[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

Bałtyk Gdynia Stowarzyszenie Klub Sportowy Bałtyk Gdynia
Rok założenia: 1930
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia
telefon/faks: (58) 622-00-99
WWW: http://www.baltykgdynia.pl (oficj.)
http://www.baltyk.gdynia.pl (nieoficj.)
Stadion: GOSiR
pojemność - 12 000 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie - 1200 lx / boisko - 110 m x 70 m
Prezes: Adam Pstrągowski (od 11 października 2010)
Trener: Szymon Hartman (od 24 czerwca 2011), Marek Witkowski (od 26 czerwca 2011), Karol Złonkiewicz (od 9 sierpnia 2011), Adam Topolski (od 17 sierpnia 2011), Waldemar Tęsiorowski (od 29 marca 2012)


Sukcesy

6. miejsce w I lidze - 1980/81
1/2 finału Pucharu Polski - 1984/85
w-ce MP juniorów U-19 - 1982
 
Kadra


Bramkarze: Artur Domeracki (27.01.94, juniorzy, J), Dariusz Grubba (01.11.77, 186/84), Bartosz Kaniecki (11.07.88, 196/91, W, Widzew Łódź), Marcin Matysiak (14.11.91, 187/94).
Obrońcy: Michał Benkowski (15.04.85, 186/85), Marcin Dettlaff (27.04.84, 180/78), Miłosz Filipiak (19.01.92, 184/73, Lech Poznań (ME)), Igor Jurga (07.06.91, 183/82, W, Chojniczanka Chojnice), Paweł Król (10.12.87, 191/85), Rafał Loda (07.03.88, 177/72, Olimpia Elbląg, J), Marcin Martyniuk (10.09.75, 183/82), Wojciech Musuła (20.01.83, 182/77), Marcin Pettke (29.01.95, W, junior).
Pomocnicy: Krzysztof Bułka (03.07.90, 167/60, W, Arka Gdynia), Arkadiusz Byczkowski (06.01.91, 182/76), Krystian Czerwionka (12.06.94, W, junior), Łukasz Hinz (19.01.94, juniorzy, J -> rezerwy), Damian Jędryka (06.01.89, 171/70, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, J -> Stal Mielec), Jakub Kawa (01.10.88, 181/73, W, Lechia II Gdańsk), Dominik Lemanek (03.01.89, 176/66), Maciej Manelski (17.01.86, 174/68, Tur Turek, J), Paweł Noga (12.10.90, 171/66, Chojniczanka Chojnice), Paweł Rasmus (08.11.95, W, junior), Radosław Stępień (07.11.90, W, Gryf Słupsk), Kacper Stukonis (18.05.91, 189/82, W, Pogoń Barlinek), Sławomir Ziemak (26.01.81, 185/70, Chojniczanka Chojnice, J -> Orkan Rumia).
Napastnicy: Mateusz Frankowski (19.01.94), Robert Hirsz (14.09.89, 185/75, APÉP (Kyperoúnta), J -> Kaszubia Kościerzyna), Dariusz Kudyba (07.07.86, 186/83), Daniel Ochociński (16.01.91, W), Lawrence Joseph Papaleo (22.12.89, USA, 189/84, W, Syracuse University), Alan Wilczewski (03.03.95, 181/75, rezerwy), Radosław Wiśniewski (10.09.92, 172/65, Pogoń Szczecin, J -> Pogoń Szczecin), Piotr Włodarczyk (04.05.77, 186/80, ÓFI (Iraklion)), Kornel Wysocki (26.04.95, W, junior).
 
Uwagi

• Nazwy: (1934) RKS Bałtyk -> (1949) KS Stal -> (1956) AKS Bałtyk -> (1967) RKS Bałtyk -> (1980) SKS Bałtyk -> (1996) SS Bałtyk -> (1997) KP Bałtyk -> (2004) SKS Bałtyk
 
Dane z sezonu: 2011/12
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
Rozgrywki z udziałem
   1980/81 - I liga 1980/1981
   1981/82 - I liga 1981/1982
   1982/83 - I liga 1982/1983
   1983/84 - I liga 1983/1984
   1984/85 - I liga 1984/1985
   1985/86 - I liga 1985/1986
   1987/88 - I liga 1987/1988
   1999/00 - Puchar Polski 1999/2000
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001, grupa: Pomorski ZPN
   2001/02 - IV liga 2001/2002, grupa: pomorska
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002, grupa: Pomorski ZPN
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: pomorska
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Pomorski ZPN
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: pomorska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Pomorski ZPN
   2003/04 - Baraże o udział w IV lidze, grupa: pomorska
   2004/05 - IV liga 2004/2005, grupa: pomorska
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Pomorski ZPN
   2005/06 - IV liga 2005/2006, grupa: pomorska
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Pomorski ZPN
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: pomorska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Pomorski ZPN
   2007/08 - IV liga 2007/2008, grupa: pomorska
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Pomorski ZPN
   2008/09 - III liga 2008/2009, grupa: pomorsko-zachodniopomorska
   2008/09 - Puchar Polski 2008/2009, grupa: Pomorski ZPN
   2009/10 - II liga 2009/2010, grupa: zachodnia
   2010/11 - II liga 2010/2011, grupa: zachodnia
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011
   2011/12 - II liga 2011/2012, grupa: zachodnia
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012
   2012/13 - III liga 2012/2013, grupa: pomorsko-zachodniopomorska
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013, grupa: Pomorski ZPN
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013
   2013/14 - III liga 2013/2014, grupa: pomorsko-zachodniopomorska
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2014/15 - III liga 2014/2015, grupa: pomorsko-zachodniopomorska
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2015/16 - III liga 2015/2016, grupa: pomorsko-zachodniopomorska
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Pomorski ZPN
   2016/17 - III liga 2016/2017, grupa: II
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017, grupa: Pomorski ZPN
   2017/18 - III liga 2017/2018, grupa: II
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018, grupa: Pomorski ZPN
   2018/19 - III liga 2018/2019, grupa: II
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2019/20 - III liga 2019/2020, grupa: II
   2019/20 - Puchar Polski 2019/2020, grupa: Pomorski ZPN - Gdańsk
   2019/20 - Puchar Polski 2019/2020, grupa: Pomorski ZPN

 

Napisz do nas