[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

OKS 1945 Olsztyn Olsztyński Klub Sportowy 1945 w Olsztynie
Data założenia: 15 lipca 1945
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Piłsudskiego 69a, 10-596 Olsztyn
telefon/faks: (89) 534-12-38
WWW: http://www.oks1945.pl/ (oficj.)
http://www.stomil.olsztyn.pl/ (nieoficj.)
Stadion: pojemność - 16 800 miejsc (2 804 siedzące) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 67 m
Prezes: Grzegorz Koprucki (od 3 grudnia 2008), Mieczysław Angielczyk (p. o., od 25 sierpnia 2009), Marek Szter (p. o., od 30 listopada 2009)
Trener: Jerzy Budziłek (od 24 kwietnia 2009), Zbigniew Kieżun (od 4 stycznia 2010)


Sukcesy

6. miejsce w I lidze - 1995/96
1/4 finału Pucharu Polski - (2x) - 1998/99, 2000/01
Puchar Polski - Warmińsko-Mazurski ZPN - 2007/08
MP juniorów U-19 - 1974
 
Kadra


Bramkarze: Daniel Iwanowski (02.09.80, 183/77), Michał Leszczyński (04.01.94, 178/74, W, juniorzy), Kamil Ryłka (18.02.86, 192/85).
Obrońcy: Tomasz Aziewicz (06.09.82, 187/81), Janusz Bucholc (18.06.85, 177/76, W, Vėtra Wilno (LTU)), Damian Falkowski (06.06.90, 179/73), Arkadiusz Koprucki (12.12.84, 190/78), Paweł Podhorodecki (12.01.87, 182/82), Paweł Sędrowski (11.06.85, 190/85), Sebastian Spychała (01.05.87, 174/74), Łukasz Wasilewicz (29.05.91, 185/67, J).
Pomocnicy: Paweł Alancewicz (17.06.89, 183/70), Paweł Głowacki (30.09.83, 177/65, W, Górnik Łęczna), Piotr Głowacki (12.10.91, 183/74), Krzysztof Filipek (27.09.85, 180/76, J -> Ruch Wysokie Mazowieckie), Daniel Michałowski (07.12.87, 177/70), Paweł Miłoszewski (31.05.90, J -> Granica Kętrzyn), Piotr Sokołowski (05.09.91, 177/69), Radosław Stefanowicz (07.01.87, 177/72), Maciej Szostek (28.11.87, 191/75), Robert Tunkiewicz (17.04.90, 184/75), Damian Widuto (26.03.92, 170/66, J -> juniorzy).
Napastnicy: Andrzej Jaroń (11.02.91, 187/79), Piotr Karłowicz (20.02.93, 183/64, W, juniorzy), Paweł Łukasik (07.01.86, 178/71, J -> Ruch Wysokie Mazowieckie), Bogdan Miłkowski (23.09.83, 185/75), Mateusz Różowicz (19.06.90, 182/68), Łukasz Suchocki (03.02.87, 178/68).
 
Uwagi

• Klub nawiązuje do tradycji Stomilu Olsztyn rozwiązanego w 2003 r. W 2002 r. na bazie rezerw Stomilu i dwóch grup juniorskich utworzono Olsztyński Klub Piłkarski Warmia i Mazury Olsztyn, który 19 lipca 2004 r. zmienił nazwę na Olsztyński KS 1945 Olsztyn. 16 lutego 2012 r. klub powrócił do nazwy Stomil Olsztyn.
 
Dane z sezonu: 2009/10
Zobacz także dane z sezonu: 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2010/11
Rozgrywki z udziałem
   1999/00 - I liga 1999/2000
   1999/00 - Puchar Polski 1999/2000
   1999/00 - Puchar Ligi 1999/2000
   2000/01 - I liga 2000/2001
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001
   2000/01 - Puchar Ligi 2000/2001
   2000/01 - Baraże o udział w I lidze
   2001/02 - I liga 2001/2002, grupa: B
   2001/02 - I liga 2001/2002, grupa: spadkowa
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002
   2001/02 - Puchar Ligi 2001/2002
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: warmińsko-mazurska
   2002/03 - II liga 2002/2003
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: warmińsko-mazurska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004
   2004/05 - III liga 2004/2005, grupa: 1 (Warmia i Mazury, Podlasie, Łódzkie, Mazowsze)
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2005/06 - IV liga 2005/2006, grupa: warmińsko-mazurska
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006
   2006/07 - IV liga 2006/2007, grupa: warmińsko-mazurska
   2006/07 - Puchar Polski 2006/2007, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2007/08 - III liga 2007/2008, grupa: 1
   2007/08 - Puchar Polski 2007/2008, grupa: Warmińsko-Mazurski ZPN
   2008/09 - II liga 2008/2009, grupa: wschodnia
   2008/09 - Remes Puchar Polski 2008/2009
   2009/10 - II liga 2009/2010, grupa: wschodnia
   2009/10 - Remes Puchar Polski 2009/2010
   2010/11 - II liga 2010/2011, grupa: wschodnia
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011
   2011/12 - II liga 2011/2012, grupa: wschodnia
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012
   2012/13 - I liga 2012/2013
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013
   2013/14 - I liga 2013/2014
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014
   2014/15 - I liga 2014/2015
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015
   2015/16 - I liga 2015/2016
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016
   2016/17 - Nice I liga 2016/2017
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017
   2017/18 - Nice I liga 2017/2018
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018
   2018/19 - Fortuna I liga 2018/2019
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019

 

Napisz do nas