[ Strona główna ]
Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2011/2012 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki | Ostatnia kolejka :.

Ekstraklasa 2008/2009
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Wisła Kraków 30 64 19 7 4 53-21 13 1 1 31-9 6 6 3 22-12
2.  Legia Warszawa 30 61 18 7 5 52-17 12 3 0 38-7 6 4 5 14-10
3.  Lech Poznań 30 59 16 11 3 51-24 7 7 1 22-10 9 4 2 29-14
4.  Polonia Warszawa 30 54 15 9 6 40-23 7 6 2 19-10 8 3 4 21-13 2 6 2 0 0 3-1
5.  GKS Bełchatów 30 54 17 3 10 40-28 9 3 3 21-10 8 0 7 19-18 2 0 0 0 2 1-3
6.  Śląsk Wrocław 30 45 11 12 7 40-34 8 4 3 25-12 3 8 4 15-22
7.  Polonia Bytom 30 35 10 5 15 30-46 7 4 4 19-18 3 1 11 11-28
8.  Jagiellonia Białystok 30 34 9 7 14 28-34 9 2 4 24-15 0 5 10 4-19 2 4 1 1 0 1-0
9.  Ruch Chorzów 30 34 9 7 14 22-32 6 3 6 13-11 3 4 8 9-21 2 1 0 1 1 0-1
10.  Piast Gliwice 30 33 9 6 15 17-26 5 3 7 11-14 4 3 8 6-12
11.  Lechia Gdańsk 30 32 9 5 16 30-44 7 3 5 21-18 2 2 11 9-26 2 3 1 0 1 3-2
12.  Odra Wodzisław Śląski 30 32 8 8 14 23-40 5 5 5 14-12 3 3 9 9-28 2 3 1 0 1 2-3
13.  Arka Gdynia 30 30 7 9 14 27-39 6 2 7 19-17 1 7 7 8-22 2 4 1 1 0 2-1
14.  Cracovia 30 30 7 9 14 24-40 6 6 3 12-8 1 3 11 12-32 2 1 0 1 1 1-2
15.  Górnik Zabrze 30 29 7 8 15 20-33 6 4 5 17-15 1 4 10 3-18
16.  Łódzki KS 30 35 10 5 15 27-43 6 3 6 15-17 4 2 9 12-26
W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Lecha Poznań, w Lidze Europy zagra czwarta drużyna ekstraklasy - Polonia Warszawa.
Łódzki KS został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli w związku z nieotrzymaniem licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2009/10.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 1 Wisła Kraków    1-0 1-4 2-1 2-1 2-0 1-0 1-0 2-0 2-0 3-0 3-1 4-0 4-1 3-1 0-0 
 2 Legia Warszawa2-1     1-1 2-2 3-0 4-0 3-1 2-0 4-1 3-1 3-0 4-0 2-0 4-0 0-0 1-0 
 3 Lech Poznań1-1 0-0     2-0 2-3 1-1 3-0 1-0 1-1 1-0 1-0 3-1 0-0 2-2 3-0 1-1 
 4 Polonia Warszawa0-2 0-0 3-3     1-0 3-0 1-0 0-0 3-0 1-0 1-1 2-0 0-0 1-1 2-0 1-3 
 5 GKS Bełchatów0-0 1-0 2-3 1-2     2-1 3-1 2-0 1-0 0-0 1-0 3-0 1-1 3-0 1-0 0-2 
 6 Śląsk Wrocław2-1 1-1 0-2 0-1 2-1     3-0 2-0 3-1 0-1 1-1 4-0 2-1 1-1 1-1 3-0 
 7 Polonia Bytom1-1 1-0 1-1 0-4 1-2 1-1     1-0 0-3 1-0 4-1 1-1 2-1 1-0 2-0 2-3 
 8 Jagiellonia Białystok0-2 2-1 0-3 2-1 0-2 2-2 2-2     1-0 2-0 2-0 1-2 3-0 2-0 1-0 4-0 
 9 Ruch Chorzów1-0 0-1 2-0 1-3 0-1 1-2 2-1 0-0     0-0 2-1 0-1 0-0 2-0 0-1 2-0 
 10 Piast Gliwice1-1 0-1 1-2 0-2 1-0 0-1 1-0 1-1 0-0     0-2 0-1 1-2 2-0 1-0 2-1 
 11 Lechia Gdańsk2-4 2-3 0-3 0-0 1-2 1-1 0-1 3-1 2-0 0-0     3-1 2-1 2-0 1-0 2-1 
 12 Odra Wodzisław Śląski0-2 2-0 0-1 1-1 0-2 0-0 4-1 1-1 3-0 0-2 1-0     0-0 2-1 0-0 0-1 
 13 Arka Gdynia0-1 0-1 2-1 0-1 2-0 3-3 1-3 1-1 1-2 0-1 0-1 2-1     2-1 1-0 4-0 
 14 Cracovia1-1 0-3 0-1 1-0 1-0 1-1 0-1 2-0 0-0 1-0 3-1 0-0 0-0     0-0 2-0 
 15 Górnik Zabrze1-1 0-3 1-1 0-1 2-3 1-2 2-0 1-0 0-0 1-0 2-0 2-0 2-2 0-2     2-0 
 16 Łódzki KS0-4 0-0 0-3 1-2 0-2 0-0 2-0 1-0 0-1 0-1 2-1 0-0 3-0 4-3 2-0     

