[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki :.

Puchar Ekstraklasy 2007/2008

REKLAMA
REKLAMA

I faza grupowa
 
Grupa A
 
Kolejka 1 - 18-19 września
(Losowanie - 23 sierpnia 2007, 11:00 - siedziba Ekstraklasa SA)

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0-0 Łódzki KS 9 września, 17:00 (800)
przełożony z powodu udziału Dyskobolii w rozgrywkach Pucharu UEFA
Legia Warszawa 0-0 Ruch Chorzów 18 września, 18:00 (2500)

Kolejka 2 - 2-3 października

Ruch Chorzów 2-0 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 12 października, 19:00 (1500)
Gražvydas Mikulėnas 24, 40
przełożony z powodu udziału Dyskobolii w rozgrywkach Pucharu UEFA
Łódzki KS 0-1 Legia Warszawa 14 października, 18:30 (1000)
Przemysław Wysocki 21
przełożony z powodu towarzyskiego meczu Legia - BV Borussia 1909

Kolejka 3 - 23-24 października

Łódzki KS 1-3 Ruch Chorzów 23 października, 18:30 (400)
Łukasz Trałka 88 - Lilo 5, Michał Osiński 19, Grzegorz Bonk 71
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3-3 Legia Warszawa 24 października, 17:30 (400)
Panče Ḱumbev 17, Piotr Rocki 23, Peter Babnič 43 - Bartłomiej Grzelak 2, 64 (k), 79

Kolejka 4 - 13-18 listopada

Ruch Chorzów 2-2 Łódzki KS 20 listopada, 17:00 (400)
Gražvydas Mikulėnas 11, Grzegorz Domżalski 16 - Mieczysław Sikora 41, Gražvydas Mikulėnas 64 (s)
w pierwotnym terminie (16 listopada, 18:00) odwołany z powodu obfitych opadów śniegu
Legia Warszawa 0-0 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 15 listopada, 20:00 (800)

Kolejka 5 - 27-28 listopada

Łódzki KS 2-3 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 27 listopada, 18:30 (150)
Ensar Arifović 1, Mieczysław Sikora 8 - Kamil Jackiewicz 17, 51, Błażej Telichowski 53
Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa 27 listopada, 17:30 (300)
Bartłomiej Grzelak 63 (k)

Kolejka 6 - 4-5 grudnia

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2-0 Ruch Chorzów 4 grudnia, 18:30 (180)
Tomasz Jodłowiec 6, Filip Ivanovski 65
Legia Warszawa 2-0 Łódzki KS 4 grudnia, 18:30 (500)
Marcin Burkhardt 76 (k), Wojciech Trochim 90

Grupa A
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Legia Warszawa 6 12 3 3 0 7-3 1 2 0 2-0 2 1 0 5-3
2.  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 6 9 2 3 1 8-7 1 2 0 5-3 1 1 1 3-4
3.  Ruch Chorzów 6 8 2 2 2 7-6 1 1 1 4-3 1 1 1 3-3
4.  Łódzki KS 6 2 0 2 4 5-11 0 0 3 3-7 0 2 1 2-4

Grupa B
 
Kolejka 1 - 18-19 września
(Losowanie - 23 sierpnia 2007, 11:00 - siedziba Ekstraklasa SA)

Polonia Bytom 2-0 Zagłębie Lubin 18 września, 16:00 (150)
Michał Zieliński 76, Marcin Radzewicz 89
w Chorzowie, na stadionie Ruchu
Lech Poznań 2-0 Odra Wodzisław Śląski 19 września, 18:30 (2000)
Przemysław Pitry 20, 28

Kolejka 2 - 2-3 października

Odra Wodzisław Śląski 6-1 Polonia Bytom 2 października, 18:30 (500)
Jakub Grzegorzewski 12 (k), 36, Marcin Nowacki 31, Bartosz Iwan 62, Bartłomiej Socha 68, Arkadiusz Aleksander 87 - Mariusz Mężyk 39
Zagłębie Lubin 2-1 Lech Poznań 2 października, 18:30 (1500)
André Nunes 43 (k), Szymon Pawłowski 60 - Hernán Rengifo 37

