[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Drużyny | O klubie | Liga | Mecze | Bilans zawodników | Sezon w pigułce :.

Odra Opole Opolski Klub Sportowy Odra Opole
Data założenia: 16 czerwca 1945
Barwy: niebiesko-czerwone
Adres: Oleska 51, 45-231 Opole
telefon: (77) 455-15-05
WWW: http://oksodraopole.pl (oficj.)
http://www.jednaodra.pl/ (nieoficj.)
Stadion: Stadion Miejski Odra
pojemność - 5 500 miejsc (4 560 siedzących) / oświetlenie - 900 lx / boisko - 105 m x 72 m
Prezes: Janusz Wysocki (od 5 lipca 2013)
Trener: Dariusz Żuraw (od 16 września 2012), Paweł Walaszczyk i Tomasz Piwowarczyk wspólnie (od 19 listopada 2013), Petr Němec CZE (od 3 grudnia 2013)


Sukcesy

3. miejsce w I lidze - 1963/64
3. miejsce w Pucharze Polski - 1961/62
1/2 finału Pucharu Polski - (4x) - 1954/55, 1966/67, 1980/81, 2000/01
Puchar Polski - Opolski ZPN - 2012/13, 2015/16
Puchar Ligi - 1977
1/2 finału Pucharu Karla Rappana - 1963/64
MP juniorów U-19 - 1972
w-ce MP juniorów U-19 - 1968, 1976, 1981
 
Kadra


Bramkarze: Bartłomiej Danowski (21.03.92, 187/81, J -> Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Grzegorz Kleemann (29.06.97, junior), Kamil Kosut (10.08.93, 187/79, Polonia Głubczyce, J -> MKS Kluczbork), Maciej Krakowiak (07.09.92, 188/76, W, Widzew Łódź), Damian Primel (16.04.92, 187/80, W, KS Polkowice).
Obrońcy: Sławomir Cienciała (19.03.83, 183/79, Etyr 1924 Wielkie Tyrnowo, J -> Arka Gdynia), Tomasz Drąg (05.09.75, 184/81, J -> Śląsk Łubniany), Sebastian Duda (21.11.96, junior), Krystian Kowalczyk (25.11.90, 170/60), Arkadiusz Lalko (15.06.90, 186/78, Przyszłość Rogów, J -> Odra Wodzisław Śląski), Dawid Łoziński (11.11.89, 180/74, J -> Piast Strzelce Opolskie), Maciej Michniewicz (28.09.77, 178/76), Donatas Nakrošius (17.02.91, LTU, 187/85, W, Atlantas Kłajpeda), Bartosz Pawlak (30.03.93, 180/69, W, Concordia Piotrków Trybunalski), Grzegorz Skrzypczak (03.02.93, 176/65, Śląsk Wrocław (ME)), Marcel Surowiak (14.07.82, 174/68, J -> Swornica Czarnowąsy), Ivan Udarević (18.11.82, CRO, 189/75, W, Motor Lublin), Adrian Żmija (24.11.93, 171/70, W, KS Polkowice).
Pomocnicy: Tomasz Copik (05.04.78, 190/80), Michał Czok (03.01.96, W, junior), Sebastian Deja (26.12.91, 178/68), Patryk Duda (20.08.93, 172/62, W), Damian Filla (22.10.96), Paweł Giel (08.12.89, 188/73, Warta Poznań), Michał Glanowski (02.04.87, 180/80, Stomil Olsztyn), Dennis Gordzielik (30.01.96), Radosław Kowalczyk (27.02.96), Mateusz Krawiec (13.03.93, 188/75, Unia Swarzędz), Adrian Krysian (26.02.90, 176/65, KS Polkowice), Marcin Niemczyk (02.02.96), Kacper Pawlus (07.02.96, junior), Bartosz Sobczyński (04.07.96), Mateusz Tetłak (17.05.94, Śląsk Wrocław (ME), J -> Śląsk II Wrocław), Tomasz Wawrzyniak (07.03.89, 180/74), Dawid Wolny (28.07.94, 185/78, J -> Piast Strzelce Opolskie), Dariusz Zapotoczny (01.02.95, 175/64, W, GKS Katowice).
Napastnicy: Piotr Bondziul (04.04.88, 176/67, W, Dąb Dąbrowa Białostocka), Mateusz Cieluch (21.10.87, 175/65), Dawid Jarka (15.08.87, 180/78, W, Polonia Bytom), Marcin Kocur (29.01.84, 185/78, BKS Stal Bielsko-Biała), Adam Setla (26.10.92, 183/82, J -> Nadwiślan Góra), Dawid Tomanek (22.10.90, 186/70, J -> Nadwiślan Góra).
 
Uwagi

• Nazwy: (1945) Odra Opole -> (1949) Budowlani Opole [fuzja z Lwowianką] -> (1958) Odra Opole -> (zima 1998/99) Odra/Varta Opole [fuzja z Vartą Namysłów] -> (1999) Odra Opole -> (2002) Odra/Unia Opole [fuzja z Unią Opole] -> (?) Odra Opole
 
Dane z sezonu: 2013/14
Zobacz także dane z sezonu: 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19
Rozgrywki z udziałem
   1999/00 - Puchar Polski 1999/2000
   2000/01 - Puchar Polski 2000/2001
   2000/01 - Puchar Ligi 2000/2001
   2001/02 - II liga 2001/2002
   2001/02 - Puchar Polski 2001/2002
   2001/02 - Puchar Ligi 2001/2002
   2003/04 - III liga 2003/2004, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Opolski ZPN
   2004/05 - III liga 2004/2005, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Opolski ZPN
   2005/06 - III liga 2005/2006, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Opolski ZPN
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006
   2005/06 - Baraże o udział w II lidze
   2006/07 - II liga 2006/2007
   2007/08 - II liga 2007/2008
   2007/08 - Remes Puchar Polski 2007/2008
   2008/09 - I liga 2008/2009
   2008/09 - Remes Puchar Polski 2008/2009
   2009/10 - IV liga 2009/2010, grupa: opolska
   2009/10 - Puchar Polski 2009/2010, grupa: Opolski ZPN
   2010/11 - III liga 2010/2011, grupa: opolsko-śląska
   2010/11 - Puchar Polski 2010/2011, grupa: Opolski ZPN
   2011/12 - III liga 2011/2012, grupa: opolsko-śląska
   2011/12 - Puchar Polski 2011/2012, grupa: Opolski ZPN
   2012/13 - III liga 2012/2013, grupa: opolsko-śląska
   2012/13 - Puchar Polski 2012/2013, grupa: Opolski ZPN
   2013/14 - II liga 2013/2014, grupa: zachodnia
   2013/14 - Puchar Polski 2013/2014
   2014/15 - III liga 2014/2015, grupa: opolsko-śląska
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015, grupa: Opolski ZPN
   2014/15 - Puchar Polski 2014/2015
   2015/16 - III liga 2015/2016, grupa: opolsko-śląska
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016, grupa: Opolski ZPN
   2015/16 - Puchar Polski 2015/2016
   2015/16 - Baraże o udział w II lidze
   2016/17 - II liga 2016/2017
   2016/17 - Puchar Polski 2016/2017
   2017/18 - Nice I liga 2017/2018
   2017/18 - Puchar Polski 2017/2018
   2018/19 - Fortuna I liga 2018/2019
   2018/19 - Puchar Polski 2018/2019

 

Napisz do nas