Kolejka 1 - 9-10 sierpnia

Górnik Zabrze 0-0 Ruch Chorzów 10 sierpnia, 19:00 (17 000)
Lech Poznań 2-3 GKS Bełchatów 8 sierpnia, 20:00 (14 000)
Hernán Rengifo 45, Robert Lewandowski 67 - Tomasz Jarzębowski 49, Tomasz Wróbel 77, Luis Henríquez 81 (s)
Legia Warszawa 2-2 Polonia Warszawa 8 sierpnia, 20:00 (9000)
Bartłomiej Grzelak 11, Maciej Iwański 49 (k) - Marek Sokołowski 41, Daniel Mąka 44
Łódzki KS 0-0 Odra Wodzisław Śląski 9 sierpnia, 14:00 (4000)
Wisła Kraków 1-0 Polonia Bytom 9 sierpnia, 18:00 (10 000)
Paweł Brożek 62
Śląsk Wrocław 1-1 Lechia Gdańsk 9 sierpnia, 20:00 (8000)
Vuk Sotirović 16 - Łukasz Trałka 56
W 54. minucie Vuk Sotirović (Śląsk Wrocław) nie wykorzystał rzutu karnego.
Piast Gliwice 2-0 Cracovia 9 sierpnia, 16:00 (3000)
Krzysztof Kukulski 44, Paweł Gamla 68 (k)
w Wodzisławiu Śląskim
Arka Gdynia 1-1 Jagiellonia Białystok 10 sierpnia, 19:00 (12 000)
Dariusz Żuraw 51 - Éverton 71

Kolejka 2 - 16-17 sierpnia

Cracovia 2-0 Łódzki KS 15 sierpnia, 18:00 (3500)
Dariusz Pawlusiński 6, 58
Polonia Warszawa 0-2 Wisła Kraków 16 sierpnia, 20:00 (3500)
Paweł Brożek 29, 89
GKS Bełchatów 0-0 Piast Gliwice 16 sierpnia, 16:00 (2500)
Jagiellonia Białystok 0-3 Lech Poznań 17 sierpnia, 17:00 (9000)
Manuel Arboleda 25, Semir Štilić 39 (k), Éverton 81 (s)
Odra Wodzisław Śląski 2-0 Legia Warszawa 17 sierpnia, 17:00 (5000)
Arkadiusz Aleksander 1, 26
Ruch Chorzów 2-1 Lechia Gdańsk 16 sierpnia, 20:00 (6500)
Marcin Zając 21, Martin Fabuš 66 - Andrzej Rybski 60
Arka Gdynia 1-0 Górnik Zabrze 15 sierpnia, 20:00 (7000)
Marcin Wachowicz 39
W 42. minucie Bartosz Ława (Arka Gdynia) nie wykorzystał rzutu karnego.
Polonia Bytom 1-1 Śląsk Wrocław 16 sierpnia, 18:00 (3500)
Marek Bažík 77 (k) - Vuk Sotirović 64

Kolejka 3 - 23-24 sierpnia

Lech Poznań 3-0 Górnik Zabrze 23 sierpnia, 18:15 (16 000)
Robert Lewandowski 10, Bartosz Bosacki 58, Rafał Murawski 68
Legia Warszawa 2-0 Jagiellonia Białystok 24 sierpnia, 17:00 (4000)
Miroslav Radović 55, 90
Łódzki KS 1-2 Polonia Warszawa 23 sierpnia, 20:00 (3000)
Mariusz Mowlik 17 (k) - Piotr Piechniak 48, Filip Ivanovski 85
Ruch Chorzów 2-1 Polonia Bytom 22 sierpnia, 20:00 (9000)
Marcin Sobczak 32, 77 - Jakub Zabłocki 13
Wisła Kraków 2-1 GKS Bełchatów 22 sierpnia, 20:00 (11 000)
Paweł Brożek 27, Dariusz Pietrasiak 47 (s) - Cléber 69 (s)
Lechia Gdańsk 2-0 Cracovia 24 sierpnia, 15:00 (11 000)
Marcin Kaczmarek 37, Maciej Kowalczyk 89
Śląsk Wrocław 4-0 Odra Wodzisław Śląski 23 sierpnia, 18:00 (6000)
Janusz Gancarczyk 15, 73, Sebastian Mila 38, Krzysztof Wołczek 45
Piast Gliwice 1-2 Arka Gdynia 23 sierpnia, 16:00 (3000)
Stanisław Wróbel 50 - Zbigniew Zakrzewski 36, 39
w Wodzisławiu Śląskim

Kolejka 4 - 30-31 sierpnia

Cracovia 1-1 Wisła Kraków 31 sierpnia, 19:30 (6500)
Dariusz Pawlusiński 25 (k) - Rafał Boguski 67
Polonia Warszawa 3-0 Śląsk Wrocław 29 sierpnia, 20:00 (3000)
Filip Ivanovski 21, 24, 67
GKS Bełchatów 0-2 Łódzki KS 29 sierpnia, 17:45 (3000)
Dawid Jarka 56, Rafał Kujawa 70
Górnik Zabrze 0-3 Legia Warszawa 31 sierpnia, 17:00 (17 000)
Takesure Chinyama 19, Sebastian Szałachowski 40, Roger 71
Jagiellonia Białystok 2-0 Piast Gliwice 30 sierpnia, 19:45 (8000)
Łukasz Tumicz 15, 66
Odra Wodzisław Śląski 3-0 Ruch Chorzów 30 sierpnia, 17:30 (5800)
Maciej Korzym 15, Piotr Gierczak 37, Sławomir Szary 43 (k)
Arka Gdynia 2-1 Lech Poznań 31 sierpnia, 16:45 (13 000)
Zbigniew Zakrzewski 32, 68 - Robert Lewandowski 23
Polonia Bytom 4-1 Lechia Gdańsk 30 sierpnia, 15:15 (4000)
Marcin Komorowski 9, 41, 69, Hubert Jaromin 90 - Karol Piątek 61 (k)

