[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki | Ostatnia kolejka :.

Klasa A 2011/2012, grupa: Kraków I
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Prądniczanka Kraków 26 70 22 4 0 86-17 13 0 0 43-7 9 4 0 43-10
2.  Michałowianka Michałowice 26 68 22 2 2 105-15 11 2 0 52-2 11 0 2 53-13
3.  Pogoń Miechów 26 56 18 2 6 83-39 10 2 1 48-16 8 0 5 35-23
4.  Juvenia Prandocin 26 43 13 4 9 52-44 7 2 4 31-26 6 2 5 21-18
5.  LKS Niedźwiedź 26 41 13 2 11 73-63 7 1 5 38-35 6 1 6 35-28
6.  Partyzant Dojazdów 26 39 12 3 11 73-62 7 2 4 37-30 5 1 7 36-32 2 6 2 0 0 7-1
7.  Bibiczanka Bibice 26 39 12 3 11 52-52 6 1 6 27-26 6 2 5 25-26 2 0 0 0 2 1-7
8.  Strażak Goszcza 26 37 12 1 13 72-68 6 1 6 36-28 6 0 7 36-40
9.  TS Węgrzce 26 35 11 2 13 73-54 7 1 5 33-23 4 1 8 40-31
10.  Czarni 03 Grzegorzowice 26 31 10 1 15 62-70 6 1 6 31-29 4 0 9 31-41
11.  Jastrzębiec Książ Wielki 26 24 7 3 16 52-69 5 2 6 29-25 2 1 10 23-44
12.  Płomień Jerzmanowice 26 23 6 5 15 39-72 5 2 6 29-39 1 3 9 10-33
13.  Słomniczanka II Słomniki 26 19 6 1 19 36-94 4 0 9 19-47 2 1 10 17-47
14.  Tytan Polekarcice 26 3 0 3 23 32-171 0 1 12 16-88 0 2 11 16-83
Tytan Polekarcice rozgrywa swoje mecze w Dojazdowie.
Czarni 03 Grzegorzowice rozgrywają swoje mecze w Biskupicach.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 1 Prądniczanka Kraków    2-0 3-1 2-0 3-1 2-1 2-0 8-2 1-0 1-0 4-1 3-0 2-0 10-1 
 2 Michałowianka Michałowice1-1     1-0 0-0 3-0 4-0 2-0 3-0 2-0 6-0 7-1 5-0 8-0 10-0 
 3 Pogoń Miechów1-1 0-3     1-1 2-0 4-3 3-0* 4-2 5-1 4-2 4-0 3-0 3-2 14-1 
 4 Juvenia Prandocin1-1 1-3 1-3     4-2 3-1 5-2 3-1 4-3 1-3 5-3 2-1 0-2 1-1 
 5 LKS Niedźwiedź0-5 1-4 0-5 1-0     5-3 2-3 2-4 3-3 4-2 2-1 3-0 5-3 10-2 
 6 Partyzant Dojazdów2-2 2-5 1-2 3-1 0-5     3-1 1-4 4-3 7-3 4-1 1-1 4-0 5-2 
 7 Bibiczanka Bibice1-3 0-2 4-2 1-2 2-3 0-4     0-3* 2-1 5-1 5-3 0-0 2-0 5-2 
 8 Strażak Goszcza1-2 4-2 6-2 1-2 0-1 0-1 2-5     4-3 5-4 1-1 4-1 2-4 6-0 
 9 TS Węgrzce0-6 1-2 2-1 0-3 5-1 2-2 0-1 5-1     1-3 3-2 4-0 6-0 4-1 
 10 Czarni 03 Grzegorzowice0-2 2-4 2-3 1-2 1-4 3-1 2-3 6-2 2-1     3-2 0-0 4-2 5-3 
 11 Jastrzębiec Książ Wielki1-4 0-2 0-2 4-0 1-1 1-2 1-1 1-5 2-4 2-0     4-3 7-1 5-0 
 12 Płomień Jerzmanowice1-2 0-6 1-6 2-1 2-4 6-3 2-2 4-2 1-5 4-1 1-3     2-1 3-3 
 13 Słomniczanka II Słomniki0-3 0-8 1-4 1-2 4-3 2-5 1-3 2-4 0-5* 0-9 2-1 1-0     5-0 
 14 Tytan Polekarcice1-11 0-12 1-4 1-7 1-10 0-10 1-4 1-6 1-11 1-3 3-4 3-4 2-2     

