[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki | Ostatnia kolejka :.

Liga okręgowa 2014/2015, grupa: Kraków III
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Górnik Wieliczka 26 53 16 5 5 65-25 9 2 2 33-10 7 3 3 32-15
2.  Czarni Staniątki 26 49 15 4 7 58-43 7 2 4 24-22 8 2 3 34-21
3.  Pcimianka Pcim 26 47 14 5 7 54-37 9 2 2 34-17 5 3 5 20-20
4.  Hejnał Krzyszkowice 26 45 14 3 9 50-44 10 2 1 34-15 4 1 8 16-29
5.  Gdovia Gdów 26 42 12 6 8 46-41 7 2 4 27-20 5 4 4 19-21
6.  Raba Dobczyce 26 40 10 10 6 53-39 5 5 3 24-17 5 5 3 29-22
7.  Wolni Kłaj 26 37 9 10 7 33-30 6 3 4 19-13 3 7 3 14-17
8.  Dziecanovia Dziekanowice 26 33 10 3 13 51-65 7 2 4 30-26 3 1 9 21-39
9.  Jordan Sum Zakliczyn 26 32 9 5 12 35-49 6 3 4 24-20 3 2 8 11-29
10.  Gościbia Sułkowice 26 31 8 7 11 36-37 6 4 3 22-12 2 3 8 14-25
11.  LKS Rudnik (k. Myślenic) 26 26 6 8 12 37-56 4 4 5 21-26 2 4 7 16-30 2 2 0 2 0 1-1
12.  Orzeł Myślenice 26 26 5 11 10 29-35 3 7 3 15-16 2 4 7 14-19 2 2 0 2 0 1-1
13.  Rokita Kornatka 26 25 6 7 13 37-54 3 4 6 24-28 3 3 7 13-26
14.  LKS Śledziejowice 26 16 4 4 18 25-54 2 2 9 11-25 2 2 9 14-29

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 1 Górnik Wieliczka    3-2 3-1 4-0 1-2 0-0 0-1 6-0 2-0 3-0 3-2 1-1 5-0 2-1 
 2 Czarni Staniątki1-4     1-1 3-2 0-4 1-3 0-0 3-0 2-1 2-0 2-1 1-4 5-1 3-1 
 3 Pcimianka Pcim1-4 3-0     3-2 3-1 3-2 5-2 4-2 2-1 1-1 6-0 0-0 0-1 3-1 
 4 Hejnał Krzyszkowice2-1 3-2 3-2     4-0 4-2 1-1 4-3 5-0 0-1 2-1 3-0 2-1 1-1 
 5 Gdovia Gdów2-5 1-4 0-1 3-0     2-2 1-1 3-1 0-2 1-0 4-1 3-2 2-1 5-0 
 6 Raba Dobczyce0-2 4-4 0-1 2-0 0-0     3-1 2-2 5-1 1-1 1-2 4-2 2-1 0-0 
 7 Wolni Kłaj2-1 2-3 1-1 1-2 1-1 1-1     2-0 0-1 1-0 3-1 1-0 1-2 3-0 
 8 Dziecanovia Dziekanowice1-4 1-6 3-2 2-1 0-1 2-3 5-1     1-1 2-1 2-2 3-2 3-0 5-2 
 9 Jordan Sum Zakliczyn0-3 2-2 2-0 1-1 4-2 1-4 0-2 5-1     4-1 3-1 0-0 0-2 2-1 
 10 Gościbia Sułkowice2-2 0-3 0-1 3-0 1-1 2-0 1-1 4-2 5-0     1-1 1-0 2-0 0-1 
 11 LKS Rudnik (k. Myślenic)1-1 0-2 1-3 3-1 5-1 1-6 0-3 2-1 1-1 4-1     0-0 2-2 1-4 
 12 Orzeł Myślenice1-0 1-3 0-0 1-2 1-1 1-1 1-1 2-3 2-1 2-2 1-1     1-1 1-0 
 13 Rokita Kornatka2-2 1-2 4-2 2-3 0-3 3-3 0-0 2-3 1-2 4-2 1-1 1-3     3-2 
 14 LKS Śledziejowice0-3* 0-1 2-5 1-2 1-2 1-2 0-0 0-3 3-0* 0-4 1-2 1-0 1-1     

