25 stycznia 2024, 16:00 - Kundu (Mardan Spor Kompleksi Kundu AST Arena)
Lech Poznań 1-3 Szachtar Donieck
Michał Gurgul 67 - Ołeksandr Zubkow 21, Artem Bondarenko 42, Wiktor Cukanow 55 (k)

Lech Poznań: 41. Bartosz Mrozek - 2. Joel Pereira, 18. Bartosz Salamon, 23. Miha Blažič, 3. Barry Douglas - 21. Dino Hotić, 6. Jesper Karlström, 22. Radosław Murawski, 7. Afonso Sousa, 11. Kristoffer Velde - 9. Mikael Ishak (26, 15. Michał Gurgul).

Szachtar Donieck: (I połowa) 31. Dmytro Riznyk - 26. Juchym Konopla, 5. Wałerij Bondar, 22. Mykoła Matwijenko, 23. Pedrinho - 11. Ołeksandr Zubkow, 21. Artem Bondarenko, 8. Dmytro Kryśkiw, 10. Heorhij Sudakow, 37. Kevin - 7. Eguinaldo. (II połowa) 1. Artur Rudko - 32. Eduard Kozik, 3. Stav Lemkin, 44. Jarosław Rakićkyj, 16. Irakli Azarowi - 9. Marjan Szwed, 29. Jehor Nazaryna, 13. Giorgi Goczoleiszwili, 77. Wiktor Cukanow, 27. Ołeh Oczeretko - 14. Danyło Sikan.

żółte kartki: Pedrinho, Zubkow.

W 66. minucie Dino Hotić (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Lech Poznań przegrał 1-3 (0-2) w swoim drugim dzisiejszym meczu sparingowym rozegranym w Turcji z Szachtarem Donieck - mistrzem i aktualnie czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy.

W ukraińskim zespole zagrał m.in. Artur Rudko (kiedyś Lech Poznań).

źródło: własne

Dodano: 25 stycznia 2024, 17:49:46

l 14 mp - 25 stycznia 2024, 17:50:24 - *.centertel.pl
Szkoda pierwszej połowy, po błędach Douglasa i Służy było już dwa zero. Druga połowa lepsza i Velde zaczął czarować, mimo porażki to dobre przetarcie z uczestnikiem LM.

Columb - 25 stycznia 2024, 17:56:22 - *.47.40.253.ipv4.supernova.orange.pl
Lipa.Nowy trener-stary Lech... Pomalutku, na boki i do bramkarza

Lucas - 25 stycznia 2024, 18:01:48 - *.icpnet.pl
Rumak nie umie reagować. Ekipa lecha biegała jak pacholeczki. Szachtar wysoka klasa. Z tym trenerem nie osiągniemy nic

HutnikWars - 25 stycznia 2024, 18:14:41 - *.dynamic.inetia.pl
Szachtar wciąż klasa, chociaż najsilniejszą pakę mieli w sezonie 2006/07, pokonali chyba wtedy nawet Romę w LM 2-0 u siebie!

Neutral60 - 25 stycznia 2024, 18:16:42 - *.icpnet.pl
Hotić strzelił karnego w słupek a skutecznie dobił Gurgul. Wszystkie trzy bramki bramki dla Ukraińców ,to prezenty od Kolejorza. Najpierw Szkot (3) zapomniał ,że jest lewym obrońcą i niepilnowany przez niego Zubkow nie miał problemu by zdobyć pierwszą bramkę. Następnie Mrozek podał rywalowi piłkę i ten z kilkunastu metrów zdobył zdobył drugą bramkę. Przy trzeciej bramce z rzutu karnego w polu karnym przy linii końcowej bark w bark walczyli rywale. Silniejszy piłkarz Kolejorza uznany został za faulującego a sędzia wskazał na jedenastką dla Ukraińców. Gdy z boiska na skutek kontuzji zszedł Ishak(26 minuta) ,to do końca meczu na boisku Kolejorz nie miał napastnika.

Stal MIelec 2-1 CF Intercity
Raków Częstochowa 0-1 NŠ Mura (Murska Sobota)

Amica - 25 stycznia 2024, 19:14:39 - *.221.193.223
Lubudubu, lubudubu!!! Fortuna I Liga nadchodzi!! bedzie powrot do Wronek!!

(L)16MP - 25 stycznia 2024, 19:31:05 - *.223.10.239 (*.34.250.204)
Mistrzem Polski jest Legia. (L)ecimy po 17 tytuł

Rrr - 25 stycznia 2024, 19:45:28 - *.play-internet.pl
Rutki są dzielni,jak 4ej pancerni

(L)15MP - 25 stycznia 2024, 20:00:23 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mistrzem Polski jest RAKÓW !!! A co niektórzy mogą sobie lecieć do warzywniaka po zakupy 🤣🤣🤣

(L)16MP - 25 stycznia 2024, 20:19:44 - *.static.reverse.lstn.net
Jak tam w biednym Zabrzu - dalej zyjecie na socjalu z mojej Stolicy. Zapamietaj to chlopcze : Mistrzem Polski jest Legia. (L)ecimy po 17 tytuł.

xkmn - 25 stycznia 2024, 20:46:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Więcej Ishaków i Kalstroemów w składzie to będzie dobrze. Czy to w ogóle był polski zespół? Bo nazwiska same jakieś takie inne.

Piorun - 25 stycznia 2024, 21:07:12 - *.play-internet.pl
Przegrali z drużyną w której na bramce stał Rudko. Bosche, zaraz przegrają z gimnastyką korekcyjną.

Priorytet - 25 stycznia 2024, 22:04:03 - *.170.240.234
Najważniejsze że legia nie jest, nie była i nie będzie mistrzem a trol l16 mp pod różnymi nickami będzie płakał bo Ruch leci a Górnik się utrzyma.

(L)16MP - 25 stycznia 2024, 22:44:18 - *.77.237.64.vultrusercontent.com
@ Priorytet chłopcze z biednego Zabrza co ty tam bajukasz lebrze??

W.G - 26 stycznia 2024, 5:05:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl