[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki | Ostatnia kolejka :.

I liga 1989/1990
 
RAZEM DOM WYJAZD
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki
1.  Lech Poznań 30 42 13 (5) 12 5 (1) 45-25 8 (5) 6 1 (1) 31-11 5 (0) 6 4 (0) 14-14
2.  Zagłębie Lubin 30 40 14 (2) 10 6 (0) 37-23 9 (2) 5 1 (0) 22-8 5 (0) 5 5 (0) 15-15
3.  GKS Katowice 30 40 12 (2) 14 4 (0) 31-17 10 (1) 4 1 (0) 21-7 2 (1) 10 3 (0) 10-10
4.  Zawisza Bydgoszcz 30 37 13 (4) 7 10 (0) 36-25 10 (2) 3 2 (0) 24-10 3 (2) 4 8 (0) 12-15
5.  Olimpia Poznań 30 36 12 (2) 10 8 (0) 35-23 8 (2) 6 1 (0) 21-6 4 (0) 4 7 (0) 14-17
6.  Górnik Zabrze 30 36 13 (1) 10 7 (1) 37-27 9 (1) 4 2 (0) 23-9 4 (0) 6 5 (1) 14-18
7.  Legia Warszawa 30 35 10 (0) 16 4 (1) 27-18 7 (0) 6 2 (1) 16-9 3 (0) 10 2 (0) 11-9
8.  Łódzki KS 30 34 12 (1) 10 8 (1) 35-30 7 (1) 6 2 (0) 19-11 5 (0) 4 6 (1) 16-19
9.  Wisła Kraków 30 31 8 (3) 12 10 (0) 32-33 6 (1) 7 2 (0) 19-13 2 (2) 5 8 (0) 13-20
10.  Śląsk Wrocław 30 27 8 (2) 10 12 (1) 30-34 6 (1) 4 5 (0) 19-16 2 (1) 6 7 (1) 11-18
11.  Stal Mielec 30 26 8 (2) 10 12 (2) 27-38 8 (2) 3 4 (0) 20-13 0 (0) 7 8 (2) 7-25
12.  Ruch Chorzów 30 25 8 (4) 9 13 (4) 31-36 6 (3) 4 5 (2) 20-14 2 (1) 5 8 (2) 11-22
13.  Motor Lublin 30 21 6 (0) 13 11 (4) 18-35 5 (0) 8 2 (0) 11-8 1 (0) 5 9 (4) 7-27
14.  Zagłębie Sosnowiec 30 20 6 (0) 12 12 (4) 22-36 4 (0) 6 5 (1) 14-16 2 (0) 6 7 (3) 8-20
15.  Widzew Łódź 30 17 4 (0) 12 14 (3) 22-39 3 (0) 9 3 (1) 11-12 1 (0) 3 11 (2) 11-27
16.  Jagiellonia Białystok 30 13 3 (0) 13 14 (6) 19-45 2 (0) 9 4 (1) 13-17 1 (0) 4 10 (5) 6-28

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 1 Lech Poznań    3-1 1-1 1-5 1-1 3-0 1-1 1-1 2-0 3-0 6-1 2-0 4-0 0-0 0-0 3-0 
 2 Zagłębie Lubin2-0     1-1 1-0 0-1 0-0 2-2 2-1 1-1 2-1 3-0 1-1 3-0 1-0 1-0 2-0 
 3 GKS Katowice1-1 1-1     2-1 2-1 1-0 0-0 0-1 2-1 2-1 2-0 2-0 2-0 0-0 1-0 3-0 
 4 Zawisza Bydgoszcz2-0 1-1 0-0     2-1 0-0 0-2 2-1 2-0 1-0 2-0 0-2 2-1 4-0 4-1 2-1 
 5 Olimpia Poznań0-1 1-1 0-0 2-0     1-0 2-0 1-0 1-1 1-1 1-1 2-0 1-0 3-0 1-1 4-0 
 6 Górnik Zabrze0-1 1-1 1-0 2-0 3-1     1-1 0-1 2-0 2-0 2-1 3-0 2-0 1-1 2-2 1-0 
 7 Legia Warszawa1-1 0-0 0-0 1-0 1-0 0-0     0-1 0-3 2-0 1-1 2-2 2-0 1-0 3-1 2-0 
 8 Łódzki KS1-0 1-0 2-1 0-0 2-2 1-2 1-3     0-0 1-1 2-0 2-1 1-1 4-0 1-0 0-0 
 9 Wisła Kraków1-1 2-1 0-0 2-1 1-1 0-1 0-0 3-2     1-1 2-1 3-0 1-1 1-2 1-0 1-1 
 10 Śląsk Wrocław1-1 0-2 2-0 0-1 0-1 2-2 1-0 1-2 2-0     0-0 2-2 1-3 2-1 2-1 3-0 
 11 Stal Mielec0-1 1-2 0-1 1-0 2-1 3-3 0-0 1-0 2-1 1-1     1-0 3-0 0-2 4-1 1-0 
 12 Ruch Chorzów1-2 2-0 0-3 0-3 2-1 2-0 0-0 4-1 1-1 0-1 0-0     4-0 0-0 1-2 3-0 
 13 Motor Lublin0-2 1-0 2-2 0-0 0-0 0-2 0-0 1-1 2-0 1-0 0-0 0-0     1-0 2-0 1-1 
 14 Zagłębie Sosnowiec2-2 0-2 0-0 1-1 0-1 1-2 0-1 1-1 2-1 0-3 2-0 2-0 0-0     2-1 1-1 
 15 Widzew Łódź1-0 0-1 1-1 0-0 1-0 3-1 1-1 1-1 1-1 0-0 0-0 0-3 0-0 1-1     1-2 
 16 Jagiellonia Białystok1-1 1-2 0-0 2-0 0-2 1-1 0-0 1-2 0-3 1-1 2-2 0-0 1-1 1-1 2-1     

