[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2017/2018 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

Ruch Zdzieszowice Miejski Klub Sportowy Ruch Zdzieszowice
Rok założenia: 1946
Barwy: pomarańczowo-czarne
Adres: Nowa 2A (klub); Rozwadzka (stadion), 47-330 Zdzieszowice
telefon: (77) 484-21-09
WWW: http://www.ruchzdzieszowice.pl (nieoficj.)
Stadion: Stadion Miejski w Zdzieszowicach
pojemność - 3 000 miejsc (952 siedzące) / oświetlenie - brak / boisko - brak danych
Prezes: Krystian Chmiel (od 8 grudnia 2012)
Trener: Ryszard Okaj (od 13 maja 2013), Stanisław Wróbel (od 13 stycznia 2014)


Sukcesy

5. miejsce w II lidze - 2011/12
1/4 finału Pucharu Polski - 2011/12
Puchar Polski - Opolski ZPN - (2x) - 2008/09, 2009/10
 
Kadra


Bramkarze: Jakub Bella (22.06.82, 186/84), Marcin Feć (11.03.79, 189/88, Odra Opole, J -> Piast Strzelce Opolskie), Tomasz Kasprzik (02.01.93, 181/80, W, LZS Leśnica), Patryk Sochacki (29.07.93, LZS Leśnica).
Obrońcy: Krystian Anioła (10.02.93, 191/79, Fogo Luboń, J -> Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Michał Bachor (04.07.83, 187/85), Przemysław Bella (08.04.89, 177/70), Mateusz Bodzioch (04.06.90, 190/82, W), Aleksiej Dubina (07.03.80, BLR, 182/75, Radomiak Radom, J -> Radomiak Radom), Maciej Dyczek (28.08.90, 180/74, W, LZS Leśnica), Kacper Fedorowicz (23.09.93, 184/76, W, LZS Leśnica), Paweł Gamla (06.08.76, 183/80, W, LZS Leśnica), Sławomir Kierdal (15.06.89, 182/75, W, LZS Leśnica), Daniel Nowak (11.08.90, 174/70, LZS Leśnica), Adrian Pajączkowski (18.06.79, 173/68, Zagłębie Sosnowiec, J -> MKS Gogolin), Sebastian Polak (21.12.82, 181/70), Roman Skorupa (04.04.94, 180/76, W, LZS Leśnica).
Pomocnicy: Paweł Baraniak (03.06.93, 174/66, WKS Wieluń, J -> Chrobry Głogów), Mateusz Bukowiec (27.02.87, 181/78, GKS Tychy, J -> GKS Tychy), Łukasz Damrat (06.03.88, 178/78), Paweł Dyczek (28.12.84, 182/80, LZS Leśnica), Michał Filipowicz (04.06.86, 175/70, Odra Opole, J), Marek Gładkowski (15.11.89, 178/70, W, Energetyk ROW Rybnik), Mariusz Kapłon (10.02.80, 175/73), Dawid Kiliński (12.08.89, 175/73, J -> LZS Leśnica, W, LZS Leśnica), Marcin Lachowski (05.01.81, 186/83, J -> Polonia Bytom), Michał Łęszczak (20.01.94, 178/67, W, GKS Tychy), Maciej Rozmus (11.02.94, Zagłębie Sosnowiec, J -> Odra Wodzisław Śląski), Marek Sobik (25.01.89, 178/68, J -> Odra Wodzisław Śląski), Denis Sotor (29.07.90, 166/58, W, LZS Leśnica).
Napastnicy: Wojciech Dudek (23.09.91, 170/67, W, LZS Leśnica), Dawid Hanzel (17.03.91, 182/72, J -> Odra Wodzisław Śląski), Adam Krakowski (04.02.91, 181/75, W, Sarmacja Będzin), Łukasz Ryncarz (02.10.94, 186/80, LZS Leśnica, J -> Chemik Kędzierzyn-Koźle), Paweł Sendecki (09.01.94, 178/66, J -> MKS Gogolin), Mateusz Szatkowski (24.01.90, 175/65, W, Energetyk ROW Rybnik).
 
Uwagi

• Nazwy: (1946) I. Robotniczy KS Anna -> (?) Unia -> (1965) Hutniczy KS Ruch -> (2012) MKS Ruch
 
Dane z sezonu: 2013/14
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18
Rozgrywki z udziałem
   2001/02 - Liga okręgowa 2001/2002, grupa: Opole II
   2002/03 - Klasa A 2002/2003, grupa: Opole II
   2003/04 - Klasa A 2003/2004, grupa: Opole II
   2004/05 - Klasa okręgowa 2004/2005, grupa: opolska II
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Opolski ZPN
   2005/06 - Klasa okręgowa 2005/2006, grupa: opolska II
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Opolski ZPN
   2006/07 - Klasa okręgowa 2006/2007, grupa: opolska II
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Opolski ZPN
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: opolska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Opolski ZPN
   2008/09 - III liga 2008/2009, grupa: opolsko-śląska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Opolski ZPN
   2009/10 - III liga 2009/2010, grupa: opolsko-śląska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Opolski ZPN
   2009/10 - Remes Puchar Polski 2009/2010
   2010/11 - II liga 2010/2011, grupa: zachodnia
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011
   2011/12 - II liga 2011/2012, grupa: zachodnia
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012
   2012/13 - II liga 2012/2013, grupa: zachodnia
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013
   2013/14 - II liga 2013/2014, grupa: zachodnia
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014
   2014/15 - III liga 2014/2015, grupa: opolsko-śląska
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Opolski ZPN
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015
   2015/16 - III liga 2015/2016, grupa: opolsko-śląska
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Opolski ZPN
   2016/17 - III liga 2016/2017, grupa: III
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Opolski ZPN
   2017/18 - III liga 2017/2018, grupa: III
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Opolski ZPN
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018

 

Napisz do nas