) Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Petr Schwarz, Rafał Figiel, Jakub Apolinarski, Piotr Malinowski (55 Bartosz Chłód, 71 Patryk Kun), Sebastian Musiolik.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój): (I połowa) Hubert Gostomski - Rafał Adamek, Bartłomiej Gajda, Piotr Pacholski, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Kamil Jadach, Kamil Adamek. (II połowa) Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali, Maciej Spychała, Damian Tront, Dominik Szczęch, Łukasz Krakowczyk (69 Adam Żak), Adam Żak (55 Hubert Gostomski).

czerwona kartka: Grzegorz Drazik (53. minuta, GKS 1962, za brutalny faul).

sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom).
widzów: 100.

W rozegranym w Częstochowie sparingu Raków pokonał 5-3 (3-1) GKS 1962 Jastrzębie.

W Rakowie wystąpił m.in. Bartosz Chłód z drużyny rezerw.

źródło: własne / Raków Częstochowa / GKS 1962 Jastrzębie / Rakow.com.pl

Dodano: 26 stycznia 2019, 13:16:33

Enzo - 26 stycznia 2019, 13:26:52 - *.rev.snt.net.pl
Mam nadzieje, że ten brutalny faul na Malinie nie jest poważny i nie wykluczy go z gry. Oby był gotowy na Legię, ale kolejny sparing potwierdza Raków nadal ma formę.

SO - 26 stycznia 2019, 13:33:11 - *.play-internet.pl
A co z Lewickim

Rich - 26 stycznia 2019, 13:35:40 - *.mycingular.net
Jastrzębie poprawiło się o 2 bramki od ostatniego meczu z Rakowem.

tom - 26 stycznia 2019, 13:37:07 - *.dynamic.mm.pl
3 bramy w plecy z cieniasami slabo

Rich - 26 stycznia 2019, 13:39:32 - *.mycingular.net
Drugą połowę grając w przwadze przez 35 minut Raków zremisował 2 do 2 ?!

zaja - 26 stycznia 2019, 13:41:49 - *.147.40.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do Ruch. Raków nie gral w przewadze. Za zawodnika który dostal czerwoną wszedł inny.

Rich - 26 stycznia 2019, 13:46:29 - *.mycingular.net
Bramkarz Gostomski zamienił Żaka. Czyli Jastrzębia grało w 10tkę od 55 minuty i jeszcze 2 bramki strzeliło.

zaja - 26 stycznia 2019, 13:55:31 - *.147.106.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jastrzębie nie grało w 10. Nie umiesz czytac?

Rks - 26 stycznia 2019, 13:55:42 - *.146.13.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jastrzębie grało w 11. Nie gadajcie głupot.

Emedun - 26 stycznia 2019, 14:02:52 - *.234.100.217
A Jastrzębie tak jak ostatnio 5 bramek w plecy plus 2 nie uznane Zachary byłoby 7 czyli forma defensywy bez zmian

Rich - 26 stycznia 2019, 14:20:16 - *.mycingular.net
Jastrzębie po wyrzuceniu Drazika wymieniło napastnika Żaka na bramkarza Gostomskiego. Policzcie sobie i wyjdzie że grali w 10tkę.

Ogi - 26 stycznia 2019, 14:23:11 - *.dynamic.mm.pl
53’ Brutalny faul bramkarza Jastrzębia na Piotrze Malinowskim, w wyniku którego „Malina” opuścił boisko. Zastąpił go Bartosz Chłód. W związku z tym, że jest to sparing, w bramce gości doszło do zmiany, ale oba zespoły kontynuują spotkanie w pełnym składzie.
Za twitterem RKS Raków

Zaja - 26 stycznia 2019, 14:55:13 - *.147.106.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zwracam honor.Rakow grał 11 na 10 w 2 polowie. Papszun to powiedzial dzis w wywiadzie dla Radia Fon

cvg - 26 stycznia 2019, 15:33:12 - *.147.4.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wnik dość słaby. Druga połowa do rewizji i nie zmienia tego że powinno być 6-3 albo i 7. Lewicki albo zacznie grać w następnym sparingu albo Papszun dał sobie z nim spokój.W normalnych składach 3-1 w 1 połowie więc powtórka ligowa pewnie na 4-1 albo 5-1 znowu by się skończyła..

