[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

Czarni Żagań Miejski Klub Sportowy Czarni w Żaganiu
Rok założenia: 1957
Barwy: czarno-białe
Adres: Waryńskiego 36, 68-100 Żagań
telefon/faks: (68) 477-14-40
WWW: http://www.czarnizagan.pl (oficj.)
Stadion: pojemność - 1 300 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie - brak / boisko - 100 m x 70 m
Prezes: Sebastian Galasiak, Michał Leonowicz, Tadeusz Berger (od 29 kwietnia 2009)
Trener: Sylwester Buczyński (od 4 lipca 2008), Janusz Kubot (od 26 sierpnia 2008), Marian Kurowski (od 12 stycznia 2009), Janusz Kubot (od 28 stycznia 2009)


Sukcesy

finalista Pucharu Polski - 1964/65
Udział w barażach o awans do II ligi – (5x) - 1960, 1961, 1962/63, 1963/64, 1964/65
8. miejsce w III lidze - 1984/85
9. miejsce w II lidze - 2009/10
Puchar Polski – OZPN Zielona Góra – (5x)- 1962/63, 1976/77, 1978/79, 1980/81, 1999/00
finalista Pucharu Polski - OZPN Zielona Góra - (5x) - 1952, 1963/64, 1979/80, 1981/82, 1990/91
 
Kadra


Bramkarze: Łukasz Bieleszczuk (09.04.85, 190/80, J), Damian Borowski (91, W, juniorzy), Mariusz Rzepecki (26.03.84, 195/80, W, Darzbór Szczecinek), Jakub Skrzypiec (25.06.76, 187/88, W, Hetman Zamość), Robert Stawiarski (19.07.80, 193/84, Dolcan Ząbki, J -> Zwolenianka Zwoleń), Ołeksij Szlakotin (02.09.89, 193/80, UKR, Dynamo-3 Kijów, J).
Obrońcy: Marek Baster (11.06.76, 172/67, W, Arka Gdynia), Karol Bednarczyk (26.06.80, 183/75, Okocimski KS Brzesko, J -> Woy Bukowiec Opoczyński), Andrzej Bednarz (22.12.80, 188/86, Kmita Zabierzów, J -> Radomiak Radom), Dariusz Dziewiątak (90, W, juniorzy), Artur Janus (26.10.88, 188/81, W, Polonia Słubice), Robert Gaca (24.04.80, 191/84, W, GKP Gorzów Wielkopolski), Paweł Glanc (11.06.86, 186/78, W, Unia Kunice (Żary)), Sebastian Horodyski (17.12.76, 186/84, J -> Unia Kunice (Żary)), Wasyl Hryhorowycz (UKR, J), Khady Kazadi-Leonowicz (07.06.87, 186/81, COD, W, Flota Świnoujście), Maciej Kwiatkowski (25.03.88, 189/81, Nielba Wągrowiec), Mirosław Łacek (26.01.88, 170/70, Beskid Skoczów, J -> Beskid Skoczów), Jakub Nabzdyk (09.12.86, 186/77, Unia Kunice (Żary), J -> Unia Kunice (Żary)), Dariusz Piechowiak (30.09.86, 170/70, Unia Kunice (Żary)), Krzysztof Szeląg (02.09.85, 187/73, Lechia Zielona Góra, J -> Arka Nowa Sól), Mateusz Trachimowicz (13.08.89), Mariusz Wysoczan (23.10.80, 181/73, J -> kontuzja), Paweł Wysokiński (89, Włodawianka Włodawa, J).
Pomocnicy: Piotr Bajdziak (04.05.84, 181/79, Odra Opole, J -> Włókniarz Konstantynów Łódzki), Guillaume Brenner (10.02.86, 175/67, TOG, Club Sportif Louhans-Cuiseaux, J -> Olympique Noisy-le-Sec Banlieue 93), Arkadiusz Chrobot (01.10.78, 181/77, W, Ilanka Rzepin), Piotr Dutkiewicz (18.01.86, 178/72, Flota Świnoujście, J -> Chemik Police), Marcin Dziopa (16.08.82, 176/70), Krzysztof Fiedorowicz (09.07.81, 179/77, J -> Sprotavia Szprotawa), Jarosław Folek (14.02.86, LKS Łąka (k. Pszczyny), J -> Beskid Skoczów), Wojciech Frach (89, W, Zagłębie II Lubin), Wojciech Glanc (21.08.89, 181/76, J -> Concordia Murowana Goślina), Oskar Kamiński (16.03.89, 175/70, W, Promień Kowalewo Pomorskie), Kamil Kassian (24.08.89, 177/66, GKP Gorzów Wielkopolski), Mariusz Kostek (02.01.90, W, Unia Kunice (Żary)), Zbigniew Mastalerz (12.06.83, 176/72, J -> Vitrosilicon Iłowa), Bogdan Rubacha (06.02.83, 180/76, Unia Kunice (Żary), J -> Arka Nowa Sól), Łukasz Sobczak (30.05.87, 173/66, Lechia Zielona Góra, J -> Lechia Zielona Góra), Krzysztof Wierzbicki (06.05.85, 179/66, Lechia Zielona Góra, J -> Arka Nowa Sól), Mariusz Kryszak (01.08.84, Elana Toruń, J -> Zdrój Ciechocinek).
Napastnicy: Michał Bała (10.09.84, 187/78, Naprzód Jędrzejów), Paschal Obinna Ekwueme (06.06.82, 183/73, NGA, W), Marcin Jankowski (25.08.82, 187/80, W, Pogoń Szczecin), Ołeksandr Omeljanow (10.11.79, UKR, J), Tadeusz Tyc (30.10.83, TOR Dobrzeń Wielki, J -> Victoria Chróścice), Marcin Wielgus (22.09.80, 175/72, Orzeł Ząbkowice Śląskie, J), Marek Wolak (08.03.85, 168/68, Unia Kunice (Żary)).
 
