14 stycznia 2023, 15:30 - Belek (Susesi Football Centre)
Wisła Kraków 5-1 Wisła Płock
Álex Mula 46, 87, Luis Fernández 52, 76, Ángel Rodado 54 - Damian Warchoł 41

Wisła Kraków: (I połowa) 1. Kamil Broda - 20. Konrad Gruszkowski, 26. Igor Łasicki, 43. Dawid Szot, 52. Jakub Krzyżanowski - 54. Piotr Starzyński, 18. Bartosz Talar, 66. Vullnet Basha, 53. Wiktor Szywacz, 11. Mateusz Młyński - 14. Michał Żyro. (II połowa) 31. Mikołaj Biegański - 43. Dawid Szot, 5. Joseph Colley, 4. Boris Moltenis, 52. Jakub Krzyżanowski (73, 28. David Juncà) - 54. Piotr Starzyński (73, 53. Wiktor Szywacz), 41. Kacper Duda, 27. Igor Sapała, 10. Luis Fernández, 37. Álex Mula - 9. Ángel Rodado.

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński (46, 93. Oskar Lodziński) - 15. Kristián Vallo (60, 28. Paweł Chrupałła), 32. Wojciech Mazurowski, 4. Adam Chrzanowski, 5. Anton Krywociuk - 18. Michał Mokrzycki (73, 9. Dawid Kocyła), 8. Dominik Furman, 10. Rafał Wolski (73, 46. Dawid Krzyżański), 6. Damian Rasak - 95. Damian Warchoł (60, 77. Piotr Tomasik), 24. Marko Kolar (73, 99. Tomasz Walczak).

żółta kartka: Rasak.

W meczu sparingowym rozegranym w Turcji Wisła Kraków wygrała z Wisłą Płock 5-1 (0-1). Dla zespołu z Płocka było to drugie dzisiejsze spotkanie.

źródło: własne

Dodano: 14 stycznia 2023, 17:18:05

Gizmoo90 - 14 stycznia 2023, 17:18:51 - *.dynamic.chello.pl
Na pierwszy rzut oka wynik ten może być zaskoczeniem.
Jednak jak to często w meczach sparingowych bywa, drużyna z niższych klas rozgrywkowych gra ze wzmożoną ambicja, aby się pokazać na tle dużo bardziej renomowanego rywala.
Z kolei dla Wisły była to zwykła jednostka treningowa.
Stąd też może wynikać ten okazały rezultat dla Wisły Kraków z Wisłą, Wisłą, dla której był to drugi mecz rozgrywany dzisiejszego dnia.

plock - 14 stycznia 2023, 17:19:41 - *.internetia.net.pl
Dla wszystkich kibiców z Płocka, jak kiedyś będziecie się zastanawiać dlaczego na tym portalu Wisła to Wisła a do was trzeba dopisywać nazwę miasta, sprawdźcie ten wynik

ciekawski - 14 stycznia 2023, 17:21:32 - *.43.248.72.ipv4.supernova.orange.pl
pierwszy skład Płocka grał dziś sparing o 9.30

komato - 14 stycznia 2023, 17:21:48 - *.30.36.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wynik dokładnie odzwierciedla, jaki zespół powinien być wciąż utożsamiany jako jedyna słuszna Wisła
A tak na serio - widać, że Płock odbywał już sparing tego samego dnia - podeszli do drugiego meczu bardziej jako "mocnego treningu", gdzie jak to na nich bywa: jest sporo niedokładności i koncentracja nie zawsze jest na najwyższym poziomie. Hiszpanie z Wisły to wykorzystali bezlitośnie, punktując przy każdej nadarzającej się okazji.

Hwdpl - 14 stycznia 2023, 17:22:32 - *.toya.net.pl
Gdzie ci fanatycy z rafinerii?

Do plock - 14 stycznia 2023, 17:23:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Hahaha ale upadliście Wisła k, podnieceni wygraną z rezerwami rezerw Płockiej drużyny xD

Artur Fort - 14 stycznia 2023, 17:24:56 - *.compower.pl
Tej siły już nie powstrzymacie. Mula zapowiada się na gwiazdę - na razie I ligi.