Kolejka 1 - 16-17 sierpnia

Rokita Kornatka 4-2 Gościbia Sułkowice 17 sierpnia, 17:00
Wolni Kłaj 3-0 LKS Śledziejowice 16 sierpnia, 17:00
Czarni Staniątki 0-4 Gdovia Gdów 16 sierpnia, 11:00
Jordan Sum Zakliczyn 5-1 Dziecanovia Dziekanowice 17 sierpnia, 17:00
Górnik Wieliczka 4-0 Hejnał Krzyszkowice 16 sierpnia, 16:30
Orzeł Myślenice 1-1 Raba Dobczyce 27 sierpnia, 17:30
Pcimianka Pcim 6-0 LKS Rudnik (k. Myślenic) 17 sierpnia, 17:00 (300)

Kolejka 2 - 23-24 sierpnia

Gościbia Sułkowice 3-0 Hejnał Krzyszkowice 23 sierpnia, 11:00
Dziecanovia Dziekanowice 1-4 Górnik Wieliczka 23 sierpnia, 17:30
Gdovia Gdów 0-2 Jordan Sum Zakliczyn 24 sierpnia, 17:30
Pcimianka Pcim 3-0 Czarni Staniątki 24 sierpnia, 17:00
LKS Śledziejowice 1-2 LKS Rudnik (k. Myślenic) 23 sierpnia, 17:30 (150)
Orzeł Myślenice 1-1 Wolni Kłaj 23 sierpnia, 17:30
Rokita Kornatka 3-3 Raba Dobczyce 24 sierpnia, 17:00

Kolejka 3 - 30-31 sierpnia

Raba Dobczyce 1-1 Gościbia Sułkowice 30 sierpnia, 17:00
Wolni Kłaj 1-2 Rokita Kornatka 31 sierpnia, 17:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 0-0 Orzeł Myślenice 31 sierpnia, 17:00 (350)
Czarni Staniątki 3-1 LKS Śledziejowice 30 sierpnia, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 2-0 Pcimianka Pcim 31 sierpnia, 17:00
Górnik Wieliczka 1-2 Gdovia Gdów 30 sierpnia, 17:00
Hejnał Krzyszkowice 4-3 Dziecanovia Dziekanowice 31 sierpnia, 17:00

Kolejka 4 - 6-7 września

Gościbia Sułkowice 4-2 Dziecanovia Dziekanowice 6 września, 17:00
Gdovia Gdów 3-0 Hejnał Krzyszkowice 7 września, 14:00
Pcimianka Pcim 1-4 Górnik Wieliczka 6 września, 16:30
LKS Śledziejowice 3-0 Jordan Sum Zakliczyn 6 września, 17:00
(wo)
na boisku 0-1; od 88. minuty w drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik
Orzeł Myślenice 1-3 Czarni Staniątki 6 września, 17:00
Rokita Kornatka 1-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 7 września, 17:00 (200)
Raba Dobczyce 3-1 Wolni Kłaj 6 września, 17:00

Kolejka 5 - 13-14 września

Wolni Kłaj 1-0 Gościbia Sułkowice 13 września, 16:30
LKS Rudnik (k. Myślenic) 1-6 Raba Dobczyce 14 września, 16:00 (250)
Czarni Staniątki 5-1 Rokita Kornatka 14 września, 16:30
Jordan Sum Zakliczyn 0-0 Orzeł Myślenice 14 września, 16:30
Górnik Wieliczka 2-1 LKS Śledziejowice 13 września, 16:30
Hejnał Krzyszkowice 3-2 Pcimianka Pcim 14 września, 11:00
Dziecanovia Dziekanowice 0-1 Gdovia Gdów 14 września, 16:30

