26 czerwca 2019, 10:30 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 2-1 MFK Karviná
Igor Angulo 44 (k), Łukasz Wolsztyński 51 - Tomáš Weber 90

Górnik Zabrze: (I połowa) 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 15. Aleksander Paluszek, 27. Adrian Gryszkiewicz, 19. Kamil Zapolnik, 23. Mateusz Matras, 11. Alasana Manneh, 4. Filip Bainović, 9. Jesús Jiménez, 17. Igor Angulo. (II połowa) 1. Dawid Kudła - 16. Dariusz Pawłowski, 25. Krzysztof Kubica, 14. Michał Koj, 6. Bartłomiej Eizenchart (85, 45. Michał Rostkowski), 20. Ishmael Baidoo, 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 26. Daniel Ściślak, 8. Juan Bauzá, 10. Łukasz Wolsztyński.

MFK Karviná: (I połowa) 18. Martin Pastornický - 6. Gigli Ndefe, 4. Martin Kouřil, 3. Milan Rundić, 9. Matúš Čonka - 19. Petr Galuška, 25. Marek Hanousek, 10. Ondřej Lingr, 66. Marek Janečka, 7. Erik Puchel - 44. Michal Petráň. (II połowa) 12. Libor Hrdlička - 24. Oliver Putyera, 13. Ján Krivák, 29. Daniel Stropek, 6. Gigli Ndefe (60, 17. Dávid Guba) - 23. Thanássis Fokaḯdis, 8. Vojtěch Smrž, 27. Martin Bukata, 21. Tomáš Weber, 20. Luboš Tusjak - 11. Martin Vlachovský.

żółta kartka: Weber.

W meczu sparingowym rozegranym w Zabrzu Górnik wygrał 2-1 (1-0) z 15. drużyną czeskiej ekstraklasy - MFK Karviná.

W drużynie czeskiej zagrali m.in. Libor Hrdlička (w przeszłości Ruch Chorzów), Martin Bukata (kiedyś Piast Gliwice) i Dávid Guba (dawniej Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Zespół prowadzi były szkoleniowiec Arki Gdynia František Straka.

JohnyKSG - 26 czerwca 2019, 13:24:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widzów ok 1000 jakby ktos..zpomniał..Z nowymi trzeba dobrze popracować.Dobry z nr 26,pracowity i fajnie podaje,chyba Ścislak..Reszta też ok,w tym upale...Heh

19Kowol04 - 26 czerwca 2019, 17:42:28 - *.224.215.26
Karvina to gryfny verajn, bo mo ślonskiygo Adlera we Herbie!!

fester - 27 czerwca 2019, 23:36:11 - *.150.246.94.ip4.artcom.pl
Padła jeszcze jedna bramka po strzale Ambrosiewicza z 25 metrów. Piłka się odbiła od poprzeczki i wpadła całym obwodem za linię. Niestety sędzia nie zauważył...