Kolejka 3 - 23-24 października

Zagłębie Lubin 3-3 Odra Wodzisław Śląski 23 października, 18:30 (1000)
Wojciech Łobodziński 17, Rui Miguel 60, Dawid Plizga 83 - Grzegorz Jakosz 14, Jakub Grzegorzewski 31 (k), Damian Seweryn 77
Polonia Bytom 3-0 Lech Poznań 23 października, 15:00 (50)
(wo)
Marcin Radzewicz 11, Artur Rozmus 56, Mariusz Mężyk 83 - Jakub Wilk 82, 86
na stadionie Ruchu Radzionków / w drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik (Ivan Đurđević) - na boisku 3-2

Kolejka 4 - 13-18 listopada

Odra Wodzisław Śląski 3-1 Zagłębie Lubin 16 listopada, 17:00 (300)
Bartłomiej Socha 30, Jakub Grzegorzewski 33, Bartosz Iwan 89 (k) - Piotr Włodarczyk 29
Lech Poznań 0-0 Polonia Bytom 13 listopada, 18:00 (800)

Kolejka 5 - 27-28 listopada

Zagłębie Lubin 1-0 Polonia Bytom 27 listopada, 18:30 (400)
Piotr Włodarczyk 3
Odra Wodzisław Śląski 2-0 Lech Poznań 27 listopada, 16:00 (150)
Arkadiusz Aleksander 12, Marcin Nowacki 77

Kolejka 6 - 4-5 grudnia

Polonia Bytom 3-4 Odra Wodzisław Śląski 4 grudnia, 18:30 (300)
Artur Rozmus 25, Tomasz Sosna 52, Mariusz Mężyk 58 - Arkadiusz Aleksander 17, 51, 81, Dariusz Dudek 85
w Wodzisławiu Śląskim; Polonia gospodarzem
Lech Poznań 1-0 Zagłębie Lubin 4 grudnia, 18:30 (300)
Paweł Wasilewski 90

Grupa B
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Odra Wodzisław Śląski 6 13 4 1 1 18-10 3 0 0 11-2 1 1 1 7-8
2.  Polonia Bytom 6 7 2 1 3 9-11 2 0 1 8-4 0 1 2 1-7 4 7 2 1 1 5-1
3.  Zagłębie Lubin 6 7 2 1 3 7-10 2 1 0 6-4 0 0 3 1-6 4 6 2 0 2 3-4
4.  Lech Poznań 6 7 2 1 3 4-7 2 1 0 3-0 0 0 3 1-7 4 4 1 1 2 2-5

Grupa C
 
Kolejka 1 - 18-19 września
(Losowanie - 23 sierpnia 2007, 11:00 - siedziba Ekstraklasa SA)

Jagiellonia Białystok 0-1 Cracovia 18 września, 16:00 (2000)
Kamil Witkowski I 8
Widzew Łódź 3-1 Korona Kielce 18 września, 18:30 (1200)
Łukasz Masłowski 10, 48, Piotr Grzelczak 90 - Piotr Stawarczyk 21 (s)

Kolejka 2 - 2-3 października

Korona Kielce 1-1 Jagiellonia Białystok 3 października, 18:30 (2515)
Jakub Zabłocki 82 - Vahan Gevorgyan 65
W 90. minucie Paweł Sasin (Korona Kielce) nie wykorzystał rzutu karnego.
Cracovia 3-2 Widzew Łódź 2 października, 18:30 (700)
Paweł Szwajdych 62, Dariusz Pawlusiński 65, Bartłomiej Dudzic 90 - Krzysztof Sokalski 54, Piotr Grzelczak 82