Płockwstyd - 14 stycznia 2023, 17:25:37 - *.dynamic.mm.pl
Wisła na luziku gromi Petrochemię.Wynik musi być szokiem dla wszystkich 350 kibiców Płocka.

mati - 14 stycznia 2023, 17:26:04 - *.becker.blue
No to już wiadomo jaka Wisła lepsza, mówisz Wisła myślisz Kraków. Nawet wśród jej kos.

WRW08 - 14 stycznia 2023, 17:28:47 - *.centertel.pl
mati , mówisz wisła myślisz 60! 60!

bankruTS - 14 stycznia 2023, 17:29:08 - *.dynamic.chello.pl
Czy Harry Potter szczytował już na twitterze, po cudownym zwycięstwie z rezerwami legendarnej Wisły-Petrochemi-Orlen Płock?

@komiato - 14 stycznia 2023, 17:35:50 - *.43.248.72.ipv4.supernova.orange.pl
@komiato
zwróć uwagę na to, że dopóki bronił REZERWOWY (czyli drugi) bramkarz Płocka (Kamiński) spanielce ani pisnęły. Dopiero gdy po przerwie wszedł czwarty, czy piąty bramkarz Płocka - zaczęły padać gole

Tomek k. - 14 stycznia 2023, 17:40:40 - *.237.91-rev.victor.pl
Z nazwami Wisła jest tak samo jak z klubami Górnik. A co do wyniku? Hmm Tylko teraz bez ciśnienia ze wciągnięcie 1 ligę nosem że będziecie rycerzami wiosny.Spokojnie bez spiny. Tak jak potęgę buduje się powoli tak samo potęgę też się odbudowuje latami. Rozumiem kibiców chcących Wisłę Kraków swój ukochany klub w Ekstraklasie tylko co Wam z ekstraklasy jak znowu byście się mieli walczyć o utrzymanie.A nie o to tutaj chodzi. Trzeba zbudować drużynę gdzie w przypadku awansu nie połowę piłkarzy wywalić tłumacząc to tym że są za słabi na Ekstraklasę

Widzew - 14 stycznia 2023, 17:41:22 - *.static.chello.pl
To był drugi mecz Wisły tego samego dnia (!) a Kraków grał wypoczęty zresztą w pierwszej połowie było widać różnicę poziomów chyba nawet dwóch klas rozgrywkowych. Kraków bardzo słabo.

Widzew - 14 stycznia 2023, 17:42:30 - *.static.chello.pl
Można powiedzieć że Kraków zanotował dzisiaj największy sukces w ostatnich latach XD

Wisła - 14 stycznia 2023, 17:57:25 - *.dynamic.mm.pl
Płock to stan umysłu - dostali 1:5 w plecy, a i tak się cieszą

Zbych - 14 stycznia 2023, 18:00:29 - *.204.44.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Widać co reprezentują Łodziński czy Mazurowski

zbigniew.m - 14 stycznia 2023, 18:07:27 - *.204.44.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Widać co warci są Łodziński czy Mazurowski.

Gawrda - 14 stycznia 2023, 18:09:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co w Płocku robi Chrupalla czy Mokrzycki ,bardzo słaby dziś. Wolski.

KORSARZ - 14 stycznia 2023, 18:27:01 - *.151.47.7
Czyli Vallo, Furman i Wolski to rezerwy rezerw? Rezerwy klubu Ekstraklasy powinny jakiś poziom prezentować na tle 1 ligowej drużyny.