Kolejka 6 - 20-21 września

Gościbia Sułkowice 1-1 Gdovia Gdów 20 września, 11:00
Pcimianka Pcim 4-2 Dziecanovia Dziekanowice 21 września, 15:00
LKS Śledziejowice 1-2 Hejnał Krzyszkowice 20 września, 16:30
Orzeł Myślenice 1-0 Górnik Wieliczka 20 września, 16:30
Rokita Kornatka 1-2 Jordan Sum Zakliczyn 8 października, 20:30
w Myślenicach / w pierwotnym terminie (21 września, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Raba Dobczyce 4-4 Czarni Staniątki 20 września, 16:30
Wolni Kłaj 3-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 21 września, 16:30 (100)

Kolejka 7 - 27-28 września

LKS Rudnik (k. Myślenic) 4-1 Gościbia Sułkowice 28 września, 14:00 (800)
Czarni Staniątki 0-0 Wolni Kłaj 14 października, 18:15
w pierwotnym terminie (27 września, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Jordan Sum Zakliczyn 1-4 Raba Dobczyce 28 września, 16:00
Górnik Wieliczka 5-0 Rokita Kornatka 28 września, 15:00
Hejnał Krzyszkowice 3-0 Orzeł Myślenice 28 września, 11:00
Dziecanovia Dziekanowice 5-2 LKS Śledziejowice 27 września, 16:00
Gdovia Gdów 0-1 Pcimianka Pcim 28 września, 16:00

Kolejka 8 - 4-5 października

Gościbia Sułkowice 0-1 Pcimianka Pcim 4 października, 11:00
LKS Śledziejowice 1-2 Gdovia Gdów 4 października, 16:00
Orzeł Myślenice 2-3 Dziecanovia Dziekanowice 4 października, 16:00
Rokita Kornatka 2-3 Hejnał Krzyszkowice 5 października, 15:00
Raba Dobczyce 0-2 Górnik Wieliczka 4 października, 16:00
Wolni Kłaj 0-1 Jordan Sum Zakliczyn 4 października, 16:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 0-2 Czarni Staniątki 4 października, 16:00 (120)

Kolejka 9 - 11-12 października

Czarni Staniątki 2-0 Gościbia Sułkowice 11 października, 15:30
Jordan Sum Zakliczyn 3-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 12 października, 15:30 (150)
Górnik Wieliczka 0-1 Wolni Kłaj 12 października, 15:00
Hejnał Krzyszkowice 4-2 Raba Dobczyce 12 października, 11:00
Dziecanovia Dziekanowice 3-0 Rokita Kornatka 12 października, 15:30
Gdovia Gdów 3-2 Orzeł Myślenice 12 października, 15:30
Pcimianka Pcim 3-1 LKS Śledziejowice 11 października, 11:00

Kolejka 10 - 18-19 października

Gościbia Sułkowice 0-1 LKS Śledziejowice 18 października, 15:00
Orzeł Myślenice 0-0 Pcimianka Pcim 18 października, 15:00
Rokita Kornatka 0-3 Gdovia Gdów 19 października, 15:00
Raba Dobczyce 2-2 Dziecanovia Dziekanowice 18 października, 15:00
Wolni Kłaj 1-2 Hejnał Krzyszkowice 18 października, 15:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 1-1 Górnik Wieliczka 18 października, 15:00
Czarni Staniątki 2-1 Jordan Sum Zakliczyn 18 października, 15:00

Kolejka 11 - 25-26 października

Jordan Sum Zakliczyn 4-1 Gościbia Sułkowice 25 października, 15:00
Górnik Wieliczka 3-2 Czarni Staniątki 26 października, 14:00
Hejnał Krzyszkowice 2-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 26 października, 11:00
Dziecanovia Dziekanowice 5-1 Wolni Kłaj 25 października, 15:00
Gdovia Gdów 2-2 Raba Dobczyce 26 października, 14:00 (400)
Pcimianka Pcim 0-1 Rokita Kornatka 25 października, 15:00
LKS Śledziejowice 1-0 Orzeł Myślenice 25 października, 15:00