Kolejka 3 - 23-24 października

Cracovia 1-0 Korona Kielce 23 października, 18:30 (250)
Kacper Tatara 81
Jagiellonia Białystok 3-1 Widzew Łódź 23 października, 18:30 (1000)
Aleksander Kwiek 13 (k), Mariusz Dzienis 22, Ernest Konon 79 - Krzysztof Sokalski 40
W 90. minucie Saša Bogunović (Widzew Łódź) nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejka 4 - 13-18 listopada

Korona Kielce 2-2 Cracovia 18 listopada, 15:00 (200)
Marcin Robak 33, Tomasz Nowak 47 - Łukasz Szczoczarz 60, Łukasz Skrzyński 63
Widzew Łódź 0-2 Jagiellonia Białystok 14 listopada, 20:00 (250)
Ernest Konon 14, 47

Kolejka 5 - 27-28 listopada

Cracovia 1-0 Jagiellonia Białystok 27 listopada, 18:30 (200)
Kamil Witkowski I 20
Korona Kielce 2-0 Widzew Łódź 27 listopada, 18:30 (100)
Maciej Kowalczyk 26, 32

Kolejka 6 - 4-5 grudnia

Jagiellonia Białystok 0-0 Korona Kielce 4 grudnia, 18:30 (1000)
W 19. minucie Aleksander Kwiek (Jagiellonia Białystok) nie wykorzystał rzutu karnego.
Widzew Łódź 2-2 Cracovia 4 grudnia, 18:30 (150)
Piotr Kuklis 36, Robert Kowalczyk 81 - Kamil Witkowski I 9 (k), Przemysław Kulig 88

Grupa C
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Cracovia 6 14 4 2 0 10-6 3 0 0 5-2 1 2 0 5-4
2.  Jagiellonia Białystok 6 8 2 2 2 6-4 1 1 1 3-2 1 1 1 3-2
3.  Korona Kielce 6 6 1 3 2 6-7 1 2 0 5-3 0 1 2 1-4
4.  Widzew Łódź 6 4 1 1 4 8-13 1 1 1 5-5 0 0 3 3-8

Grupa D
 
Kolejka 1 - 18-19 września
(Losowanie - 23 sierpnia 2007, 11:00 - siedziba Ekstraklasa SA)

Wisła Kraków 0-1 Górnik Zabrze 19 września, 17:45 (4000)
Piotr Ćwielong 62 (s)
GKS Bełchatów 1-2 Zagłębie Sosnowiec 19 września, 17:00 (900)
Rafał Grodzicki 53 - Dariusz Gawęcki 64, Przemysław Oziębała 90

Kolejka 2 - 2-3 października

GKS Bełchatów 1-1 Wisła Kraków 3 października, 18:30 (700)
Rafał Grodzicki 88 (k) - Tomáš Jirsák 72
Górnik Zabrze 1-0 Zagłębie Sosnowiec 3 października, 18:30 (2000)
Māris Smirnovs 80

Kolejka 3 - 23-24 października

Górnik Zabrze 1-0 GKS Bełchatów 23 października, 18:30 (1200)
Tomasz Moskal 22
Wisła Kraków 1-1 Zagłębie Sosnowiec 24 października, 18:30 (5000)
Patryk Małecki 76 (k) - Rafał Strojek 73

Kolejka 4 - 13-18 listopada

GKS Bełchatów 2-2 Górnik Zabrze 13 listopada, 20:00 (250)
Rafał Grodzicki 10 (k), Paweł Strąk 27 - Piotr Gierczak 68, Piotr Ruszkul 76
Zagłębie Sosnowiec 0-2 Wisła Kraków 7 listopada, 18:00 (1000)
Dudu Omagbemi 51, Przemysław Szabat 82
w Krakowie

Kolejka 5 - 27-28 listopada

Górnik Zabrze 0-1 Wisła Kraków 28 listopada, 17:30 (500)
Krzysztof Mączyński 51
Zagłębie Sosnowiec 3-0 GKS Bełchatów 11 grudnia, 17:00 (200)
Przemysław Oziębała 4, Rafał Strojek 45, Michał Skórski 90
w pierwotnym terminie (28 listopada, 18:30) mecz odwołany z powodu awarii systemu odwadniania głównej płyty boiska Stadionu Ludowego