Normalny - 14 stycznia 2023, 18:30:48 - *.play-internet.pl
Pokazali w sparingu, która Wisła lepsza pomimo,ze Plock grał mocno rezerwowym składem, ale to tylko sparing. Odnośnie nazw, bo temat wraca jak bumerang na ten portal około 70% kibiców przy nazwie Wisła myśli o tej z Krk w pierwszej kolejności. Młodsze pokolenie nie pamięta Ekipy, która lała wszystkich za Cupiała, mało tego w Europie sie zaczeli bać Wisły mecz z Schalke na wyjezdzie mistrzostwo to co zrobili

oKurtka - 14 stycznia 2023, 18:44:08 - *.play-internet.pl
Musieli jechać aż do Turcji żeby sobie wyjaśnić którą Wisłę na 90minut pisać bez nazwy miasta.

gsw - 14 stycznia 2023, 18:50:40 - *.dynamic.chello.pl
Problem Pertochemi polega na tym, że nawet gdyby Wisła Kraków grała w 4 lidze to będzie Wisłą Kraków i kibic słysąc Wisła będzie kojarzył że chodzi o Białą Gwiazdę a klub z Płocka będzie umiejscawiany przez kibiców gdzieś w próźni między Sandomierzem a Tczewem bo tam też są kluby z Wisłą w nazwie.

Fan - 14 stycznia 2023, 19:03:03 - *.jmdi.pl
W Płocku jest Petrochemia a nie Wisła.

Widzew - 14 stycznia 2023, 19:14:00 - *.static.chello.pl
Ten moment w którym Kraków poci się i stara i za każdym razem musi przypominać że to on jest tą prawdziwą Wisła, jedyną najprawdziwszą. Typowy kibic Krakowa budzi się i pierwsze co robi to wchodzi na internet i pisze że "wszyscy wiedzą że Wisła jest z Krakowa" XDDDDD

xoxigorxox - 14 stycznia 2023, 19:17:30 - *.dynamic.mm.pl
transmisje przeprowadzila druzyna z plocka i sami podpisali wlasna druzyne jako WPL, a krakowska druzyne jako WIS. mysle ze temat jest rozwiazany. wszyscy mozecie juz wyciagnac palec z wlasnej doopy, mozna sie rozejsc

Petra - 14 stycznia 2023, 19:55:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
TYLKO PETROCHEMIA ZKS !!! Krakusy się podniecają z wyniku. Liga wszystko zweryfikuje. Tyle w temacie.

xyz - 14 stycznia 2023, 19:58:24 - *.play-internet.pl
W EX Wisły nie ma a Płockowi tez piszą skrót WPL, bo wiedzą kto jest prawdziwy

Termit - 14 stycznia 2023, 21:25:36 - *.dynamic.chello.pl
O Wisła, przegrała z Wisłą Kraków. To chyba zaskoczenie.

Jarek - 14 stycznia 2023, 21:47:17 - *.136.136.162
Po za Davo Sekulskim Rzeźniczakiem cały skład, grali Kamiński Vallo Wolski Furman Rasak Chrzanowski Krywotsuk Kolar , w przerwie jedna zmiana a kolejne w 70 minucie przy 1-3, na pewno był to lepszy skład niż z rezerwami Jagiellonii

kibic - 14 stycznia 2023, 22:19:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Płock grał drugi mecz tego dnia i jednym składem, Kraków wymienił całą drużynę w przerwie, wyniki w sparingach się nie liczą więc czym się cieszycie wiślaki z gorszej strony błoń i tak będziecie kiblować drugi sezon na zapleczu

azjata - 15 stycznia 2023, 0:07:32 - *.adsl.inetia.pl
Fajne kursy były

Papieros - 15 stycznia 2023, 1:09:13 - *.centertel.pl
Jestem z Warszawy więc mogę bezstronnie stwierdzić, że 99.99% ludzi słysząc Wisła myśli że chodzi o zomowców spod Wawelu. Pozostałe 0.001% to te 200 kibiców Płocka.
To prawda

xoxigorxox - 15 stycznia 2023, 9:06:58 - *.dynamic.mm.pl
a pozostale 0,009 to kibice skoków narciarskich.

Cracovia - 15 stycznia 2023, 9:10:00 - *.play-internet.pl
W Krakowie tylko Cracovia!