Kolejka 1 - 13-14 sierpnia

Strażak Goszcza 0-1 LKS Niedźwiedź 14 sierpnia, 17:00
początkowo zweryfikowany jako walkower 3-0; po rozpatrzeniu odwołania utrzymano wynik z boiska
Juvenia Prandocin 1-1 Tytan Polekarcice 14 sierpnia, 17:00
Bibiczanka Bibice 5-3 Jastrzębiec Książ Wielki 13 sierpnia, 17:00
Czarni 03 Grzegorzowice 2-3 Pogoń Miechów 14 sierpnia, 17:00
Partyzant Dojazdów 1-1 Płomień Jerzmanowice 14 sierpnia, 16:30
Prądniczanka Kraków 2-0 Michałowianka Michałowice 13 sierpnia, 17:30
TS Węgrzce 6-0 Słomniczanka II Słomniki 14 sierpnia, 17:00

Kolejka 2 - 20-21 sierpnia

LKS Niedźwiedź 1-4 Michałowianka Michałowice 20 sierpnia, 17:00
Płomień Jerzmanowice 1-2 Prądniczanka Kraków 21 sierpnia, 17:00
Pogoń Miechów 4-3 Partyzant Dojazdów 20 sierpnia, 15:00
Jastrzębiec Książ Wielki 2-0 Czarni 03 Grzegorzowice 21 sierpnia, 17:00
Tytan Polekarcice 1-4 Bibiczanka Bibice 21 sierpnia, 17:00
TS Węgrzce 0-3 Juvenia Prandocin 20 sierpnia, 17:00
Strażak Goszcza 2-4 Słomniczanka II Słomniki 21 sierpnia, 17:00

Kolejka 3 - 27-28 sierpnia

Słomniczanka II Słomniki 4-3 LKS Niedźwiedź 28 sierpnia, 17:00
Juvenia Prandocin 3-1 Strażak Goszcza 28 sierpnia, 17:00
Bibiczanka Bibice 2-1 TS Węgrzce 28 sierpnia, 17:00
Czarni 03 Grzegorzowice 5-3 Tytan Polekarcice 28 sierpnia, 13:30
Partyzant Dojazdów 4-1 Jastrzębiec Książ Wielki 27 sierpnia, 16:00
Prądniczanka Kraków 3-1 Pogoń Miechów 27 sierpnia, 17:00
Michałowianka Michałowice 5-0 Płomień Jerzmanowice 27 sierpnia, 17:00

Kolejka 4 - 3-4 września

LKS Niedźwiedź 3-0 Płomień Jerzmanowice 4 września, 17:00
Pogoń Miechów 0-3 Michałowianka Michałowice 3 września, 17:00
Jastrzębiec Książ Wielki 1-4 Prądniczanka Kraków 4 września, 16:30
Tytan Polekarcice 0-10 Partyzant Dojazdów 4 września, 16:00
TS Węgrzce 1-3 Czarni 03 Grzegorzowice 3 września, 17:00
Strażak Goszcza 2-5 Bibiczanka Bibice 4 września, 17:00
Słomniczanka II Słomniki 1-2 Juvenia Prandocin 3 września, 17:00

Kolejka 5 - 10-11 września

Juvenia Prandocin 4-2 LKS Niedźwiedź 11 września, 16:00
Bibiczanka Bibice 2-0 Słomniczanka II Słomniki 10 września, 16:00
Partyzant Dojazdów 4-3 TS Węgrzce 11 września, 16:00
Prądniczanka Kraków 10-1 Tytan Polekarcice 10 września, 16:30
Michałowianka Michałowice 7-1 Jastrzębiec Książ Wielki 10 września, 16:00
Płomień Jerzmanowice 1-6 Pogoń Miechów 11 września, 16:00
Strażak Goszcza 5-4 Czarni 03 Grzegorzowice 11 września, 14:00