Kolejka 1 - 29-30 lipca

Zawisza Bydgoszcz 1-0 Śląsk Wrocław 30 lipca, 18:00 (22 168)
Mariusz Modracki 51
W 53. minucie Dariusz Pasieka (Zawisza Bydgoszcz) nie wykorzystał rzutu karnego.
Zagłębie Sosnowiec 1-1 Jagiellonia Białystok 29 lipca, 17:30 (12 000)
Ryszard Czerwiec 67 - Janusz Szugzda 4
Olimpia Poznań 1-1 Wisła Kraków 29 lipca, 20:00 (2279)
Jerzy Kaziów 46 - Mariusz Lisowski 45 (s)
Zagłębie Lubin 2-0 Lech Poznań 29 lipca, 17:00 (13 000)
Jarosław Góra 53, Janusz Kudyba 58
Legia Warszawa 1-1 Stal Mielec 29 lipca, 18:00 (10 000)
Dariusz Wdowczyk 88 - Maciej Śliwowski 89
Ruch Chorzów 2-0 Górnik Zabrze 30 lipca, 17:00 (15 000)
Krzysztof Warzycha 25, 90
W 20. minucie Krzysztof Warzycha (Ruch Chorzów) nie wykorzystał rzutu karnego.
Motor Lublin 2-0 Widzew Łódź 29 lipca, 17:00 (18 000)
Andrzej Brzeszczyński 38, Marek Sadowski 43
Łódzki KS 2-1 GKS Katowice 29 lipca, 17:00 (4852)
Adam Grad 26, 52 - Mirosław Kubisztal 35

Kolejka 2 - 2 sierpnia

Widzew Łódź 0-3 Ruch Chorzów 2 sierpnia, 18:00 (6082)
Krzysztof Warzycha 29, 53, Mieczysław Szewczyk 60
Górnik Zabrze 1-1 Legia Warszawa 2 sierpnia, 18:00 (12 530)
Piotr Rzepka 50 - Jacek Cyzio 25
Stal Mielec 1-2 Zagłębie Lubin 2 sierpnia, 19:00 (8100)
Tomasz Tułacz 10 - Stefan Machaj 44, Marek Godlewski 69
Lech Poznań 1-1 Olimpia Poznań 2 sierpnia, 20:00 (6724)
Dariusz Kofnyt 52 - Marek Filipczak 19 (k)
Wisła Kraków 1-2 Zagłębie Sosnowiec 2 sierpnia, 18:00 (8000)
Tomasz Dziubiński 45 (k) - Karol Kordysz 30, Ryszard Czerwiec 38
Jagiellonia Białystok 2-0 Zawisza Bydgoszcz 2 sierpnia, 17:00 (15 296)
Janusz Szugzda 48, Piotr Prabucki 82
Śląsk Wrocław 1-2 Łódzki KS 2 sierpnia, 17:00 (10 000)
Waldemar Prusik 46 - Zdzisław Leszczyński 56, Jacek Ziober 61
GKS Katowice 2-0 Motor Lublin 2 sierpnia, 18:00 (5365)
Marek Świerczewski 41, Krzysztof Walczak 70

Kolejka 3 - 5-6 sierpnia

GKS Katowice 2-1 Śląsk Wrocław 5 sierpnia, 18:00 (5164)
Wiktor Morcinek 67 (k), Mirosław Kubisztal 77 - Sławomir Twardygrosz 17
czerwoną kartką po zakończeniu spotkania został ukarany zawodnik gości Janusz Góra
Łódzki KS 0-0 Jagiellonia Białystok 5 sierpnia, 17:00 (5521)
Zawisza Bydgoszcz 2-0 Wisła Kraków 6 sierpnia, 18:00 (19 882)
Piotr Nowak 23, Krzysztof Arndt 70
Zagłębie Sosnowiec 2-2 Lech Poznań 6 sierpnia, 17:30 (7067)
Tomasz Kulawik 75, Ryszard Czerwiec 90 - Dariusz Bayer 24, Bogusław Pachelski 35
Olimpia Poznań 1-1 Stal Mielec 5 sierpnia, 20:00 (1739)
Sławomir Najtkowski 33 - Tomasz Tułacz 90
Zagłębie Lubin 0-0 Górnik Zabrze 6 sierpnia, 17:00 (30 000)
Legia Warszawa 3-1 Widzew Łódź 6 sierpnia, 18:00 (11 633)
Andrzej Łatka 24, Dariusz Wdowczyk 29 (k), Jacek Cyzio 82 - Krzysztof Wewiór 73
Ruch Chorzów 4-0 Motor Lublin 6 sierpnia, 17:00 (9000)
Mirosław Bąk 21, 86, Krzysztof Warzycha 35, Mieczysław Szewczyk 67

Kolejka 4 - 12-13 sierpnia

Ruch Chorzów 0-3 GKS Katowice 12 sierpnia, 17:00 (6000)
Wiktor Morcinek 5 (k), Jacek Duchowski 9, Marek Świerczewski 72
W 21. minucie Wiktor Morcinek (GKS Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego.
Motor Lublin 0-0 Legia Warszawa 12 sierpnia, 17:00 (18 000)
Widzew Łódź 0-1 Zagłębie Lubin 12 sierpnia, 18:00 (5340)
Marek Godlewski 90
Górnik Zabrze 3-1 Olimpia Poznań 12 sierpnia, 18:00 (8702)
Jan Urban 17, Ryszard Cyroń 39, Bogusław Cygan 66 - Jerzy Kaziów 54
Stal Mielec 0-2 Zagłębie Sosnowiec 12 sierpnia, 19:00 (7378)
Mariusz Wojciechowski 9, Karol Kordysz 81
Lech Poznań 1-5 Zawisza Bydgoszcz 12 sierpnia, 19:30 (7399)
Dariusz Skrzypczak 13 - Jacek Kot 25, 54, 60, 67 (k), Piotr Nowak 75
W 23. minucie Czesław Jakołcewicz (Lech Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego.
Wisła Kraków 3-2 Łódzki KS 12 sierpnia, 18:00 (7000)
Dariusz Wójtowicz 14, Grzegorz Lewandowski 38, Dariusz Marzec 79 - Jacek Ziober 63 (k), 81
Jagiellonia Białystok 1-1 Śląsk Wrocław 12 sierpnia, 16:00 (14 011)
Gintaras Kviliūnas 66 - Waldemar Prusik 61