Rozpiedol - 15 stycznia 2023, 9:21:50 - *.191.241.186.ipv4.supernova.orange.pl
Co tu sie odje...
Plock jak dzieci we mgle. I kto normalny sie na jakis plock spina? Kompromitacja druzynki z plocka. Kto ich w ogole trenuje? Jakis amator kompletny.

Petra - 15 stycznia 2023, 9:26:13 - *.191.241.186.ipv4.supernova.orange.pl
Petrochemia w 1. polowie przypadkiem cos strzelila bedac gnieciona przez krakowskich juniorow a jak wszedl 1. sklad krakowian to juz nie bylo co zbierac z tej smiesznej druzynki

Kruszek - 15 stycznia 2023, 10:21:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Obrona Plocka katastrofa. Czekamy na kolejnych drewniakow ściągniętych przez Stano.

Klimek - 15 stycznia 2023, 10:29:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miasto Plock nie ma kasy na dokończenie stadionu a na wycieczki dla kontuzjowanych zawodnikow oraz licznej ekipy towarzyszącej.. Kiedy wejdzie kontrola zewnętrzna finansow .

Olo - 15 stycznia 2023, 10:50:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To się ogony z pierwszej ligi pocieszyły że wygrały z rezerwami Wisły
Piłkarze z Hiszpani pokazali że zasługują na grę w Płocku w ekstraklasie

kibic - 15 stycznia 2023, 10:59:30 - *.datapacket.com
Wisła przegrała z Wisłą Kraków? A racja, to ich drugi sparing dzisiaj.

ekstraklap - 15 stycznia 2023, 11:13:23 - *.191.241.186.ipv4.supernova.orange.pl
Kto by chcial w jakims plocku grac
W pierwszej polowce to rezerwy Wisly graly a Plock sie tylko kompromitowal
Nie wiedzialem ze Furman Wolski Rasak Vallo Tomasik to rezerwy klubu z plocka

Corsar - 15 stycznia 2023, 11:19:37 - *.205.209.224.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
W Wiśle w drugiej połowie zagrał skład, który chyba będzie tym pierwszym w walce o ekstraklasę. Hiszpański zaciąg w przodu może zrobić niemałego zamieszania, bo każdy prezentuje całkiem dobry poziom. Jest Luis Fernandez, jest Rodado, doszedł Mula, na boku obrony Junca. Oni mają dać tą jakość w ofensywie. Colley i Moltenis jako doświadczeni środkowi, reszta to Polacy zdolni i walczący dla Wisły.

Gggg - 15 stycznia 2023, 13:43:20 - *.centertel.pl
Nie rozumiem,przecież dla kibica Wisły P.jedyna Wisła będzie ta której kibicuje i odwrotnie.Mnie się jednak kojarzy bardziej ta z Płocka bo jednak grają na najwyższym szczeblu no i poziom nie taki.

DO WSZYSTK - 15 stycznia 2023, 13:55:40 - *.mobile.kpn.net
Teraz już wiecie dlaczego jak jest artykuł o Wiśle to o tej z Krakowa

Sędzia - 15 stycznia 2023, 15:05:50 - *.31.140.88.ipv4.supernova.orange.pl
Walka o samo "Wisła" na 90minut.pl została rozstrzygnięta. Do czasu kolejnego sparingu "Wisłą" na 90minut.pl będzie ta z Krakowa.

Neutral60 - 15 stycznia 2023, 15:14:30 - *.icpnet.pl
Czyżby jedna Wisła(K) awansuje a druga Wisła(P) spadnie ?

Vistula - 15 stycznia 2023, 16:08:49 - *.play-internet.pl
Wisło jak mogłaś się tak ośmieszyć z Wisłą Kraków?

Qerty43 - 15 stycznia 2023, 17:59:03 - *.132.194.4
Troche wysoka i wstydliwa porazka. Trzeba przyznac ze druzyna z zaplecza potrafi grac w pilke.😉

Czarek - 16 stycznia 2023, 0:00:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl