[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki :.

Liga Mistrzów 1997/1998

REKLAMA
REKLAMA

Runda przedwstępna - 23 lipca, 30 lipca

Neftçı Baku 0-2 Widzew Łódź
Terlecki 21, Dembiński 44
1.FC Košice 3-0 ÍA (Akranes)
Semenik 30, D.Toth 48, Sovič 64
Pjunik Erewan 0-2 MTK-Hungária FC
Illes 83, 89
Derry City FC 0-2 NK Maribor
Żidan 59, Gajšer 77
FC Sion 4-0 AS La Jeunesse d'Esch
Lipawsky 5, 45, Seoane 15, Derivaz 61
Constructorul-93 Chișinău 1-1 MPKC Mozyrz
Apachitei 18 - Beriszwili 23 (k)
GÍ Gøta 0-5 Rangers FC
Negri 16, Durie 23, 78, McCoist 67, 90
Valletta FC 1-0 Skonto Ryga
L.Galea 15
Dynamo Kijów 2-0 Barry Town AFC
Rebrow 12, Maksimow 83
FK Partizan (Belgrad) 1-0 NK Croatia (Zagrzeb)
Isailović 84
FC Lantana Tallin 0-2 FC Jazz
Nieminen 5, 78
Crusaders FC 1-3 Dinamo Tbilisi
Baxter 71 - Kiknadze 31, Gogiczaiszwili 50, Mudżiri 65
Steaua Bukareszt 3-3 CSKA Sofia
Rotariu 8, Lacatus 71, C.Munteanu 83 - I.Andonow 47, Nankow 49, 67
FK Sileks (Kratovo) 1-0 Beitar Jerozolima
Karanfilovski 54 (k)
AS Anórthossis Ammochóstou 3-0 Kareda Szawle
Krčmarević 20, Okkas 51, 80
mecz w Larnace

Widzew Łódź 8-0 Neftçı Baku
Szarpak 5, 70 (k), 76, Kobylański 8, M.Zając 15, Dembiński 25, 30, Curtianu 68
ÍA (Akranes) 0-1 1.FC Košice
Faktor 66
MTK-Hungária FC 4-3 Pjunik Erewan
Illes 18, Halmai 41, Preisinger 47, Kuttor 74 - Sanamjan 81, 86, Szachgeldjan 85
NK Maribor 1-0 Derry City FC
Drobne 49
AS La Jeunesse d'Esch 0-1 FC Sion
Zambaz 88
MPKC Mozyrz 3-2 Constructorul-93 Chișinău
Denisiuk 7, Beriszwili 53, Kusznir 69 - Aleksa 32, Komlionok 67
Rangers FC 6-0 GÍ Gøta
Durie 22, Negri 42, 90, McCoist 48, Albertz 58, Ferguson 84
Skonto Ryga 2-0 Valletta FC
Astafjevs 14, Michołaps 26
Barry Town AFC 0-4 Dynamo Kijów
Bielkiewicz 53, Maksimow 67, 78, Waszczuk 80
NK Croatia (Zagrzeb) 5-0 FK Partizan (Belgrad)
Marić 13, 42, Cvitanović 15, 69, Viduka 24
FC Jazz 1-0 FC Lantana Tallin
Marco 65
Dinamo Tbilisi 5-1 Crusaders FC
Jaszwili 21, 36, Mudżiri 44, 63, Chomeriki 83 - Hunter 61
CSKA Sofia 0-2 Steaua Bukareszt
Serban 35, Reghecampf 49
Beitar Jerozolima 3-0 FK Sileks (Kratovo)
Salloi 5, Ohana 35, Hamar 56
Kareda Szawle 1-1 AS Anórthossis Ammochóstou
Mikalajunas 22 - V.Mihajlović 16

