[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

OKS 1945 Olsztyn Olsztyński Klub Sportowy 1945 w Olsztynie
Data założenia: 15 lipca 1945
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Piłsudskiego 69a, 10-596 Olsztyn
telefon/faks: (89) 534-12-38
WWW: http://www.oks1945.pl/ (oficj.)
http://www.stomil.olsztyn.pl/ (nieoficj.)
Stadion: pojemność - 16 800 miejsc (3 000 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 67 m
Prezes: Marian Świniarski (od 8 września 2004), Jerzy Szmit (od 21 lipca 2008), Mieczysław Angielczyk (p. o., od 13 września 2008), Grzegorz Koprucki (od 7 listopada 2008), Mieczysław Angielczyk (p. o., od 1 grudnia 2008), Grzegorz Koprucki (od 3 grudnia 2008)
Trener: Andrzej Nakielski (od 1 września 2005), Jerzy Budziłek (od 10 października 2008), Ryszard Łukasik (od 1 grudnia 2008), Jerzy Budziłek (od 24 kwietnia 2009)


Sukcesy

6. miejsce w I lidze - 1995/96
1/4 finału Pucharu Polski - (2x) - 1998/99, 2000/01
Puchar Polski - Warmińsko-Mazurski ZPN - 2007/08
MP juniorów U-19 - 1974
 
Kadra


Bramkarze: Mateusz Czarnecki (30.10.90, 190/76, J -> rezerwy), Bartosz Grygorowicz (13.02.86, 190/85, J), Daniel Iwanowski (02.09.80, 183/77), Zbigniew Małkowski (19.01.78, 188/82, W, brak klubu), Łukasz Okuniewski (09.04.90).
Obrońcy: Tomasz Aziewicz (06.09.82, 187/81), Dariusz Frankowski (27.01.86, 180/65), Marcin Grabowski (06.04.81, 187/80, J -> rezerwy), Arkadiusz Koprucki (12.12.84, 190/78), Piotr Kulpaka (12.09.84, 184/76, W, Polonia Warszawa), Paweł Podhorodecki (12.01.87, 182/82), Jakub Prusik (31.05.90, 186/81, J -> juniorzy), Sebastian Spychała (01.05.87, 174/74), Łukasz Wasilewicz (29.05.91, 185/67), Marcin Wincel (20.10.78, 180/74, W, Unia Janikowo), Marcin Witkowski (08.05.84, 185/80, J -> Tur Bielsk Podlaski), Robert Wróblewski (30.09.88, 178/74, J -> kontuzja).
Pomocnicy: Paweł Alancewicz (17.06.89, 183/70), Piotr Głowacki (12.10.91, 183/74, W, Promień Opalenica (juniorzy)), Kamil Graczyk (25.10.87, 183/80, J -> Zatoka Braniewo), Krzysztof Kowalczyk (11.03.79, 176/76, W, brak klubu), Grzegorz Lech (10.01.83, 180/72), Daniel Michałowski (07.12.87, 177/70), Grzegorz Piesio (17.07.88, 185/81), Przemysław Płoszczuk (30.05.90, 186/65), Piotr Sokołowski (05.09.91, 177/69), Radosław Stefanowicz (07.01.87, 177/72), Łukasz Wróblewski (18.03.84, 170/67).
Napastnicy: Adam Kapusta (23.01.91, J -> juniorzy), Piotr Karłowicz (20.02.93, 183/64, W, juniorzy), Paweł Łukasik (07.01.86, 178/71), Piotr Ruszkul (04.08.85, 183/72, W, GKP Gorzów Wielkopolski), Mateusz Różowicz (19.06.90, 182/68), Andrzej Smetana (02.04.90, 170/63, J -> juniorzy), Łukasz Suchocki (03.02.87, 178/68).
 
Uwagi

• Klub nawiązuje do tradycji Stomilu Olsztyn rozwiązanego w 2003 r. W 2002 r. na bazie rezerw Stomilu i dwóch grup juniorskich utworzono Olsztyński Klub Piłkarski Warmia i Mazury Olsztyn, który 19 lipca 2004 r. zmienił nazwę na Olsztyński KS 1945 Olsztyn. 16 lutego 2012 r. klub powrócił do nazwy Stomil Olsztyn.
 
Dane z sezonu: 2008/09
Zobacz także dane z sezonu: 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2009/10 2010/11
Rozgrywki z udziałem
   1999/00 - I liga 1999/2000
   1999/00 - Puchar Polski 1999/2000
   1999/00 - Puchar Ligi 1999/2000
   2000/01 - I liga 2000/2001
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001
   2000/01 - Puchar Ligi 2000/2001
   2000/01 - Baraże o udział w I lidze
   2001/02 - I liga 2001/2002, grupa: B
   2001/02 - I liga 2001/2002, grupa: spadkowa
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002
   2001/02 - Puchar Ligi 2001/2002
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: warmińsko-mazurska
   2002/03 - II liga 2002/2003
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: warmińsko-mazurska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004
   2004/05 - III liga 2004/2005, grupa: 1 (Warmia i Mazury, Podlasie, Łódzkie, Mazowsze)
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2005/06 - IV liga 2005/2006, grupa: warmińsko-mazurska
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: warmińsko-mazurska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2007/08 - III liga 2007/2008, grupa: 1
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2008/09 - II liga 2008/2009, grupa: wschodnia
   2008/09 - Remes Puchar Polski 2008/2009
   2009/10 - II liga 2009/2010, grupa: wschodnia
   2009/10 - Remes Puchar Polski 2009/2010
   2010/11 - II liga 2010/2011, grupa: wschodnia
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011
   2011/12 - II liga 2011/2012, grupa: wschodnia
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012
   2012/13 - I liga 2012/2013
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013
   2013/14 - I liga 2013/2014
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014
   2014/15 - I liga 2014/2015
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015
   2015/16 - I liga 2015/2016
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016
   2016/17 - Nice I liga 2016/2017
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017
   2017/18 - Nice I liga 2017/2018
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018
   2018/19 - Fortuna I liga 2018/2019
   2018/19 - Totolotek Puchar Polski 2018/2019
   2019/20 - Fortuna I liga 2019/2020

 

Napisz do nas