Kolejka 5 - 13-14 września

Górnik Zabrze 1-0 Piast Gliwice 14 września, 16:45 (17 000)
Piotr Madejski 11
W 34. minucie Tomasz Hajto (Górnik Zabrze) nie wykorzystał rzutu karnego.
mecz przerwany w 41. minucie na 12 minut z powodu zamieszek na trybunach
Legia Warszawa 2-0 Arka Gdynia 13 września, 18:00 (4000)
Takesure Chinyama 70, Miroslav Radović 87
Łódzki KS 1-0 Jagiellonia Białystok 12 września, 17:45 (4000)
Dawid Jarka 38
Ruch Chorzów 2-0 Cracovia 12 września, 20:00 (6000)
Marcin Sobczak 54, Artur Sobiech 90
Wisła Kraków 1-4 Lech Poznań 14 września, 17:00 (14 000)
Rafał Boguski 51 - Rafał Murawski 5, Robert Lewandowski 8, 58, Tomasz Bandrowski 40
Lechia Gdańsk 3-1 Odra Wodzisław Śląski 13 września, 17:30 (8000)
Piotr Kasperkiewicz 54, Maciej Rogalski 73, Paweł Buzała 89 - Dariusz Dudek 43
Śląsk Wrocław 2-1 GKS Bełchatów 13 września, 15:15 (5000)
Tomasz Szewczuk 41, 90 - Marcin Drzymont 69
Polonia Bytom 0-4 Polonia Warszawa 13 września, 19:45 (4000)
Daniel Mąka 64, 87, 89, Szymon Kaźmierowski 90

Kolejka 6 - 20-21 września

Cracovia 0-3 Legia Warszawa 19 września, 20:00 (2500)
Roger 45, Takesure Chinyama 61, Piotr Giza 90
Polonia Warszawa 3-0 Ruch Chorzów 20 września, 19:45 (3500)
Radek Mynář 53, Krzysztof Gajtkowski 67, 86 (k)
GKS Bełchatów 1-0 Lechia Gdańsk 20 września, 17:30 (2500)
Tomasz Jarzębowski 73
Górnik Zabrze 1-2 Śląsk Wrocław 19 września, 20:00 (10 000)
Jerzy Brzęczek 55 - Tomasz Szewczuk 59, Piotr Celeban 64
Jagiellonia Białystok 0-2 Wisła Kraków 21 września, 19:45 (11 000)
Mauro Cantoro 25, Rafał Boguski 83
Lech Poznań 1-0 Piast Gliwice 21 września, 17:15 (15 000)
Zlatko Tanevski 14
Odra Wodzisław Śląski 4-1 Polonia Bytom 20 września, 15:15 (2500)
Maciej Małkowski 44, Maciej Korzym 53, Arkadiusz Aleksander 61, 75 - Grzegorz Podstawek 90
Arka Gdynia 4-0 Łódzki KS 21 września, 17:30 (9000)
Marcin Pietroń 27, Przemysław Trytko 51, Bartosz Ława 73, Damian Nawrocik 90

Kolejka 7 - 27-28 września

Legia Warszawa 3-1 Piast Gliwice 27 września, 17:30 (5000)
Édson 11, Kamil Glik 36 (s), Takesure Chinyama 55 - Łukasz Krzycki 85
Łódzki KS 0-3 Lech Poznań 28 września, 16:45 (6000)
Rafał Murawski 16, Hernán Rengifo 40, Piotr Reiss 79
Odra Wodzisław Śląski 0-2 GKS Bełchatów 27 września, 15:15 (2700)
Carlo Costly 49, 74
Ruch Chorzów 0-0 Jagiellonia Białystok 27 września, 19:45 (7000)
Wisła Kraków 4-0 Arka Gdynia 27 września, 18:15 (11 000)
Arkadiusz Głowacki 8, Paweł Brożek 18, 69, Júnior Díaz 90
Lechia Gdańsk 0-0 Polonia Warszawa 26 września, 20:00 (10 000)
Śląsk Wrocław 1-1 Cracovia 28 września, 16:45 (6000)
Dariusz Sztylka 14 - Paweł Nowak 27
Polonia Bytom 2-0 Górnik Zabrze 26 września, 17:45 (6000)
Jakub Zabłocki 14, Grzegorz Podstawek 87

Kolejka 8 - 4-5 października

Cracovia 0-1 Polonia Bytom 3 października, 20:00 (1800)
Grzegorz Podstawek 22
W 69. minucie Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) nie wykorzystał rzutu karnego.
Polonia Warszawa 2-0 Odra Wodzisław Śląski 4 października, 19:45 (3200)
Filip Ivanovski 40, 72
GKS Bełchatów 1-0 Ruch Chorzów 4 października, 17:30 (2500)
Dawid Nowak 45
Górnik Zabrze 1-1 Wisła Kraków 5 października, 14:30 (14 000)
Przemysław Pitry 54 - Radosław Sobolewski 84
Jagiellonia Białystok 2-2 Śląsk Wrocław 3 października, 17:45 (8000)
Paweł Zawistowski 6, Piotr Celeban 42 (s) - Sebastian Mila 9 (k), Tomasz Szewczuk 87
żółta kartka Roberta Szczota nie jest wliczana do rejestru kartek jako pokazana niesłusznie
Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa 5 października, 17:00 (24 000)
Piast Gliwice 2-1 Łódzki KS 4 października, 15:15 (1500)
Marcin Radzewicz 45, Marcin Folc 82 - Kamil Bartosiewicz 68
w Wodzisławiu Śląskim
Arka Gdynia 0-1 Lechia Gdańsk 3 października, 20:00 (8000)
Paweł Buzała 64

Kolejka 9 - 18-19 października

Polonia Warszawa 1-1 Cracovia 17 października, 20:00 (3500)
Jarosław Lato 50 - Jakub Kaszuba 3
Łódzki KS 0-0 Legia Warszawa 18 października, 18:00 (5000)
Odra Wodzisław Śląski 1-1 Jagiellonia Białystok 17 października, 17:45 (2450)
Maciej Małkowski 18 - Pavol Staňo 33
Ruch Chorzów 2-0 Lech Poznań 19 października, 17:00 (9000)
Tomasz Brzyski 17, Marcin Nowacki 30
Wisła Kraków 2-0 Piast Gliwice 18 października, 19:45 (10 000)
Rafał Boguski 45, Paweł Brożek 90
Lechia Gdańsk 1-0 Górnik Zabrze 19 października, 16:45 (9000)
Maciej Rogalski 33
Śląsk Wrocław 2-1 Arka Gdynia 18 października, 17:30 (7000)
Sebastian Mila 16, Tomasz Szewczuk 73 - Ânderson 45
Polonia Bytom 1-2 GKS Bełchatów 18 października, 15:15 (4500)
Jakub Zabłocki 8 - Tomasz Jarzębowski 19, Mateusz Cetnarski 90

