[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Mecze :.

Pogoń Oleśnica Miejski Klub Sportowy Pogoń Oleśnica
Data założenia: 12 maja 1945
Barwy: biało-niebiesko-amarantowe
Adres: Brzozowa 5, 56-400 Oleśnica
telefon: (71) 314-25-14, (667) 953-760 (prezes); faks: 399-33-67
WWW: http://www.pogon.olesnica.pl (oficj.)
Stadion: Stadion Miejski w Oleśnicy
pojemność - 3 000 miejsc (300 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 100 m x 74 m
Prezes: Jerzy Rogala, Filip Potycz
Trener: Filip Potycz, wakat


Sukcesy

1/2 finału Pucharu Polski - 1995/96
18. miejsce w II lidze - 1994/95
 
Kadra


Bramkarze: Tomasz Idziorek (24.11.71, 186/87, J -> Widawa Bierutów), Damian Kocera (21.02.90, J -> KS Smolna), Jarosław Musiałek (31.07.86, 187/88, J -> KS Smolna).
Obrońcy: Kamil Antosiewicz (12.07.91, 185/81, J -> Foto-Higiena Gać), Piotr Ficoń (15.01.91, J -> GKS Kobierzyce), Jakub Kędzierski (23.08.91, J -> Polonia Trzebnica), Paweł Kubiak (20.11.93, J), Mirosław Mularczyk (21.03.76, 177/81, J), Maciej Sepetowski (17.12.89, 185/97, J), Rafał Skafarek (03.04.84, 181/87, J), Jakub Zmyślony (09.04.85, 177/82, J -> Prosna Wieruszów).
Pomocnicy: Arkadiusz Bogusz (01.11.86, 186/80, J), Paweł Bezak (22.07.92, 186/74, J -> juniorzy), Michał Hałapacz (28.05.89, 188/72, J), Artur Koziara (09.08.80, 186/75, Górnik Polkowice, J -> Prosna Wieruszów), Damian Kozioł (11.02.86, MKS Oława, J -> MKS Oława), Mateusz Kwiecień (23.01.91, J), Krzysztof Michalewski (03.12.76, 163/67, J -> Widawa Lubska), Krzysztof Molka (20.09.90, 180/85, J -> Chrobry Głogów), Daniel Osiewa (91, J), Karol Siedlecki (12.07.90, 182/74, J -> Victoria Chróścice), Maciej Sztochel (13.01.89, 178/79, J -> Dąb Dobroszyce).
Napastnicy: Krzysztof Bezak (10.09.83, 174/82, J -> Widawa Bierutów), Grzegorz Graf (22.02.82, 180/85, J -> Czarni Jelcz-Laskowice), Paweł Łodyga (05.01.89, 179/79, MKS Oława, J), Mateusz Płuska (07.02.91, 191/93, J), Łukasz Sawa (19.07.92, GKS Mirków/Długołęka, J -> juniorzy), Michał Szczypkowski (30.07.89, 186/79, J -> Orzeł Prusice), Arkadiusz Smyczyński (01.09.90, 178/67, J -> KS Smolna), Marcin Walendzik (14.01.91, J -> Widawa Bierutów).
 
Uwagi

• Na stadionie nadal w użyciu jest zabytkowa, kryta drewniana trybuna z 1936 roku.
• Nieoficjalna strona klubowa także pod adresem http://pogonolesnica.futbolowo.pl
 
Dane z sezonu: 2010/11
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   2001/02 - III liga 2001/2002, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002, grupa: Dolnośląski ZPN
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: dolnośląska
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: dolnośląska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2004/05 - IV liga 2004/2005, grupa: dolnośląska
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2005/06 - IV liga 2005/2006, grupa: dolnośląska
   2006/07 - Piast IV liga 2006/2007, grupa: dolnośląska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Dolnośląski ZPN
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: dolnośląska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Dolnośląski ZPN
   2007/08 - Remes Puchar Polski 2007/2008
   2008/09 - III liga 2008/2009, grupa: dolnośląsko-lubuska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2008/09 - Remes Puchar Polski 2008/2009
   2009/10 - III liga 2009/2010, grupa: dolnośląsko-lubuska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Dolnośląski ZPN
   2010/11 - III liga 2010/2011, grupa: dolnośląsko-lubuska
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2011/12 - Klasa okręgowa 2011/2012, grupa: Wrocław
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2012/13 - IV liga 2012/2013, grupa: dolnośląska
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2013/14 - IV liga 2013/2014, grupa: dolnośląska
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2014/15 - Klasa okręgowa 2014/2015, grupa: Wrocław
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2015/16 - IV liga 2015/2016, grupa: dolnośląska
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2016/17 - Saltex IV liga 2016/2017, grupa: dolnośląska (wschód)
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2017/18 - IV liga 2017/2018, grupa: dolnośląska (wschód)
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław
   2018/19 - Klasa okręgowa 2018/2019, grupa: Wrocław
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Dolnośląski ZPN - Wrocław

 

Napisz do nas