Kolejka 5 - 16 sierpnia

GKS Katowice 3-0 Jagiellonia Białystok 16 sierpnia, 17:00 (6706)
Robert Razakowski 30, Marek Świerczewski 34, Mirosław Kubisztal 40
Śląsk Wrocław 2-0 Wisła Kraków 16 sierpnia, 17:00 (5160)
Zbigniew Mandziejewicz 77 (k), Sławomir Chałaśkiewicz 88
Łódzki KS 1-0 Lech Poznań 16 sierpnia, 17:00 (4805)
Krzysztof Stefański 75
Zawisza Bydgoszcz 2-0 Stal Mielec 16 sierpnia, 17:30 (19 022)
Piotr Nowak 13, Jacek Kot 42
Zagłębie Sosnowiec 1-2 Górnik Zabrze 16 sierpnia, 17:30 (16 000)
Karol Kordysz 65 (k) - Jan Urban 23, 36
Olimpia Poznań 1-1 Widzew Łódź 16 sierpnia, 18:00 (2093)
Jan Przybyło 6 - Mirosław Myśliński 77
Zagłębie Lubin 3-0 Motor Lublin 16 sierpnia, 15:00 (12 000)
Janusz Kudyba 3, Romuald Kujawa 31, Marek Godlewski 67
Legia Warszawa 2-2 Ruch Chorzów 16 sierpnia, 18:00 (13 961)
Roman Kosecki 35, Stanisław Terlecki 42 - Józef Nowak 4, Krzysztof Warzycha 18

Kolejka 6 - 26-27 sierpnia

Legia Warszawa 0-0 GKS Katowice 26 sierpnia, 18:00 (9553)
Ruch Chorzów 2-0 Zagłębie Lubin 26 sierpnia, 17:00 (8331)
Krzysztof Warzycha 45 (k), 79 (k)
Motor Lublin 0-0 Olimpia Poznań 26 sierpnia, 16:00 (10 752)
Widzew Łódź 1-1 Zagłębie Sosnowiec 26 sierpnia, 18:00 (3393)
Jacek Bayer 56 - Zbigniew Gręda 27
Górnik Zabrze 2-0 Zawisza Bydgoszcz 26 sierpnia, 18:00 (10 262)
Krzysztof Zagórski 42, Robert Warzycha 45
Stal Mielec 1-0 Łódzki KS 26 sierpnia, 19:00 (6050)
Maciej Śliwowski 8
Lech Poznań 3-0 Śląsk Wrocław 26 sierpnia, 19:00 (4961)
Andrzej Juskowiak 20, 33, Bogusław Pachelski 87
Wisła Kraków 1-1 Jagiellonia Białystok 26 sierpnia, 17:00 (8000)
Marcin Jałocha 49 - Gintaras Kviliūnas 9

Kolejka 7 - 2-3 września

GKS Katowice 2-1 Wisła Kraków 2 września, 18:00 (7819)
Janusz Nawrocki 12, Mirosław Kubisztal 65 - Tomasz Dziubiński 37
Jagiellonia Białystok 1-1 Lech Poznań 3 września, 11:00 (10 681)
Piotr Prabucki 69 - Jarosław Araszkiewicz 19
Śląsk Wrocław 0-0 Stal Mielec 2 września, 11:00 (4829)
Łódzki KS 1-2 Górnik Zabrze 2 września, 17:00 (6732)
Dariusz Podolski 76 - Ryszard Cyroń 50, 63
Zawisza Bydgoszcz 4-1 Widzew Łódź 3 września, 17:00 (23 947)
Mariusz Modracki 37 (k), Jacek Kot 45 (k), Piotr Nowak 83, Mirosław Milewski 84 - Jacek Bayer 73 (k)
Zagłębie Sosnowiec 0-0 Motor Lublin 2 września, 16:30 (14 000)
Olimpia Poznań 2-0 Ruch Chorzów 2 września, 18:00 (2963)
Jerzy Kaziów 23, Andrzej Borówko 73
Zagłębie Lubin 2-2 Legia Warszawa 3 września, 11:00 (11 972)
Romuald Kujawa 33 (k), Stefan Machaj 65 - Krzysztof Iwanicki 23, 90

Kolejka 8 - 16-17 września

Zagłębie Lubin 1-1 GKS Katowice 16 września, 15:00 (11 663)
Adam Zejer 17 - Jerzy Wijas 21
Legia Warszawa 1-0 Olimpia Poznań 16 września, 17:30 (10 688)
Roman Kosecki 45
Ruch Chorzów 0-0 Zagłębie Sosnowiec 16 września, 17:00 (10 000)
Motor Lublin 0-0 Zawisza Bydgoszcz 16 września, 15:30 (12 000)
W 58. minucie Jacek Kot (Zawisza Bydgoszcz) nie wykorzystał rzutu karnego.
Widzew Łódź 1-1 Łódzki KS 16 września, 18:00 (15 000)
Jacek Bayer 14 - Dariusz Podolski 49
Górnik Zabrze 2-0 Śląsk Wrocław 16 września, 18:00 (7264)
Zenon Lissek 10, Ryszard Cyroń 18
Stal Mielec 1-0 Jagiellonia Białystok 16 września, 18:00 (6628)
Maciej Śliwowski 62
Lech Poznań 2-0 Wisła Kraków 16 września, 18:00 (4879)
Jarosław Araszkiewicz 3, Andrzej Juskowiak 59
W 59. minucie Andrzej Juskowiak (Lech Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejka 9 - 23-24 września