Kolejka 10 - 25-26 października

Cracovia 0-0 Odra Wodzisław Śląski 25 października, 15:15 (3000)
GKS Bełchatów 1-2 Polonia Warszawa 24 października, 20:00 (4000)
Piotr Klepczarek I 70 - Marcin Drzymont 10 (s), Filip Ivanovski 45
Górnik Zabrze 2-0 Łódzki KS 25 października, 17:30 (10 500)
Tomasz Zahorski 19, Marko Bajić 84
Jagiellonia Białystok 2-0 Lechia Gdańsk 24 października, 20:00 (8000)
Ensar Arifović 26, Robert Szczot 90
Lech Poznań 1-1 Śląsk Wrocław 25 października, 18:15 (18 000)
Robert Lewandowski 6 - Janusz Gancarczyk 29
Legia Warszawa 2-1 Wisła Kraków 26 października, 17:00 (10 000)
Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34
Piast Gliwice 0-0 Ruch Chorzów 24 października, 17:45 (2700)
w Wodzisławiu Śląskim
Arka Gdynia 1-3 Polonia Bytom 25 października, 19:45 (9000)
Dariusz Żuraw 10 (k) - Grzegorz Podstawek 47, 54, Tomasz Owczarek 62

Kolejka 11 - 30 października-2 listopada

Górnik Zabrze 2-3 GKS Bełchatów 2 listopada, 14:30 (14 000)
Grzegorz Bonin 31, Piotr Madejski 63 - Dawid Nowak 28, Mariusz Ujek 76 (k), Łukasz Garguła 85
Jagiellonia Białystok 2-0 Cracovia 2 listopada, 16:45 (7500)
Damir Kojašević 69, Ensar Arifović 78
Lech Poznań 3-1 Odra Wodzisław Śląski 31 października, 20:00 (12 000)
Jakub Wilk 26, Semir Štilić 49, Robert Lewandowski 53 - Maciej Korzym 9
Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk 2 listopada, 19:00 (7000)
Takesure Chinyama 37, 44, Édson 79
Łódzki KS 0-0 Śląsk Wrocław 31 października, 20:00 (4000)
Wisła Kraków 2-0 Ruch Chorzów 2 listopada, 17:00 (12 000)
Paweł Brożek 13, Júnior Díaz 44
Piast Gliwice 1-0 Polonia Bytom 31 października, 17:30 (2000)
Maciej Michniewicz 62
w Wodzisławiu Śląskim
Arka Gdynia 0-1 Polonia Warszawa 31 października, 17:30 (5000)
Marek Sokołowski 45

Kolejka 12 - 8-9 listopada

Polonia Warszawa 0-0 Jagiellonia Białystok 8 listopada, 17:30 (3600)
GKS Bełchatów 3-0 Cracovia 7 listopada, 17:45 (2500)
Mariusz Ujek 16, Łukasz Garguła 82, Dawid Nowak 85
Odra Wodzisław Śląski 0-0 Górnik Zabrze 9 listopada, 16:45 (7000)
Ruch Chorzów 0-0 Arka Gdynia 8 listopada, 19:45 (9000)
Wisła Kraków 0-0 Łódzki KS 8 listopada, 16:00 (13 000)
Lechia Gdańsk 0-3 Lech Poznań 9 listopada, 17:00 (10 000)
Robert Lewandowski 45, Semir Štilić 54, 73
W 54. minucie Semir Štilić (Lech Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego.
Śląsk Wrocław 0-1 Piast Gliwice 8 listopada, 15:15 (6000)
Daniel Koczon 62
Polonia Bytom 1-0 Legia Warszawa 7 listopada, 20:00 (6000)
Rafał Grzyb 77

Kolejka 13 - 11-12 listopada

Cracovia 0-0 Arka Gdynia 11 listopada, 15:15 (3000)
Polonia Warszawa 1-0 Piast Gliwice 11 listopada, 17:30 (3000)
Radek Mynář 79 (k)
GKS Bełchatów 1-0 Legia Warszawa 11 listopada, 19:30 (4500)
Łukasz Garguła 37
Jagiellonia Białystok 1-0 Górnik Zabrze 12 listopada, 19:45 (7000)
Hermes 36
W 36. minucie Hermes (Jagiellonia Białystok) nie wykorzystał rzutu karnego.
Odra Wodzisław Śląski 0-2 Wisła Kraków 12 listopada, 19:30 (5500)
Paweł Brożek 90, Patryk Małecki 90
Ruch Chorzów 1-2 Śląsk Wrocław 11 listopada, 19:45 (6500)
Marcin Zając 68 - Tomasz Szewczuk 50, Janusz Gancarczyk 57
Lechia Gdańsk 2-1 Łódzki KS 12 listopada, 17:30 (7000)
Maciej Rogalski 21 (k), Łukasz Trałka 41 - Kamil Bartosiewicz 90
Polonia Bytom 1-1 Lech Poznań 12 listopada, 17:30 (6000)
Grzegorz Podstawek 63 - Jakub Wilk 90

Kolejka 14 - 15-16 listopada

Górnik Zabrze 0-2 Cracovia 16 listopada, 16:45 (10 000)
Paweł Nowak 30, Dariusz Pawlusiński 78 (k)
Jagiellonia Białystok 2-2 Polonia Bytom 15 listopada, 17:30 (7500)
Szymon Matuszek 14, Ensar Arifović 89 - Andrius Skerla 76 (s), Jakub Zabłocki 78
Lech Poznań 2-0 Polonia Warszawa 16 listopada, 16:45 (16 000)
Hernán Rengifo 5, 6
Legia Warszawa 4-0 Śląsk Wrocław 14 listopada, 20:00 (11 000)
Maciej Iwański 10, Takesure Chinyama 32, Panče Ḱumbev 40, Jakub Wawrzyniak 69
Łódzki KS 0-1 Ruch Chorzów 15 listopada, 19:45 (3000)
Martin Fabuš 48
Wisła Kraków 3-0 Lechia Gdańsk 15 listopada, 18:15 (14 500)
Patryk Małecki 69 (k), Paweł Brożek 72, 78 (k)
Piast Gliwice 0-1 Odra Wodzisław Śląski 15 listopada, 15:15 (3500)
Marcin Malinowski 64
w Wodzisławiu Śląskim; Piast gospodarzem
Arka Gdynia 2-0 GKS Bełchatów 14 listopada, 17:45 (5120)
Bartosz Ława 46, Łukasz Kowalski 58