Rks - 26 stycznia 2019, 15:50:42 - *.146.32.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bartl, Lewicki, Listkowski, Formella, Michalik, Czerkas - kontuzje. Malinowski też chyba wypadnie na parę dni.

cvg - 26 stycznia 2019, 16:05:48 - *.147.4.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
rks okk... dzięki.. jaką kontuzję ma Lewicki albo Listkowski?

rycho - 26 stycznia 2019, 16:10:06 - *.111.247.218
do cvg - akurat I polowe Jastrzebie gorszym skladem gralo, wiec nie wyciagaj takich wnioskow, tym bardziej ze Jastrzebie w oslabieniu 2 bramki strzelilo.

cvg - 26 stycznia 2019, 16:15:14 - *.147.4.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
N było żadnego osłabienia. Co nie zmienia faktu że strata 2 bramek w takim czasie jest nie akceptowalna. Codo tego jakim składem grało Jastrzębie - nie wiem ale jeśli tak twierdzisz i wiesz to ok.

rycho - 26 stycznia 2019, 16:18:33 - *.111.247.218
11 na 10 to nie oslabienie cyg?

rycho - 26 stycznia 2019, 16:21:00 - *.111.247.218
z obu skladow Jastzebia mozna byloby zrobic jeden jeszcze lepszy ale to juz sprawa trenera co sprawdza.

Slawek - 26 stycznia 2019, 16:31:17 - *.95.26.212
Panowie to był mecz którego nie powinno sie grac ze względu na pogodę .Zawodnicy walczyli żeby sie utrzymać na nogach. Raków grał tak jak jesienią bez paniki konsekwentnie .Faul na Malinowskim w sparingu z taka brutalnością jakby liga mistrzów.Bramki większości były przypadkowe a ec nie dopatrujmy se tu bog wie czego

cvg - 26 stycznia 2019, 16:57:20 - *.147.4.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
ocj rycho... cześć...
czy możesz doczytać że zgodzono się aby bramkarza wywalić po faulu ALE ZAMIAST NIEGO GRAŁ INNY GRAJEK i już nawet na tym forum to wyjaśniono..

rycho - 26 stycznia 2019, 17:08:33 - *.111.247.218
oj cvg nie wiem skad ty takie ciekawostki masz :D
108-2018-2019/2538-sparing-rakow-5-3-gks.html
"- Były ciężkie warunki dla obu zespołów, ale miałem wrażenie, że szczególnie w pierwszej połowie zespół Rakowa lepiej utrzymywał równowagę na boisku. Powtarzamy, że gra defensywna to jest podstawa, a jeśli tracimy pięć bramek, to powinno wystarczyć za komentarz. W dodatku te bramki padają na własne życzenie. Ktoś się zagapił, ktoś zamiast wybić piłkę, to odda przeciwnikowi i tak dalej, można to mnożyć… To strasznie martwi, bo po to się wychodzi na boisko, żeby ta gra wyglądała coraz lepiej. A my sami sobie robimy krzywdę. Grając przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu musiało to wyglądać inaczej, ale paradoksalnie to właśnie wtedy potrafiliśmy wykorzystać sytuację, zakończyć akcję strzałem. W pierwszej połowie nawet z dziesięciu metrów nie strzelaliśmy, tylko szukaliśmy podania na pustą. Cały czas możemy mieć do siebie uwagi i zastrzeżenia jeśli chodzi o grę defensywną – powiedział po meczu trener GKS-u, Jarosław Skrobacz."