GKS Katowice 1-1 Lech Poznań 23 września, 18:00 (4540)
Jerzy Wijas 87 - Jarosław Araszkiewicz 61
Wisła Kraków 2-1 Stal Mielec 23 września, 16:00 (7000)
Kazimierz Moskal 59, Tomasz Dziubiński 73 - Tomasz Tułacz 57
Jagiellonia Białystok 1-1 Górnik Zabrze 24 września, 11:00 (15 309)
Piotr Prabucki 71 - Ryszard Cyroń 15
Śląsk Wrocław 2-1 Widzew Łódź 23 września, 11:00 (7000)
Mirosław Gil 71, Sławomir Chałaśkiewicz 84 - Jacek Bayer 68
Łódzki KS 1-1 Motor Lublin 23 września, 17:00 (5108)
Dariusz Podolski 48 - Mariusz Prokop 60
Zawisza Bydgoszcz 0-2 Ruch Chorzów 23 września, 15:30 (26 416)
Krzysztof Warzycha 67, Mirosław Bąk 68
Zagłębie Sosnowiec 0-1 Legia Warszawa 23 września, 16:00 (15 000)
Jacek Cyzio 81
Olimpia Poznań 1-1 Zagłębie Lubin 23 września, 18:00 (2701)
Jerzy Kaziów 21 - Marek Godlewski 51

Kolejka 10 - 30 września-1 października

Olimpia Poznań 0-0 GKS Katowice 30 września, 18:00 (1883)
Zagłębie Lubin 1-0 Zagłębie Sosnowiec 1 października, 11:00 (7591)
Romuald Kujawa 60 (k)
Legia Warszawa 1-0 Zawisza Bydgoszcz 1 października, 17:00 (5611)
Krzysztof Iwanicki 11
Ruch Chorzów 4-1 Łódzki KS 1 października, 16:00 (5000)
Mirosław Bąk 13, 75, Krzysztof Warzycha 26, 59 - Tomasz Wieszczycki 59
Motor Lublin 1-0 Śląsk Wrocław 30 września, 14:00 (4573)
Grzegorz Komor 6
Widzew Łódź 1-2 Jagiellonia Białystok 30 września, 18:00 (2226)
Andrzej Szulc 90 - Marek Witkowski 33, Jarosław Bartnowski 71
Górnik Zabrze 2-0 Wisła Kraków 1 października (6343)
Ryszard Cyroń 9, Piotr Rzepka 43
Stal Mielec 0-1 Lech Poznań 30 września, 18:00 (5172)
Dariusz Bayer 33

Kolejka 11 - 14-15 października

GKS Katowice 2-0 Stal Mielec 14 października, 17:00 (4258)
Jacek Duchowski 21, Piotr Piekarczyk 32
Lech Poznań 3-0 Górnik Zabrze 14 października, 17:00 (5923)
Jarosław Araszkiewicz 9, 24, Czesław Jakołcewicz 84 (k)
Wisła Kraków 1-0 Widzew Łódź 14 października, 14:00 (7000)
Dariusz Marzec 68
Jagiellonia Białystok 1-1 Motor Lublin 15 października, 15:00 (9293)
Zbigniew Szugzda 77 - Mirosław Banaszek 27
Śląsk Wrocław 2-2 Ruch Chorzów 14 października, 11:00 (5300)
Roman Szewczyk 1, Aleksander Socha 31 - Krzysztof Warzycha 33, Mieczysław Szewczyk 71
Łódzki KS 1-3 Legia Warszawa 14 października, 16:00 (4496)
Dariusz Nowacki 3 - Dariusz Wdowczyk 39, Krzysztof Iwanicki 81, Marek Jóźwiak 87
Zawisza Bydgoszcz 1-1 Zagłębie Lubin 14 października, 11:00 (10 580)
Krzysztof Arndt 79 - Stefan Machaj 86
Zagłębie Sosnowiec 0-1 Olimpia Poznań 14 października, 15:00 (5000)
Jerzy Kaziów 72

Kolejka 12 - 28-29 października

Zagłębie Sosnowiec 0-0 GKS Katowice 28 października, 14:00 (6000)
Olimpia Poznań 2-0 Zawisza Bydgoszcz 28 października, 14:30 (2356)
Jacek Burkhardt 44, Sławomir Suchomski 63
Zagłębie Lubin 2-1 Łódzki KS 29 października, 11:00 (7974)
Janusz Kudyba 66, Romuald Kujawa 89 - Adam Grad 18
Legia Warszawa 2-0 Śląsk Wrocław 28 października, 17:00 (12 000)
Dariusz Wdowczyk 30, Jacek Cyzio 58
Ruch Chorzów 3-0 Jagiellonia Białystok 28 października, 16:00 (6000)
Mirosław Jaworski 9, Mirosław Bąk 50, Mieczysław Szewczyk 87
Motor Lublin 2-0 Wisła Kraków 28 października, 11:00 (10 000)
Andrzej Brzeszczyński 19, Sławomir Wójtowicz 33
W 61. minucie Marek Sadowski (Motor Lublin) nie wykorzystał rzutu karnego.
Widzew Łódź 1-0 Lech Poznań 28 października, 16:00 (4662)
Andrzej Szulc 69
Górnik Zabrze 2-1 Stal Mielec 28 października, 17:00 (6053)
Ryszard Kraus 32, Krzysztof Zagórski 41 - Tomasz Tułacz 85