Kolejka 15 - 22-23 listopada

Cracovia 0-1 Lech Poznań 22 listopada, 18:45 (3000)
Ivan Đurđević 82
Polonia Warszawa 2-0 Górnik Zabrze 22 listopada, 18:15 (2200)
Filip Ivanovski 37, Māris Smirnovs 78 (s)
GKS Bełchatów 2-0 Jagiellonia Białystok 22 listopada, 14:15 (2000)
Dawid Nowak 20, Łukasz Garguła 84
Odra Wodzisław Śląski 0-0 Arka Gdynia 22 listopada, 16:30 (2500)
W 72. minucie Sławomir Szary (Odra Wodzisław Śląski) nie wykorzystał rzutu karnego.
Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa 21 listopada, 20:00 (7000)
Takesure Chinyama 64
W 22. minucie Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) nie wykorzystał rzutu karnego.
na Stadionie Śląskim
Lechia Gdańsk 0-0 Piast Gliwice 23 listopada, 15:30 (6000)
mecz pierwotnie zaplanowany na 14:30 rozpoczął się z 60-minutowym opóźnieniem z powodu złego stanu murawy
Śląsk Wrocław 2-1 Wisła Kraków 23 listopada, 16:45 (9400)
Sebastian Mila 10, Krzysztof Ostrowski 69 - Antoni Łukasiewicz 76 (s)
Polonia Bytom 2-3 Łódzki KS 21 listopada, 19:45 (4000)
Grzegorz Podstawek 35, Jakub Zabłocki 51 - Gábor Vayer 44, Mladen Kašćelan 70 (k), Adam Czerkas 75

Kolejka 16 - 29-30 listopada

Cracovia 2-0 Jagiellonia Białystok 29 listopada, 15:15 (2500)
Dariusz Pawlusiński 35, 62
Polonia Warszawa 0-0 Arka Gdynia 30 listopada, 19:15 (2700)
GKS Bełchatów 1-0 Górnik Zabrze 28 listopada, 17:45 (2500)
Piotr Kuklis 63
Odra Wodzisław Śląski 0-1 Lech Poznań 30 listopada, 19:15 (3500)
Semir Štilić 22
Ruch Chorzów 1-0 Wisła Kraków 29 listopada, 18:15 (6500)
Michał Pulkowski 78
na Stadionie Śląskim
Lechia Gdańsk 2-3 Legia Warszawa 28 listopada, 20:00 (11 000)
Paweł Buzała 21, Piotr Wiśniewski 67 - Rafał Kosznik 12 (s), Takesure Chinyama 28, 57
Śląsk Wrocław 3-0 Łódzki KS 29 listopada, 19:45 (6000)
Piotr Celeban 29, Sebastian Dudek 56 (k), Sebastian Mila 74
Polonia Bytom 1-0 Piast Gliwice 29 listopada, 17:30 (4500)
Tomasz Owczarek 17
W 17. minucie Tomasz Owczarek (Polonia Bytom) nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejka 17 - 6-7 grudnia

Górnik Zabrze 1-0 Jagiellonia Białystok 6 grudnia, 17:50 (14 000)
Dariusz Kołodziej 54
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:30 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu wypadku autokaru kibiców gości
Lech Poznań 3-0 Polonia Bytom 7 grudnia, 14:45 (15 000)
Hernán Rengifo 22, 59, Jakub Wilk 40
Legia Warszawa 3-0 GKS Bełchatów 6 grudnia, 16:15 (5000)
Maciej Rybus 55, Takesure Chinyama 83, Piotr Giza 84
Łódzki KS 2-1 Lechia Gdańsk 5 grudnia, 17:45 (3000)
Adam Czerkas 72, Rafał Kujawa 84 - Maciej Kowalczyk 52
Wisła Kraków 3-1 Odra Wodzisław Śląski 5 grudnia, 20:00 (12 000)
Rafał Boguski 52, 62, 77 - Damian Seweryn 82
Śląsk Wrocław 3-1 Ruch Chorzów 6 grudnia, 19:45 (7476)
Krzysztof Pilarz 24 (s), Sebastian Dudek 50 (k), Vuk Sotirović 62 - Tomasz Brzyski 90
Piast Gliwice 0-2 Polonia Warszawa 6 grudnia, 15:15 (1500)
Igor Kozioł 73, Radosław Majewski 89
w Wodzisławiu Śląskim
Arka Gdynia 2-1 Cracovia 7 grudnia, 14:45 (7000)
Marcin Wachowicz 71, Zbigniew Zakrzewski 84 - Łukasz Tupalski 90

Kolejka 18 - 28 lutego-1 marca

Cracovia 1-0 Piast Gliwice 28 lutego, 14:45 (5000)
Bartosz Ślusarski 73
Polonia Warszawa 0-0 Legia Warszawa 27 lutego, 20:00 (4000)
GKS Bełchatów 2-3 Lech Poznań 1 marca, 17:00 (5000)
Janusz Dziedzic 59, Mariusz Ujek 85 - Semir Štilić 3, 58, Robert Lewandowski 90
Jagiellonia Białystok 3-0 Arka Gdynia 28 lutego, 19:15 (7000)
Tomasz Frankowski 26, 29, Paweł Zawistowski 74
Odra Wodzisław Śląski 0-1 Łódzki KS 1 marca, 16:45 (4000)
Vahan Gevorgyan 45
Ruch Chorzów 0-1 Górnik Zabrze 28 lutego, 16:00 (40 000)
Adam Banaś 47
na Stadionie Śląskim
Lechia Gdańsk 1-1 Śląsk Wrocław 28 lutego, 17:00 (12 000)
Maciej Kowalczyk 76 - Jarosław Fojut 52
Polonia Bytom 1-1 Wisła Kraków 27 lutego, 17:45 (5000)
Michał Zieliński 70 - Rafał Boguski 73