Kolejka 6 - 17-18 września

LKS Niedźwiedź 0-5 Pogoń Miechów 17 września, 16:00
Jastrzębiec Książ Wielki 4-3 Płomień Jerzmanowice 18 września, 16:00
Tytan Polekarcice 0-12 Michałowianka Michałowice 18 września, 16:00
TS Węgrzce 0-6 Prądniczanka Kraków 18 września, 16:00
Strażak Goszcza 0-1 Partyzant Dojazdów 18 września, 16:00
Słomniczanka II Słomniki 0-9 Czarni 03 Grzegorzowice 18 września, 16:00
Juvenia Prandocin 5-2 Bibiczanka Bibice 18 września, 16:00

Kolejka 7 - 24-25 września

Bibiczanka Bibice 2-3 LKS Niedźwiedź 24 września, 16:00
Czarni 03 Grzegorzowice 1-2 Juvenia Prandocin 25 września, 14:00
Partyzant Dojazdów 4-0 Słomniczanka II Słomniki 25 września, 16:00
Prądniczanka Kraków 8-2 Strażak Goszcza 24 września, 16:00
Michałowianka Michałowice 2-0 TS Węgrzce 24 września, 16:00
Płomień Jerzmanowice 3-3 Tytan Polekarcice 11 listopada, 13:00
w pierwotnym terminie (25 września, 16:00) odwołany
Pogoń Miechów 4-0 Jastrzębiec Książ Wielki 24 września, 16:00

Kolejka 8 - 1-2 października

LKS Niedźwiedź 2-1 Jastrzębiec Książ Wielki 1 października, 15:30
Tytan Polekarcice 1-4 Pogoń Miechów 2 października, 15:00
TS Węgrzce 4-0 Płomień Jerzmanowice 1 października, 15:30
Strażak Goszcza 4-2 Michałowianka Michałowice 2 października, 15:00
Słomniczanka II Słomniki 0-3 Prądniczanka Kraków 2 października, 15:00
Juvenia Prandocin 3-1 Partyzant Dojazdów 2 października, 15:00
Bibiczanka Bibice 5-1 Czarni 03 Grzegorzowice 1 października, 15:00

Kolejka 9 - 8-9 października

Partyzant Dojazdów 3-1 Bibiczanka Bibice 9 października, 15:00
Prądniczanka Kraków 2-0 Juvenia Prandocin 8 października, 15:00
Michałowianka Michałowice 8-0 Słomniczanka II Słomniki 8 października, 15:00
Płomień Jerzmanowice 4-2 Strażak Goszcza 9 października, 15:00
Pogoń Miechów 5-1 TS Węgrzce 8 października, 15:00
Jastrzębiec Książ Wielki 5-0 Tytan Polekarcice 9 października, 15:00
LKS Niedźwiedź 4-2 Czarni 03 Grzegorzowice 9 października, 15:00

Kolejka 10 - 15-16 października

LKS Niedźwiedź 10-2 Tytan Polekarcice 15 października, 15:00
TS Węgrzce 3-2 Jastrzębiec Książ Wielki 15 października, 15:00
Strażak Goszcza 6-2 Pogoń Miechów 16 października, 15:00
Słomniczanka II Słomniki 1-0 Płomień Jerzmanowice 16 października, 15:00
Juvenia Prandocin 1-3 Michałowianka Michałowice 16 października, 15:00
Bibiczanka Bibice 1-3 Prądniczanka Kraków 15 października, 15:00
Czarni 03 Grzegorzowice 3-1 Partyzant Dojazdów 16 października, 14:00

Kolejka 11 - 22-23 października

Partyzant Dojazdów 0-5 LKS Niedźwiedź 23 października, 14:00
Prądniczanka Kraków 1-0 Czarni 03 Grzegorzowice 22 października, 14:00
Michałowianka Michałowice 2-0 Bibiczanka Bibice 22 października, 14:00
Płomień Jerzmanowice 2-1 Juvenia Prandocin 23 października, 14:30
Pogoń Miechów 3-2 Słomniczanka II Słomniki 22 października, 14:00
Jastrzębiec Książ Wielki 1-5 Strażak Goszcza 23 października, 14:30
TS Węgrzce 4-1 Tytan Polekarcice 23 października, 11:00