Kolejka 6 - 4-5 grudnia

Wisła Kraków 2-1 GKS Bełchatów 5 grudnia, 18:00 (1000)
Paweł Smółka 68, Artur Rado 85 - Paweł Magdoń 20
Zagłębie Sosnowiec 3-2 Górnik Zabrze 5 grudnia, 18:00 (400)
Piotr Bagnicki 37, Grzegorz Kmiecik 78, Dariusz Kozubek 89 - Piotr Gierczak 44, Jerzy Brzęczek 76

Grupa D
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Wisła Kraków 6 11 3 2 1 7-4 1 1 1 3-3 2 1 0 4-1
2.  Górnik Zabrze 6 10 3 1 2 7-6 2 0 1 2-1 1 1 1 5-5 2 3 1 0 1 3-3
3.  Zagłębie Sosnowiec 6 10 3 1 2 9-7 2 0 1 6-4 1 1 1 3-3 2 3 1 0 1 3-3
4.  GKS Bełchatów 6 2 0 2 4 5-11 0 2 1 4-5 0 0 3 1-6

1/4 finału - 26-27 lutego, 4-5 marca

Polonia Bytom 0-2 Legia Warszawa 26 lutego, 18:00 (2000)
Takesure Chinyama 76 (k), 90
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2-2 Odra Wodzisław Śląski 20 lutego, 18:00 (800)
Marek Sokołowski 47, Szymon Kaźmierowski 79 - Ilijan Micanski 6, Damian Seweryn 8
Górnik Zabrze 0-1 Cracovia 27 lutego, 18:00 (3000)
Bartłomiej Dudzic 49
Jagiellonia Białystok 1-1 Wisła Kraków 26 lutego, 20:30 (5000)
Vuk Sotirović 90 - Dudu Omagbemi 43

Legia Warszawa 2-2 Polonia Bytom 4 marca, 20:30 (300)
Wojciech Trochim 46, Mariusz Przybylski 51 (s) - Hubert Robaszek 16 (k), Grzegorz Podstawek 90
Odra Wodzisław Śląski 1-2 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 5 marca, 18:00 (500)
Ilijan Micanski 44 (k) - Szymon Kaźmierowski 40, Piotr Piechniak 84
W 79. minucie Jarosław Lato (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski) nie wykorzystał rzutu karnego.
Cracovia 0-2 Górnik Zabrze 5 marca, 20:30 (1500)
Dawid Jarka 8, 69
Wisła Kraków 5-0 Jagiellonia Białystok 4 marca, 18:00 (5000)
Radosław Sobolewski 6, Cléber 20 (k), Grzegorz Kmiecik 34, Piotr Brożek 56, Dudu Omagbemi 81

1/2 finału - 18-19 marca, 15-16 kwietnia
(Losowanie gospodarzy - 5 marca 2008 - siedziba Ekstraklasa SA)

Legia Warszawa 1-1 Wisła Kraków 19 marca, 18:20 (2500)
Marcin Burkhardt 41 - Rafał Boguski 49
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3-0 Górnik Zabrze 18 marca, 18:20 (500)
Jarosław Lato 23, Adrian Sikora 45, Błażej Telichowski 81

Wisła Kraków 0-1 Legia Warszawa 15 kwietnia, 18:15 (10 000)
Bartłomiej Grzelak 56
Górnik Zabrze 1-1 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 16 kwietnia, 18:30 (2000)
Tomasz Moskal 15 - Piotr Świerczewski 6

Finał - 17 maja
Formalnym gospodarzem jest zespół, który w sezonie 2006/2007 zajął wyższe miejsce w rozgrywkach ligowych.

Legia Warszawa 1-4 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 17 maja, 13:45 (2500)
Aleksandar Vuković 90 - Piotr Rocki 3, Jarosław Lato 13, Adrian Sikora 30, 65
w Grodzisku Wielkopolskim

Autor: Paweł Mogielnicki

 

Napisz do nas