Runda wstępna - 13 sierpnia, 27 sierpnia

Widzew Łódź 1-3 Parma AC
Michalczuk 53 - Chiesa 28, 47, 49
1.FC Košice 2-1 Spartak Moskwa
Kozlej 16, Kozak 43 (k) - Dmitriew 37
Beşiktaş JK 0-0 NK Maribor
FC Sion 1-4 Galatasaray SK
Lonfat 32 - Milton 4 (s), Arif 9, A.Ilie 61, Suat 86
Olympiakós SFP (Pireus) 5-0 MPKC Mozyrz
Niniadis 59, Gogic 63, 67, Georgatos 75, Alexandris 83
SV Austria Salzburg 0-0 AC Sparta Praga
IFK Göteborg 3-0 Rangers FC
Pettersson 55, Pär Karlsson 58, Eriksson 89
FC Barcelona 3-2 Skonto Ryga
Giovanni 26, 70, Stoiczkow 90 (k) - Babiczevs 25, Abelardo 46 (s)
Brøndbyernes IF 2-4 Dynamo Kijów
Bagger 22, Daugaard 87 (k) - Gusin 8, Szewczenko 35, Rebrow 74, Hołowko 81
Newcastle United FC 2-1 NK Croatia (Zagrzeb)
Beresford 22, 76 - Cvitanović 51
Feyenoord Rotterdam 6-2 FC Jazz
van Gastel 14 (k), 65 (k), Vos 22, 39, P.Sanchez 58, van Bronckhorst 85 - Marco 28, 70
TSV Bayer 04 Leverkusen 6-1 Dinamo Tbilisi
Lehnhoff 6, Ramelow 44, Meijer 47, 62, Kirsten 56, Rink 86 - Jaszwili 59
Steaua Bukareszt 3-0 Paris Saint-Germain FC
(wo)
Rotariu 54 (k), Serban 71, Lacatus 78 - Guerin 19, Maurice 65
w zespole francuskim wystąpił zawieszony za kartki Fournier - na boisku 3-2
Beitar Jerozolima 0-0 Sporting Clube de Portugal (Lizbona)
AS Anórthossis Ammochóstou 2-0 Koninklijke Lierse SK
Okkas 42, V.Mihajlović 90
mecz w Larnace
MTK-Hungária FC 0-1 Rosenborg BK 14 sierpnia
Rushfeldt 88
13 sierpnia - mecz przerwany w 67. min. z powodu awarii oświetlenia przy stanie 3-2 (Egressy 10, 45, Kenesei 49 - Rushfeldt 14, Brattbakk 30) - powtórzony nazajutrz

Parma AC 4-0 Widzew Łódź
Pedros 37, Sensini 41, 53, Adailton 79
Spartak Moskwa 0-0 1.FC Košice
NK Maribor 1-3 Beşiktaş JK
Żidan 86 - Mehmet 45, Amokachi 60, Tayfur 62
Galatasaray SK 4-1 FC Sion
A.Ilie 40, 52, 56, Fatih 61 - Ouattara 70
MPKC Mozyrz 2-2 Olympiakós SFP (Pireus)
Beriszwili 5, Kusznir 19 - Anatolakis 9, Niniadis 54
AC Sparta Praga 3-0 SV Austria Salzburg
Baranek 28, Lokvenc 43, Z.Svoboda 66
Rangers FC 1-1 IFK Göteborg
Miller 24 - R.Andersson 49
Skonto Ryga 0-1 FC Barcelona
S.Anderson 58
Dynamo Kijów 0-1 Brøndbyernes IF
Colding 19
NK Croatia (Zagrzeb) 2-2 Newcastle United FC
pd.
Šimić 59, Cvitanović 90 - Asprilla 44 (k), Kecbaja 120
FC Jazz 1-2 Feyenoord Rotterdam
Laaksonen 37 - Boateng 21, van Gastel 90
Dinamo Tbilisi 1-0 TSV Bayer 04 Leverkusen
Mudżiri 11
Paris Saint-Germain FC 5-0 Steaua Bukareszt
Rai 2 (k), 22, 55, Simone 32, Maurice 41
Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 3-0 Beitar Jerozolima
Jordanow 5, Leandro 55, 63
Koninklijke Lierse SK 3-0 AS Anórthossis Ammochóstou
van Meir 22 (k), Hasenhüttl 47, Haagdoren 84
Rosenborg BK 3-1 MTK-Hungária FC
Jakobsen 14, 16, Brattbakk 84 - Kuttor 77

I faza grupowa
 
Grupa A
 
Kolejka 1 - 17 września

AC Sparta Praga 0-0 Parma AC
Galatasaray SK 0-1 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Chapuisat 74

Kolejka 2 - 1 października

Parma AC 2-0 Galatasaray SK
Sensini 24, Crespo 39
BV Borussia 1909 (Dortmund) 4-1 AC Sparta Praga
Herrlich 20, Chapuisat 59, 75, Heinrich 69 - Siegl 76

Kolejka 3 - 22 października

AC Sparta Praga 3-0 Galatasaray SK
Siegl 34, Gabriel 66, Obajdin 87
Parma AC 1-0 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Crespo 62

Kolejka 4 - 5 listopada

BV Borussia 1909 (Dortmund) 2-0 Parma AC
A.Möller 50, 75
Galatasaray SK 2-0 AC Sparta Praga
Tugay 58, 86