Kolejka 13 - 4-5 listopada

GKS Katowice 1-0 Górnik Zabrze 4 listopada, 17:00 (9281)
Marek Świerczewski 63
Stal Mielec 4-1 Widzew Łódź 5 listopada, 11:00 (6678)
Maciej Śliwowski 24, 80, 83 (k), Dariusz Zagórski 64 - Andrzej Szulc 45
Lech Poznań 4-0 Motor Lublin 4 listopada, 16:00 (4683)
Andrzej Juskowiak 45, Bogusław Pachelski 47, 71, Mirosław Trzeciak 68
Wisła Kraków 3-0 Ruch Chorzów 4 listopada, 15:00 (13 000)
Tomasz Dziubiński 4, Kazimierz Moskal 43, Zdzisław Janik 87
Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa 5 listopada, 11:00 (7746)
Śląsk Wrocław 0-2 Zagłębie Lubin 5 listopada, 11:00 (6506)
Romuald Kujawa 70 (k), Marek Godlewski 90
Łódzki KS 2-2 Olimpia Poznań 4 listopada, 16:00 (3370)
Tomasz Wieszczycki 43, Sławomir Różycki 65 - Andrzej Borówko 12, Sławomir Suchomski 15
Zawisza Bydgoszcz 4-0 Zagłębie Sosnowiec 5 listopada, 11:00 (7631)
Jacek Kot 26, Krzysztof Arndt 46, Piotr Nowak 67, Mariusz Modracki 72

Kolejka 14 - 18-19 listopada

Zawisza Bydgoszcz 0-0 GKS Katowice 18 listopada, 11:00 (13 020)
Zagłębie Sosnowiec 1-1 Łódzki KS 19 listopada, 14:00 (3000)
Karol Kordysz 78 (k) - Zdzisław Leszczyński 23
Olimpia Poznań 1-1 Śląsk Wrocław 19 listopada, 14:00 (1838)
Jan Przybyło 77 - Sławomir Chałaśkiewicz 40
Zagłębie Lubin 2-0 Jagiellonia Białystok 19 listopada, 11:00 (8460)
Janusz Kudyba 64, Marek Godlewski 78
Legia Warszawa 0-3 Wisła Kraków 19 listopada, 17:00 (6878)
Kazimierz Moskal 26, 80, Artur Bożek 74
Ruch Chorzów 1-2 Lech Poznań 18 listopada, 16:00 (7000)
Krystian Szuster 90 - Mirosław Trzeciak 53, Jarosław Araszkiewicz 65
Motor Lublin 0-0 Stal Mielec 18 listopada, 11:00 (3314)
Widzew Łódź 3-1 Górnik Zabrze 18 listopada, 16:00 (2997)
Jacek Bayer 45 (k), 77, 88 - Ryszard Cyroń 68

Kolejka 15 - 25-26 listopada

GKS Katowice 1-0 Widzew Łódź 25 listopada, 17:00 (3000)
Zdzisław Strojek 80
Górnik Zabrze 2-0 Motor Lublin 25 listopada, 17:00 (3146)
Dariusz Koseła 49, Piotr Rzepka 87
Stal Mielec 1-0 Ruch Chorzów 26 listopada, 11:00 (4400)
Wojciech Klich 25
Lech Poznań 1-1 Legia Warszawa 25 listopada, 16:00 (4636)
Andrzej Juskowiak 45 (k) - Krzysztof Iwanicki 83
Wisła Kraków 2-1 Zagłębie Lubin 25 listopada, 15:00 (5000)
Kazimierz Moskal 51, Zdzisław Janik 61 - Janusz Kudyba 12
Jagiellonia Białystok 0-2 Olimpia Poznań 26 listopada, 11:00 (4175)
Sławomir Suchomski 42, Jan Przybyło 46
Śląsk Wrocław 2-1 Zagłębie Sosnowiec 25 listopada, 11:00 (3309)
Mirosław Gil 41, Waldemar Prusik 58 - Zbigniew Gręda 66
Łódzki KS 0-0 Zawisza Bydgoszcz 25 listopada, 12:00 (2047)

Kolejka 16 - 3-4 marca

GKS Katowice 0-1 Łódzki KS 4 marca, 15:00 (3924)
Dariusz Podolski 38
Śląsk Wrocław 0-1 Zawisza Bydgoszcz 3 marca, 11:00 (8000)
Franciszek Jarosz 83
Jagiellonia Białystok 1-1 Zagłębie Sosnowiec 3 marca, 11:00 (4286)
Andrzej Ambrożej 61 - Robert Stachurski 3
W 38. minucie Piotr Prabucki (Jagiellonia Białystok) nie wykorzystał rzutu karnego.
w 82. minucie mecz został przerwany na 15 minut z powodu zamieci śnieżnej
Wisła Kraków 1-1 Olimpia Poznań 4 marca, 11:00 (8000)
Kazimierz Moskal 30 - Jacek Motyliński 58
Lech Poznań 3-1 Zagłębie Lubin 3 marca, 16:30 (6202)
Bogusław Pachelski 52, Andrzej Juskowiak 81, Czesław Jakołcewicz 87 (k) - Marek Godlewski 10
Stal Mielec 0-0 Legia Warszawa 4 marca, 11:00 (6911)
Górnik Zabrze 3-0 Ruch Chorzów 3 marca, 17:00 (9559)
Zenon Lissek 65, Bogusław Cygan 69, Józef Dankowski 70
w 60. minucie mecz został przerwany na 15 minut z powodu konieczności odśnieżenia linii boiska
Widzew Łódź 0-0 Motor Lublin 4 marca, 12:00 (3952)

Kolejka 17 - 10-11 marca

Motor Lublin 2-2 GKS Katowice 10 marca, 18:00 (4658)
Siergiej Omielusik 48, Andrzej Brzeszczyński 84 - Krzysztof Walczak 65, Piotr Świerczewski 67
Ruch Chorzów 1-2 Widzew Łódź 10 marca, 18:00 (5000)
Mieczysław Szewczyk 77 - Jarosław Michalewicz 49, Wiesław Wraga 72
Legia Warszawa 0-0 Górnik Zabrze 10 marca, 17:00 (8000)
Zagłębie Lubin 3-0 Stal Mielec 11 marca, 18:00 (8425)
Dariusz Marciniak 34, Romuald Kujawa 47 (k), Janusz Kudyba 75
Olimpia Poznań 0-1 Lech Poznań 10 marca, 16:30 (18 000)
Jarosław Araszkiewicz 21
Zagłębie Sosnowiec 2-1 Wisła Kraków 11 marca, 16:00 (5527)
Zbigniew Gręda 31, Robert Stachurski 55 - Tomasz Dziubiński 57 (k)
Zawisza Bydgoszcz 2-1 Jagiellonia Białystok 11 marca, 16:00 (13 144)
Franciszek Jarosz 14, Krzysztof Arndt 42 - Piotr Zajączkowski 86
Łódzki KS 1-1 Śląsk Wrocław 10 marca, 16:00 (3244)
Tomasz Cebula 9 - Grzegorz Kowalski 19

