[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

Start Bogdanowice Ludowy Klub Sportowy Start Bogdanowice
Rok założenia: 1957
Barwy: biało-czerwone
Adres: Głubczycka 36, 48-100 Głubczyce
telefon: (606) 341-110 (prezes)
WWW: http://startgalmetbogdanowice.futbolowo.pl (oficj.)
http://www.bogdanka.galmet.com.pl (nieoficj.)
Stadion: pojemność - 1 000 miejsc (250 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 93 m x 52 m
Prezes: Wojciech Piecha, Grzegorz Gostyński (od 30 stycznia 2012)
Trener: Ryszard Remień (od lipca 2010), Ireneusz Gabrysiak (od 30 stycznia 2012), Tomasz Babuchowski (od 22 marca 2012)


Sukcesy

7. miejsce w III lidze - 2010/11
Puchar Polski - Opolski ZPN - 2011/12
 
Kadra


Bramkarze: Tomasz Bąkowski (22.07.86, 186/80), Michał Łagoda (20.02.93, Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski)), Piotr Urbańczyk (07.11.65, 186/82, J), Paweł Wilczewski (10.03.90, 195/88, W, Stal Sanok).
Obrońcy: Michał Adamczyk (06.02.93, WSP Wodzisław Śląski (juniorzy), J), Mateusz Bieniasz (25.04.89), Artur Cichy (08.10.89, 180/68, W, Odra 1922 Wodzisław Śląski), Ariel Dzionsko (14.02.90, 173/71, W, Rozwój II Katowice), Tomasz Harmata (28.09.91, 178/72, W, Polonia II Bytom), Grzegorz Kaliciak (10.03.75, 192/80), Ho-jung Kang (11.06.86, KOR, W), Mateusz Kamiński (07.08.93, W, Odra 1922 Wodzisław Śląski), Paweł Kubecki (21.08.93, W, Unia Racibórz), Arkadiusz Lalko (15.06.90, 186/78, J -> Przyszłość Rogów), Piotr Sławik (11.02.86, 182/76).
Pomocnicy: Jacek Bańczyk (28.03.89, 180/74, W, Odra 1922 Wodzisław Śląski), Wacław Bobrzyk (28.12.93, 176/64, W, Gosław Jedłownik (Wodzisław Śląski)), Damian Chałek (13.03.90, 176/73, J -> Zryw Opawica), Artur Gać (23.11.94, W, WSP Wodzisław Śląski (juniorzy)), Zbigniew Grasman (01.06.94, W, Górnik Pszów), Marcin Gużda (24.07.82, 187/80), Piotr Jamuła (27.10.87, 179/72, J -> Śląsk Łubniany), Marcin Janowicz (05.03.77, J -> LKS Krzyżanowice (k. Raciborza)), Robert Kostka (03.04.93, 176/68, MFK Karviná, J), Mateusz Krupa (22.07.90, 183/72), Daniel Pietrycha (12.06.90, 179/66, W, Polonia II Bytom), Paweł Polak (13.03.90, 168/62, W, GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Konrad Rybak (19.02.91, 174/70, J), Łukasz Staniek (26.04.91, 181/71, W, GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Bartosz Szepeta (15.11.82, 179/67, W, Rozwój Katowice), Bartosz Zyguła (24.08.90, 175/67, W, Skałka Żabnica).
Napastnicy: Mateusz Balcer (25.05.91, 181/69, J -> TOR Dobrzeń Wielki), Marcin Beleć (29.09.92, Orzeł Branice, J -> Zryw Opawica), Piotr Leszczyński (08.02.94, Stal Grobniki, J -> Polonia Głubczyce), Tomasz Młynek (09.10.89, 183/65, W, Polonia Marklowice), Dawid Nielek (24.02.92, WSP Wodzisław Śląski (juniorzy)), Dominik Płaza (23.06.85, 189/75, W, Vasa IFK), Rafał Turski (20.03.92, 181/69, juniorzy, J -> Zryw Opawica).
 
Uwagi

• W sezonie 2008/09 klub występuje pod nazwą sponsora - Start Galmet Bogdanowice
 
Dane z sezonu: 2011/12
Zobacz także dane z sezonu: 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
Rozgrywki z udziałem
   2002/03 - Klasa A 2002/2003, grupa: Opole III
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2003/04 - Klasa A 2003/2004, grupa: Opole III
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2004/05 - Klasa A 2004/2005, grupa: Opole III
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Opolski ZPN - Głubczyce
   2005/06 - Klasa okręgowa 2005/2006, grupa: opolska II
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Opolski ZPN
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: opolska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Opolski ZPN
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: opolska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Opolski ZPN
   2008/09 - IV liga 2008/2009, grupa: opolska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Opolski ZPN
   2009/10 - III liga 2009/2010, grupa: opolsko-śląska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Opolski ZPN
   2010/11 - III liga 2010/2011, grupa: opolsko-śląska
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Opolski ZPN
   2011/12 - III liga 2011/2012, grupa: opolsko-śląska
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Opolski ZPN
   2012/13 - Klasa B 2012/2013, grupa: Głubczyce
   2013/14 - Klasa A 2013/2014, grupa: Opole V
   2014/15 - Klasa A 2014/2015, grupa: Opole VI
   2015/16 - Klasa B 2015/2016, grupa: Opole XV
   2016/17 - Klasa B 2016/2017, grupa: Opole XV
   2017/18 - Klasa A 2017/2018, grupa: Opole VI
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Opolski ZPN - Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce
   2018/19 - Klasa A 2018/2019, grupa: Opole VI
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Opolski ZPN - Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Opolski ZPN
   2019/20 - Klasa okręgowa 2019/2020, grupa: opolska II
   2019/20 - Puchar Polski 2019/2020, grupa: Opolski ZPN

 

Napisz do nas