Kolejka 12 - 2 listopada

Gościbia Sułkowice 1-0 Orzeł Myślenice 2 listopada, 14:00
Rokita Kornatka 3-2 LKS Śledziejowice 2 listopada, 14:00
Raba Dobczyce 0-1 Pcimianka Pcim 2 listopada, 14:00
Wolni Kłaj 1-1 Gdovia Gdów 2 listopada, 14:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 2-1 Dziecanovia Dziekanowice 2 listopada, 14:00
Czarni Staniątki 3-2 Hejnał Krzyszkowice 2 listopada, 14:00
Jordan Sum Zakliczyn 0-3 Górnik Wieliczka 2 listopada, 14:00

Kolejka 13 - 8-9 listopada

Górnik Wieliczka 3-0 Gościbia Sułkowice 8 listopada, 13:30
Hejnał Krzyszkowice 5-0 Jordan Sum Zakliczyn 8 listopada, 13:30
Dziecanovia Dziekanowice 1-6 Czarni Staniątki 9 listopada, 13:30
Gdovia Gdów 4-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 9 listopada, 13:30
Pcimianka Pcim 5-2 Wolni Kłaj 9 listopada, 13:30
LKS Śledziejowice 1-2 Raba Dobczyce 8 listopada, 13:30
Orzeł Myślenice 1-1 Rokita Kornatka 8 listopada, 13:30

Kolejka 14 - 28-29 marca

Raba Dobczyce 4-2 Orzeł Myślenice 28 marca, 15:30
LKS Rudnik (k. Myślenic) 1-3 Pcimianka Pcim 29 marca, 16:00
Gościbia Sułkowice 2-0 Rokita Kornatka 28 marca, 15:30
LKS Śledziejowice 0-0 Wolni Kłaj 28 marca, 15:30
Gdovia Gdów 1-4 Czarni Staniątki 29 marca, 16:00 (70)
Dziecanovia Dziekanowice 1-1 Jordan Sum Zakliczyn 29 marca, 16:00
Hejnał Krzyszkowice 2-1 Górnik Wieliczka 29 marca, 11:00

Kolejka 15 - 4 kwietnia

Hejnał Krzyszkowice 0-1 Gościbia Sułkowice 29 kwietnia, 17:30
w pierwotnym terminie (4 kwietnia, 11:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Górnik Wieliczka 6-0 Dziecanovia Dziekanowice 29 kwietnia, 17:30
w pierwotnym terminie (4 kwietnia, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Jordan Sum Zakliczyn 4-2 Gdovia Gdów 29 kwietnia, 17:30
w pierwotnym terminie (4 kwietnia, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Czarni Staniątki 1-1 Pcimianka Pcim 29 kwietnia, 17:30
w pierwotnym terminie (4 kwietnia, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
LKS Rudnik (k. Myślenic) 1-4 LKS Śledziejowice 4 kwietnia, 16:00
w Krakowie; na bocznym boisku Garbarni
Wolni Kłaj 1-0 Orzeł Myślenice 6 kwietnia, 16:00
Raba Dobczyce 2-1 Rokita Kornatka 29 kwietnia, 17:30
w pierwotnym terminie (4 kwietnia, 15:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Kolejka 16 - 11-12 kwietnia

Gościbia Sułkowice 2-0 Raba Dobczyce 11 kwietnia, 16:30
Rokita Kornatka 0-0 Wolni Kłaj 11 kwietnia, 16:00
Orzeł Myślenice 1-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 11 kwietnia, 16:00
na bocznym boisku Stadionu KS-u Dalin
LKS Śledziejowice 0-1 Czarni Staniątki 11 kwietnia, 16:00
Pcimianka Pcim 2-1 Jordan Sum Zakliczyn 12 kwietnia, 16:00
Gdovia Gdów 2-5 Górnik Wieliczka 11 kwietnia, 16:30
Dziecanovia Dziekanowice 2-1 Hejnał Krzyszkowice 12 kwietnia, 17:00

