[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Liga | Mecze :.

Mieszko Gniezno Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno
Rok założenia: 1974
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Strumykowa 8, 62-200 Gniezno
telefon/faks: (61) 425-07-20
WWW: http://www.mieszko.gniezno.com.pl (oficj.)
Stadion: Stadion Miejski
pojemność - 8 000 miejsc (2 050 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 102 m x 60 m
Prezes: Piotr Stefański
Trener: Piotr Mowlik (od 1 stycznia 2005), Jerzy Kasalik (od 22 sierpnia 2006), Ryszard Rybak (od 3 stycznia 2007), Przemysław Urbaniak (od marca 2007)


Sukcesy

1/4 finału Pucharu Polski - 1989/90
Najwyższy poziom ligowy - III liga
 
Kadra


Bramkarze: Artur Gajewski (18.04.78, W, Toruński KP), Łukasz Ponichtera (22.06.87), Maciej Sikorski (02.11.78, J -> Årdal FK).
Obrońcy: Damian Augustyniak (03.08.79, W, Ditton Daugavpils), Ireneusz Chrzanowski (16.02.78, J -> GKP Gorzów Wielkopolski), Tomasz Gendera (25.06.79, J -> Sparta Oborniki), Bartłomiej Górka (09.05.87, W, Lech II Poznań), Szymon Gul (27.04.87, W, Lech II Poznań), Paweł Lisiecki (27.06.84, W, Zagłębie Sosnowiec), Dariusz Piechowiak (30.09.86, J -> Kania Gostyń), Mariusz Piotrowski (01.06.82), Marcin Sporakowski (04.05.77, W, Sokół Damasławek), Przemysław Urbaniak (09.03.75), Mariusz Wysocki (03.06.76).
Pomocnicy: Rafał Ditbrener (17.10.80), Wojciech Gąsiorowski (19.04.84), Paweł Iwanicki (20.11.84, J -> Warta Poznań), Marcin Kaźmierczak (22.08.77), Paweł Kaźmierczak (19.12.88, W, juniorzy), Tomasz Nawrot (31.03.81, J), Mariusz Niedbała (24.07.82, W, Unia Janikowo), Marcin Świrlik (27.03.84, J -> FSV Budissa Bautzen), Kamil Wiącek (87, J), Dariusz Wojciechowski (15.11.74), Mateusz Żebrowski (12.08.87, J -> Arka Nowa Sól).
Napastnicy: Waldemar Kuczyński (01.12.76, J -> Zjednoczeni Trzemeszno), Błażej Matysiak (13.09.88, W, Vitcovia Witkowo), Szymon Pawłowski (04.11.86, J -> Zagłębie Lubin), Krzysztof Piskuła (19.08.73), Waldemar Przysiuda (01.02.73), Marcin Ziatyk (09.07.87).
 
Uwagi

• Klub jest kontynuatorem tradycji Kolejowego KS Stella Gniezno założonego w 1919 roku, jednak za datę założenia klubu przyjmuje się listopad 1974.
 
Dane z sezonu: 2006/07
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   2000/01 - Liga okręgowa 2000/2001, grupa: Poznań
   2001/02 - IV liga 2001/2002, grupa: wielkopolska (północ)
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: wielkopolska (północ)
   2002/03 - Baraże o udział w III lidze, grupa: 2
   2003/04 - III liga 2003/2004, grupa: 2 (Pomorze Zachodnie, Pomorze, Wielkopolska, Kujawy i Pomorze)
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2004/05 - III liga 2004/2005, grupa: 2 (Pomorze Zachodnie, Pomorze, Wielkopolska, Kujawy i Pomorze)
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2005/06 - III liga 2005/2006, grupa: 2 (Pomorze Zachodnie, Pomorze, Wielkopolska, Kujawy i Pomorze)
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Wielkopolski ZPN
   2006/07 - III liga 2006/2007, grupa: 2
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007
   2007/08 - III liga 2007/2008, grupa: 2
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2008/09 - III liga 2008/2009, grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2009/10 - III liga 2009/2010, grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2010/11 - III liga 2010/2011, grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2011/12 - IV liga 2011/2012, grupa: wielkopolska (północ)
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2012/13 - IV liga 2012/2013, grupa: wielkopolska (północ)
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2013/14 - IV liga 2013/2014, grupa: wielkopolska (północ)
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2014/15 - IV liga 2014/2015, grupa: wielkopolska (północ)
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2015/16 - IV liga 2015/2016, grupa: wielkopolska (północ)
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2016/17 - Klasa okręgowa 2016/2017, grupa: Poznań (wschód)
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2017/18 - IV liga 2017/2018, grupa: wielkopolska (północ)
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań
   2017/18 - Baraże o udział w III lidze, grupa: II
   2018/19 - III liga 2018/2019, grupa: II
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Wielkopolski ZPN - Poznań

 

Napisz do nas