[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Liga | Mecze :.

Czarni Jaworze Gminny Klub Sportowy Czarni Jaworze
Rok założenia: 2003
Barwy: czarno-żółte
Adres: Zdrojowa 186A, 43-384 Jaworze (klub) Koralowa, 43-384 Jaworze (stadion)
telefon: (33) 497-21-72, (606) 657-120
WWW: http://czarnijaworze.futbolowo.pl (oficj.)
Stadion: Kompleks Sportowy w Jaworzu
pojemność - 420 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 64 m
Prezes: Marcin Ząbek
Trener: Sławomir Szymala (od 10 lipca 2011)


Sukcesy

 
Kadra


Bramkarze: Mateusz Feruga (12.01.87, W, Zapora Wapienica (Bielsko-Biała)), Dariusz Turek (30.11.86), Mateusz Janas (04.02.91), Kamil Wehsoly (26.11.90), Szczepan Nowoczek (16.02.87, J -> Zapora Wapienica (Bielsko-Biała)).
Obrońcy: Mariusz Wacławski (22.08.87), Dariusz Stokłosa (01.07.84, W, Cukrownik Chybie), Wacław Kobza (06.10.84), Rafał Stronczyński (14.06.82), Wojciech Filimowski (28.02.77), Robert Roik (08.10.84), Michał Jaroszewski (02.09.83), Bartłomiej Handzel (05.09.83), Damian Strzelczyk (23.06.91), Łukasz Czuj (18.09.88, J -> nie wznowił treningów), Tomasz Rybarski (04.08.92, J -> Drzewiarz Jasienica), Dawid Wehsoly (08.07.92, J -> Drzewiarz Jasienica), Krzysztof Gniza (07.10.78, J -> MRKS II Czechowice-Dziedzice).
Pomocnicy: Janusz Gucwa (30.04.73), Paweł Mołek (06.05.82), Marcin Sztykiel (15.03.89, W, Drzewiarz Jasienica), Andrzej Pawluk-Jaszczuk (15.06.91), Mirosław Zdolski (03.01.79), Roman Urbaś (16.01.76), Paweł Klonowski (13.01.93), Szymon Trybała (05.03.93, W, juniorzy), Dariusz Szewczyk (22.04.69, J), Dawid Paszek (27.11.82, J -> nie wznowił treningów), Adam Pałecki (04.12.80, J -> nie wznowił treningów).
Napastnicy: Krzysztof Kujawa (17.06.80, W, Cuiavia Inowrocław), Tomasz Gwóźdź (29.11.77), Wojciech Zagórski (12.01.85), Tomasz Sosna (25.01.86), Sławomir Szymala (21.12.73), Artem Miagkyj (03.04.84), Przemysław Kuś (13.12.89, Zamek Grodziec Śląski), Dariusz Janas (08.08.93).
 
Uwagi

• Klub powstały w 2003 roku, zastąpił w rundzie rewanżowej sezonu 2002/2003 zespół Samarytanina Bielsko-Biała, występującego w klasie B (podokręg Bielsko-Biała).
• Nazwy: (2003) Klub Sportowy Czarni Jaworze -> (2016) Gminny Klub Sportowy Czarni Jaworze
• Autorem herbu dla klubu jest Jakub Malicki (90minut.pl)
 
Dane z sezonu: 2011/12
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
W drużynie grali m.in.: Łukasz Błasiak, Ryszard Borutko, Tomasz Bydliński, Rafał Haczek, Dariusz Kołodziej, Adam Paleta, Dariusz Stokłosa, Przemysław Suchowski, Sławomir Szymala, Mariusz Wacławski, Adam Waliczek, Damian Zdolski.
 
Rozgrywki z udziałem
   2002/03 - Klasa B 2002/2003, grupa: Bielsko-Biała
   2003/04 - Klasa B 2003/2004, grupa: Bielsko-Biała
   2004/05 - Klasa A 2004/2005, grupa: Bielsko-Biała
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2005/06 - Klasa A 2005/2006, grupa: Bielsko-Biała
   2006/07 - Klasa B 2006/2007, grupa: Bielsko-Biała
   2007/08 - Klasa B 2007/2008, grupa: Bielsko-Biała
   2008/09 - Klasa B 2008/2009, grupa: Bielsko-Biała
   2009/10 - Klasa B 2009/2010, grupa: Bielsko-Biała
   2010/11 - Klasa A 2010/2011, grupa: Bielsko-Biała
   2011/12 - Klasa A 2011/2012, grupa: Bielsko-Biała
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2012/13 - Klasa A 2012/2013, grupa: Bielsko-Biała
   2013/14 - Klasa A 2013/2014, grupa: Bielsko-Biała
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2014/15 - Liga okręgowa 2014/2015, grupa: Bielsko-Biała
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2015/16 - Klasa A 2015/2016, grupa: Bielsko-Biała
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2016/17 - Klasa A 2016/2017, grupa: Bielsko-Biała
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2017/18 - Klasa okręgowa Ap-Sport 2017/2018, grupa: Bielsko-Biała
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2018/19 - Klasa okręgowa 2018/2019, grupa: Bielsko-Biała
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała
   2019/20 - Klasa okręgowa 2019/2020, grupa: śląska V (Bielsko-Biała-Tychy)
   2019/20 - Puchar Polski 2019/2020, grupa: Śląski ZPN - Bielsko-Biała

 

Napisz do nas