Kolejka 12 - 29-30 października

LKS Niedźwiedź 3-3 TS Węgrzce 30 października, 13:00
Strażak Goszcza 6-0 Tytan Polekarcice 30 października, 13:00
Słomniczanka II Słomniki 2-1 Jastrzębiec Książ Wielki 30 października, 13:00
Juvenia Prandocin 1-3 Pogoń Miechów 30 października, 13:00
Bibiczanka Bibice 0-0 Płomień Jerzmanowice 29 października, 14:00
Czarni 03 Grzegorzowice 2-4 Michałowianka Michałowice 30 października, 14:00
Partyzant Dojazdów 2-2 Prądniczanka Kraków 30 października, 13:00

Kolejka 13 - 5-6 listopada

Prądniczanka Kraków 3-1 LKS Niedźwiedź 5 listopada, 11:00
Michałowianka Michałowice 4-0 Partyzant Dojazdów 5 listopada, 13:00
Płomień Jerzmanowice 4-1 Czarni 03 Grzegorzowice 6 listopada, 13:00
Pogoń Miechów 3-0 Bibiczanka Bibice 5 listopada, 13:00
(wo)
na boisku 1-4; w drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik
Jastrzębiec Książ Wielki 4-0 Juvenia Prandocin 6 listopada, 12:00
Tytan Polekarcice 2-2 Słomniczanka II Słomniki 6 listopada, 12:00
TS Węgrzce 5-1 Strażak Goszcza 6 listopada, 13:00

Kolejka 14 - 13 listopada

Słomniczanka II Słomniki 0-5 TS Węgrzce 18 marca, 15:00
(wo)
na boisku 2-5; w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik / w pierwotnym terminie (13 listopada, 12:00) odwołany
LKS Niedźwiedź 2-4 Strażak Goszcza 13 listopada, 12:00
Tytan Polekarcice 1-7 Juvenia Prandocin 13 listopada, 12:00
w Pradocinie
Jastrzębiec Książ Wielki 1-1 Bibiczanka Bibice 13 listopada, 12:00
Pogoń Miechów 4-2 Czarni 03 Grzegorzowice 13 listopada, 12:00
Płomień Jerzmanowice 6-3 Partyzant Dojazdów 13 listopada, 12:00
Michałowianka Michałowice 1-1 Prądniczanka Kraków 13 listopada, 12:00

Kolejka 15 - 24-25 marca

Michałowianka Michałowice 3-0 LKS Niedźwiedź 24 marca, 15:00
Prądniczanka Kraków 3-0 Płomień Jerzmanowice 24 marca, 15:00
Partyzant Dojazdów 1-2 Pogoń Miechów 24 marca, 15:00
Czarni 03 Grzegorzowice 3-2 Jastrzębiec Książ Wielki 25 marca, 14:00
Bibiczanka Bibice 5-2 Tytan Polekarcice 25 marca, 15:00
Juvenia Prandocin 4-3 TS Węgrzce 25 marca, 15:00
Słomniczanka II Słomniki 2-4 Strażak Goszcza 25 marca, 15:00

Kolejka 16 - 31 marca-1 kwietnia

LKS Niedźwiedź 5-3 Słomniczanka II Słomniki 31 marca, 16:00
Strażak Goszcza 1-2 Juvenia Prandocin 1 kwietnia, 16:00
TS Węgrzce 0-1 Bibiczanka Bibice 31 marca, 16:00
Tytan Polekarcice 1-3 Czarni 03 Grzegorzowice 31 marca, 16:00
Jastrzębiec Książ Wielki 1-2 Partyzant Dojazdów 1 kwietnia, 16:00
Pogoń Miechów 1-1 Prądniczanka Kraków 31 marca, 16:00
Płomień Jerzmanowice 0-6 Michałowianka Michałowice 1 maja, 17:00
w pierwotnym terminie (1 kwietnia, 16:00) odwołany