1962 - 26 stycznia 2019, 17:17:25 - *.dynamic.chello.pl
Tak, w momencie, gdy Drazik opuścił boisko, Gostomski wszedł na murawę zastępując Żaka i do końca meczu graliśmy w 10.

zaja - 26 stycznia 2019, 18:17:56 - *.237.224.134
Dajcie spokój juz z tym jednym zawodnikiem. Jastrzębie grało w 10 od faulu na Malinie. Papszun dziś powiedział że w drugiej połowie ćwiczyli gre w przewadze, bo takie rzeczy w lidze tez się zdarzają. Powiedział rownież że cała drugą częśc meczu Raków grał na połowie Jastrzębia- dominacja zupełna.Ale Jastrzębie było zabójczo skuteczne, miało dwie akcje i dwie wykorzystało. Tyle.

Emesun - 26 stycznia 2019, 19:28:52 - *.IP.cloudmosa.com (*.0.46.250)
Szkoda gadki i polemiki ... wygrana przewagą 2 bramek tak jak Piast ... druga wygrana ... przeciwnik druga przegrana ... jeszcze Znicz i wylot do Turcji szlifować formę w lidze już z Wami nie gramy , a wiec gratki za drugą połowę z Rakowem i z Piastem na remis łapcie firmę i na wiosnę zabierajcie punkty naszym przeciwnikom nawet w 10 tylko jak najmniej brutalnych fauli powodzenia

Jajcar - 26 stycznia 2019, 20:05:47 - *.centertel.pl
🤣😲cieniutka ta racovia buahah

Loki - 26 stycznia 2019, 21:52:59 - *.135.177.172.static.kolnet.eu
Skrobacz wiecznie marudzi na defensywe. Posiadanie piłki przez Raków można ocenić 80% do 20% gdzie lini pomocy w Jastrzębiu po prostu brak, to ile może ta defensywa się bronić.Zagrajcie z ROW lub Pniówkiem to obrona zagra na 0.

jn.KSG.32 - 27 stycznia 2019, 8:23:32 - *.static.reseler.com
Rakow rozwali Legie w pucharze.

GKS1962 - 27 stycznia 2019, 9:43:24 - *.dynamic.chello.pl
@Loki dokładnie, Skrobacz od pół roku jak zdarta płyta, głupie błędy, defensywato, defensywa tamto, a ja się pytam a kto za to jest odpowiedzialny, jak nie trener? Nie potrafi ich nauczyć ich bronienia i tyle, ale najlpeiej zwalać wszystko na piłkarzy - bardzo motywujące! Kwestia czasu kiedy szatnia będzie miała go dość i obróci się rpzeciwko niemu. To będzie początek jego końca. Do tego nietrafione transfery z zewnątrz. Na tą chwilę w kadrze jest juz więcej zawodników napływowych niż swoich. Przez 3 lata nie zaistniał w kadrze żaden wychowanek etc. BTW No i ścągnięty super napastnik znajomek z Wodzisławia niejaki Krakowczyk który przez pół roku, łącznie ze sparingami nie strzalił bramki i nie miał asysty!

1962 - 27 stycznia 2019, 11:10:35 - *.dynamic.chello.pl
Obrona,obrona ,obrona....!!!
Trenerze naszą bolączką jest obrona,od kilku lat tracimy bramki w tym samym stylu pora się poradzić lepszych i nawet do szkolić!

cvg - 27 stycznia 2019, 11:14:09 - *.146.232.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
OK pora przyznać się do błędu bo myślałem, że to było 11 na 11. Skoro faktycznie 2 połowa 11-10 to jedna ze słabszych od miesięcy w wykonaniu Rakowa pomimo dominacji i 2 nieuznanuch bramek..nic to sparing to sparing a typu na Raków Legia dla mnie to nie zmienia.Trochę niepokoju wnosi co do obrony bo Legia też będzie się bronić i grać z kontry..

kzet69 - 27 stycznia 2019, 19:01:04 - *.43.204.121.ipv4.supernova.orange.pl
Czerwona w sparingu? Drazika powinien przebadać psychiatra bo gość ma jakiś problem z emocjami...