Kolejka 5 - 27 listopada

BV Borussia 1909 (Dortmund) 4-1 Galatasaray SK
But 22, Herrlich 34, Zorc 48, 86 (k) - Ergün 87
Parma AC 2-2 AC Sparta Praga
Chiesa 22, 90 (k) - Novotny 87, Obajdin 89

Kolejka 6 - 10 grudnia

AC Sparta Praga 0-3 BV Borussia 1909 (Dortmund)
A.Möller 29, Kirovski 47, Booth 71
Galatasaray SK 1-1 Parma AC
A.Ilie 52 - Chiesa 47

Grupa A
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  BV Borussia 1909 (Dortmund) 6 15 5 0 1 14-3 3 0 0 10-2 2 0 1 4-1
2.  Parma AC 6 9 2 3 1 6-5 2 1 0 5-2 0 2 1 1-3
3.  AC Sparta Praga 6 5 1 2 3 6-11 1 1 1 3-3 0 1 2 3-8
4.  Galatasaray SK 6 4 1 1 4 4-11 1 1 1 3-2 0 0 3 1-9

Grupa B
 
Kolejka 1 - 17 września

1.FC Košice 0-3 Manchester United FC
Irwin 30, Berg 61, Cole 88
Juventus FC 5-1 Feyenoord Rotterdam
Del Piero 3, 11 (k), F.Inzaghi 34, Zidane 67, Birindelli 81 - van Gastel 58 (k)

Kolejka 2 - 1 października

Feyenoord Rotterdam 2-0 1.FC Košice
van Gastel 26 (k), J.Cruz 35
Manchester United FC 3-2 Juventus FC
Sheringham 38, Scholes 69, Giggs 90 - Del Piero 1, Zidane 90

Kolejka 3 - 22 października

Manchester United FC 2-1 Feyenoord Rotterdam
Scholes 32, Irwin 72 (k) - Vos 83
1.FC Košice 0-1 Juventus FC
Del Piero 34

Kolejka 4 - 5 listopada

Feyenoord Rotterdam 1-3 Manchester United FC
Korniejew 88 - Cole 31, 44, 75
Juventus FC 3-2 1.FC Košice
Del Piero 43, Amoruso 59, Fonseca 61 - Ljubarskij 66, Ferrara 71 (s)

Kolejka 5 - 27 listopada

Feyenoord Rotterdam 2-0 Juventus FC 26 listopada
J.Cruz 67, 88
Manchester United FC 3-0 1.FC Košice
Cole 40, Faktor 85 (s), Sheringham 90

Kolejka 6 - 10 grudnia

1.FC Košice 0-1 Feyenoord Rotterdam
van Bronckhorst 81
Juventus FC 1-0 Manchester United FC
F.Inzaghi 84

Grupa B
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Manchester United FC 6 15 5 0 1 14-5 3 0 0 8-3 2 0 1 6-2
2.  Juventus FC 6 12 4 0 2 12-8 3 0 0 9-3 1 0 2 3-5
3.  Feyenoord Rotterdam 6 9 3 0 3 8-10 2 0 1 5-3 1 0 2 3-7
4.  1.FC Košice 6 0 0 0 6 2-13 0 0 3 0-5 0 0 3 2-8

Grupa C
 
Kolejka 1 - 17 września

PSV Eindhoven 1-3 Dynamo Kijów
Jonk 40 - Maksimow 33, Rebrow 47, Szewczenko 90
Newcastle United FC 3-2 FC Barcelona
Asprilla 22 (k), 31, 49 - Luis Enrique 73, Figo 89

Kolejka 2 - 1 października

FC Barcelona 2-2 PSV Eindhoven
Luis Enrique 61, 74 - Cocu 70, P.Möller 86
Dynamo Kijów 2-2 Newcastle United FC
Rebrow 4, Szewczenko 28 - Beresford 78, 85

Kolejka 3 - 22 października

Dynamo Kijów 3-0 FC Barcelona
Rebrow 6, Maksimow 32, Kalitwincew 65
PSV Eindhoven 1-0 Newcastle United FC
Jonk 38

Kolejka 4 - 5 listopada

FC Barcelona 0-4 Dynamo Kijów
Szewczenko 9, 32, 44 (k), Rebrow 79
Newcastle United FC 0-2 PSV Eindhoven
Nilis 33, de Bilde 90

Kolejka 5 - 27 listopada

FC Barcelona 1-0 Newcastle United FC 26 listopada
Giovanni 17
Dynamo Kijów 1-1 PSV Eindhoven
Rebrow 19 - de Bilde 65