Uwagi

• Nazwy: (październik 1957) WKS [Wojskowy Klub Sportowy] Czarni Żagań -> (1978) LKS Czarni Żagań -> (1994) KS Zarzecki Żagań -> (22 września 1999) MKS [Miejski Klub Sportowy] Czarni Żagań
• Inauguracja sztucznego oświetlenia: 21 kwietnia 2011 (II liga, Czarni 2-0 Jarota Jarocin)
• Od sezonu 2010/11 klub występuje pod nazwą sponsora MKS Czarni Arena Żagań.
 
Dane z sezonu: 2008/09
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001
   2001/02 - III liga 2001/2002, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: lubuska
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: lubuska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Lubuski ZPN
   2004/05 - IV liga 2004/2005, grupa: lubuska
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Lubuski ZPN
   2005/06 - IV liga 2005/2006, grupa: lubuska
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: lubuska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: lubuska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2007/08 - Baraże o awans do II ligi
   2008/09 - II liga 2008/2009, grupa: zachodnia
   2008/09 - Baraże o udział w II lidze
   2009/10 - II liga 2009/2010, grupa: zachodnia
   2009/10 - Remes Puchar Polski 2009/2010
   2010/11 - II liga 2010/2011, grupa: zachodnia
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011
   2011/12 - II liga 2011/2012, grupa: zachodnia
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012
   2012/13 - Klasa B 2012/2013, grupa: Żagań
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013
   2013/14 - Klasa A 2013/2014, grupa: Zielona Góra III
   2014/15 - Klasa okręgowa 2014/2015, grupa: Zielona Góra
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2015/16 - Klasa okręgowa 2015/2016, grupa: Zielona Góra
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2016/17 - Klasa okręgowa 2016/2017, grupa: Zielona Góra
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2017/18 - Klasa okręgowa 2017/2018, grupa: Zielona Góra
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Lubuski ZPN
   2018/19 - Klasa okręgowa 2018/2019, grupa: Zielona Góra
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Lubuski ZPN - Zielona Góra

 

Napisz do nas