Kolejka 19 - 7-8 marca

Górnik Zabrze 2-2 Arka Gdynia 6 marca, 20:00 (15 000)
Damian Gorawski 28, Robert Szczot 80 - Marcin Pietroń 13, Dariusz Żuraw 35
Lech Poznań 1-0 Jagiellonia Białystok 8 marca, 17:00 (15 000)
Robert Lewandowski 48
Legia Warszawa 4-0 Odra Wodzisław Śląski 8 marca, 17:00 (5700)
Maciej Rybus 27, Maciej Iwański 63 (k), Piotr Giza 69, Roger 83
Łódzki KS 4-3 Cracovia 6 marca, 17:45 (5500)
Piotr Świerczewski 23, Nerijus Radžius 54, Piotr Polczak 88 (s), Dejan Đenić 90 - Dariusz Pawlusiński 11, Paweł Nowak 19, 62
Wisła Kraków 2-1 Polonia Warszawa 7 marca, 18:15 (10 000)
Paweł Brożek 26, 73 - Adrian Mierzejewski 55
Lechia Gdańsk 2-0 Ruch Chorzów 7 marca, 17:00 (10 000)
Krzysztof Bąk 60, Jakub Kawa 81
Śląsk Wrocław 3-0 Polonia Bytom 7 marca, 19:15 (8000)
Peter Hricko 33 (s), Przemysław Łudziński 57, 65
W 90. minucie Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) nie wykorzystał rzutu karnego.
Piast Gliwice 1-0 GKS Bełchatów 7 marca, 14:45 (2000)
Sebastian Olszar 25
w Wodzisławiu Śląskim

Kolejka 20 - 14-15 marca

Cracovia 3-1 Lechia Gdańsk 14 marca, 17:00 (6000)
Bartosz Ślusarski 52, Przemysław Kulig 57, Dariusz Pawlusiński 73 - Łukasz Surma 82
Polonia Warszawa 1-3 Łódzki KS 13 marca, 17:45 (3000)
Daniel Mąka 90 - Rafał Kujawa 45, Adam Czerkas 76, Vahan Gevorgyan 88
GKS Bełchatów 0-0 Wisła Kraków 14 marca, 18:15 (4500)
Górnik Zabrze 1-1 Lech Poznań 15 marca, 14:45 (17 000)
Adam Marciniak 54 - Paweł Strąk 90 (s)
Jagiellonia Białystok 2-1 Legia Warszawa 13 marca, 20:00 (8000)
Tomasz Frankowski 28, Dariusz Jarecki 62 - Takesure Chinyama 22
Odra Wodzisław Śląski 0-0 Śląsk Wrocław 14 marca, 14:45 (3000)
W 81. minucie Jan Woś (Odra Wodzisław Śląski) nie wykorzystał rzutu karnego.
Arka Gdynia 0-1 Piast Gliwice 15 marca, 14:45 (6000)
Marcin Bojarski 53
Polonia Bytom 0-3 Ruch Chorzów 14 marca, 19:15 (8000)
Artur Sobiech 37, Remigiusz Jezierski 50, Wojciech Grzyb 61

Kolejka 21 - 21-22 marca

Lech Poznań 0-0 Arka Gdynia 21 marca, 18:30 (16 000)
mecz pierwotnie zaplanowany na 18:15 rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu transmisji meczu rugby w Canal+ Sport
Legia Warszawa 0-0 Górnik Zabrze 20 marca, 20:00 (4000)
Łódzki KS 0-2 GKS Bełchatów 21 marca, 14:45 (6000)
Mateusz Cetnarski 52, Dawid Nowak 88
Ruch Chorzów 0-1 Odra Wodzisław Śląski 21 marca, 17:00
Maciej Małkowski 43
mecz bez udziału publiczności / na Stadionie Śląskim
Wisła Kraków 4-1 Cracovia 22 marca, 17:00 (13 000)
Radosław Sobolewski 47, Marcelo 64, Patryk Małecki 66, Piotr Ćwielong 79 - Paweł Sasin 25
Lechia Gdańsk 0-1 Polonia Bytom 22 marca, 14:45 (9000)
Michał Zieliński 70
Śląsk Wrocław 0-1 Polonia Warszawa 21 marca, 19:15 (8500)
Łukasz Trałka 7
W 57. minucie Przemysław Łudziński (Śląsk Wrocław) nie wykorzystał rzutu karnego.
Piast Gliwice 1-1 Jagiellonia Białystok 20 marca, 17:45 (2000)
Kamil Wilczek 75 - Kamil Grosicki 40
w Wodzisławiu Śląskim

Kolejka 22 - 4-5 kwietnia

Cracovia 0-0 Ruch Chorzów 4 kwietnia, 17:00 (4500)
Polonia Warszawa 1-0 Polonia Bytom 4 kwietnia, 19:15 (3000)
Hubert Jaromin 9 (s)
GKS Bełchatów 2-1 Śląsk Wrocław 3 kwietnia, 20:00 (4000)
Jacek Popek 48, Dawid Nowak 54 - Marek Gancarczyk 82
Jagiellonia Białystok 4-0 Łódzki KS 5 kwietnia, 14:45 (7200)
Paweł Zawistowski 17, 82, Tomasz Frankowski 50, 67
Lech Poznań 1-1 Wisła Kraków 5 kwietnia, 17:00 (17 500)
Semir Štilić 82 - Peter Šinglár 51
Odra Wodzisław Śląski 1-0 Lechia Gdańsk 4 kwietnia, 14:45 (3500)
Deivydas Matulevičius 87
po meczu żółtą kartką został ukarany także zawodnik gości - Paweł Kapsa
Piast Gliwice 1-0 Górnik Zabrze 3 kwietnia, 17:45 (4000)
Mariusz Muszalik 35
Arka Gdynia 0-1 Legia Warszawa 4 kwietnia, 18:15 (8000)
Takesure Chinyama 45

