16 stycznia 2019, 17:00 - Derýnia (Stádio Anagénnissis Derýnias)
MS Anagénnissi Derýnias 0-8 Górnik Zabrze
Szymon Żurkowski 6, Jesús Jiménez 10, 14, 18, Walerian Gwilia 29, Przemysław Wiśniewski 78, Kamil Zapolnik 79, Kacper Michalski 85

Górnik Zabrze: (I połowa) Martin Chudý (30 Daniel Bielica) - Adam Wolniewicz, Dani Suárez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Jesús Jiménez, Mateusz Matras, Daniel Smuga, Szymon Żurkowski, Walerian Gwilia - Igor Angulo. (II połowa) Daniel Bielica (60 Tomasz Loska) - Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Szymon Matuszek, Adrian Gryszkiewicz - Marcin Urynowicz, Maciej Ambrosiewicz, Konrad Nowak, Łukasz Wolsztyński, Daniel Liszka - Kamil Zapolnik (87 Krzysztof Kiklaisz).

W meczu sparingowym rozegranym na Cyprze Górnik Zabrze pokonał siódmą drużynę tamtejszej drugiej ligi - MS Anagénnissi Derýnias 8-0 (5-0).

Legia Warszawa 2-0 Amora FC (2:0)
Legia Warszawa 4-1 Clube Olímpico do Montijo (6:1)
Korona Kielce 3-0 Politehnika Ioasi (9:1)Z
Górnik Zabrze 8-0 MS Anagénnissi Derýnias
Razem: 4-0-0 (17:1), 12 pkt

Rafix - 16 stycznia 2019, 19:22:04 - *.dynamic.mm.pl
Można wiedzieć po co wypisujesz wszystkie wyniki meczów sparingowych?

Marian69 - 16 stycznia 2019, 19:38:11 - *.dynamic.chello.pl
Polskie kluby gromią rywali! Tak trzymać. Polska husaria, Polska moc! I niech mi ktoś powie, że Ekstraklasa to słaba liga, to go wyśmieję. Zwyczajnie niemiecko-francuski spisek powoduje, że odpadamy tak wcześnie, bo kiedy niemiaszki są na wakacjach, to my musimy jeździć po Azji (sic!) i grać w jakichś śmiesznych eliminacjach.
To właśnie te mecze, kiedy nasi chłopcy są rozruchani, to właśnie one pokazują prawdziwą wartość Polskiej Myśli Szkoleniowej.

alan - 16 stycznia 2019, 19:39:52 - *.sokola.pl
rywal slabiutki ale moze Gornicy uwierza w siebie

kibic. - 16 stycznia 2019, 20:02:30 - *.play-internet.pl
tamci byli niewidomi

Bryx - 16 stycznia 2019, 20:14:04 - *.25.169.61
@Rafix - Nie wszystkie, jedynie starcia PL vs reszta świata. Jesli chcesz wiedzieć po co - bo chcę.

19Kowol04 - 16 stycznia 2019, 20:29:16 - *.224.215.20
Druga liga, rok założenia 1920, hmmm. Prawie jak DErBY

D... - 16 stycznia 2019, 20:56:50 - *.ssp.dialog.net.pl
Praktyczny wymiar totalnej degrengolady naszej nędzaklasy: mimo że na Cyprze, Malcie, w Turcji i w okolicy przebywa obecnie, w przerwie zimowej, bardzo dużo solidnych zespołów z Europy, nasze kluby muszą grać tam sparingi z jakimiś leszczami z ósmej ligi Cypru czy piątej portugalskiej. Nikt poważny nie widzi bowiem sensu grania z leszczami z Polandy, bo co to za poziom gorszy od Luksemburga, Mołdawii czy Kazachstanu...
Jeszcze kilka lat temu (wystarczy looknąć w archiwum newsów na 90minut) o tej porze roku nasi walczyli na obozach z solidnymi firmami z poważnych lig europejskich, a dzisiaj najlepszy rywal to 9 miejsce w lidze rumuńskiej (też przecież obciąża ich porażka z Luksemburgiem). Zapaść i upadek pogłębia się, ciekawe jak długo to jeszcze będzie trwało? :-/

Zabrski - 16 stycznia 2019, 21:18:55 - *.135.2.161
Maszyna wrescie ruszyla

WTF - 16 stycznia 2019, 21:55:13 - *.olsztyn.vectranet.pl
A gdzie ten talent Biedrzycki? Dalej biega jak Semenia?

LKWQ - 17 stycznia 2019, 0:50:05 - *.254.73.131
@Marian69 - pozdrawiam ironistę Zwłaszcza tą Azją mnie ująłeś (wystarczy spojrzeć na mapę, by zorientować się, co się tam znajduje - Dudelange, Trnava, a może ich "wymagający" rywal).

JohnyKSG - 17 stycznia 2019, 8:25:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo.Gornik wyłacznie w Zabrzu!

Vanna - 17 stycznia 2019, 11:19:52 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wynik może być mylący. To przeciwnik był w tym meczu lepszy, a Górnik wygrał na dużym szczęściu.

ZIENIU - 17 stycznia 2019, 11:20:24 - *.10.208.3