Kolejka 17 - 7 kwietnia

Płomień Jerzmanowice 2-4 LKS Niedźwiedź 7 kwietnia, 15:00
Michałowianka Michałowice 1-0 Pogoń Miechów 7 kwietnia, 14:00
Prądniczanka Kraków 4-1 Jastrzębiec Książ Wielki 7 kwietnia, 16:00
Partyzant Dojazdów 5-2 Tytan Polekarcice 7 kwietnia, 15:00
Czarni 03 Grzegorzowice 2-1 TS Węgrzce 7 kwietnia, 16:00
Bibiczanka Bibice 0-3 Strażak Goszcza 7 kwietnia, 14:00
(wo)
na boisku 2-0; w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik
Juvenia Prandocin 0-2 Słomniczanka II Słomniki 7 kwietnia, 13:00

Kolejka 18 - 14-15 kwietnia

Czarni 03 Grzegorzowice 6-2 Strażak Goszcza 3 maja, 17:30
w pierwotnym terminie (15 kwietnia, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
LKS Niedźwiedź 1-0 Juvenia Prandocin 15 kwietnia, 16:00
Słomniczanka II Słomniki 1-3 Bibiczanka Bibice 15 kwietnia, 16:00
TS Węgrzce 2-2 Partyzant Dojazdów 14 kwietnia, 17:00
Tytan Polekarcice 1-11 Prądniczanka Kraków 14 kwietnia, 17:00
na boisku Prądniczanki; Tytan gospodarzem
Jastrzębiec Książ Wielki 0-2 Michałowianka Michałowice 15 kwietnia, 17:00
Pogoń Miechów 3-0 Płomień Jerzmanowice 14 kwietnia, 17:00

Kolejka 19 - 21-22 kwietnia

Pogoń Miechów 2-0 LKS Niedźwiedź 21 kwietnia, 17:00
Płomień Jerzmanowice 1-3 Jastrzębiec Książ Wielki 22 kwietnia, 17:00
Michałowianka Michałowice 10-0 Tytan Polekarcice 21 kwietnia, 17:00
Prądniczanka Kraków 1-0 TS Węgrzce 22 kwietnia, 17:00
Partyzant Dojazdów 1-4 Strażak Goszcza 22 kwietnia, 16:00
Czarni 03 Grzegorzowice 4-2 Słomniczanka II Słomniki 22 kwietnia, 14:00
Bibiczanka Bibice 1-2 Juvenia Prandocin 22 kwietnia, 17:00

Kolejka 20 - 28-29 kwietnia

LKS Niedźwiedź 2-3 Bibiczanka Bibice 28 kwietnia, 17:00
Juvenia Prandocin 1-3 Czarni 03 Grzegorzowice 29 kwietnia, 17:00
Słomniczanka II Słomniki 2-5 Partyzant Dojazdów 29 kwietnia, 17:00
Strażak Goszcza 1-2 Prądniczanka Kraków 29 kwietnia, 17:00
TS Węgrzce 1-2 Michałowianka Michałowice 28 kwietnia, 17:00
Tytan Polekarcice 3-4 Płomień Jerzmanowice 28 kwietnia, 17:00
Jastrzębiec Książ Wielki 0-2 Pogoń Miechów 29 kwietnia, 17:00

Kolejka 21 - 5-6 maja

Jastrzębiec Książ Wielki 1-1 LKS Niedźwiedź 6 maja, 17:00
Pogoń Miechów 14-1 Tytan Polekarcice 5 maja, 17:00
Płomień Jerzmanowice 1-5 TS Węgrzce 6 maja, 17:30
Michałowianka Michałowice 3-0 Strażak Goszcza 6 maja, 17:00
Prądniczanka Kraków 2-0 Słomniczanka II Słomniki 5 maja, 17:30
Partyzant Dojazdów 3-1 Juvenia Prandocin 6 maja, 15:00
Czarni 03 Grzegorzowice 2-3 Bibiczanka Bibice 6 maja, 14:00