Kolejka 17 - 18-19 kwietnia

Dziecanovia Dziekanowice 2-1 Gościbia Sułkowice 19 kwietnia, 17:00
Hejnał Krzyszkowice 4-0 Gdovia Gdów 19 kwietnia, 11:00
Górnik Wieliczka 3-1 Pcimianka Pcim 18 kwietnia, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 2-1 LKS Śledziejowice 19 kwietnia, 16:00
Czarni Staniątki 1-4 Orzeł Myślenice 18 kwietnia, 17:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 2-2 Rokita Kornatka 19 kwietnia, 16:00
Wolni Kłaj 1-1 Raba Dobczyce 19 kwietnia, 16:30

Kolejka 18 - 25-26 kwietnia

Gościbia Sułkowice 1-1 Wolni Kłaj 25 kwietnia, 17:00
Raba Dobczyce 1-2 LKS Rudnik (k. Myślenic) 25 kwietnia, 17:00
Rokita Kornatka 1-2 Czarni Staniątki 25 kwietnia, 16:30
Orzeł Myślenice 2-1 Jordan Sum Zakliczyn 25 kwietnia, 17:00
LKS Śledziejowice 0-3 Górnik Wieliczka 25 kwietnia, 17:00
(wo)
na boisku 0-0; w drużynie gospodarzy od 90. minuty wystąpiła zbyt mała liczba młodzieżowców
Pcimianka Pcim 3-2 Hejnał Krzyszkowice 26 kwietnia, 16:30
Gdovia Gdów 3-1 Dziecanovia Dziekanowice 26 kwietnia, 17:00

Kolejka 19 - 2-3 maja

Gdovia Gdów 1-0 Gościbia Sułkowice 3 maja, 17:00
Dziecanovia Dziekanowice 3-2 Pcimianka Pcim 2 maja, 16:00
w Rudniku
Hejnał Krzyszkowice 1-1 LKS Śledziejowice 3 maja, 11:00
Górnik Wieliczka 1-1 Orzeł Myślenice 3 maja, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 0-2 Rokita Kornatka 3 maja, 17:00
Czarni Staniątki 1-3 Raba Dobczyce 2 maja, 17:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 0-3 Wolni Kłaj 1 maja, 13:00

Kolejka 20 - 9-10 maja

Gościbia Sułkowice 1-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 9 maja, 17:00
Wolni Kłaj 2-3 Czarni Staniątki 10 maja, 17:00
Raba Dobczyce 5-1 Jordan Sum Zakliczyn 9 maja, 17:30
Rokita Kornatka 2-2 Górnik Wieliczka 9 maja, 17:00
Orzeł Myślenice 1-2 Hejnał Krzyszkowice 9 maja, 17:00
LKS Śledziejowice 0-3 Dziecanovia Dziekanowice 9 maja, 17:00
Pcimianka Pcim 3-1 Gdovia Gdów 10 maja, 16:30

Kolejka 21 - 16-17 maja

Pcimianka Pcim 1-1 Gościbia Sułkowice 16 maja, 11:00
Gdovia Gdów 5-0 LKS Śledziejowice 17 maja, 17:30
Dziecanovia Dziekanowice 3-2 Orzeł Myślenice 17 maja, 17:30
Hejnał Krzyszkowice 2-1 Rokita Kornatka 16 maja, 17:30
Górnik Wieliczka 0-0 Raba Dobczyce 16 maja, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 0-2 Wolni Kłaj 17 maja, 17:30
Czarni Staniątki 2-1 LKS Rudnik (k. Myślenic) 16 maja, 17:30