Kolejka 6 - 10 grudnia

PSV Eindhoven 2-2 FC Barcelona
Abelardo 54 (s), de Bilde 56 - Abelardo 32, Giovanni 67
Newcastle United FC 2-0 Dynamo Kijów
Barnes 10, Pearce 21

Grupa C
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Dynamo Kijów 6 11 3 2 1 13-6 1 2 0 6-3 2 0 1 7-3
2.  PSV Eindhoven 6 9 2 3 1 9-8 1 1 1 4-5 1 2 0 5-3
3.  Newcastle United FC 6 7 2 1 3 7-8 2 0 1 5-4 0 1 2 2-4
4.  FC Barcelona 6 5 1 2 3 7-14 1 1 1 3-6 0 1 2 4-8

Grupa D
 
Kolejka 1 - 17 września

Real Madrid CF 4-1 Rosenborg BK
Panucci 7, Ze Roberto 39, Raul 43, Morientes 83 - Jakobsen 22
Olympiakós SFP (Pireus) 1-0 FC Porto
Iannakopoulos 6

Kolejka 2 - 1 października

FC Porto 0-2 Real Madrid CF
Hierro 14, Raul 78
Rosenborg BK 5-1 Olympiakós SFP (Pireus)
Brattbakk 13, 79, R.Strand 33, 43, Rushfeldt 56 - Ofori-Quaye 69

Kolejka 3 - 22 października

Rosenborg BK 2-0 FC Porto
Rushfeldt 10, Brattbakk 37
Real Madrid CF 5-1 Olympiakós SFP (Pireus)
Šuker 33 (k), 67 (k), Morientes 44, Victor 86, Roberto Carlos 90 - Dabizas 19

Kolejka 4 - 5 listopada

FC Porto 1-1 Rosenborg BK
Jardel 8 - R.Strand 88
Olympiakós SFP (Pireus) 0-0 Real Madrid CF

Kolejka 5 - 27 listopada

FC Porto 2-1 Olympiakós SFP (Pireus)
Jardel 29, 52 - Georgatos 25
Rosenborg BK 2-0 Real Madrid CF
R.Strand 42, Brattbakk 53

Kolejka 6 - 10 grudnia

Olympiakós SFP (Pireus) 2-2 Rosenborg BK
Mavrogenidis 48, P.Djordjević 88 - Rushfeldt 49, 69
Real Madrid CF 4-0 FC Porto
Hierro 6, Šuker 30, 73 (k), Roberto Carlos 50

Grupa D
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Real Madrid CF 6 13 4 1 1 15-4 3 0 0 13-2 1 1 1 2-2
2.  Rosenborg BK 6 11 3 2 1 13-8 3 0 0 9-1 0 2 1 4-7
3.  Olympiakós SFP (Pireus) 6 5 1 2 3 6-14 1 2 0 3-2 0 0 3 3-12
4.  FC Porto 6 4 1 1 4 3-11 1 1 1 3-4 0 0 3 0-7

Grupa E
 
Kolejka 1 - 17 września

FC Bayern München 2-0 Beşiktaş JK
Helmer 3, Basler 70
Paris Saint-Germain FC 3-0 IFK Göteborg
N'Gotty 27, Lucic 51 (s), Rai 82 (k)

Kolejka 2 - 1 października

Beşiktaş JK 3-1 Paris Saint-Germain FC
Oktay 5, 42, Ertugrul 83 - Simone 66
IFK Göteborg 1-3 FC Bayern München
Lucic 86 - Jancker 2, D.Hamann 35, Elber 90

Kolejka 3 - 22 października

Beşiktaş JK 1-0 IFK Göteborg
Oktay 6
FC Bayern München 5-1 Paris Saint-Germain FC
Elber 4, 73, Jancker 21, 47, Helmer 51 - Simone 48

Kolejka 4 - 5 listopada

IFK Göteborg 2-1 Beşiktaş JK
Pettersson 18 (k), R.Andersson 23 - Oktay 45
Paris Saint-Germain FC 3-1 FC Bayern München
Gava 18, Maurice 73, Leroy 75 - Babbel 29

Kolejka 5 - 27 listopada

Beşiktaş JK 0-2 FC Bayern München 26 listopada
Jancker 5, Helmer 31
IFK Göteborg 0-1 Paris Saint-Germain FC 26 listopada
Rabesandratana 88

Kolejka 6 - 10 grudnia

FC Bayern München 0-1 IFK Göteborg
Babbel 51 (s)
Paris Saint-Germain FC 2-1 Beşiktaş JK
Gava 23, Simone 58 - Mehmet 37