Kolejka 23 - 9-11 kwietnia

Legia Warszawa 4-0 Cracovia 11 kwietnia, 20:00 (4500)
Takesure Chinyama 20, Maciej Rybus 28, Piotr Giza 31, Iñaki Astiz 89
Łódzki KS 3-0 Arka Gdynia 9 kwietnia, 20:00 (6000)
Marcin Smoliński 38, Vahan Gevorgyan 47, Piotr Świerczewski 54
Ruch Chorzów 1-3 Polonia Warszawa 11 kwietnia, 15:30 (6000)
Wojciech Grzyb 25 - Filip Ivanovski 14, Tomasz Jodłowiec 18, Tomasz Brzyski 85 (s)
na Stadionie Śląskim
Wisła Kraków 1-0 Jagiellonia Białystok 11 kwietnia, 17:30 (12 000)
Marcin Baszczyński 3
Lechia Gdańsk 1-2 GKS Bełchatów 11 kwietnia, 13:15 (9000)
Łukasz Surma 45 - Jacek Popek 14, Dawid Nowak 73
Śląsk Wrocław 1-1 Górnik Zabrze 9 kwietnia, 20:00 (8000)
Sebastian Dudek 83 - Adam Banaś 17
Piast Gliwice 1-2 Lech Poznań 11 kwietnia, 17:45 (4300)
Jakub Smektała 70 - Semir Štilić 40, Marcin Kikut 90
Polonia Bytom 1-1 Odra Wodzisław Śląski 9 kwietnia, 17:45 (5000)
Rafał Grzyb 28 - Deivydas Matulevičius 45

Kolejka 24 - 18-19 kwietnia

Cracovia 1-1 Śląsk Wrocław 17 kwietnia, 17:45 (3500)
Dariusz Pawlusiński 45 - Tomasz Szewczuk 63
Polonia Warszawa 1-1 Lechia Gdańsk 18 kwietnia, 19:15 (3200)
Peter Čvirík 24 (s) - Jakub Zabłocki 32
GKS Bełchatów 3-0 Odra Wodzisław Śląski 18 kwietnia, 14:45 (2500)
Mate Lacić 25, Mateusz Cetnarski 44, Dawid Nowak 64
Górnik Zabrze 2-0 Polonia Bytom 18 kwietnia, 17:00 (16 000)
Adam Banaś 52, Dawid Jarka 58
Jagiellonia Białystok 1-0 Ruch Chorzów 19 kwietnia, 16:00 (7000)
Kamil Grosicki 70
Lech Poznań 1-1 Łódzki KS 18 kwietnia, 18:15 (16 000)
Bartosz Bosacki 90 - Rafał Kujawa 43
Piast Gliwice 0-1 Legia Warszawa 17 kwietnia, 20:00 (4000)
Takesure Chinyama 65
Arka Gdynia 0-1 Wisła Kraków 19 kwietnia, 17:00 (7000)
Marcelo 28

Kolejka 25 - 25-26 kwietnia

Legia Warszawa 1-1 Lech Poznań 26 kwietnia, 17:00 (6000)
Takesure Chinyama 10 - Robert Lewandowski 75
żółta kartka Macieja Iwańskiego nie jest wliczana do rejestru kartek jako pokazana niesłusznie
Łódzki KS 0-1 Piast Gliwice 26 kwietnia, 16:00 (5500)
Jakub Smektała 60
Odra Wodzisław Śląski 1-1 Polonia Warszawa 25 kwietnia, 17:00 (3000)
Vlade Lazarevski 65 (s) - Łukasz Trałka 62
W 90. minucie Maciej Małkowski (Odra Wodzisław Śląski) nie wykorzystał rzutu karnego.
Ruch Chorzów 0-1 GKS Bełchatów 25 kwietnia, 14:45 (6000)
Krzysztof Janus 56
na Stadionie Śląskim
Wisła Kraków 3-1 Górnik Zabrze 24 kwietnia, 20:00 (14 000)
Paweł Brożek 29, 83, Rafał Boguski 72 - Adam Banaś 14
Lechia Gdańsk 2-1 Arka Gdynia 25 kwietnia, 16:00 (12 000)
Piotr Wiśniewski 75, Paweł Buzała 79 - Przemysław Trytko 90
żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik gospodarzy - Tomasz Midzierski
Śląsk Wrocław 2-0 Jagiellonia Białystok 25 kwietnia, 19:15 (7000)
Vuk Sotirović 28, Kamil Biliński 86
Polonia Bytom 1-0 Cracovia 24 kwietnia, 17:45 (6000)
Adrian Klepczyński 87

Kolejka 26 - 2-3 maja

Cracovia 1-0 Polonia Warszawa 3 maja, 14:45 (6000)
Bartosz Ślusarski 56
GKS Bełchatów 3-1 Polonia Bytom 1 maja, 17:45 (4000)
Janusz Gol 22, Dawid Nowak 32 (k), 87 - Łukasz Gikiewicz 9
Górnik Zabrze 2-0 Lechia Gdańsk 2 maja, 19:15 (15 500)
Mariusz Magiera 9, Dariusz Kołodziej 86
Jagiellonia Białystok 1-2 Odra Wodzisław Śląski 2 maja, 17:00 (6500)
Kamil Grosicki 85 - Tomasz Moskal 12, Marcin Wodecki 86
Lech Poznań 1-1 Ruch Chorzów 3 maja, 17:00 (15 500)
Robert Lewandowski 45 - Tomasz Brzyski 66
Legia Warszawa 1-0 Łódzki KS 2 maja, 16:00 (4000)
Robert Sierant 90 (s)
Piast Gliwice 1-1 Wisła Kraków 1 maja, 20:00 (4000)
Kamil Wilczek 23 - Patryk Małecki 73
Arka Gdynia 3-3 Śląsk Wrocław 2 maja, 14:45 (5500)
Zbigniew Zakrzewski 60, Grzegorz Niciński 76, Jarosław Fojut 90 (s) - Sebastian Dudek 15 (k), Tomasz Szewczuk 25, Marek Gancarczyk 64