Kolejka 22 - 23-24 maja

Gościbia Sułkowice 0-3 Czarni Staniątki 23 maja, 17:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 1-1 Jordan Sum Zakliczyn 24 maja, 16:00
Wolni Kłaj 2-1 Górnik Wieliczka 24 maja, 17:00
Raba Dobczyce 2-0 Hejnał Krzyszkowice 23 maja, 18:00
Rokita Kornatka 2-3 Dziecanovia Dziekanowice 23 maja, 17:00
Orzeł Myślenice 1-1 Gdovia Gdów 23 maja, 17:00
LKS Śledziejowice 2-5 Pcimianka Pcim 24 maja, 17:00

Kolejka 23 - 30-31 maja

LKS Śledziejowice 0-4 Gościbia Sułkowice 30 maja, 17:00
Pcimianka Pcim 0-0 Orzeł Myślenice 31 maja, 16:30
Gdovia Gdów 2-1 Rokita Kornatka 31 maja, 18:00
Dziecanovia Dziekanowice 2-3 Raba Dobczyce 30 maja, 18:00
Hejnał Krzyszkowice 1-1 Wolni Kłaj 31 maja, 11:00
Górnik Wieliczka 3-2 LKS Rudnik (k. Myślenic) 30 maja, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 2-2 Czarni Staniątki 31 maja, 18:00

Kolejka 24 - 6-7 czerwca

Gościbia Sułkowice 5-0 Jordan Sum Zakliczyn 7 czerwca, 17:00
Czarni Staniątki 1-4 Górnik Wieliczka 6 czerwca, 18:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 3-1 Hejnał Krzyszkowice 7 czerwca, 16:00
Wolni Kłaj 2-0 Dziecanovia Dziekanowice 4 czerwca, 17:00
Raba Dobczyce 0-0 Gdovia Gdów 6 czerwca, 18:00
Rokita Kornatka 4-2 Pcimianka Pcim 6 czerwca, 17:30
Orzeł Myślenice 1-0 LKS Śledziejowice 7 czerwca, 18:00

Kolejka 25 - 13-14 czerwca

Orzeł Myślenice 2-2 Gościbia Sułkowice 14 czerwca, 18:00
LKS Śledziejowice 1-1 Rokita Kornatka 14 czerwca, 17:00
Pcimianka Pcim 3-2 Raba Dobczyce 14 czerwca, 17:00
Gdovia Gdów 1-1 Wolni Kłaj 14 czerwca, 18:00
Dziecanovia Dziekanowice 2-2 LKS Rudnik (k. Myślenic) 14 czerwca, 18:00 (100)
Hejnał Krzyszkowice 3-2 Czarni Staniątki 13 czerwca, 17:00
Górnik Wieliczka 2-0 Jordan Sum Zakliczyn 14 czerwca, 17:00

Kolejka 26 - 21 czerwca

Gościbia Sułkowice 2-2 Górnik Wieliczka 21 czerwca, 17:00
Jordan Sum Zakliczyn 1-1 Hejnał Krzyszkowice 21 czerwca, 17:00
Czarni Staniątki 3-0 Dziecanovia Dziekanowice 21 czerwca, 17:00
LKS Rudnik (k. Myślenic) 5-1 Gdovia Gdów 21 czerwca, 17:00
Wolni Kłaj 1-1 Pcimianka Pcim 21 czerwca, 17:00
Raba Dobczyce 0-0 LKS Śledziejowice 21 czerwca, 17:00
Rokita Kornatka 1-3 Orzeł Myślenice 21 czerwca, 17:00

IV liga 2014/2015 (małopolska (zachód))

Liga okręgowa 2014/2015 (Kraków I)
Liga okręgowa 2014/2015 (Kraków II)
Liga okręgowa 2014/2015 (Wadowice)

Klasa A 2014/2015 (Myślenice)
Klasa A 2014/2015 (Wieliczka)

Autor: Wojciech Korbel
Kontakt: malopolskie @ 90minut.pl

 

Napisz do nas