Kolejka 18 - 17-18 marca

Śląsk Wrocław 2-0 GKS Katowice 18 marca, 11:00 (7706)
Sławomir Chałaśkiewicz 5, Zbigniew Mandziejewicz 61
Jagiellonia Białystok 1-2 Łódzki KS 18 marca, 11:00 (7101)
Andrzej Ambrożej 55 - Tomasz Wieszczycki 53, Jacek Ziober 80
Wisła Kraków 2-1 Zawisza Bydgoszcz 18 marca, 11:00 (12 000)
Dariusz Wójtowicz 47, Kazimierz Moskal 55 (k) - Mariusz Modracki 75
Lech Poznań 0-0 Zagłębie Sosnowiec 17 marca, 16:30 (9180)
Stal Mielec 2-1 Olimpia Poznań 18 marca, 11:00 (11 000)
Dariusz Zagórski 32, Tomasz Tułacz 77 - Piotr Soczyński 90
Górnik Zabrze 1-1 Zagłębie Lubin 17 marca, 17:00 (10 180)
Ryszard Cyroń 55 - Romuald Kujawa 25 (k)
Widzew Łódź 1-1 Legia Warszawa 18 marca, 12:00 (10 448)
Leszek Iwanicki 73 (k) - Leszek Pisz 51
Motor Lublin 0-0 Ruch Chorzów 18 marca, 12:00 (15 000)

Kolejka 19 - 24-25 marca

GKS Katowice 2-0 Ruch Chorzów 24 marca, 17:00 (8576)
Marek Świerczewski 56, Piotr Piekarczyk 68 (k)
Legia Warszawa 2-0 Motor Lublin 24 marca, 17:00 (8000)
Jacek Cyzio 31, Roman Kosecki 90 (k)
Zagłębie Lubin 1-0 Widzew Łódź 25 marca, 15:30 (9000)
Janusz Kudyba 84
Olimpia Poznań 1-0 Górnik Zabrze 24 marca, 17:00 (2591)
Jerzy Kaziów 58
W 87. minucie Piotr Soczyński (Olimpia Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego.
Zagłębie Sosnowiec 2-0 Stal Mielec 25 marca, 12:00 (7000)
Maciej Mizia 43, Tomasz Kulawik 80
Zawisza Bydgoszcz 2-0 Lech Poznań 25 marca, 11:00 (12 678)
Piotr Nowak 16, Krzysztof Arndt 70
Łódzki KS 0-0 Wisła Kraków 24 marca, 16:00 (4216)
Śląsk Wrocław 3-0 Jagiellonia Białystok 24 marca, 12:00 (8026)
Sławomir Chałaśkiewicz 29, Janusz Góra 65 (k), Zbigniew Mandziejewicz 73
W 70. minucie Andrzej Ambrożej (Jagiellonia Białystok) nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejka 20 - 31 marca-1 kwietnia

Jagiellonia Białystok 0-0 GKS Katowice 1 kwietnia, 11:00 (5178)
Wisła Kraków 1-1 Śląsk Wrocław 31 marca, 15:00 (9000)
Kazimierz Moskal 24 - Zbigniew Mandziejewicz 75
Lech Poznań 1-1 Łódzki KS 31 marca, 17:00 (6889)
Andrzej Juskowiak 84 - Jacek Ziober 25 (k)
Stal Mielec 1-0 Zawisza Bydgoszcz 1 kwietnia, 11:00 (6928)
Dariusz Sajdak 5
Górnik Zabrze 1-1 Zagłębie Sosnowiec 31 marca, 17:00 (7568)
Zenon Lissek 45 - Robert Stachurski 65
Widzew Łódź 1-0 Olimpia Poznań 31 marca, 15:00 (4233)
Marek Podsiadło 81
Motor Lublin 1-0 Zagłębie Lubin 31 marca, 15:00 (7000)
Sławomir Wójtowicz 43
Ruch Chorzów 0-0 Legia Warszawa 31 marca, 16:00 (4876)

Kolejka 21 - 4 kwietnia

GKS Katowice 0-0 Legia Warszawa 4 kwietnia, 17:00 (4129)
Zagłębie Lubin 1-1 Ruch Chorzów 4 kwietnia, 16:00 (8056)
Dariusz Marciniak 26 - Mieczysław Szewczyk 7
Olimpia Poznań 1-0 Motor Lublin 4 kwietnia, 17:00 (1500)
Jerzy Kaziów 75
Zagłębie Sosnowiec 2-1 Widzew Łódź 4 kwietnia, 16:30 (7000)
Mirosław Wnuk 78, Maciej Mizia 89 - Mirosław Myśliński 49
Zawisza Bydgoszcz 0-0 Górnik Zabrze 4 kwietnia, 16:30 (14 266)
Łódzki KS 2-0 Stal Mielec 4 kwietnia, 17:00 (2286)
Jacek Ziober 54, Tomasz Wieszczycki 90
Śląsk Wrocław 1-1 Lech Poznań 4 kwietnia, 16:30 (9000)
Sławomir Twardygrosz 19 - Czesław Jakołcewicz 36 (k)
Jagiellonia Białystok 0-3 Wisła Kraków 4 kwietnia, 16:00 (3468)
Zdzisław Janik 13, Kazimierz Moskal 23, Dariusz Marzec 76