Kolejka 27 - 9-10 maja

Polonia Warszawa 1-0 GKS Bełchatów 9 maja, 14:45 (2000)
Grzegorz Fonfara 73 (s)
Łódzki KS 2-0 Górnik Zabrze 9 maja, 17:00 (6000)
Rafał Kujawa 44, Marcin Adamski 59
Odra Wodzisław Śląski 2-1 Cracovia 9 maja, 19:15 (4200)
Tomasz Moskal 15, Sławomir Szeliga 85 (s) - Dariusz Pawlusiński 82
Ruch Chorzów 0-0 Piast Gliwice 10 maja, 14:45 (8850)
na Stadionie Śląskim
Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa 10 maja, 17:00 (15 000)
Marcelo 36
Lechia Gdańsk 3-1 Jagiellonia Białystok 8 maja, 17:45
Peter Čvirík 31, Karol Piątek 43, Łukasz Surma 48 - Thiago Rangel 33
bez udziału publiczności / czerwona kartka Pawła Buzały nie jest wliczana do rejestru kartek jako pokazana niesłusznie
Śląsk Wrocław 0-2 Lech Poznań 9 maja, 16:15 (9000)
Robert Lewandowski 12, Manuel Arboleda 58
Polonia Bytom 2-1 Arka Gdynia 8 maja, 20:00 (6000)
Adrian Klepczyński 84, Michał Zieliński 87 - Dariusz Żuraw 58 (k)

Kolejka 28 - 16-17 maja

Cracovia 1-0 GKS Bełchatów 16 maja, 19:15 (5000)
Piotr Polczak 38
Górnik Zabrze 2-0 Odra Wodzisław Śląski 16 maja, 17:00 (15 000)
Dariusz Kołodziej 43, Jacek Kowalczyk 44 (s)
Jagiellonia Białystok 2-1 Polonia Warszawa 16 maja, 14:45 (6000)
Kamil Grosicki 14, Tomasz Frankowski 73 - Adrian Mierzejewski 45
Lech Poznań 1-0 Lechia Gdańsk 15 maja, 20:00 (16 000)
Robert Lewandowski 84
Legia Warszawa 3-1 Polonia Bytom 16 maja, 17:45 (4000)
Adrian Paluchowski 4, 65, Piotr Giza 90 - Michał Zieliński 45
Łódzki KS 0-4 Wisła Kraków 17 maja, 17:00 (6000)
Patryk Małecki 25, Piotr Ćwielong 58, Paweł Brożek 78, 90
Piast Gliwice 0-1 Śląsk Wrocław 17 maja, 14:45 (4000)
Tomasz Szewczuk 56
Arka Gdynia 1-2 Ruch Chorzów 15 maja, 17:45 (6500)
Dariusz Żuraw 32 (k) - Remigiusz Jezierski 12, Wojciech Grzyb 21

Kolejka 29 - 23 maja

Cracovia 0-0 Górnik Zabrze 23 maja, 17:00 (7000)
Polonia Warszawa 3-3 Lech Poznań 23 maja, 17:00 (5000)
Filip Ivanovski 41, 64, Daniel Gołębiewski 55 - Rafał Murawski 56, Luis Henríquez 62, Hernán Rengifo 79
żółtą kartką został także ukarany Radosław Majdan - rezerwowy zawodnik gospodarzy
GKS Bełchatów 1-1 Arka Gdynia 23 maja, 17:00 (3500)
Tomasz Wróbel 11 - Grzegorz Niciński 43
Odra Wodzisław Śląski 0-2 Piast Gliwice 23 maja, 17:00 (4000)
Jakub Smektała 20, Sebastian Olszar 23
Ruch Chorzów 2-0 Łódzki KS 23 maja, 17:00 (6500)
Wojciech Grzyb 61 (k), Tomasz Brzyski 77
na Stadionie Śląskim
Lechia Gdańsk 2-4 Wisła Kraków 23 maja, 17:00 (13 000)
Paweł Buzała 1, Karol Piątek 64 (k) - Paweł Brożek 49, Marek Zieńczuk 77, Wojciech Łobodziński 81, 86
Śląsk Wrocław 1-1 Legia Warszawa 23 maja, 17:00 (10 000)
Marek Gancarczyk 68 - Jakub Rzeźniczak 14
Polonia Bytom 1-0 Jagiellonia Białystok 23 maja, 17:00 (4500)
Jacek Trzeciak 3 (k)

Kolejka 30 - 30 maja

Górnik Zabrze 0-1 Polonia Warszawa 30 maja, 17:00 (19 000)
Daniel Mąka 89
Jagiellonia Białystok 0-2 GKS Bełchatów 30 maja, 17:00 (5500)
Thiago Rangel 24 (s), Jakub Tosik 89
Lech Poznań 2-2 Cracovia 30 maja, 17:00 (17 500)
Hernán Rengifo 12, 67 - Sławomir Szeliga 46, Tomasz Moskała 82
Legia Warszawa 4-1 Ruch Chorzów 30 maja, 17:00 (5000)
Roger 33, Maciej Iwański 42 (k), Takesure Chinyama 89, 90 - Pavol Baláž 45 (k)
Łódzki KS 2-0 Polonia Bytom 30 maja, 17:00 (5500)
Mladen Kašćelan 58 (k), Robert Sierant 72 (k)
Wisła Kraków 2-0 Śląsk Wrocław 30 maja, 17:00 (15 600)
Radosław Sobolewski 27, Marek Zieńczuk 82
Piast Gliwice 0-2 Lechia Gdańsk 30 maja, 17:00 (4500)
Piotr Wiśniewski 36, Jakub Zabłocki 44
Arka Gdynia 2-1 Odra Wodzisław Śląski 30 maja, 17:00 (6500)
Dariusz Żuraw 7 (k), Grzegorz Niciński 79 - Tomasz Moskal 29

Baraże o udział w Ekstraklasie

I liga 2008/2009

Autor: Ernest Siudy

 

Napisz do nas