[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Liga | Mecze :.

Start Bogdanowice Ludowy Klub Sportowy Start Bogdanowice
Rok założenia: 1957
Barwy: biało-czerwone
Adres: Bogdanowice, 48-100 Głubczyce
telefon: (665) 209-816 (prezes)
WWW: http://www.bogdanka.galmet.com.pl (oficj.)
Stadion: pojemność - 1 000 miejsc / oświetlenie - brak / boisko - 93 m x 52 m
Prezes: Ireneusz Łapuńka
Trener: Marek Malewicz


Sukcesy

7. miejsce w III lidze - 2010/11
Puchar Polski - Opolski ZPN - 2011/12
 
Kadra


Bramkarze: Grzegorz Piróg (12.03.76, J), Jerzy Ryncarz (03.05.71, W, LZS Leśnica), Sławomir Śmidoda (06.08.80), Andrzej Zawistowski (J).
Obrońcy: Andrzej Antoszczyszyn (21.10.76, W), Ryszard Antoszczyszyn (26.05.74, J), Przemysław Baranowski (25.08.83), Krystian Kopek (30.12.82), Tomasz Łapiga (19.12.88, J), Bartosz Majewski (24.10.89, J), Marcin Stupek (07.07.85), Łukasz Szlagor (13.08.81, J), Mariusz Wiciak (02.03.77), Marek Zagrobelny (28.12.64).
Pomocnicy: Marcin Gużda (24.07.82), Piotr Jamuła (27.10.87), Grzegorz Lichwa (21.04.74), Wojciech Pytel (11.09.83), Krzysztof Tomalczyk (21.04.83), Przemysław Turski (09.08.87), Grzegorz Wieczorek (02.03.75, W, LKS Poborszów).
Napastnicy: Zbigniew Antoszczyszyn (26.05.74), Mateusz Balcer (25.05.91), Łukasz Bawoł (15.04.86, J -> Start Pietrowice Wielkie), Dawid Czepul (31.01.83, W, TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle), Mateusz Krupa (22.07.90), Mateusz Mikler (31.01.87), Paweł Papuga (23.01.81, W, Troja Włodzienin).
 
Uwagi

• W sezonie 2008/09 klub występuje pod nazwą sponsora - Start Galmet Bogdanowice
 
Dane z sezonu: 2007/08
Zobacz także dane z sezonu: 2005/06 2006/07 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
Rozgrywki z udziałem
   2002/03 - Klasa A 2002/2003, grupa: Opole III
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2003/04 - Klasa A 2003/2004, grupa: Opole III
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2004/05 - Klasa A 2004/2005, grupa: Opole III
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2005/06 - Klasa okręgowa 2005/2006, grupa: opolska II
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Opolski ZPN
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: opolska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Opolski ZPN
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: opolska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Opolski ZPN
   2008/09 - IV liga 2008/2009, grupa: opolska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Opolski ZPN
   2009/10 - III liga 2009/2010, grupa: opolsko-śląska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Opolski ZPN
   2010/11 - III liga 2010/2011, grupa: opolsko-śląska
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Opolski ZPN
   2011/12 - III liga 2011/2012, grupa: opolsko-śląska
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Opolski ZPN
   2012/13 - Klasa B 2012/2013, grupa: Głubczyce
   2013/14 - Klasa A 2013/2014, grupa: Opole V
   2014/15 - Klasa A 2014/2015, grupa: Opole VI
   2015/16 - Klasa B 2015/2016, grupa: Opole XV
   2016/17 - Klasa B 2016/2017, grupa: Opole XV
   2017/18 - Klasa A 2017/2018, grupa: Opole VI
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Opolski ZPN - Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce
   2018/19 - Klasa A 2018/2019, grupa: Opole VI
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Opolski ZPN - Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Opolski ZPN
   2019/20 - Klasa okręgowa 2019/2020, grupa: opolska II
   2019/20 - Puchar Polski 2019/2020, grupa: Opolski ZPN

 

Napisz do nas