Kolejka 22 - 12-13 maja

Czarni 03 Grzegorzowice 1-4 LKS Niedźwiedź 13 maja, 14:00
Bibiczanka Bibice 0-4 Partyzant Dojazdów 13 maja, 17:00
Juvenia Prandocin 1-1 Prądniczanka Kraków 13 maja, 17:00
Słomniczanka II Słomniki 0-8 Michałowianka Michałowice 12 maja, 17:00
Strażak Goszcza 4-1 Płomień Jerzmanowice 12 maja, 17:30
TS Węgrzce 2-1 Pogoń Miechów 12 maja, 17:30
Tytan Polekarcice 3-4 Jastrzębiec Książ Wielki 12 maja, 17:00

Kolejka 23 - 19-20 maja

Tytan Polekarcice 1-10 LKS Niedźwiedź 19 maja, 17:00
w Niedźwiedziu; gospodarzem Tytan
Jastrzębiec Książ Wielki 2-4 TS Węgrzce 20 maja, 17:30
Pogoń Miechów 4-2 Strażak Goszcza 19 maja, 17:30
Płomień Jerzmanowice 2-1 Słomniczanka II Słomniki 20 maja, 17:30
Michałowianka Michałowice 0-0 Juvenia Prandocin 19 maja, 17:00
Prądniczanka Kraków 2-0 Bibiczanka Bibice 19 maja, 17:30
Partyzant Dojazdów 7-3 Czarni 03 Grzegorzowice 20 maja, 17:00

Kolejka 24 - 26-27 maja

Tytan Polekarcice 1-11 TS Węgrzce 26 maja, 17:00
w Węgrzcach; Tytan gospodarzem
LKS Niedźwiedź 5-3 Partyzant Dojazdów 27 maja, 17:30
Czarni 03 Grzegorzowice 0-2 Prądniczanka Kraków 27 maja, 14:00
Bibiczanka Bibice 0-2 Michałowianka Michałowice 27 maja, 17:00
Juvenia Prandocin 2-1 Płomień Jerzmanowice 26 maja, 17:00
Słomniczanka II Słomniki 1-4 Pogoń Miechów 27 maja, 17:00
Strażak Goszcza 1-1 Jastrzębiec Książ Wielki 27 maja, 17:00

Kolejka 25 - 2-3 czerwca

TS Węgrzce 5-1 LKS Niedźwiedź 2 czerwca, 18:00
Tytan Polekarcice 1-6 Strażak Goszcza 2 czerwca, 18:00
w Goszczy; Tytan gospodarzem
Jastrzębiec Książ Wielki 7-1 Słomniczanka II Słomniki 3 czerwca, 18:00
Pogoń Miechów 1-1 Juvenia Prandocin 2 czerwca, 18:00
Płomień Jerzmanowice 2-2 Bibiczanka Bibice 2 czerwca, 18:00
Michałowianka Michałowice 6-0 Czarni 03 Grzegorzowice 2 czerwca, 18:00
Prądniczanka Kraków 2-1 Partyzant Dojazdów 2 czerwca, 18:00

Kolejka 26 - 9 czerwca

LKS Niedźwiedź 0-5 Prądniczanka Kraków 9 czerwca, 15:00
Partyzant Dojazdów 2-5 Michałowianka Michałowice 9 czerwca, 15:00
Czarni 03 Grzegorzowice 0-0 Płomień Jerzmanowice 9 czerwca, 15:00
Bibiczanka Bibice 4-2 Pogoń Miechów 9 czerwca, 15:00
Juvenia Prandocin 5-3 Jastrzębiec Książ Wielki 9 czerwca, 15:00
Słomniczanka II Słomniki 5-0 Tytan Polekarcice 9 czerwca, 15:00
Strażak Goszcza 4-3 TS Węgrzce 9 czerwca, 15:00

Liga okręgowa 2011/2012 (Kraków I)

Klasa A 2011/2012 (Kraków II)
Klasa A 2011/2012 (Olkusz)

Klasa B 2011/2012 (Kraków I)
Klasa B 2011/2012 (Kraków II)
Klasa B 2011/2012 (Kraków III)

Autor: Wojciech Korbel
Kontakt: malopolskie @ 90minut.pl

 

Napisz do nas