Kolejka 22 - 7-8 kwietnia

Wisła Kraków 0-0 GKS Katowice 8 kwietnia, 11:00 (6000)
Lech Poznań 3-0 Jagiellonia Białystok 7 kwietnia, 17:00 (6359)
Bogusław Pachelski 6, 37, Andrzej Juskowiak 70
Stal Mielec 1-1 Śląsk Wrocław 8 kwietnia, 16:00 (2695)
Adam Fedoruk 83 (k) - Jerzy Misztur 85
Górnik Zabrze 0-1 Łódzki KS 7 kwietnia, 17:00 (3444)
Adam Grad 69
Widzew Łódź 0-0 Zawisza Bydgoszcz 7 kwietnia, 16:00 (4000)
Motor Lublin 1-0 Zagłębie Sosnowiec 7 kwietnia, 16:00 (5000)
Janusz Zych 31
Ruch Chorzów 2-1 Olimpia Poznań 7 kwietnia, 17:00 (2482)
Krystian Szuster 22, Mirosław Bąk 51 (k) - Andrzej Przerada 74
Legia Warszawa 0-0 Zagłębie Lubin 8 kwietnia, 17:00 (10 000)

Kolejka 23 - 14 kwietnia

GKS Katowice 1-1 Zagłębie Lubin 14 kwietnia, 17:00 (4908)
Janusz Nawrocki 20 - Janusz Kudyba 80
Olimpia Poznań 2-0 Legia Warszawa 14 kwietnia, 12:00 (5000)
Jan Przybyło 66 (k), Jerzy Kaziów 87
Zagłębie Sosnowiec 2-0 Ruch Chorzów 14 kwietnia, 16:30 (15 000)
Maciej Mizia 13, 54
Zawisza Bydgoszcz 2-1 Motor Lublin 14 kwietnia, 11:00 (13 454)
Krzysztof Arndt 30, Mariusz Modracki 43 - Zbigniew Grzesiak 60
Łódzki KS 1-0 Widzew Łódź 13 kwietnia, 17:00 (6330)
Jacek Ziober 34
Śląsk Wrocław 2-2 Górnik Zabrze 14 kwietnia, 11:00 (10 000)
Sławomir Chałaśkiewicz 33, Aleksander Socha 36 - Józef Dankowski 7, Zenon Lissek 32 (k)
Jagiellonia Białystok 2-2 Stal Mielec 14 kwietnia, 11:00 (3700)
Jarosław Bartnowski 20, Tomasz Giedrojć 24 - Zbigniew Szugzda 34 (s), Adam Fedoruk 49
Wisła Kraków 1-1 Lech Poznań 14 kwietnia, 16:00 (10 000)
Mateusz Jelonek 16 - Andrzej Juskowiak 39

Kolejka 24 - 21-22 kwietnia

Lech Poznań 1-1 GKS Katowice 21 kwietnia, 17:00 (12 074)
Andrzej Lesiak 48 (s) - Zdzisław Strojek 48
Stal Mielec 2-1 Wisła Kraków 22 kwietnia, 16:00 (7048)
Krzysztof Łętocha 19, Maciej Śliwowski 83 - Zenon Małek 26
Górnik Zabrze 1-0 Jagiellonia Białystok 21 kwietnia, 17:00 (5224)
Ryszard Cyroń 71
Widzew Łódź 0-0 Śląsk Wrocław 22 kwietnia, 17:30 (3262)
Motor Lublin 1-1 Łódzki KS 22 kwietnia, 16:00 (5000)
Sławomir Wójtowicz 84 - Zdzisław Leszczyński 76
W 78. minucie Tadeusz Grula (Motor Lublin) nie wykorzystał rzutu karnego.
Ruch Chorzów 0-3 Zawisza Bydgoszcz 21 kwietnia, 16:00 (3742)
Krzysztof Arndt 26, Piotr Nowak 60, 82
Legia Warszawa 1-0 Zagłębie Sosnowiec 22 kwietnia, 17:00 (8000)
Roman Kosecki 36
Zagłębie Lubin 0-1 Olimpia Poznań 21 kwietnia, 17:00 (7241)
Andrzej Borówko 54

Kolejka 25 - 28 kwietnia

GKS Katowice 2-1 Olimpia Poznań 28 kwietnia, 17:00 (2694)
Krzysztof Walczak 18, 30 - Andrzej Borówko 66
Zagłębie Sosnowiec 0-2 Zagłębie Lubin 28 kwietnia, 17:00 (4000)
Janusz Kudyba 21, Jarosław Góra 32
Zawisza Bydgoszcz 0-2 Legia Warszawa 28 kwietnia, 17:00 (18 030)
Leszek Pisz 49, Andrzej Łatka 55
Łódzki KS 2-1 Ruch Chorzów 28 kwietnia, 17:00 (1347)
Tomasz Cebula 16, 67 - Dariusz Gęsior 81
Śląsk Wrocław 1-3 Motor Lublin 28 kwietnia, 11:00 (5454)
Janusz Góra 12 - Tadeusz Grula 9, Zbigniew Grzesiak 29, 60
Jagiellonia Białystok 2-1 Widzew Łódź 28 kwietnia, 11:00 (2258)
Zbigniew Szugzda 42, Sławomir Głębocki 72 - Piotr Kupka 28
Wisła Kraków 0-1 Górnik Zabrze 28 kwietnia, 17:00 (4000)
Ryszard Cyroń 68
Lech Poznań 6-1 Stal Mielec 28 kwietnia, 17:30 (5202)
Andrzej Juskowiak 28, 32, 40, 85, 87, Czesław Jakołcewicz 36 (k) - Dariusz Zagórski 45