Grupa E
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  FC Bayern München 6 12 4 0 2 13-6 2 0 1 7-2 2 0 1 6-4 2 3 1 0 1 6-4
2.  Paris Saint-Germain FC 6 12 4 0 2 11-10 3 0 0 8-2 1 0 2 3-8 2 3 1 0 1 4-6
3.  Beşiktaş JK 6 6 2 0 4 6-9 2 0 1 4-3 0 0 3 2-6 2 3 1 0 1 2-2
4.  IFK Göteborg 6 6 2 0 4 4-9 1 0 2 3-5 1 0 2 1-4 2 3 1 0 1 2-2

Grupa F
 
Kolejka 1 - 17 września

Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 3-0 AS Monaco FC
Oceano 4, Hadji 8, Leandro 65
TSV Bayer 04 Leverkusen 1-0 Koninklijke Lierse SK
Beinlich 40 (k)

Kolejka 2 - 1 października

Koninklijke Lierse SK 1-1 Sporting Clube de Portugal (Lizbona)
Huistra 88 - Leandro 86
AS Monaco FC 4-0 TSV Bayer 04 Leverkusen
Henry 30, 84, Ikpeba 74, 90

Kolejka 3 - 22 października

AS Monaco FC 5-1 Koninklijke Lierse SK
Henry 34, Collins 51, Ikpeba 66, Trezeguet 88, 90 - van Meir 61
Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 0-2 TSV Bayer 04 Leverkusen
Beinlich 70, Emerson 82

Kolejka 4 - 5 listopada

Koninklijke Lierse SK 0-1 AS Monaco FC
Ikpeba 74
TSV Bayer 04 Leverkusen 4-1 Sporting Clube de Portugal (Lizbona)
Emerson 16, 73, Rink 84, Frydek 90 - Hadji 44

Kolejka 5 - 27 listopada

AS Monaco FC 3-2 Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 26 listopada
Trezeguet 66, Henry 75, 90 - Luis Miguel 31, Oceano 38 (k)
Koninklijke Lierse SK 0-2 TSV Bayer 04 Leverkusen 26 listopada
Emerson 54, Kirsten 66

Kolejka 6 - 10 grudnia

Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 2-1 Koninklijke Lierse SK
Ramirez 46, Gimenez 67 - Haagdoren 28
TSV Bayer 04 Leverkusen 2-2 AS Monaco FC
Beinlich 29, Meijer 57 - Pignol 63, Henry 81

Grupa F
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  AS Monaco FC 6 13 4 1 1 15-8 3 0 0 12-3 1 1 1 3-5 2 4 1 1 0 6-2
2.  TSV Bayer 04 Leverkusen 6 13 4 1 1 11-7 2 1 0 7-3 2 0 1 4-4 2 1 0 1 1 2-6
3.  Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 6 7 2 1 3 9-11 2 0 1 5-3 0 1 2 4-8
4.  Koninklijke Lierse SK 6 1 0 1 5 3-12 0 1 2 1-4 0 0 3 2-8

1/4 finału - 4 marca, 18 marca

TSV Bayer 04 Leverkusen 1-1 Real Madrid CF
Beinlich 18 - Karembeu 74
Juventus FC 1-1 Dynamo Kijów
F.Inzaghi 70 - Gusin 57
FC Bayern München 0-0 BV Borussia 1909 (Dortmund)
AS Monaco FC 0-0 Manchester United FC

Real Madrid CF 3-0 TSV Bayer 04 Leverkusen
Karembeu 50, Morientes 57, Hierro 90 (k)
Dynamo Kijów 1-4 Juventus FC
Rebrow 54 - F.Inzaghi 29, 65, 73, Del Piero 88
BV Borussia 1909 (Dortmund) 1-0 FC Bayern München
pd.
Chapuisat 109
Manchester United FC 1-1 AS Monaco FC
Solskjaer 53 - Trezeguet 5

1/2 finału - 1 kwietnia, 15 kwietnia

Juventus FC 4-1 AS Monaco FC
Del Piero 34, 45 (k), 62 (k), Zidane 88 - da Costa 45
Real Madrid CF 2-0 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Morientes 25, Karembeu 67

AS Monaco FC 3-2 Juventus FC
Leonard 38, Henry 50, Spehar 83 - Amoruso 15, Del Piero 74
BV Borussia 1909 (Dortmund) 0-0 Real Madrid CF

Finał

Real Madrid CF 1-0 Juventus FC 20 maja (45 000)
Mijatović 66
Amsterdam, ArenA

Autor: Maciej Kusina

 

Napisz do nas