[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2017/2018 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Liga | Mecze :.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie Klub Sportowy Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Rok założenia: 1919
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Jagiellońska 20, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
telefon: (56) 472-55-89
WWW: http://www.drweca.90minut.pl (oficj.)
Stadion: pojemność - 2 000 miejsc (800 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 102 m x 70 m
Prezes: Mirosław Urbanowski, Zygmunt Dąbrowski (od 15 stycznia 2004)
Trener: Zbigniew Kieżun (od 30 czerwca 2003), Tadeusz Chudziński (od 4 maja 2004), Tomasz Arteniuk (od 16 czerwca 2004)


Sukcesy

18. miejsce w II lidze - 2005/06
Puchar Polski - OZPN Toruń - 1999/00
Puchar Polski - Warmińsko-Mazurski ZPN - 2003/04, 2004/05
 
Kadra


Bramkarze: Jarosław Talik (29.08.73), Ariel Zawadzki (15.11.84), Tomasz Gierko (W).
Obrońcy: Jacek Elgert (03.01.78), Michał Gruszczyński (14.06.82), Rafał Rogalski (23.01.76, Sośnica Gliwice), Sławomir Święcki (23.08.75, Stomil Olsztyn), Tomasz Zakierski (19.10.81, J), Łukasz Kościuczuk (09.04.81, W), Arkadiusz Moszczyński (80, W) Marcin Wróbel (20.01.80, W).
Pomocnicy: Grzegorz Domżalski (21.11.83), Janusz Godziszewski (28.06.82), Łukasz Lubieniecki (81, Granica Kętrzyn), Przemysław Natkowski (10.06.85), Paweł Pasik (14.05.72), Rafał Wernecki (02.04.85, J), Bartosz Wolski (87, W), Tomasz Radziwon (29.08.80, W), Artur Myszka (87, W).
Napastnicy: Piotr Rybkiewicz (83, Tęcza Biskupiec), Sławomir Seroczyński (25.04.85, J), Mariusz Stubecki (19.07.81), Tomasz Włodarczyk (07.04.74, Błękitni Orneta), Maciej Dołęga (22.01.75, W), Marek Rybkiewicz (29.04.77, W), Piotr Żurawel (84, W), Piotr Piceluk (86, W).
 
Uwagi

• Nazwy: (sierpień 1919) sekcja piłki nożnej przy Towarzystwie Katolickiej Młodzieży -> (17.09.1922) KS Polonia Nowemiasto nad Drwęcą -> (czerwiec 1924) Sparta Nowemiasto nad Drwęcą -> (lipiec 1932) KS Astoria Nowemiasto nad Drwęcą -> (1934) Pogoń Nowemiasto nad Drwęcą -> (1.09.1937) Pogoń Nowe Miasto Lubawskie [zmiana nazwy miasta] -> (grudzień 1945) KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie -> (1950-51) Spójnia i Ogniwo [dwa koła sportowe] -> (28.01.1955) KS Sparta Nowe Miasto Lubawskie [fuzja Spójnia i Ogniwa; powstaje koło o nazwie Sparta] -> (1956) KS Sparta-Drwęca Nowe Miasto Lubawskie -> (styczeń 1957) KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie [samodzielny klub] -> (listopad 1963) Nowomiejsko-Lubawski KS Jedność Nowe Miasto Lubawskie [fuzja z klubem z Lubawy] -> (marzec 1967) KS Jedność [rozpad fuzji] -> (grudzień 1968) KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie -> (1981) [sekcja piłkarska przejęta przez LKS Mechanik Mszanowo] -> (1990) KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie [reaktywacja sekcji piłkarskiej i wchłonięcie Mechanika].
• Klub od stycznia 2005 r. do lipca 2006 r. występował pod nazwą sponsora - KS Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie [wcześniej od sierpnia 2000 r. jako KS Drwęca Lamparkiet i od sierpnia 2003 r. jako KS Finishparkiet Drwęca]
• Od 28 lutego 2007 r. klub występował pod nazwą Szynaka-Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
• Od lutego 2014 r. klub występuje pod nazwą Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
• Autor herbu klubowego: Jakub Malicki (90minut.pl)
 
Dane z sezonu: 2003/04
Zobacz także dane z sezonu: 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14
Rozgrywki z udziałem
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001
   2001/02 - IV liga 2001/2002, grupa: warmińsko-mazurska
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: warmińsko-mazurska
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2003/04 - III liga 2003/2004, grupa: 1 (Warmia i Mazury, Podlasie, Łódzkie, Mazowsze)
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2004/05 - III liga 2004/2005, grupa: 1 (Warmia i Mazury, Podlasie, Łódzkie, Mazowsze)
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005
   2005/06 - II liga 2005/2006
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006
   2006/07 - III liga 2006/2007, grupa: 1
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007
   2007/08 - III liga 2007/2008, grupa: 1
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2008/09 - Liga okręgowa 2008/2009, grupa: warmińsko-mazurska II
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2009/10 - Liga okręgowa 2009/2010, grupa: warmińsko-mazurska II
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2010/11 - Liga okręgowa 2010/2011, grupa: warmińsko-mazurska II
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2011/12 - IV liga 2011/2012, grupa: warmińsko-mazurska
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2012/13 - IV liga 2012/2013, grupa: warmińsko-mazurska
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2013/14 - IV liga 2013/2014, grupa: warmińsko-mazurska
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN

 

Napisz do nas