Kolejka 26 - 1 maja

Stal Mielec 0-1 GKS Katowice 1 maja, 17:00 (5222)
Mirosław Kubisztal 67
Górnik Zabrze 0-1 Lech Poznań 1 maja, 17:00 (7800)
Andrzej Juskowiak 25
Widzew Łódź 1-1 Wisła Kraków 1 maja, 17:00 (1193)
Grzegorz Waliczek 76 - Kazimierz Moskal 65
Motor Lublin 1-1 Jagiellonia Białystok 1 maja, 17:00 (7000)
Zbigniew Grzesiak 22 - Dariusz Opolski 55 (s)
Ruch Chorzów 0-1 Śląsk Wrocław 1 maja, 17:00 (2406)
Jerzy Misztur 26
Legia Warszawa 0-1 Łódzki KS 1 maja, 17:00 (12 000)
Tomasz Wieszczycki 89
Zagłębie Lubin 1-0 Zawisza Bydgoszcz 1 maja, 17:00 (10 051)
Janusz Kudyba 88
Olimpia Poznań 3-0 Zagłębie Sosnowiec 1 maja, 17:00 (2500)
Jan Przybyło 36 (k), Sławomir Suchomski 55, Jerzy Kaziów 58

Kolejka 27 - 12-13 maja

GKS Katowice 0-0 Zagłębie Sosnowiec 12 maja, 18:00 (3000)
Zawisza Bydgoszcz 2-1 Olimpia Poznań 12 maja, 17:00 (10 388)
Piotr Nowak 63, Mariusz Modracki 74 (k) - Jan Przybyło 11
Łódzki KS 1-0 Zagłębie Lubin 12 maja, 17:00 (4878)
Krzysztof Stefański 88
Śląsk Wrocław 1-0 Legia Warszawa 13 maja, 11:00 (10 000)
Mirosław Drączkowski 32
Jagiellonia Białystok 0-0 Ruch Chorzów 13 maja, 11:00 (2507)
Wisła Kraków 1-1 Motor Lublin 12 maja, 17:00 (6000)
Tomasz Dziubiński 5 - Zbigniew Grzesiak 19
od 82. minuty w bramce Wisły stał Zenon Małek
Lech Poznań 0-0 Widzew Łódź 12 maja, 17:30 (9230)
Stal Mielec 3-3 Górnik Zabrze 13 maja, 17:00 (6269)
Maciej Śliwowski 22, Adam Fedoruk 32, Dariusz Sajdak 64 - Ryszard Cyroń 29, Mirosław Szlezak 60, Robert Warzycha 78

Kolejka 28 - 16 maja

Górnik Zabrze 1-0 GKS Katowice 16 maja, 17:00 (7132)
Dariusz Koseła 35
Widzew Łódź 0-0 Stal Mielec 16 maja, 17:15 (1800)
Motor Lublin 0-2 Lech Poznań 16 maja, 17:30 (5000)
Andrzej Juskowiak 46, 51
Ruch Chorzów 1-1 Wisła Kraków 16 maja, 17:00 (2600)
Mirosław Bąk 21 - Kazimierz Moskal 67
Legia Warszawa 2-0 Jagiellonia Białystok 16 maja, 17:00 (5000)
Juliusz Kruszankin 63, Roman Kosecki 69 (k)
Zagłębie Lubin 2-1 Śląsk Wrocław 16 maja, 17:00 (10 051)
Janusz Kudyba 6, 81 - Piotr Pomorski 85
Olimpia Poznań 1-0 Łódzki KS 16 maja, 17:00 (1500)
Sławomir Suchomski 77
Zagłębie Sosnowiec 1-1 Zawisza Bydgoszcz 16 maja, 17:00 (4200)
Józef Ryłko 58 - Mariusz Modracki 20

Kolejka 29 - 27 maja

GKS Katowice 2-1 Zawisza Bydgoszcz 27 maja, 17:00 (5000)
Piotr Piekarczyk 18, Krzysztof Walczak 70 - Dariusz Durda 88
Łódzki KS 4-0 Zagłębie Sosnowiec 27 maja, 17:00 (3351)
Tomasz Cebula 28, Marek Chojnacki 42, Jacek Ziober 67, 83 (k)
Śląsk Wrocław 0-1 Olimpia Poznań 27 maja, 17:00 (5300)
Andrzej Borówko 58
Jagiellonia Białystok 1-2 Zagłębie Lubin 27 maja, 17:00 (2000)
Zbigniew Szugzda 87 - Marek Godlewski 50, Zdzisław Pietrzykowski 63
Wisła Kraków 0-0 Legia Warszawa 27 maja, 17:00 (6000)
Lech Poznań 2-0 Ruch Chorzów 27 maja, 17:00 (10 611)
Czesław Jakołcewicz 16 (k), Dariusz Skrzypczak 58
Stal Mielec 3-0 Motor Lublin 27 maja, 17:00 (5641)
Piotr Czachowski 51, Maciej Śliwowski 71, 87
Górnik Zabrze 2-2 Widzew Łódź 27 maja, 17:00 (4160)
Ryszard Cyroń 33, 89 - Jacek Bayer 57, 90 (k)

Kolejka 30 - 30 maja

Widzew Łódź 1-1 GKS Katowice 30 maja, 17:00 (1000)
Krzysztof Wewiór 84 - Janusz Nawrocki 54
Motor Lublin 0-2 Górnik Zabrze 30 maja, 17:00 (1500)
Ryszard Cyroń 26, 35 (k)
Ruch Chorzów 0-0 Stal Mielec 30 maja, 17:00 (3000)
Legia Warszawa 1-1 Lech Poznań 30 maja, 17:00 (10 000)
Leszek Pisz 63 - Andrzej Juskowiak 46
Zagłębie Lubin 1-1 Wisła Kraków 30 maja, 17:00 (8408)
Adam Zejer 48 - Tomasz Dziubiński 73
Olimpia Poznań 4-0 Jagiellonia Białystok 30 maja, 17:00 (1000)
Sławomir Suchomski 2, 8, Tomasz Mazurkiewicz 27, Jerzy Brzęczek 48
Zagłębie Sosnowiec 0-3 Śląsk Wrocław 30 maja, 17:00 (3000)
Janusz Góra 55, 81, Zbigniew Mandziejewicz 64
Zawisza Bydgoszcz 2-1 Łódzki KS 30 maja, 17:00 (10 868)
Mariusz Modracki 56 (k), Adam Kwaśniewski 80 - Dariusz Nowacki 58

Autor: Łukasz Bieszke

 

Napisz do nas